IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ !!! Архив до 24.03.2015

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Гледам че самоубеждаването на негативистите колко е зле БГ и БФБ и как няма шанс да се оправят продължава с всички сили
    Забавна картинка е, измислят се числа, изопачават се факти, вкарват се много ако-та...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      Като гледам тук за пореден ден Равновесие продължава да обяснява защо борсата не трябва да качва
      Е не аз нямам нищо против да се качва, тъкмо ще успея да продам това което в момента искам да продавам

      Коментар


      • Като гледам тук за пореден ден Равновесие продължава да обяснява защо борсата не трябва да качва

        Коментар


        • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
          Да, но от гледна точка на печалби, съответно п/е:
          Софарма - трудно ще прави по-ниски печалби, защото вече видяхме санкциите докъде ги свалиха;
          Банките - мисля най-лошото е зад гърба им, а с поевтиняването на ресурса, маржините им растат,
          Бреф също им мина слабата година - тази трябва да е доста по-добра,
          еубг - по-зле трудно ще стане, по-скоро обратното
          неохим - цените на газа падат, така че и при тях очаквам подобрение.

          А не съм голям оптимист, както казах, защото във въздуха се носи огромна несигурност от години и нищо не се е подобрило към добро и при това правителство, даже обратното-черешарски издънки всеки месец.

          Владимир Савов | 17 март 2015 | 14:30



          Предложените промени не гарантират правата и интересите на гражданите, а предлаганият избор пряко ги ощетява, настояват те





          Предложението на финансовото министерство индивидуалните пенсионни партиди да се съхраняват в Сребърния фонд разрушава сигурността на пенсионната система в България.

          Промените не гарантират в достатъчна степен правата и интересите на гражданите, а дори напротив - предлаганият избор между вноски само в НОИ или в НОИ и частни пенсионни фондове пряко ги ощетява и нарушава правата им.

          На тази позиция остава Българската асоциация на дружествата за допълнително пенсионно осигуряване (БАДДПО), предаде БГНЕС.



          БАДДПО бяха поканени на изслушване във временната комисия за проучване на финансовото състояние на пенсионноосигурителните дружества и управляваните от тях универсални и професионални пенсионни фондове. Пред комисията председателят на асоциацията Никола Абаджиев отговори на предварително зададени въпроси.



          Депутатите от комисията, оглавявана от Корнелия Нинова от БСП, са поискали да разберат позицията на БАДДПО по четири групи въпроси - какви са вижданията на пенсионните дружества за намаляване на размера на таксите, какви са проблемите и различията по отношение на изчисляването на доходността на средствата в частните фондове, какво смята БАДДПО за предложението вноските да се трупат в Сребърния фонд и нужно ли е разширяване на понятието "свързани лица".



          "БАДДПО счита, че с предложението за съхранение на средствата в Сребърния фонд, което идва от финансовото министерство, се разрушава сигурността на пенсионната система в България", посочи Абаджиев. Предложените промени не гарантират в достатъчна степен правата и интересите на гражданите, а предлаганият избор пряко ги ощетява и нарушава правата им, настояват от асоциацията.

          "С включването на възможността партидите да се прехвърлят се нарушава сигурността на пенсионната системата. Промяната не решава проблема с липсата на обособени индивидуални партиди", посочи той и бе категоричен, че това е нецелесъобразно с оглед общата европейска цел по отношение на сигурността на пенсиите.



          Никола Абаджиев цитира и становище на мисията на Международния валутен фонд от 13 март. Според МВФ "въвеждането на избиране на вариант при участието на втория стълб представлява фундаментална промяна на модела". От МВФ посочват още, че следва да бъде осигурено достатъчно време за изчерпателен анализ на въздействието и за консултации със засегнатите страни, особено по отношение на възможността изборът да не бъде еднократен.



          По отношение на намаляването на таксите, Абаджиев обясни, че въпросът е актуален и необходимо да се пристъпи към неговото конкретно решение.

          По думите му, дружествата са изразявали подкрепа и възприемат предлагания подход на Комисията за финансов надзор (КФН) за плавно осъвременяване на таксите, но за да се приеме най-вярното решение по този въпрос са нужни задълбочен анализ и разчети. Намаляването трябва да се извършва при предварително разписани във времето параметри.



          Асоциацията на пенсионните дружества продължава да оспорва и доходността на частните пенсионни фондове за последните 10 години, представена от КФН. Налице са съществените различие между КФН и БАДДПО по реалната и номиналната доходност и методиката на изчисление, призна Абаджиев и даде за пример, че според КФН за периода 2004 - 2014 средната реална доходност за универсалните пенсионни фондове е отрицателна: -0,16% на годишна база и -1,7% за целия период. "Противно на горното, по изчисление на БАДДПО, реалната доходност е положителна: 0,48% на годишна база и 5,15% за целия период", настоя Абаджиев.



          От БАДДПО настояха пред комисията за преразглеждане и усъвършенстване на методиката, прилагана от регулатора. Според дружествата терминът "реална доходност" се използва твърде неаргументирано и спекулативно у нас, а реалната доходност се изчислява по сложни икономически методики.

          От асоциацията изразиха категорична подкрепа към промени, които да доведат до разширяване и осъвременяване на понятието за "свързани лица".



          По време на заседанието депутатът Димитър Байрактаров от Патриотичния фронт цитира писмо на Европейската комисия, която поставя девет въпроса към българското правителство, което по същество според него представлява стартиране на наказателна процедура заради приетите промени в края на декември.




          Продажбите на нови коли се свиха

          Само през януари са продадени 1419 автомобила

          Анализ на ИПИ показва:
          Всеки десети българин в риск от дълбока бедност

          Безработните и неактивните на пазара на труда са сред най-рисковите групи

          "Бромак":
          Подготвяният законопроект за временни синдици в КТБ противоречи на Конституцията

          От дружеството на Цветан Василев смятат, че ако предложените миналата седмица законови промени бъдат приети, страната ни е заплашашена от наказателна процедура на ЕК

          Стартира строежът на Трансанадолския газопровод (ТАНАП)

          ТАНАП предвижда до 2019 г. да бъде построена система от газопроводи от азербайджанското находище Шах Дениз през Грузия, Турция, Гърция, Албания до Южна Италия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
            ти говореше за п/е на софикс, а не кое как се оценява. Аз твърдя, че форуърд п/е на софикс е по-ниско от текущото, защото при всички изброени от мен компании ще имаме ръст на печалбата през 2015, за другите софикс акции не очаквам съществени спадове на печалбата - по-скоро ще е същата. Конкретно ПИБ смятам, че има още да кажем 100 млн. за провизиране и процесът приключва.
            Да, и ПЕ то му в момента е към 19 ако им сложиш равен дял на всичките и махнеш Химимпорт

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              ПЕ на софикс е ниско заради химимпорт. Но химимпорт е конгломерат и се оценява като сбор от части, като премахнеш общата свързаност, не според печалбата му.

              Софарма и пада печалбата, ПИБ има още доста да провизира и едва ли ще измъква такива магически сделки да и помпат печалбата. ЦКБ е банка, и също като ПИБ реално си нямаме идея какво се случва там. Еврохолд както казва един колега форумец е балон пълен с криптовалута, Неохим е на яка загуба без шанс скоро да вземе да печели при положение че внасяме най-скъпия газ, БРЕФ е АДСИЦ, не виждам какъв потенциал може да има в недвижима собственост след като цените им стагнират пък разходите си вървят.
              ти говореше за п/е на софикс, а не кое как се оценява. Аз твърдя, че форуърд п/е на софикс е по-ниско от текущото, защото при всички изброени от мен компании ще имаме ръст на печалбата през 2015, за другите софикс акции не очаквам съществени спадове на печалбата - по-скоро ще е същата. Конкретно ПИБ смятам, че има още да кажем 100 млн. за провизиране и процесът приключва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                Не разбирам много, но p/e на Софикс не е ли 9.28 в момента, а като погледнеш и печалбите, които формират съотношението към момента ясно се вижда, че не само няма потенциал да паднат, ами по-скоро има значителен потенциал да се повишават - говоря поне за следните компании в Софикс - Софарма, ПИБ, Химимпорт, ЦКБ, Еврохолд, Неохим, БРЕФ - това са доста над половината от индекса през пазарна капитализация измерено.
                Аз не съм от оптимист в никакъв случай, главно поради лошото управление на страната и отделно конкретните злини, които се правят на борсата от политици-празноглавци.
                ПЕ на софикс е ниско заради химимпорт. Но химимпорт е конгломерат и се оценява като сбор от части, като премахнеш общата свързаност, не според печалбата му.

                Софарма и пада печалбата, ПИБ има още доста да провизира и едва ли ще измъква такива магически сделки да и помпат печалбата. ЦКБ е банка, и също като ПИБ реално си нямаме идея какво се случва там. Еврохолд както казва един колега форумец е балон пълен с криптовалута, Неохим е на яка загуба без шанс скоро да вземе да печели при положение че внасяме най-скъпия газ, БРЕФ е АДСИЦ, не виждам какъв потенциал може да има в недвижима собственост след като цените им стагнират пък разходите си вървят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  там е заровеното умрялото куче.....
                  При всичките от тях мога да кажа...
                  софарма -реципрочни санкции на Русия спрямо нашите и на ЕС...
                  ССВ и ФИБ - банкова криза ,която не е завършила....
                  Бреф закона за земята и чужденците...
                  неохим скъп газ и опастност от спиране....
                  ЕУБГ.. намаляване на покупките на нови коли.....
                  Всичко това е отражение на политиката върху икономиката....
                  Плюс правителството да ти каже ,че ще приема закони със задна дата....
                  И най вече нищо не се знае какво става с активите на ПФ....вече три месеца....
                  Главния купувач вече на БФБ....
                  Да, но от гледна точка на печалби, съответно п/е:
                  Софарма - трудно ще прави по-ниски печалби, защото вече видяхме санкциите докъде ги свалиха;
                  Банките - мисля най-лошото е зад гърба им, а с поевтиняването на ресурса, маржините им растат,
                  Бреф също им мина слабата година - тази трябва да е доста по-добра,
                  еубг - по-зле трудно ще стане, по-скоро обратното
                  неохим - цените на газа падат, така че и при тях очаквам подобрение.

                  А не съм голям оптимист, както казах, защото във въздуха се носи огромна несигурност от години и нищо не се е подобрило към добро и при това правителство, даже обратното-черешарски издънки всеки месец.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                    Не разбирам много, но p/e на Софикс не е ли 9.28 в момента, а като погледнеш и печалбите, които формират съотношението към момента ясно се вижда, че не само няма потенциал да паднат, ами по-скоро има значителен потенциал да се повишават - говоря поне за следните компании в Софикс - Софарма, ПИБ, Химимпорт, ЦКБ, Еврохолд, Неохим, БРЕФ - това са доста над половината от индекса през пазарна капитализация измерено.
                    Аз не съм от оптимист в никакъв случай, главно поради лошото управление на страната и отделно конкретните злини, които се правят на борсата от политици-празноглавци.
                    там е заровеното умрялото куче.....
                    При всичките от тях мога да кажа...
                    софарма -реципрочни санкции на Русия спрямо нашите и на ЕС...
                    ССВ и ФИБ - банкова криза ,която не е завършила....
                    Бреф закона за земята и чужденците...
                    неохим скъп газ и опастност от спиране....
                    ЕУБГ.. намаляване на покупките на нови коли.....
                    Всичко това е отражение на политиката върху икономиката....
                    Плюс правителството да ти каже ,че ще приема закони със задна дата....
                    И най вече нищо не се знае какво става с активите на ПФ....вече три месеца....
                    Главния купувач вече на БФБ....
                    Last edited by Монти; 18.03.2015, 10:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от KATANA 4 APOCALYPtos HEAD Разгледай мнение
                      Е той вече не разбира.. или е на зор..
                      То винаги е така. Който купува знае какво прави, който продава нищо не разбира

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                        Ами този който продава с айсберги и пакети?
                        Е той вече не разбира.. или е на зор..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          3 години са малък период. Ако сега печалбите на компаниите в СОФИКС са най грубо 30 единици то дори при ПЕ 30 т.е. при брутален оптимизъм те могат да издържат най-много Софикс 900. Да кажем че за брутален оптимизъм трябва по 30% ръст на печалбите следващите 3 години - растеж който аз не вярвам че те ще постигнат. Но да кажем че го постигнат. Така след 3 години печалбите ще са 65 единици. При както казах брутален оптимизъм това предполага Софикс 1950.

                          Ако приемем един по реалисттичен, но въпреки това доста оптимистичен растеж на печалбите от по 10% и съответно ПЕ след три години от 20 то това предполага Софикс 800 - което аз намирам за горна граница за Софикс за след 3 години. Това предполага годишен растеж от 16% което не е никак зле.

                          Ако предположим че печалбите останат на същото равнище през 2015, порастнат с 5% през 2016 и с 10% през 2017 и заложим ПЕ 17. Което според мен е вече реалистичен оптимистичен вариант, това предполага че Софикс след три години ще е 590 пункта. Което вече прави един доста мижав растеж от 5,6% на година.

                          А горното е все пак оптимистичен вариант. Ако обаче се запази сегашната тенденция и да кажем през 2015 печалбите паднат с 10% догодина останат на същото ниво и след това се качат с 5% и заложим едно ПЕ 15, което всъщност е доста щедро при подобен сценарии то това отговаря на Софикс 425. А това поне към момента изглежда най-реалистичния сценарии. Поне за мен. Което предполага спад на Софикс до 400 някъде през следващите две години и след това чак ръст до 425
                          Не разбирам много, но p/e на Софикс не е ли 9.28 в момента, а като погледнеш и печалбите, които формират съотношението към момента ясно се вижда, че не само няма потенциал да паднат, ами по-скоро има значителен потенциал да се повишават - говоря поне за следните компании в Софикс - Софарма, ПИБ, Химимпорт, ЦКБ, Еврохолд, Неохим, БРЕФ - това са доста над половината от индекса през пазарна капитализация измерено.
                          Аз не съм от оптимист в никакъв случай, главно поради лошото управление на страната и отделно конкретните злини, които се правят на борсата от политици-празноглавци.

                          Коментар


                          • Тоя дето продава явно има ликвидна криза, но въпроса е този дето ги купува означава ли че чака спад за да реализира загуби за пред данъчното....

                            Коментар


                            • 72% от публичните инвестиции в България се правят с европейско финансиране. Това заяви заместник министър-председателят Томислав Дончев (вляво на снимката) на среща за обмен на опит с хърватския вицепремиер по европейските въпроси и министър на регионалното развитие Бранко Гърчич, съобщи пресслужбата на Министерския съвет.

                              На двустранната среща в Загреб двамата споделиха добри практики при управлението на средствата от европейските фондове. Те обсъдиха неотложните въпроси, свързани с успешното приключване на проектите от финансовата рамка до края на 2013 г., както и предизвикателствата за държавите-членки на прага на новия програмен период.

                              „Ние осъзнаваме ролята на европейската солидарност като движеща сила за българската икономика. И все пак, нашата основна цел и амбиция не е да ползваме европейското финансиране като даденост за следващите десетилетия, а да инвестираме ресурса до 2020 г.. С него ще изградим модел, чрез който инвестициите, които правим днес, да бъдат двигател за икономиката занапред, да са предпоставка за растеж и заетост", заяви заместник министър-председателят по европейските фондове и икономическата политика.

                              „В последните 8 години България натрупа сериозен опит в управлението на средствата от европейските фондове, включително и негативен. Днес ние знаем какви грешки сме допуснали, как можем да ги избегнем и преди всичко - да се фокусираме върху успешното приключване на текущите проекти и стартирането на процедурите от новия програмен период", заяви Томислав Дончев. Като част от опита на България в управлението на средствата от ЕС, вицепремиерът Дончев очерта разработването и въвеждането на национален модел и система за управление и контрол на процесите, създаването на независими одитен и сертифициращ орган на държавно ниво, въвеждането на предварителен контрол от управляващите органи на оперативните програми, още на ниво вътрешно управление на процесите, както и сътрудничеството с международните финансови институции. Като сериозно постижение на страната в първия за нея програмен период, Дончев открои разработването на електронна система за подаване и отчитане на проекти и не на последно място - развиването на административен капацитет със специфична експертиза за гарантиране на последователност и устойчивост на прилаганите на държавно ниво мерки.

                              Вицепремиерът Томислав Дончев е на работно посещение в Република Хърватия до 18 март. В рамките на своята визита той ще изнесе съвместна лекция с вицепремиера Гърчич в представителството на Европейския парламент в Загреб и ще проведе работна среща с първия заместник министър-председател и министър на външните работи г-жа Весна Пусич.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                                С две думи този, който изкупуваше пакети и айсберги при Химимпорт е малоумник и въобще не разбира от проценти, икономика и прочее за разлика от разбирачите със по 10 000 лв
                                Ами този който продава с айсберги и пакети?

                                Коментар

                                Working...
                                X