IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Над 20 К на 6,4 и се пробва 6,5 ..
    6,4 почва да е подкрепа...
    До 7 лв са 10 К а до 7,5 ..20 К..
    така го виждам до НГ...
    Не е препоръка
    Искаш, да ни кажеш, че за едни 10% ще се къртиш от писане и тук ли ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Над 20 К на 6,4 и се пробва 6,5 ..
      6,4 почва да е подкрепа...
      До 7 лв са 10 К а до 7,5 ..20 К..
      така го виждам до НГ...
      Не е препоръка
      Монти от вчера пак съм тук и на тоя кораб.Ама гледам зайците много наплашени що така бе?Допълних и днес и за сга стига толкова.(РАЗБИРА СЕ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА НИЩО.)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        Специално от Маракеш за феновете на компанията

        Над 20 К на 6,4 и се пробва 6,5 ..
        6,4 почва да е подкрепа...
        До 7 лв са 10 К а до 7,5 ..20 К..
        така го виждам до НГ...
        Не е препоръка

        Коментар


        • Специално от Маракеш за феновете на компанията

          Коментар


          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
            ами не знам такива големи пакети за милиони не се купуват от теб и мен, е може и българи да са намерили, ама ми се струва по-малко вероятно
            Те са продали половината трежъри акции. Според мен ги е купил ADM Capital и предполагам съвсем скоро и другите над 1млн акции ще бъдат купени от тях.
            Това обаче държи цената на едно добро ниво, тъй като спорен мен фирмата тази година ще направи поне 41млн. лв ЕБИТДА, а с направените инвестиции и допълнителната поточна линия, догодина ЕБИТДА може да надхвърли 48млн. лв. Като гледам сега генерират кешфлоу от порядъка на 21млн. лв, но досега голяма част отиваше по инвестиционни програми.
            Догодина може да изплатят поне 15млн. лв дълг и така ЕV/ЕБИТДА при цена от около 6лв за акция става 5.5х, което е доста атрактивно.
            Тази компания при такива маржове би трябвало да търгува на 6.5 - 7.0х ЕБИТДА.

            Коментар


            • някакви новини туканка?

              Кой и що продава толкова много тука

              Коментар


              • ами не знам такива големи пакети за милиони не се купуват от теб и мен, е може и българи да са намерили, ама ми се струва по-малко вероятно

                Коментар


                • Къде ги видя тези чужди акционери? Просто изсипват като руския цар. Или са на зор за кеш? Иначе какво им пречи да продават полека и на по-добри цени???

                  Коментар


                  • Според мен пък обратното си изигра ролята, не падаха като круши от дървета, сега ако са намерили чужди инвеститори да им ги вземат, е супер, разбира се и дребосъците взеха, става по-ликвидно, така че само позитиви виждам и добър пример за други мажоритари - подкрепяш, когато е нужно и ги връщаш на инвеститорите, когато се успокоят и си върнат доверието

                    Коментар


                    • За 0,60 лв. - 10% доходност си плюят по имиджа

                      Коментар


                      • без коментар от моя страна...

                        Коментар


                        • До
                          Обществеността






                          С настоящото Ви уведомяваме, че през месец октомври 2013 г. „Монбат” АД е изкупило обратно 315 собствени акции на дружеството при средна цена от 7,09 лв. за една акция.

                          През месец октомври 2013 г. „Монбат” АД е продало 1 196 418 обратно изкупени собствени акции при средна цена от 6,403 лв. за една акция.

                          Общият брой на притежаваните от дружеството собствени акции към 31.10.2013 г. е 1 045 713 броя или 2,68 % от съдебно регистрирания капитал на Монбат АД при средна цена от 5, 80 лева за една акция.



                          За “Монбат” АД
                          /Атанас Бобоков – Председател на СД/

                          Коментар


                          • Полезно ми беше да изчета последните мнения.
                            Няколко простовати примера за опредметяване на ситуацията.

                            Дружество Х има уставен капитал от 100 лв. 100 А х 1 лв.
                            Капиталът се държи от 2-ма акционери, всеки по 50 А.
                            Цената е и пазарна, при условие, че има 50 лв кеш в касата..
                            Единият а-нер иска да излезе и става така, че неговите А са купени от дружеството, за 50 лв. С Парите кеш от касата на дружеството.
                            След изминаване на периода на държане, хипотезата е продажба на тези А, респективно обезсилване, намаляване на капитала и вписване на новия УК.

                            Да разгледаме картината от позицията на акционера в компанията.
                            Той държи 50 % от УК, но поради това, че останалите 50 % са "притежание"
                            на самата компания, има основание да се разглежда условно като едноличен собственик.
                            Ако след изминаване на 3 г. период, акциите се обезсилят и капиталът се намали, за него практически не настъпват промени. Просто закрепва юридически фактическото положение. Ама и Кеш от продажба на А няма.

                            Ако тръгне да продава, ситуацията има варианти.
                            Зависи от цената.
                            Приемаме, че продаде на нов акционер за 50 лв. Възстановява старото положение. Държи 50 % от компанията, но имат и 50 лв. кеш в касата.
                            Другите варианти на цената всеки може да допише сам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                              Тук над 5 лв. не купувам.Каквото щете ми говорете.
                              +1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                                Ако направиш справка ще видиш, че на тези цени Монбат не купува, а продава. Няма нищо задължително в обратното изкупуване - може да се купува, а може и не. От друга страна до 3 години изкупените акции трябва да се продадат иначе се обезсилват по закон. Обаче ако това не се направи няма санкция и освен някой заядлив акционер няма кой да настоява това да се случи практически и евентуалните сделки с тези акции да се развалят. В КФН обаче напоследък се бяха разровили и започнаха да искат обективизиране (вписване) на такива обезсилвания.
                                Лесно е акциите от единия джоб да отидат в друг и после пак в първия, но ако има изгодна цена на пазара защо да не се продаде?
                                И продавача в момента, и причините за продажбите може да нямат общо с написаното, така че не препоръчвам нищо никому.
                                Между другото ДВИ е наясно със законовите положения и срокове при обратното изкупуване и може да я попитате прави ли се нещо по въпроса и какво. Стига е обикаляла само по конференции
                                моля ти се...беше и на Каолин ..
                                като ДВИ на Каолин съм се обаждал сто пъти и само по телефона говори...
                                Един път я чаках 20 минути и не ми я дадоха..
                                Ако имаш време се занимавайс нея в монбат..
                                Едно време ПК я беше наплашил и като чуе Форум и получава Уртикария....

                                Коментар

                                Working...
                                X