IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Може ли да обясните на по-неопитните как оползотворяват неизползвани права и как се получават стинки от неизползвани такива?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
      Купил си 5 хил. акции на 84 ст. или общо за 4 200 лв., равняващи се по спомен на 4 200 000 права. Демек - сещаш се.
      Препоръки няма, разнообразявам просто.

      Жека ти май търсиш да се дразниш маи а.
      Да съм казал че с парите от правата съм купувал акции, просто осведомих че съм ги получил, почваш да ме дразниш вече.
      Можеш и да не си правиш труда да отговаряш.
      Не се бъзи-кай !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marcy Разгледай мнение
        Жека 5к(5000)бр. не са 5% аз не мажо.
        Ще оправим цената бе,все някоя година ще стане, я от кога се клатим и още не сме потънали, достатъчно.
        Купил си 5 хил. акции на 84 ст. или общо за 4 200 лв., равняващи се по спомен на 4 200 000 права. Демек - сещаш се.
        Препоръки няма, разнообразявам просто.

        Коментар


        • Браво Чичо добре казано, а и БАКБ даваха дивидент преди кризата. Да не говорим колко европеиски компании от деситилетия го правят. Сега започнаха инвеститорите в БГ да се усещат и за дивидента

          Коментар


          • Не наричайте дивидента обезкървяващо и непосилно за едно дружество събитие...Даже и банково да е...КТБ да не би да се скапа като раздаде дивидент ? Не. Пак си прави по 50 млн печалба.
            Много голяма част от парите раздадени като дивиденти се връщат в самото дружество...
            А ефекта от рекламата и доверието на инвеститорите към това дружество е с многократен по-положителен ефект за мажоритаря.....
            Тези мантри за декапитализация и бла-бла от раздаден дивидент вървяха преди 5 години. Сега АД , което не дава дивидент е обречено за пазара.....
            Ако си спомните какво каза и шефа на СОФАРМА за да кътка акционерите - до 50% от печалбата за дивидент !!!

            Коментар


            • Тези милиони който влезнаха в банката, ще излезнат солени на миноритарите...?
              Не е препоръка!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                А защо Монти трябваше да увеличат капитала....
                БНБ и сумати ЕС изисквания!
                А верният отговор на левче и акция полувина за една стара и да държат там като ЕУБГ ....

                Коментар


                • Само CCB! Какво се случва?
                  Не е препоръка.
                  Custodite sortem vestram

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                    Кога си придобил над 5 % като само за днес са повече?
                    Препоръки няма, разбира се!
                    Жека 5к(5000)бр. не са 5% аз не мажо.
                    Ще оправим цената бе,все някоя година ще стане, я от кога се клатим и още не сме потънали, достатъчно.
                    Не се бъзи-кай !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                      Нямам акции тук, да кажа (предпочитам други позиции)
                      Но според мен пич, не си в час - или се правиш на луд
                      Ти знаеш ли какво означава номинална стойност, емисионна стойност, боок валуе стойност, наблягам на думата стойност
                      Знаеш ли какво значи 20 г. опериране в сферата на финансовите услуги, 20 г. успешни услуги, и накрая цена на пазара под номиналана стойност - под всякаква себестойност
                      И излиза някакъв бастун, който обяснява колко било рисково
                      Аз като се огледам в магазините където пътувам, всеки 4-5 вади от портфейла карта ЦКБ, и тези клиенти ли са свързани лица
                      Я виж как расте балансовото число за последните 20 г.

                      Разберете бе хора, на БФБ не е важно кой дава дивидент с което се обезкървява
                      Важно коя компания на БФБ е днес, ще бъде утре и ще пребъде и след 20 г.

                      Нито една компания от тези на БФБ, които днес дават дивидент, хващам бас няма да оперитат и да съшествуват след 20 г., просто нямат бъдеще - няма да ги изреждам

                      Но ЦКБ бъдете сигурни, че и 40 г. ще я има

                      Аман от бастуни на БФБ

                      Не е препоръка
                      Геко малко екстремен пост, ама активира темата....... Не се ли усещаш че правиш сметка на парите на хората, държиш им сметка........

                      За какво говорим, когато се финансираме чрез спестен евентуален дивидент, много ясно че няма да се получи ИПО-то........ Нали не може душата в рая и оная работа докрая.....

                      Видя ли го Ники Маус от Меком, като няма да му дадат пари за ОА, пусна привилигеровани и са кво ще гледаме сеири.........

                      Не е препоръка..... Симпатизирам......... Като влеза ще дам знак.......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        Ами аз записвах в същата банка на 7,3 и защо няма никога да запиша както всички който вярваха във ХИМ защото не са идиоти..... Бил съм съакционер и в Слънце БТ когато прави търговото....
                        А има едни слухове за едни "големи" фирми който ПФ и ДФ плащат на ХИМ като за световно а те си плащат за увеличението на ССВ с тези парички......
                        Не е препоръка за вярност и истина !
                        А защо Монти трябваше да увеличат капитала....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Ами аз записвах в същата банка на 7,3 и защо няма никога да запиша както всички който вярваха във ХИМ защото не са идиоти..... Бил съм съакционер и в Слънце БТ когато прави търговото....
                          А има едни слухове за едни "големи" фирми който ПФ и ДФ плащат на ХИМ като за световно а те си плащат за увеличението на ССВ с тези парички......
                          Не е препоръка за вярност и истина !
                          Нищо не ти разбрах
                          ама карай не е важно
                          There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                            това са mature компании, те може
                            в БГ няма нито една mature компания, която да си надвила над инвестициите и да има и за дивидент
                            Пример IBM, стратегия - 40% за иновации - инвестиция в бъдещето, 40% за дивиденти и за акционерита байбак и т.н.
                            Ама нашите компании са доста назад и трябва да инвстиран на 110% каквото изкарват за инвестиции и иновации, за нови и т..н., иначе просто няма да ги има - ще бъдат изхвърлени от пазара като мръсно куче, ако не инвестират

                            Абе, бастуни, я вижте кой записа новите акции - на 1.5
                            Аз като гледам нито един пенсионен фонд няма - ПОАД за собствена сметка е друго според мен - димек мажо си инвестира със собствени пари за собствена сметка (НЕ Е ЛУД) поправете ме ако греша
                            Ами аз записвах в същата банка на 7,3 и защо няма никога да запиша както всички който вярваха във ХИМ защото не са идиоти..... Бил съм съакционер и в Слънце БТ когато прави търговото....
                            А има едни слухове за едни "големи" фирми който ПФ и ДФ плащат на ХИМ като за световно а те си плащат за увеличението на ССВ с тези парички......
                            Не е препоръка за вярност и истина !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                              това са mature компании, те може
                              в БГ няма нито една mature компания, която да си надвила над инвестициите и да има и за дивидент
                              Пример IBM, стратегия - 40% за иновации - инвестиция в бъдещето, 40% за дивиденти и за акционерита байбак и т.н.
                              Ама нашите компании са доста назад и трябва да инвстиран на 110% каквото изкарват за инвестиции и иновации, за нови и т..н., иначе просто няма да ги има - ще бъдат изхвърлени от пазара като мръсно куче, ако не инвестират

                              Абе, бастуни, я вижте кой записа новите акции - на 1.5
                              Аз като гледам нито един пенсионен фонд няма - ПОАД за собствена сметка е друго според мен - димек мажо си инвестира със собствени пари за собствена сметка (НЕ Е ЛУД) поправете ме ако греша
                              Абе ти не ги разбираш тия неща, слушай човека какво ти говори, той е специалист(тесен) в банковото дело, особено немското и българо-американското!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marcy Разгледай мнение
                                Моите стинки от праватами ги преведоха на 03.01.2012г. Затова днес си добавих още 5к акции и това ми е поредното увеличение на капитала но на 0.84лв. утре пак и така до 1.5лв.
                                Кога си придобил над 5 % като само за днес са повече?
                                Препоръки няма, разбира се!

                                Коментар

                                Working...
                                X