IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

    Да продаваш на определена цена е ОК, особено ако очакваш корекция. Проблемът при този фрифлоат е дали ще има от кого да купиш?! Там е ключът. А Импето вече продаде.

    ПС: вчера успях да взема малко.
    тези 11 акции неговия портфейл ли беше?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

      Да продаваш на определена цена е ОК, особено ако очакваш корекция. Проблемът при този фрифлоат е дали ще има от кого да купиш?! Там е ключът. А Импето вече продаде.

      ПС: вчера успях да взема малко.
      За Импето не знам, но за мен специално цената вече не е особен фактор. Средната ми е толкова смешно ниска, че и 50 лв не ме плаши като цена за допълване. Стига да видя позитивно развитие и най-вече стартиране на процес по възвръщаемост на румънската инвестиция, която според мен бе направена на подходящия пазар и в подходящия момент. От там ще очаквам да изскочи птичето.
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

        E то всички, които държим тук сме оптимисти и то основно заради сектора... Козовете, които държат куриерските фирми са много сериозни. Зависи кой как ще ги изиграе, но хубавото при "Спиди" е наличието на стратегически партньор/инвеститор в лицето на французите. Така, че поне до 2020 г. и аз не смятам да продавам повече тук. Дори при определени обстоятелства бих купил отново.
        Да продаваш на определена цена е ОК, особено ако очакваш корекция. Проблемът при този фрифлоат е дали ще има от кого да купиш?! Там е ключът. А Импето вече продаде.

        ПС: вчера успях да взема малко.
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

          Благодаря за подробните разсъждения. Аз също съм позитивен за близките 1-3 години, че ще има още по-голямо развитие тук.
          А какъв ти е таргета за 2019? 50 лв?
          ами не е 50 лв.
          с Форти сме изчислили друг таргет

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
            На втори прочит, резултатите са много добри, просто съм имал нереално грешни очаквания
            През първото тримесечие продажбите са 24,8 млн. лв., спрямо 28,3 млн. лв. за последното на 2016 г., когато печалбата беше 3 млн. лв., а сега е 1,1 млн. лв.

            Значи печалбата пада с 2 млн. лв. при спад на продажбите с 3,5 млн. лв. Следователно наистина разходите не са толкова еластични, а по-скоро постоянни, докато приходите варират според сезона, затова и между другото не може да им се появи конкурент....

            Продажбите през първото тримесечие на годината са на минус спрямо последното на предишната всяка година. Сега е минус 12,5% (да си спомним и тежката пътна обстановка през януари, както и блокажите на Дунав мост). Например през първото на 2016 г. с минус 10,2% спрямо последното на 2015 г.
            През първото на 2015 г. спадът е бил с 10,1% на тримесечна база. През първото на 2014 г. с 11,5% спад на тримесечна база. През първото на 2013 г. спадът е с 8,5% на тримесечна база.

            Традиционно второто тримесечие застига предходното четвърто. Третото е равно на второто (има години с плюс 6% на тримесечна база, но и такива с минус 1,6%). И четвъртото прави нов отявлен рекорд с нови около 12-15% над стария.

            Така че мога да вярвам на обясненията им за сезонния ефект на по-слабия резултат. И мога да мечтая за по 3 млн. лв. печалба за второто и третото тримесечие (колкото е била през четвъртото на 2016 г.) и примерно 5 млн. лв. печалба за четвъртото тримесечие на 2017 г.

            Дали ще позная или ръста на заплатите поради прегрелия трудов пазар пак ще ме опука?

            Реалистични ли са 12 млн. лв. неконсолидирана печалба за 2017 г.
            А консолидирано? Мисля че румънското трябва да добави едни 1-2 млн. лв.

            Какво се хабя да смятам. Нали важната година е 2019 г. Сега важното е да инвестират. Тогава ще гонят рентабилност.

            Явно наистина, купилият/купилите вчера и в последните месеци са спокойни. Лесно изчисляват какво ще стане. Само аз, явно аматьорски очаквах ръст на печалбата на годишна база.

            Мисля че 12% ръст на продажбите е супер на годишна база. В една обезлюдяваща се държава.... При ръст на БВП с 2-3, при спад на сума други сектори.

            До Чичо Манчо
            - в последните 12 месеца съм генерирал около 600 товарителници (пратки), поради промяна в една-две политики. Повечето минаха през Спиди, но около половината през три други куриери, според някои особености, например според клиента. Не плащам голям данък на това, че имам акции тук. А телефона ми вчера от emag.bg (не самия емаг или там данте интернешънъл, а техен партньор) задължително ми идва със Спиди, оказва се, че работят само със Спиди.

            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции.
            Благодаря за подробните разсъждения. Аз също съм позитивен за близките 1-3 години, че ще има още по-голямо развитие тук.
            А какъв ти е таргета за 2019? 50 лв?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              имам малко акции тук, но съм оптимист за развитието на нещата в бъдеще
              няма друг такъв отрасъл, НЯМА !!!!
              E то всички, които държим тук сме оптимисти и то основно заради сектора... Козовете, които държат куриерските фирми са много сериозни. Зависи кой как ще ги изиграе, но хубавото при "Спиди" е наличието на стратегически партньор/инвеститор в лицето на французите. Така, че поне до 2020 г. и аз не смятам да продавам повече тук. Дори при определени обстоятелства бих купил отново.
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • имам малко акции тук, но съм оптимист за развитието на нещата в бъдеще
                няма друг такъв отрасъл, НЯМА !!!!

                Коментар


                • На втори прочит, резултатите са много добри, просто съм имал нереално грешни очаквания
                  През първото тримесечие продажбите са 24,8 млн. лв., спрямо 28,3 млн. лв. за последното на 2016 г., когато печалбата беше 3 млн. лв., а сега е 1,1 млн. лв.

                  Значи печалбата пада с 2 млн. лв. при спад на продажбите с 3,5 млн. лв. Следователно наистина разходите не са толкова еластични, а по-скоро постоянни, докато приходите варират според сезона, затова и между другото не може да им се появи конкурент....

                  Продажбите през първото тримесечие на годината са на минус спрямо последното на предишната всяка година. Сега е минус 12,5% (да си спомним и тежката пътна обстановка през януари, както и блокажите на Дунав мост). Например през първото на 2016 г. с минус 10,2% спрямо последното на 2015 г.
                  През първото на 2015 г. спадът е бил с 10,1% на тримесечна база. През първото на 2014 г. с 11,5% спад на тримесечна база. През първото на 2013 г. спадът е с 8,5% на тримесечна база.

                  Традиционно второто тримесечие застига предходното четвърто. Третото е равно на второто (има години с плюс 6% на тримесечна база, но и такива с минус 1,6%). И четвъртото прави нов отявлен рекорд с нови около 12-15% над стария.

                  Така че мога да вярвам на обясненията им за сезонния ефект на по-слабия резултат. И мога да мечтая за по 3 млн. лв. печалба за второто и третото тримесечие (колкото е била през четвъртото на 2016 г.) и примерно 5 млн. лв. печалба за четвъртото тримесечие на 2017 г.

                  Дали ще позная или ръста на заплатите поради прегрелия трудов пазар пак ще ме опука?

                  Реалистични ли са 12 млн. лв. неконсолидирана печалба за 2017 г.
                  А консолидирано? Мисля че румънското трябва да добави едни 1-2 млн. лв.

                  Какво се хабя да смятам. Нали важната година е 2019 г. Сега важното е да инвестират. Тогава ще гонят рентабилност.

                  Явно наистина, купилият/купилите вчера и в последните месеци са спокойни. Лесно изчисляват какво ще стане. Само аз, явно аматьорски очаквах ръст на печалбата на годишна база.

                  Мисля че 12% ръст на продажбите е супер на годишна база. В една обезлюдяваща се държава.... При ръст на БВП с 2-3, при спад на сума други сектори.

                  До Чичо Манчо
                  - в последните 12 месеца съм генерирал около 600 товарителници (пратки), поради промяна в една-две политики. Повечето минаха през Спиди, но около половината през три други куриери, според някои особености, например според клиента. Не плащам голям данък на това, че имам акции тук. А телефона ми вчера от emag.bg (не самия емаг или там данте интернешънъл, а техен партньор) задължително ми идва със Спиди, оказва се, че работят само със Спиди.

                  Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции.
                  Last edited by oslo; 04.05.2017, 09:17.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                    А дивидента трябва да е левче поне
                    Не е етично да пада под тази психо-граница...
                    Така е, но дори левче да е (което много ме съмнява) пак не е атрактивно за инвеститор с 3/4 млн. Надявам се на добри новини от Влашко, но дали... и кога...?

                    Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                    ... Да направя поредния им оборот
                    Този месец доста ги ползвах

                    Ако не съм им генерирал 200-300 пратки в последната година, да не се казвам oslo...
                    Някъде бях чел, че това е често срещана ГРЕШКА, която допускат инвеститорите по цял свят. И аз съм го правил. А никога не бивало да се асоциираш "със" или привързваш "към" дадена компания. Никакви сантименти, само сметки и хладен разум... Миналата година ме ядосаха истински с оная щуротия за "увеличението на капитала" за избрани... В резултат на това редуцирах с 40% участието си тук и не съжалявам защото компаниите, които избрах за заместници отбелязаха значителен ръст, а и моментът бе много подходящ. Все пак и аз съм донякъде сантиментално свързан и "благодарен" на "Спиди" защото поспечелих достатъчно добре от нея и тя бе "основната сламка", която ме държеше образно казано "над водата" по време на Голямата депресия след рухването на КТБ...

                    П.П. Успех Осло! Чета с интерес мненията ти, макар не винаги да ги споделям.
                    Vanitas vanitatum...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение

                      Човече, ако феновете на ЦСКА вземат пример от теб представяш ли си"Петрол"-а къде ще отиде!
                      Стига сте се притеснявали, ефектът "Румъния" още не е пълен, трябва време. Интересни хора сме българите, искаме всичко да стане за "вчера". Е няма как. Който бърза да ходи да търка листчета в Нациоаналната лотария.
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                        А дивидента трябва да е левче поне
                        Не е етично да пада под тази психо-граница

                        Иначе днес си взех телефон от емаг и утре ще ме чака в офис на Спиди до поискване (пратиха го с куриер, но го пренасочих безплатно към офис)
                        Да направя поредния им оборот
                        Този месец доста ги ползвах

                        Ако не съм им генерирал 200-300 пратки в последната година, да не се казвам oslo
                        Човече, ако феновете на ЦСКА вземат пример от теб представяш ли си"Петрол"-а къде ще отиде!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                          Да, това е добър знак. Никой не хвърля току-така 750 х, ако няма ясна представа за нещо което ние все още не знаем. Едва ли дивидентът ще е "червейчето на върха на кукичката"... Лично моите очаквания са за скромен дивидент в диапазона 70-80 ст., който съвсем не е атрактивен при тези ценови нива. По-скоро се надявам днешния оборот да е в резултат на информация, с която ние все още не разполагаме. Например за един по-успешен старт на "новата" година, 1/3 от която вече измина.
                          А дивидента трябва да е левче поне
                          Не е етично да пада под тази психо-граница

                          Иначе днес си взех телефон от емаг и утре ще ме чака в офис на Спиди до поискване (пратиха го с куриер, но го пренасочих безплатно към офис)
                          Да направя поредния им оборот
                          Този месец доста ги ползвах

                          Ако не съм им генерирал 200-300 пратки в последната година, да не се казвам oslo

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodimit Разгледай мнение
                            Минаха няколко кюфтета.Някой явно преструктурира част от портфейла си.Дано да е за добро.Приходите растът,дано на консолидирания да порасне и печалбата
                            Да, това е добър знак. Никой не хвърля току-така 750 х, ако няма ясна представа за нещо което ние все още не знаем. Едва ли дивидентът ще е "червейчето на върха на кукичката"... Лично моите очаквания са за скромен дивидент в диапазона 70-80 ст., който съвсем не е атрактивен при тези ценови нива. По-скоро се надявам днешния оборот да е в резултат на информация, с която ние все още не разполагаме. Например за един по-успешен старт на "новата" година, 1/3 от която вече измина.
                            Vanitas vanitatum...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodimit Разгледай мнение
                              Минаха няколко кюфтета.Някой явно преструктурира част от портфейла си.Дано да е за добро.Приходите растът,дано на консолидирания да порасне и печалбата
                              Капацитет създаван през 2016 и в момента не може да бъде затоварен на момента. Инвестициите са хубаво нещо. Важното за мен е да не се задлъжнява повече и да се увеличава пазарният дял. Другото само ще дойде.
                              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                              Коментар


                              • Минаха няколко кюфтета.Някой явно преструктурира част от портфейла си.Дано да е за добро.Приходите растът,дано на консолидирания да порасне и печалбата
                                Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                                Коментар

                                Working...
                                X