IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение

    Трябва да си много елитен за да куповаш на 38 лв. нещо, което я струва 7 лв. Дали ще има кой да "рециклира" (терминологията на Експат) и тоя шит на тези балонни цени, а даже не сте в Софикс
    Добре бе BullsonBSE, ти нали нямаш, какво точно те притеснява тук. Остави хората да си държат "балоните", а ти си гледай твоите позиции. А това, че акцията не е в Софикс е повече от добре.
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      Значи ти казваш че нещо струва 7лв., което пазара е оценил на 38лв. Ти ли си елитен трейдър в случая, а ние невежи инвеститори...
      този се беше затрил някъде, но пак се появи
      или драскаше с другите си имена тук

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение

        Трябва да си много елитен за да куповаш на 38 лв. нещо, което я струва 7 лв. Дали ще има кой да "рециклира" (терминологията на Експат) и тоя шит на тези балонни цени, а даже не сте в Софикс
        Значи ти казваш че нещо струва 7лв., което пазара е оценил на 38лв. Ти ли си елитен трейдър в случая, а ние невежи инвеститори...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

          Точно така,
          тук няма място за инвеститори в шитове (вклю. от SOFIX) например
          Тук сме елитен клуб
          Трябва да си много елитен за да куповаш на 38 лв. нещо, което я струва 7 лв. Дали ще има кой да "рециклира" (терминологията на Експат) и тоя шит на тези балонни цени, а даже не сте в Софикс
          Bulls on BSE

          Коментар


          • Първоначално изпратено от PapilloN* Разгледай мнение
            ... в крайна сметка всяка компания си заслужава акционерите
            Точно така,
            тук няма място за инвеститори в шитове (вклю. от SOFIX) например
            Тук сме елитен клуб

            Коментар


            • Всеки гледа на нещата по различен начин ..... Някой вижда нулева година по отношение на акцията, друг успешна година за бизнеса ...... няма на кого да се сърдим ..... в крайна сметка всяка компания си заслужава акционерите

              Коментар


              • Oslo е толкова изчерпателен за което му благодаря,че не си струва да правим опити.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                  Впечатлен съм

                  При оперативни прогнози за 140 млн. лв. конс. приходи през 2016 г. (гласувани на ОСА през пролетта), при които ръководството да получи бонус, резултата за 2016 г. е 146,6 млн. лв. консолидирани приходи или 4,7% над прогнозите

                  Четвъртото тримесечие е убиец, ръст на продажбите с 26% до 42,5 млн. лв., което е с цели 19% над предишното най-силно тримесечие (третото на 2016 г.)

                  EBITDA, важният показател за мен е с ръст от 20% за четвъртото тримесечие до рекордните 5 518 хил. лв.

                  За цялата 2016 г. ръста на продажбите е с 19,49%, спрямо около 15% в предните години
                  Ето че можело

                  С експанзията в Гърция (поеха палетните доставки и оттам и затам) и с мега ръста на електронната търговия и силните икономики в Румъния и България, догодина пак няма да ме учиди 20% ръст на продажбите, оттук икономии от мащаба, ръст на %EBITDA

                  Размечтах ли се?

                  Разбира се ЕБИТДА намалява с 5,6%, но при тези инвестиции аз като акционер одобрявам с двете ръце. Все пак важния индикатор е ЕБИТДА през 2019 г., дотогава има 3 пълни години

                  Да видим масата ще оцени качеството и ще спре да се бута по кандидат-фалиращи компании

                  Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции

                  Много ми е забавно тук, коментираме си 2-3 човека и това е. Защо ли?! Защото масата купува на БФБ акции, а не бизнеси и мениджмънт, показатели, а не визия. И в това й е грешката. Според мен темата трябва да се затвори поради липса на интерес към позицията. То и при самата търговия се вижда. "Масата" е ясна, чака на ЕТФ-а и на ПФ да наливат пари. И за разнообразие, за да не ме критикуват за песимизъм и негативизъм ще завърша с един цитат на Оскар Уайлд: "Nowadays people know the price of everything and the value of nothing.". Така и при нас.

                  “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                    Впечатлен съм

                    При оперативни прогнози за 140 млн. лв. конс. приходи през 2016 г. (гласувани на ОСА през пролетта), при които ръководството да получи бонус, резултата за 2016 г. е 146,6 млн. лв. консолидирани приходи или 4,7% над прогнозите

                    Четвъртото тримесечие е убиец, ръст на продажбите с 26% до 42,5 млн. лв., което е с цели 19% над предишното най-силно тримесечие (третото на 2016 г.)

                    EBITDA, важният показател за мен е с ръст от 20% за четвъртото тримесечие до рекордните 5 518 хил. лв.

                    За цялата 2016 г. ръста на продажбите е с 19,49%, спрямо около 15% в предните години
                    Ето че можело

                    С експанзията в Гърция (поеха палетните доставки и оттам и затам) и с мега ръста на електронната търговия и силните икономики в Румъния и България, догодина пак няма да ме учиди 20% ръст на продажбите, оттук икономии от мащаба, ръст на %EBITDA

                    Размечтах ли се?

                    Разбира се ЕБИТДА намалява с 5,6%, но при тези инвестиции аз като акционер одобрявам с двете ръце. Все пак важния индикатор е ЕБИТДА през 2019 г., дотогава има 3 пълни години

                    Да видим масата ще оцени качеството и ще спре да се бута по кандидат-фалиращи компании

                    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции
                    супер
                    над моите очаквания
                    радвам се

                    Коментар


                    • Впечатлен съм

                      При оперативни прогнози за 140 млн. лв. конс. приходи през 2016 г. (гласувани на ОСА през пролетта), при които ръководството да получи бонус, резултата за 2016 г. е 146,6 млн. лв. консолидирани приходи или 4,7% над прогнозите

                      Четвъртото тримесечие е убиец, ръст на продажбите с 26% до 42,5 млн. лв., което е с цели 19% над предишното най-силно тримесечие (третото на 2016 г.)

                      EBITDA, важният показател за мен е с ръст от 20% за четвъртото тримесечие до рекордните 5 518 хил. лв.

                      За цялата 2016 г. ръста на продажбите е с 19,49%, спрямо около 15% в предните години
                      Ето че можело

                      С експанзията в Гърция (поеха палетните доставки и оттам и затам) и с мега ръста на електронната търговия и силните икономики в Румъния и България, догодина пак няма да ме учиди 20% ръст на продажбите, оттук икономии от мащаба, ръст на %EBITDA

                      Размечтах ли се?

                      Разбира се ЕБИТДА намалява с 5,6%, но при тези инвестиции аз като акционер одобрявам с двете ръце. Все пак важния индикатор е ЕБИТДА през 2019 г., дотогава има 3 пълни години

                      Да видим масата ще оцени качеството и ще спре да се бута по кандидат-фалиращи компании

                      Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                        Един съвет
                        не гледай печалбата, а EBITDA
                        защото има опция за сделка на 8 пъти EV/EBITDA през 2020
                        тотално вярвам, че дивидента няма да пада под левче
                        все пак и печалбата е важна, защото от нея ще се плаща дивидент и ще се погасят кредитите, което влияе на EV

                        Все пак вероятността за добър марж на Ebitda/приходи рязко нараснаха, поради силното оптимизиране на процесите. Капацитета на логистичната база в София (онази в Горубляне) е нараснал 3 пъти с нова сортировъчна машина, позвляващо и наливно товарене (сипи в тази баничарка догоре)?!?!?Разбирай спестени пари за труд, и време, което е пак пари.

                        Освен това с АПС, разходите за труд, офиси и т.н., отиват надолу. Разбирай потенциала за голям марж е наличен.

                        Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
                        и да допълня, че пирходите се повишават - в БГ
                        чакаме консолидирания да видим в Румъния
                        аз съм оптимист и ще си държа акциите и след 2020г

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          Благодаря за точния и ясен отговор. Явно дивиденти в бъдещи периоди не очакваме, но поне печалбата се покачва леко всяка година... Хубаво е и дивидента да не пада под левче, но това ще си го решава мениджмънта вече...
                          Един съвет
                          не гледай печалбата, а EBITDA
                          защото има опция за сделка на 8 пъти EV/EBITDA през 2020
                          тотално вярвам, че дивидента няма да пада под левче
                          все пак и печалбата е важна, защото от нея ще се плаща дивидент и ще се погасят кредитите, което влияе на EV

                          Все пак вероятността за добър марж на Ebitda/приходи рязко нараснаха, поради силното оптимизиране на процесите. Капацитета на логистичната база в София (онази в Горубляне) е нараснал 3 пъти с нова сортировъчна машина, позвляващо и наливно товарене (сипи в тази баничарка догоре)?!?!?Разбирай спестени пари за труд, и време, което е пак пари.

                          Освен това с АПС, разходите за труд, офиси и т.н., отиват надолу. Разбирай потенциала за голям марж е наличен.

                          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
                          Last edited by oslo; 01.02.2017, 11:52.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение


                            Явно на мен се пада честта да отговоря, тоест да изровя данните, които почти ми бяха в главата, защото Спиди е open book

                            Спиди АД има 3 дъщерни дружества
                            1. Спиди ЕООД
                            2. Геопост България АД (придобити от французите, реално това е било българския им филиал)
                            3. ДПД Румъния (придобито от французите, това е било румънския им филиал)

                            Уточнявам, че ДПД Румъния дивидент не плаща, защото там се инвестира яко

                            1. Спиди ЕООД в миналото е имало персонал, но вече всичкия е преназначен в Спиди и то е празно. През 2015 г. Спиди ЕООД разпределя 1,09 млн. лв. дивидент и в активите му остават само вземания и парични средства за около 1 млн. лв., колкото е собствения капитал. Съответно приходите от продажби за 2014 г. са били 8,3 млн. лв., а за 2015 г. едва 60 хил. лв.
                            Тоест оттам дивидент вече няма да идва. То е празно, и мисля, че го чака ликвидация, което в БГ е сложно и глупаво упражнение и стои празно.

                            2. Геопост България АД е другото дало дивидент. През 2015 г. това са 1655 хил. лв.

                            Хайде сега да сметнем, 1,09 млн. лв. от Спиди ЕООД и 1,655 млн. лв. от Геопост България правят общо 2,745 млн. лв. дивидент. Хоп намерихме ги до стотинка

                            Ето отчетите на Спиди ЕООД и на Геопост

                            https://dl.dropboxusercontent.com/u/...peedy_EOOD.pdf

                            https://dl.dropboxusercontent.com/u/...FO_Geopost.pdf

                            Хайде сега да ги намерим и за 2016 г.
                            Спиди АД е получило 254 хил. лв. дивидент за 2016 г. Случайно или не, точно толкова е печалбата на Геопост България АД за 2015 г. Предполагам, че това е източника на дивидент. Тъй като Спиди АД е едноличен собственик, може да си ги преведе когато иска и това не е нужно да се отразява в протокол в Търговския регистър, което и не е направено.

                            С две думи

                            Спиди АД получава дивиденти почти от никъде
                            Румънското е длъжник на Спиди и преди да почне да плаща дивиденти, трябва да си плати заема

                            Спиди ЕООД е на трупчета.
                            Геопост България АД е със затихващи функции и като гледам отчета на Спиди, приходите на Геопост България май се "префактурират" и отчитат в Спиди.

                            Студено,
                            тук няма посока за разсъждения (дивидентите)

                            Ключът от барата е другаде
                            в електронната търговия и оптимизиране разходите на бизнеса и хората, нещо което куриерите правят много по-добре от чичката шофьор на заплата

                            Например, видях куриер на Спиди, който доставяше цигарите в бензиностанция Шел
                            Това не е евтина доставка, но не е и за Инкасо автомобил, имаше сериозен приемно-предавателен протокол и цигарите бяха бая
                            ей това е логистика
                            Вместо БАТ да държат чички с микробуси

                            Не е препоръка
                            Имам хартии
                            Благодаря за точния и ясен отговор. Явно дивиденти в бъдещи периоди не очакваме, но поне печалбата се покачва леко всяка година... Хубаво е и дивидента да не пада под левче, но това ще си го решава мениджмънта вече...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                              Нетната печалба на Спиди АД намалява с над 46% на годишна база в края на 2016 г. до 6,443 млн. лв. спрямо 12,033 млн. лв. в края на 2015 г., показва междинният финансов отчет на дружеството, разпространен чрез БФБ – София.

                              Компанията обяснява спада с увеличението с 2 млн. лв. на разходите за амортизации и получените с 2,5 млн. лв. по-малко приходи от дивиденти.


                              Колеги, интересува ме, какви приходи от дивиденти получава Спиди, че и намаляват с 2,5 млн.лв.?

                              Явно на мен се пада честта да отговоря, тоест да изровя данните, които почти ми бяха в главата, защото Спиди е open book

                              Спиди АД има 3 дъщерни дружества
                              1. Спиди ЕООД
                              2. Геопост България АД (придобити от французите, реално това е било българския им филиал)
                              3. ДПД Румъния (придобито от французите, това е било румънския им филиал)

                              Уточнявам, че ДПД Румъния дивидент не плаща, защото там се инвестира яко

                              1. Спиди ЕООД в миналото е имало персонал, но вече всичкия е преназначен в Спиди и то е празно. През 2015 г. Спиди ЕООД разпределя 1,09 млн. лв. дивидент и в активите му остават само вземания и парични средства за около 1 млн. лв., колкото е собствения капитал. Съответно приходите от продажби за 2014 г. са били 8,3 млн. лв., а за 2015 г. едва 60 хил. лв.
                              Тоест оттам дивидент вече няма да идва. То е празно, и мисля, че го чака ликвидация, което в БГ е сложно и глупаво упражнение и стои празно.

                              2. Геопост България АД е другото дало дивидент. През 2015 г. това са 1655 хил. лв.

                              Хайде сега да сметнем, 1,09 млн. лв. от Спиди ЕООД и 1,655 млн. лв. от Геопост България правят общо 2,745 млн. лв. дивидент. Хоп намерихме ги до стотинка

                              Ето отчетите на Спиди ЕООД и на Геопост

                              https://dl.dropboxusercontent.com/u/...peedy_EOOD.pdf

                              https://dl.dropboxusercontent.com/u/...FO_Geopost.pdf

                              Хайде сега да ги намерим и за 2016 г.
                              Спиди АД е получило 254 хил. лв. дивидент за 2016 г. Случайно или не, точно толкова е печалбата на Геопост България АД за 2015 г. Предполагам, че това е източника на дивидент. Тъй като Спиди АД е едноличен собственик, може да си ги преведе когато иска и това не е нужно да се отразява в протокол в Търговския регистър, което и не е направено.

                              С две думи

                              Спиди АД получава дивиденти почти от никъде
                              Румънското е длъжник на Спиди и преди да почне да плаща дивиденти, трябва да си плати заема

                              Спиди ЕООД е на трупчета.
                              Геопост България АД е със затихващи функции и като гледам отчета на Спиди, приходите на Геопост България май се "префактурират" и отчитат в Спиди.

                              Студено,
                              тук няма посока за разсъждения (дивидентите)

                              Ключът от барата е другаде
                              в електронната търговия и оптимизиране разходите на бизнеса и хората, нещо което куриерите правят много по-добре от чичката шофьор на заплата

                              Например, видях куриер на Спиди, който доставяше цигарите в бензиностанция Шел
                              Това не е евтина доставка, но не е и за Инкасо автомобил, имаше сериозен приемно-предавателен протокол и цигарите бяха бая
                              ей това е логистика
                              Вместо БАТ да държат чички с микробуси

                              Не е препоръка
                              Имам хартии
                              Last edited by oslo; 01.02.2017, 01:53.

                              Коментар


                              • Нетната печалба на Спиди АД намалява с над 46% на годишна база в края на 2016 г. до 6,443 млн. лв. спрямо 12,033 млн. лв. в края на 2015 г., показва междинният финансов отчет на дружеството, разпространен чрез БФБ – София.

                                Компанията обяснява спада с увеличението с 2 млн. лв. на разходите за амортизации и получените с 2,5 млн. лв. по-малко приходи от дивиденти.


                                Колеги, интересува ме, какви приходи от дивиденти получава Спиди, че и намаляват с 2,5 млн.лв.?

                                Коментар

                                Working...
                                X