IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
    По мойте спомени максималните им ценови нива бяха:

    ЦКБ АД 30.10.2007 11.50 лв.
    ПИБ АД 12.07.2007 14.50 лв.
    спомените избледняват и затова поглеждам към инфосток които казват следното:





    честно казано не си спомням ПИБ да е била над 17 кинта, но явно съм пропуснал този момент...

    Коментар


    • По мойте спомени максималните им ценови нива бяха:

      ЦКБ АД 30.10.2007 11.50 лв.
      ПИБ АД 12.07.2007 14.50 лв.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • мда

        забравих по-долу да напиша, че дъното при ЦКБ беше на 54 стинки, а при ПИБ дъното беше на 1,08 лв. за акция

        забравих по-долу да напиша, че върха при ЦКБ беше на 13 лв./акция, и при ПИБ върха беше също при 13 лв. за акция през есента на 2007 година

        и пак да напомня, че днес ЦКБ затвори при 1,50 лв./акция на около 200% от дъното си , а ПИБ затвори при 4,59 лв. за акция на над 400% от дъното си

        не, че има голямо значение миналото върху бъдещите финансови резултати на двете банки, но да се пише, че
        Според мен ПИБ наваксва изоставането спрямо ЦЦБ
        си е смешно и доста манипулативно твърдение

        не е препоръка за покупко-продажби на акции на двете банки които сравнявам; притежавам акции на ЦКБ и нямам акции на ПИБ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Според мен ПИБ наваксва изоставането спрямо ЦЦБ То работата е малко като с полупълната или полупразната чаша.


          това сериозно ли го мислиш или просто го играеш опозиция заради спорта

          днес ЦКБ затвори на 1,50 лв./акция, а ПИБ е 4,59 лв. за акция .................. запомни ги добре тези цифри и гледай коя акция ще поскъпне повече след месец, два, три, половин или една година

          аз смятам, че ЦКБ тепърва ще наваксва изоставането си спрямо ПИБ

          --- от началото на година ЦКБ е поскъпнало с 47%

          --- от началото на година ПИБ поскъпна с 89%

          --- за последната 1 година ЦКБ е поскъпнала с 77,73%

          --- за последната 1 година ПИБ е поскъпнал с 156,42%

          и за двата времеви периода които съм посочил ПИБ е поскъпнал двойно спрямо ЦКБ

          ПИБ се търгува на двойно по-високо Р/В спрямо ЦКБ

          --- ЦКБ се търгува при P/B 0.48

          --- ПИБ се търгува при Р/В 1,01

          моята прогноза е, че местата ще се сменят и от днес нататък ЦКБ ще е по-доходната акция от ПИБ в предвид на това, че значително изостана във възстановяването си през последната година заради тежестта която има ХИМ-а върху банката

          ако си на различно мнение може да вържем и един бас или поне може да се опиташ да обясниш защо смяташ, че ПИБ наваксва изоставане спрямо ЦКБ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Батя, въпрос на гледна точка. Според мен ПИБ наваксва изоставането спрямо ЦЦБ То работата е малко като с полупълната или полупразната чаша.
            Ами най-обективно е да се сравнява Р/В на двете, за да се прецени коя, къде е в надпреварата. Макар че разбира се, няма как този показател да е еднакъв. От една страна ПИБ е по-рентабилна и по-голяма. От друга обаче ЦКБ има стабилен гръб и може би по-малко кофти експозиции, като Ковачки, Захариев и пр. при ПИБ. Имат си обече и те тимаджийски воденични камъни на врата... абе сложна е преценката и най-вече няма как да се избегне субективния елемент. Така че който го кефи ПИБ, който го кефи ЦКБ, важното е да сме на акции, а не на депозити

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Мдаа, много си прав че спрямо ПИБ доста изостана ССВ-то. Вероятно тапата на пощаците при Хим, задържаше цената и тук. И сега Хима като тръгна и тук ще скъса синджира
              На първо време едно ново връхче къмто 2 лв. мисля е логично
              Батя, въпрос на гледна точка. Според мен ПИБ наваксва изоставането спрямо ЦЦБ То работата е малко като с полупълната или полупразната чаша.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Мдаа, много си прав че спрямо ПИБ доста изостана ССВ-то. Вероятно тапата на пощаците при Хим, задържаше цената и тук. И сега Хима като тръгна и тук ще скъса синджира
                На първо време едно ново връхче къмто 2 лв. мисля е логично
                За мен нещата са навързани : CHIM, CCB, ZHBG ( а тук колко може да се получи след изстрелването на GAS ). Всичко е време - проценти, а тези са едни от първенците. Да не се окаже, че трябва да изживеем втори път първата седмица на 2014 г.
                Успех на всички!!!
                Лично мнение. Не препоръчвам нищо.

                Коментар


                • Мдаа, много си прав че спрямо ПИБ доста изостана ССВ-то. Вероятно тапата на пощаците при Хим, задържаше цената и тук. И сега Хима като тръгна и тук ще скъса синджира
                  На първо време едно ново връхче къмто 2 лв. мисля е логично

                  Коментар


                  • Най-обичам, когато търсенето се увеличи значително, продавачи няма, "телефонната любов" не може да удовлетвори пакетното търсене.......и тогава ускорението е .....

                    Коментар


                    • Ще става все по-еФтинко

                      Обичам тези погледчета:

                      Коментар


                      • За мен това ще е следващата ракета. Няма изявен голям продавач, който да натиска цената. Изостана много спрямо FIB ( вече е три пъти по-евтина ). Като скрита лимонка е. Пролича си първата седмица на 2014г.

                        Изразявам само лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба. Времето е най добрият анализатор.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Е, някой се напъваше да си даде акциите и да си вземе кеша. Сега ще спи спокойно поне... а парите не са най-важното
                          Ама на 1.44 не даваше кучето . Важното е търговия да има. Всичко е кръговрат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от d0tc0m Разгледай мнение
                            Пробихме ли го това 1.45 най-накрая, че имаше натиск нещо
                            Е, някой се напъваше да си даде акциите и да си вземе кеша. Сега ще спи спокойно поне... а парите не са най-важното

                            Коментар


                            • Пробихме ли го това 1.45 най-накрая, че имаше натиск нещо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                                приземяването ще е по-скоро меко(временно)като за презареждане с гориво
                                Ну, пророк.
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X