IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
    Аз пък, ако бях на мястото на Мажо, бих си взел още някоя банка и бих ги обединил. Бих създал (или използвал съществуващи) международни клонове за разрастване на бизнеса. Защо да продават нещо очевидно работещо, вместо да го развият?
    ЦКБ Скопие
    За стрес тестовете ще допълня, че банката имаше стабилни показатели за капиталова адекватност, а допълването с печалбата след това.се създаде добър буфер и за развитие, и за подобряване на устойчивостта към неблагоприятни шокове.
    Дали ще приемат, че при тези условия, могат да си позволят да разпределят и дивидент...ще видим

    Коментар


    • Тук затук защо никой не търгува от седмици?някой има ли идеи

      Коментар


      • Аз пък, ако бях на мястото на Мажо, бих си взел още някоя банка и бих ги обединил. Бих създал (или използвал съществуващи) международни клонове за разрастване на бизнеса. Защо да продават нещо очевидно работещо, вместо да го развият?
        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          КупувачА дали ще спечели като разбере в какви кредитни експозиции се е овъртолил ?
          Те само да успеят да я продадат на прилична цена, че има още тук-там парици за "инвестиране" - може и ние да спечелим по нещичко ...
          не е препоръка за покупка или продажба ,всяко съвпадение с реални лица,факти и събитя е случайна !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
            Никой мажо, особенно с такива мащабни бизнеси като Химимпорт, не би направил такова малоумна операция, като продажбата на банката си. .
            Щях да се съглася с теб ако притежаваше само една банка...

            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

              КупувачА дали ще спечели като разбере в какви кредитни експозиции се е овъртолил ?
              Да ти напомня ако случайно не си осведомен...
              При стрес тестовете кредитния бизнес портфейл беше проверен (по спомвн) на 98% - доста по-подробно отколкото една друга банка....която между впрочем се търгува на двойно по-високо Р/В.
              Факт...или греша?
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Никой мажо, особенно с такива мащабни бизнеси като Химимпорт, не би направил такова малоумна операция, като продажбата на банката си. Ако сте си направили труда да проучите перспективите за развитие на банката, щяхте да знаете, че дивидент в краткосрочен хоризонт не се предвижда да се разпределя.
                Last edited by penman; 16.03.2018, 20:25.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Ако съм на мястото на Мажо ще продам ЦКБ, като преди това раздам приличен дивидент от неразпределената печалба... и после ще развивам същия бизнес модел с другата банка. От това ще спечелят всички, които имат отношение към ЦКБ - Мажо, Хим, миноритарите на Хим, ЦКБ и другата банка...
                  Според мен е въпрос на време - по причина, че не виждам минуси в едно такова бизнес преструктуриране ..
                  п.с. Не е препоръка , особено към Мажо
                  КупувачА дали ще спечели като разбере в какви кредитни експозиции се е овъртолил ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Steel Разгледай мнение
                    ... някакъв японски модел май беше това , не му помня името


                    Кейрецу
                    Ако съм на мястото на Мажо ще продам ЦКБ, като преди това раздам приличен дивидент от неразпределената печалба... и после ще развивам същия бизнес модел с другата банка. От това ще спечелят всички, които имат отношение към ЦКБ - Мажо, Хим, миноритарите на Хим, ЦКБ и другата банка...
                    Според мен е въпрос на време - по причина, че не виждам минуси в едно такова бизнес преструктуриране ..
                    п.с. Не е препоръка , особено към Мажо
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • ... някакъв японски модел май беше това , не му помня името


                      Кейрецу

                      Коментар


                      • освен като собственик на актив ( не печели пряко от това ) ,
                        холдига според мен печели осезаемо по друг непряк начин - елиминира банковия си риск (вътрешно) и си спестява на служителите на десетките си фирми разправията и несигурността от оперирането с (няколко) други банки... някакъв японски модел май беше това , не му помня името

                        лошото за дребния акционер е че такава банка няма перспектива да бъде оценена (продадена) обективно
                        "the trend is your friend until the end..."

                        Коментар


                        • Аз си изтрих поста щото явно не беше точен Погледнах протокола от ОСА решението там пише, че раздават от печалбата посочена в неконсолидирания дивидента.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                            Ето това търсех като отговор. Благодаря! Вече ми е ясно. А онзи с бисерите и вицовете може да се гръмне - не всички сме родени научени.
                            ​​​​
                            Приятелю все пак е инвеститорски форум тук ! Извинявай, не съм искал да те засегна, а и го казах с усмивка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                              Хим не раздава печалбата на ЦКБ като дивидент. Ако Банката реши да раздава, какво ще раздаде тогава?
                              Ето това търсех като отговор. Благодаря! Вече ми е ясно. А онзи с бисерите и вицовете може да се гръмне - не всички сме родени научени.
                              ​​​​

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                                Ясно ми е, че ако Хим продаде всичките си акции на ЦКБ може да разпредели получените пари като дивидент. Но докато това не стане и докато ЦКБ не раздава дивидент, то дивидента който взимате от Хим не съдържа част от печалбата на ЦКБ. Правилно ли разсъждавам, не ме бъзикайте, сериозно ви питам.
                                Точно така, докато ЦКБ не раздава дивидент няма как да се получи като дивидент на Хим. Не съм го чел някъде просто разсъждавам. Но печалба не е само кешът, а и всякакъв друг актив ... нали ако имаш апартамент си е по-готино от пари в банката

                                Коментар

                                Working...
                                X