IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Инта е пич, но има едно такова криво качество да говори на въпреки, ако някой му е казал нещо, дето не е харесал по някоя негова позиция. Тук и той, и прецаканото, и онова многониковото, но то е медицински случай, пишат заради мен. Като продам акциите си в Спиди, такива коментари няма да има - за добро или за лошо

    Най и т.н. - тъй като гледам, или няма да има изкупуване от френците, или ще е в 12 без 5. Ма пък явно добре го крият, ако е второто, щом вътрешнярите нищо не правят тук - няма нито големи изкупвания, нито големи продажи, което навява мисли за цена около 60 кинта, ако изобщо има упражняване на опцията де. Станаха много "ако-та"

    Събери си малко..."бузките" , не се заяждам, напротив- знаеш че се услушвам, но и ти притаи малко дъх още седмица две и ще блажиш на рахат -дето се вика!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

      не разбрах въпроса, но румънското изплаща дивиденти за първи път тази година, това и увеличава неконсолидираната печалба на Спиди с около 60%, а не с около 20%, колкото щеше да е без дивидента



      не е препоръка
      имам акции

      Това беше въпросам- Благодаря за което! Може да се нада човек и като нови мажовци да делкат по 30тина% от печалбата- пожелавам Ви го !

      Коментар


      • Инта е пич, но има едно такова криво качество да говори на въпреки, ако някой му е казал нещо, дето не е харесал по някоя негова позиция. Тук и той, и прецаканото, и онова многониковото, но то е медицински случай, пишат заради мен. Като продам акциите си в Спиди, такива коментари няма да има - за добро или за лошо

        Най и т.н. - тъй като гледам, или няма да има изкупуване от френците, или ще е в 12 без 5. Ма пък явно добре го крият, ако е второто, щом вътрешнярите нищо не правят тук - няма нито големи изкупвания, нито големи продажи, което навява мисли за цена около 60 кинта, ако изобщо има упражняване на опцията де. Станаха много "ако-та"
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
          Тия как са с подялбата на печалбата?-https://www.dpd.com/group/
          не разбрах въпроса, но румънското изплаща дивиденти за първи път тази година, това и увеличава неконсолидираната печалба на Спиди с около 60%, а не с около 20%, колкото щеше да е без дивидента

          С протокол от 09.06.2020г. е начислен дивидент от печалбата на ДПД Румъния в размер на 3491 хил. лева. Същият е изплатен през м.07.2020г.

          С протокол от 10.08.2020г. е начислен дивидент от печалбата на Геопост България ЕООД в размер 1269хил. лева. Същият е изплатен през м.09.2020г.

          С протокол от 10.08.2020г. е начислен дивидент от печалбата на ОМГ Мобайл ЕООД в размер на 165 хил. лева. Същият е изплатен през м.10.2020г.
          не е препоръка
          имам акции

          Коментар


          • Тия как са с подялбата на печалбата?-https://www.dpd.com/group/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение
              В момента има няколко компании на БФБ, които отчитат ръст на приходите. АДСИЦ-овете изобщо не ги броя, защото там е друго.

              Разликата за мен е, че при останалите не знам дали този растеж ще се задържи, ще се ускори или ще стане като GoPro и FitBit - две години фойерверки и тягостна тишина. Тук, не вярвам хората да се върнат към физическите магазини, както беше преди КОВИД. По-скоро си представям един хибриден модел между физическо и дигитално. Inditex показват как става това.

              Онлайн пазаруването е удобство, а хората в крайна сметка винаги избират лесното. Проблемът е да ти влезе веднъж в ума, че може да пазаруваш от вкъщи. Гледам, че цитирате Бъфет. Аз ще се позова на другия в тандема, Чарли Мънгър:

              What I’m saying here is that the human mind is a lot like the human egg, and the human egg has a shut-off device. When one sperm gets in, it shuts down so the next one can’t get in. The human mind has a big tendency of the same sort.

              От тук нататък е въпрос на конкуренция кой ще получава поръчките. Засега като гледам , Спиди се справя най-добре. Тези драми около празниците миналата година мен не ме притесняват. Важните са не клиентите, а търговците. Ако търговците са доволни от куриерските услуги на Спиди, клиентите няма какво да избират.

              Стана дълго, но само ще кажа, дано оставят дружеството публично. Ако го свалят от борсата, освен, че ще загубим още една читава компания, не съм сигурен дали си струва да се държи, ако няма на кого да продадеш, ако се наложи.


              +Това си е в 1000та точки пост, за това и те цитирам!+!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение
                Тези драми около празниците миналата година мен не ме притесняват. Важните са не клиентите, а търговците. Ако търговците са доволни от куриерските услуги на Спиди, клиентите няма какво да избират.
                Винаги клиентите са най-важни. ВИНАГИ! Един истински пример от същия този проблематичен период. Моя колежка толкова много се разочарова от няколко поредни проблематични доставки на Спиди в този период, че при последната си поръчка от eMAG се обади на телефона да попита с коя фирма ще и направят доставката. След като и отговорили, че работят със Спиди, тя попитала дали е възможно да и доставят с друга фирма. Първосигнално и отговорили, че няма такава опция, защото имат сключен договор със Спиди, на което тя пък отговорила, че ако ще доставя Спиди ще откаже поръчката. След едноминутно замисляне ѝ казали, че ако все пак настоява, могат да и доставят поръчката с фирма по неин избор, но ще трябва да си заплати иначе безплатната доставка. Съответно тя избрала Еконт, еМаг и доставили стоката...и така. В нашия офис много сериозно обмисляхме да прекратим договора със Спиди покрай безобразното обслужване през ноември-декември, аз самият бях безкрайно разочарован от работата им в този период и по-конкретно от една от личните ми доставки, но няма да навлизам в повече подробности. Толкова много бяха изтървали топката в този период. Та, мисълта ми е, че клиентите са важните в крайна сметка, а останалото е функция и ако услугата е системно недостатъчно добра, това неминуемо ще доведе до отлив на клиенти. В днешно време всеки вакуум се запълва много бързо - конкуренцията само това чака. Не мисля, че тези, надявам се еднократни проблеми, които имаха, са такъв голям проблем, освен ако не стане система. Може дори да са положителен опит, ако си вземат поука, реагират адекватно и подобрят процесите си. Имам акции, така че се надявам.
                Last edited by margen; 08.01.2021, 18:20.
                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                Коментар


                • В момента има няколко компании на БФБ, които отчитат ръст на приходите. АДСИЦ-овете изобщо не ги броя, защото там е друго.

                  Разликата за мен е, че при останалите не знам дали този растеж ще се задържи, ще се ускори или ще стане като GoPro и FitBit - две години фойерверки и тягостна тишина. Тук, не вярвам хората да се върнат към физическите магазини, както беше преди КОВИД. По-скоро си представям един хибриден модел между физическо и дигитално. Inditex показват как става това.

                  Онлайн пазаруването е удобство, а хората в крайна сметка винаги избират лесното. Проблемът е да ти влезе веднъж в ума, че може да пазаруваш от вкъщи. Гледам, че цитирате Бъфет. Аз ще се позова на другия в тандема, Чарли Мънгър:

                  What I’m saying here is that the human mind is a lot like the human egg, and the human egg has a shut-off device. When one sperm gets in, it shuts down so the next one can’t get in. The human mind has a big tendency of the same sort.

                  От тук нататък е въпрос на конкуренция кой ще получава поръчките. Засега като гледам , Спиди се справя най-добре. Тези драми около празниците миналата година мен не ме притесняват. Важните са не клиентите, а търговците. Ако търговците са доволни от куриерските услуги на Спиди, клиентите няма какво да избират.

                  Стана дълго, но само ще кажа, дано оставят дружеството публично. Ако го свалят от борсата, освен, че ще загубим още една читава компания, не съм сигурен дали си струва да се държи, ако няма на кого да продадеш, ако се наложи.

                  Коментар


                  • и ако дадат 3 лв. дивидент, цената ще падне ли на 56 лв. ….
                    балоняк
                    Дано не дадат дивидент от 15 лв., че тогава цената ще трябва да пада на 44 лв., а ако дадат дивидент от 30 лв ще падне до 29 лв.
                    Пази боже
                    Направо да не дават дивидент, най-добре ще е
                    това дивидентите само проблеми носят

                    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам от акциите на Спиди.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      бе така е, прав си, ма има един тънък момент - като си имал възможността, имал си нещо като желание, но някаква причина те е тласнала да не го направиш. Аз бях готов за горните случаи, но защо не го направих, така и не разбрах, нещо в последния момент не ми е стискало ли, що ли? Примерно за биткойн не купих, щото не вярвах в борсата им (в самия биткойн така или иначе не вярвах) и не че 100 долара са някакви пари, една хуава вечеря са реално, ма реших да не ги давам (а не е като да не давам пари за глуспоти и да съм стиснат). И така си останах без биткойни за ташак, с които можеш да изкарам много. Вече на 1000+ пак ми говреха, но аз просто не исках да вкарвам пари в една илюзия, докато за 100 долара си беше преебавка, щото къде ли не съм ги загубил, ма на не го направих
                      Бития - бит, дето се вика... Днес хейтим, утре съжаляваме, че не сме изкарали некой coin.
                      Last edited by Ender; 08.01.2021, 17:23.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

                        Е щом софка биеш поне, добре На мен ми е първа година на БФБ и май я бия но не с много. Иначе аз броя за грешки тва дето съм го купил и се е преевало. Това дето не съм го купил и е скочило не го броя щот такива има сигурно хиляди и трябва да скоча от най-близкия мост.
                        бе така е, прав си, ма има един тънък момент - като си имал възможността, имал си нещо като желание, но някаква причина те е тласнала да не го направиш. Аз бях готов за горните случаи, но защо не го направих, така и не разбрах, нещо в последния момент не ми е стискало ли, що ли? Примерно за биткойн не купих, щото не вярвах в борсата им (в самия биткойн така или иначе не вярвах) и не че 100 долара са някакви пари, една хуава вечеря са реално, ма реших да не ги давам (а не е като да не давам пари за глуспоти и да съм стиснат). И така си останах без биткойни за ташак, с които можеш да изкарам много. Вече на 1000+ пак ми говреха, но аз просто не исках да вкарвам пари в една илюзия, докато за 100 долара си беше преебавка, щото къде ли не съм ги загубил, ма на не го направих

                        Здраве и успехи на теб, ще му свикнеш на всичко - шом си избутал в крива година, в добра (да се надяваме, че ще е такава) е песен!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Оп, Хъмпи, здрасти - да, софикс го бия във всяка една от годините ми на БФБ - и като се е качвал, съм качвал с повече, и като е падал, съм падал с по-малко Просто софикс е пълне с мега умрели дружества. За СиП не знам - не съм си правил разчети, може и да не го бия във всички години, а и там се боря с Дау, СиП е друга бира Ето, ше ти призная грешка - говореха ми за Амазон, когато още не беше 1000 долара - ма аз не, та не. Говореха ми и за Тесла на 100 и няколко долара - пак не и не (под говореха имам предвид мой приятел в щатите - бачка в тръстеняк /ърнст енд янг/). Но всъщност единственото нещо, за което ме е яд, е че не сложих 100 долара на биткойна, когато беше 5 долара - просто не успях да повярвам, че човешката глупост е чак толкова голяма (разбира се, със сигурност нямаше да държа до сегашните нива, но пропускът ми е огромен).

                          та никой не е безгрешен, но да бием Софка си е като да биеш вързано куче - дори не е интересно
                          Е щом софка биеш поне, добре На мен ми е първа година на БФБ и май я бия но не с много. Иначе аз броя за грешки тва дето съм го купил и се е преевало. Това дето не съм го купил и е скочило не го броя щот такива има сигурно хиляди и трябва да скоча от най-близкия мост.

                          Коментар


                          • Оп, Хъмпи, здрасти - да, софикс го бия във всяка една от годините ми на БФБ - и като се е качвал, съм качвал с повече, и като е падал, съм падал с по-малко Просто софикс е пълне с мега умрели дружества. За СиП не знам - не съм си правил разчети, може и да не го бия във всички години, а и там се боря с Дау, СиП е друга бира Ето, ше ти призная грешка - говореха ми за Амазон, когато още не беше 1000 долара - ма аз не, та не. Говореха ми и за Тесла на 100 и няколко долара - пак не и не (под говореха имам предвид мой приятел в щатите - бачка в тръстеняк /ърнст енд янг/). Но всъщност единственото нещо, за което ме е яд, е че не сложих 100 долара на биткойна, когато беше 5 долара - просто не успях да повярвам, че човешката глупост е чак толкова голяма (разбира се, със сигурност нямаше да държа до сегашните нива, но пропускът ми е огромен).

                            та никой не е безгрешен, но да бием Софка си е като да биеш вързано куче - дори не е интересно
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Уорън Бъфет е казал - diversification is protection against ignorance. It makes little sense if you know what you are doing!
                              Дедо Бъфет е голем. Прав е дори когато греши. Само трябва да внимаваш да попиваш това което иска да ти каже, а не това което на тебе ти се иска да е вярно. Щот той има и други лафове. Примерно:

                              A low-cost index fund is the most sensible equity investment for the great majority of investors. By periodically investing in an index fund, the know-nothing investor can actually out-perform most investment professionals."
                              Сега, за дедо със сигурност можем да кажем че знае какво прави и че не е от "the great majority of investors". Щото е на борсата от двеста години и редовно бие С&Пто. Ясно че ти си мислиш че не си от "тъпаците" ама дали и цифрите говорят същото? Откаткто си на борсата биеш ли С&Пто или поне кирливия Софикс?

                              Коментар


                              • Oп, Здравко, всеки си има негова си теория и за него тя си е вярна, за това не споря. Аз не обичам многото акции по две причини - от една страна, защото не мога да ги следя, а от друга - не ме кефи това с кошницата и яйцата, като се вдигне нещо с 20%, при мен се е качил портфйла с 2% (е, и при спад е друга бирата, ма нали сме оптимисти). Затова и се спирам на няколко дружества, макс 5, твърде често 2 или 3 (сега имам чез електро и спиди).

                                И но-то, голямото но - от мен славославяния на тема фибанксъ няма как да си чул - изцяло спекулативно закупена акция, за което писах неколкократно, че съм с 0 вяра в мениджмънта, в която подцених гьосуратлъка и на държавата, и на цеко от алеко - платил съм си грешката, щото е спекулация и толкова - там да си ме чул да рева . А еваната с претенции за адсиц наистина мислех да я държа по-дългичко, но мажото се оказа мега избушеняк, за което бързо се разлюбихме, проклел съм го и виждаш къде тази уж сигурна акция, нали

                                За Спиди съм говорил многократно как и защо съм влязъл, да не се повтарям. Оттогава ми харесва, бизнес перспективата стана повече от отлична с ковид-а (това си беше направо бонус) и честно казано дори не ми се иска да има търгово, защото ако има, почти сигурно ще продам (при цена 72-80 лева де, и това съм го казвал) - вярно е, че имам акции и на Соди от непубличните, но те не са някаква сериозна бройка, а и тях въобще не ги броя. Тук имам по-сериозно количество и не бих желал да държа такова в непублична компания. Това са си мои виждания и разбирания - ти си имаш твои, направил си си портфейла и дано много да те радва и тази, и следващите години

                                Иване Христов, аз не го казах с лошо, принципно си ми сред уважаваните форумци, но уклонът ти вечно да търчиш след сектата (както и прецаканото, но то е друга бира) и току да вкарап някоя мъдра мисъл как тук било балоняк, без да даваш конкретика, само защото съм рекъл, че ако тук е балоняк, то любимото ти м+с е ултра балоняк и съм го доказал с цифри, определено много ме дразни, доколкото могат да ме дразнят анонимни писания във форум. Бъди здрав и успешен и по възможност, не е задължително, само по възможност, малко по-реалистично и обективно настроен
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X