If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
говорех принципно.
На чичо Оги процент трябва да му дават от БФБ, за дето им осигурява ликвидност!
Днеска е скука - гася и отивам да подремна!
Успех на всички!
Аз пък по това време си пускам филмче върху 3/4 от екрана
Ако приказваш за елхимчето - препоръчах ти да редуцираш преди няколко дена....
Днеска май се очертава да го размажат
говорех принципно.
На чичо Оги процент трябва да му дават от БФБ, за дето им осигурява ликвидност!
Днеска е скука - гася и отивам да подремна!
Успех на всички!
Комисията за финансов надзор (КФН) промени Наредба № 24 от 8.03.2006 г. за задължителното застраховане и за методиката за уреждане на претенции за обезщетение на вреди, причинени на моторни превозни средства, с което на практика с нормативен акт забрани на застрахователите да изискват доплащане за „Гражданска отговорност", тъй като тя важи за целия ЕС, както и за Европейското икономическо пространство, както и за територията на всички други държави, които са страни по многостранното споразумение (Андора, Сърбия и Швейцария) на основата на една премия.
В мотивите за промяната е записано, че измененията се налагат поради констатацията на трайна практика при застрахователите за издаване на полици по задължителна застраховка „Гражданска отговорност" на автомобилистите, като потребителите погрешно се информират че застраховката има покритие само за територията на страната. Това обикновено става, като в полицата се включват въпроси относно територията, на която МПС ще бъде управлявано. Когато потребителят посочи само територията на Република България, той получава определена отстъпка и у него бива създавано впечатлението, че застраховката няма покритие извън страната без задължителното издаване на допълнителен сертификат „Зелена карта".
Това е в пряко противоречие с чл. 258, ал. 2 от Кодекса за застраховането и с европейските директиви по автомобилно застраховане, които предвиждат, че срещу единна премия договорът за споменатата задължителна застраховка би следвало да осигурява покритие за цялата територия на Европейския съюз и на другите държави, чиито национални бюра са страна по Многостранното споразумение.
За преодоляването на тази практика в изменението на наредбата се предлага създаването на разпоредба, която предвижда включването на изричен реквизит в застрахователната полица, който ясно определя времевите и пространствените рамки на застрахователното покритие в съответствие с изискванията на закона.
В Наредбата е записано още, че покритието изтича в края на последния ден от срока на договорите (23 часа 59 мин. и 59 сек.) , а не в календарния час на последния ден, който съответства на календарния час на сключването на застраховката, каквато е практиката на повечето застрахователи.
С изменението на Наредбата се цели отстраняване на негативни практики, установени при прилагането на Наредба № 24 от 2006 г., както и създаване на условия за по-добрата защита на интересите на потребителите, пише на интернет страницата на КФН.
Предстои обнародване на Наредбата за изменение и допълнение на Наредба № 24 в „Държавен вестник".
М+С вече извади нелош отчет!
Очаквам отчетите от 3-то трим. да покажат че добрите публични компании подобряват резултатите си!
Време е съживяването на БФБ да продължи!
Успех на всички!
"В обувките на сатаната" (Breaking Bad). Разговорът разкрива и отношението му към късмета. Ето какво смята за него милиардерът инвеститор:
„Уорън Бъфет: Много отдавна съм стигнал до заключението, че мога да опиша ситуацията, в която се намирам, с думите, че съм имал късмет. Роден съм в Съединените щати. Шансът е бил 30 или 40 на едно това да се случи. Имам някои късметлийски гени. Родил съм се в правилното време. Ако съм се родил хиляди години по-рано, съм щял да бъда обяд за някое животно, защото не мога да бягам бързо или да изкачвам дървета. Така че има толкова много шанс в това как влизаме в света. И…
Не е прав за късметлийските гени. Изобщо не сме съвсем наясно, че все пак предишната ни реинкарнация определя в немалка степен и текущата, а като се вземе предвид, че и съществува принципно и известно право за избор при раждането, то т.нар. от него "късмет" с гените, мястото и времето тр. значително да бъде преразгледано.
Има изследвания от известни психиатри, с извличане на информация по метода на хипнозата, които ни дават възможност да оценим свободната воля на около 20-30% (т.наречения все още необясним "късмет"), за сметка на около 70-80% планирано като задачи за изпълнение (които сме избрали и сме съгласни да изпълним при появяването ни на бял свят)
Никак не би се учудил, ако в предишни животи, г-н Бъфет всъщност вече да се е раждал и преди 1000 години, когато и е имал възможност да развие качествата - "бягане от животно" и "катерене по дърветата". Тъй като това е вече отработено, не му се налага, да го повтаря а преминава успешно по своя нов път и нови задачи поставени за усвояване.
Препоръчвам книгата на по-възрастния от него д-р Майкъл Нютън, също американец и също "късметлия" ако ползваме терминологията на Бъфет за необяснимото
Бащата на прагматичния капитализъм Уорън Бъфет даде интервю за телевизия „Блумбърг”, отразено от водещи бизнес сайтове в САЩ. В него той говори за значението на благотворителността, за наследството, което оставя на семейството си и интереса си към сериала "В обувките на сатаната" (Breaking Bad). Разговорът разкрива и отношението му към късмета. Ето какво смята за него милиардерът инвеститор:
„Уорън Бъфет: Много отдавна съм стигнал до заключението, че мога да опиша ситуацията, в която се намирам, с думите, че съм имал късмет. Роден съм в Съединените щати. Шансът е бил 30 или 40 на едно това да се случи. Имам някои късметлийски гени. Родил съм се в правилното време. Ако съм се родил хиляди години по-рано, съм щял да бъда обяд за някое животно, защото не мога да бягам бързо или да изкачвам дървета. Така че има толкова много шанс в това как влизаме в света. И…
Бети Лиу (журналист): И вие винаги осъзнавате, че трябва да се уверявате децата ви и техните внуци и вашите внуци да бъдат приземени.
У.Б: Да. Това къде и какъв се раждаш, наистина няма нищо общо с това какъв човек си. Ти решаваш какъв човек ще станеш. Може да има значение за това дали ще трябва да работиш през живота си и да се бориш да се изкачваш нагоре през цялото време. В моите очи сме създадени равни, но не сме в еднакви условия. Децата ми наистина работят всеки ден, за да показват по-добри резултати. Късметът играе огромна роля в живота, но човек сам избира как да използва късмета си и дали иска да постигне нещо повече от него."
Коментар