IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Пончо,
    не исках да ти го пиша...
    Обратното ще трябва да купува и в момента...Ако не се продадат старите акции...а трябва да се купуват нови....Какво се прави ?
    Има няколко отговора ... сети се? поне в това не се съмнявам...
    Ако направиш справка ще видиш, че на тези цени Монбат не купува, а продава. Няма нищо задължително в обратното изкупуване - може да се купува, а може и не. От друга страна до 3 години изкупените акции трябва да се продадат иначе се обезсилват по закон. Обаче ако това не се направи няма санкция и освен някой заядлив акционер няма кой да настоява това да се случи практически и евентуалните сделки с тези акции да се развалят. В КФН обаче напоследък се бяха разровили и започнаха да искат обективизиране (вписване) на такива обезсилвания.
    Лесно е акциите от единия джоб да отидат в друг и после пак в първия, но ако има изгодна цена на пазара защо да не се продаде?
    И продавача в момента, и причините за продажбите може да нямат общо с написаното, така че не препоръчвам нищо никому.
    Между другото ДВИ е наясно със законовите положения и срокове при обратното изкупуване и може да я попитате прави ли се нещо по въпроса и какво. Стига е обикаляла само по конференции

    Коментар


    • Аск за 173 732 на 6,40...

      Коментар


      • Тук над 5 лв. не купувам.Каквото щете ми говорете.
        Не-заслужил инвеститор

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rururu Разгледай мнение
          би ли пояснил? какво очакваше, а какво излезе?
          Очаквах че ще се метнат набързо пакети на 6,40 (като преди седмица) и после цената пак ще се бутне нагоре.
          Оказа се обаче че явно няма достатъчно пакетни купувачи на това ниво. Остави се голям остатък на аска да го обира публиката. След като го обра, се сложи нов голям аск.
          Според мен продавача е Монбат. По една или друга причина явно се налага да продадат обратно изкупените акции. И изглежда че нямат много време за изчакване.
          А това че се появяват сравнително големи продавачи и под техния аск, потвърждава хипотезата ми.

          Коментар


          • За останалите ... Софарма е пример за единия вариант...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
              Ами запознай се, няма скрито покрито всичко си пише в отчетите - напоследък обратното изкупуване всъщност е обратно продаване. Мразя когато мажоритаря волю или неволю се превръща в спекулант, лично или посредством дружеството и не обичам да се заигравам там - емпиричен опит.
              А знаеш ли, че обратно изкупените акции трябва да се продадат до 3 години, иначе се обезсилват? За който му се чете: Правни последици от обратното изкупуване на акции Тук ще поместя нещо което ми беше много интересно:


              По груби сметки към началото на октомври Монбат са имали около 930 хил. акции минали 3 годишния срок. Интересното обаче продължава - за в бъдеще средномесечно около 48 хил. акции ще изпадат от 3 годишния срок. Нямам никаква представа как ще се постъпва с тях, но най-малкото ако се спази закона ще се правят обороти по борсата. Ужким обратните изкупувания били хубаво нещо, ама май могат да създадат и доста грижи на мениджмънта и на акционерите.

              Не препоръчвам нищо никому!
              Пончо,
              не исках да ти го пиша...
              Обратното ще трябва да купува и в момента...Ако не се продадат старите акции...а трябва да се купуват нови....Какво се прави ?
              Има няколко отговора ... сети се? поне в това не се съмнявам...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                в Мразя когато мажоритаря волю или неволю се превръща в спекулант, лично или посредством дружеството и не обичам да се заигравам там - емпиричен опит.
                +++
                И аз тъй.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Не съм запознат в детайли но знам ,че обратното работи добре тук..
                  Даже едно време през 2009/2010 се карахме с ДВИ защо се дават на хаос пари....
                  Тя беше любима на ПК...Дивито...
                  Интересно ,защо не купуваше последните месеци аимаше голяма търговия над 7....
                  Там е разковничето..заедно с продавачите и купувачите на последните пакети...
                  Ами запознай се, няма скрито покрито всичко си пише в отчетите - напоследък обратното изкупуване всъщност е обратно продаване. Мразя когато мажоритаря волю или неволю се превръща в спекулант, лично или посредством дружеството и не обичам да се заигравам там - емпиричен опит.
                  А знаеш ли, че обратно изкупените акции трябва да се продадат до 3 години, иначе се обезсилват? За който му се чете: Правни последици от обратното изкупуване на акции Тук ще поместя нещо което ми беше много интересно:
                  Интерес представлява въпросът може ли собствени акции, които са обезсилени след изтичането на едногодишния, съответно тригодишния (в посочения по-горе случай по чл.187а, ал.5) срок от придобиването им да бъдат продадени отново от АД? Както стана дума, законосъобразността на придобиването на собствени акции и обективирането на тяхното обезсилване (вписване в книгата на акционерите за поименни акции, съответно физическо унищожаване за акциите на приносител) не се следи от никой. Възможно е вместо да се намали капитала акциите да се прехвърлят на трето лице. Формално юридически тази сделка е нищожна поради невъзможен предмет (чл.26, ал.2 от Закона за задълженията и договорите), защото се прехвърлят права, които не съществуват, погасени са. Но на нищожността по принцип се позовават само лицата, които имат интерес от нея – АД, акционери. Така на практика, в случай че обезсилването не е отразено никъде, е възможно да се стигне до ситуация, в която акционер безпрепятствено си упражнява правата по придобитите обезсилени акции, а АД изпълнява задълженията по тях.
                  По груби сметки към началото на октомври Монбат са имали около 930 хил. акции минали 3 годишния срок. Интересното обаче продължава - за в бъдеще средномесечно около 48 хил. акции ще изпадат от 3 годишния срок. Нямам никаква представа как ще се постъпва с тях, но най-малкото ако се спази закона ще се правят обороти по борсата. Ужким обратните изкупувания били хубаво нещо, ама май могат да създадат и доста грижи на мениджмънта и на акционерите.

                  Не препоръчвам нищо никому!
                  Last edited by Poncho; 01.11.2013, 00:32.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Интересно ,защо не купуваше последните месеци аимаше голяма търговия над 7....
                    Там е разковничето..заедно с продавачите и купувачите на последните пакети...
                    Ами, ще гледаме мача!
                    Лека

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                      Интересно развитие днес.
                      Да си кажа право, не знам с какъв ресурс се е крепила акцията до сега.
                      Респективно, дали са склонни да участват при това развитие на нещата.
                      Не е без значение ако познавайки позицията на заинтересованите лица се знае, че ще се включат .... някога .... в защита на книгата.

                      Включвам се, обаче, за да обадя, че субективно ми се чини, че този път защитата вероятно ще се организира (ако въобще) на по-нисък рубеж.
                      До последно в аска си стояха едни много К бройки, някъде към 40К трябва да са били.
                      Стояха си така директно, показно, безпардонно и безсрамно
                      И ми се чини, че някой без много да се свени, обираше отделно разни некоригирани бидове.
                      Говорим все за нива под 6,40.

                      Излизаше се доста назидателно, което хич не ми хареса.
                      По простата причина, че не знам, какво подклажда и мотивира тези действия.

                      Та, гледам на югоизток, дори юг-югоизток.

                      Никакви съвети, препоръки и внушения!
                      Не съм запознат в детайли но знам ,че обратното работи добре тук..
                      Даже едно време през 2009/2010 се карахме с ДВИ защо се дават на хаос пари....
                      Тя беше любима на ПК...Дивито...
                      Интересно ,защо не купуваше последните месеци аимаше голяма търговия над 7....
                      Там е разковничето..заедно с продавачите и купувачите на последните пакети...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        Не знам как явиждате но това е акция ,която се крепи от мажоритара...
                        Направи ви ми впечатление ,че обратното не е е купувало отдавна е ще се включи.....някога....
                        Интересно развитие днес.
                        Да си кажа право, не знам с какъв ресурс се е крепила акцията до сега.
                        Респективно, дали са склонни да участват при това развитие на нещата.
                        Не е без значение ако познавайки позицията на заинтересованите лица се знае, че ще се включат .... някога .... в защита на книгата.

                        Включвам се, обаче, за да обадя, че субективно ми се чини, че този път защитата вероятно ще се организира (ако въобще) на по-нисък рубеж.
                        До последно в аска си стояха едни много К бройки, някъде към 40К трябва да са били.
                        Стояха си така директно, показно, безпардонно и безсрамно
                        И ми се чини, че някой без много да се свени, обираше отделно разни некоригирани бидове.
                        Говорим все за нива под 6,40.

                        Излизаше се доста назидателно, което хич не ми хареса.
                        По простата причина, че не знам, какво подклажда и мотивира тези действия.

                        Та, гледам на югоизток, дори юг-югоизток.

                        Никакви съвети, препоръки и внушения!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          ,но работата излезе не такава каквато я очаквах
                          би ли пояснил? какво очакваше, а какво излезе?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                            Кой си продава голямата баница през Бенча?
                            Мажо и обратното са през Бенча, ама то и аз съм по-често съм през Бенча и още хиляда и кусур търговци, така че не препоръчвам нищо никому!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                              Има няма 55 хил. до 7 лв.
                              За мен е акция убежище.... като КОРП , БТН , Атерата..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                Не знам как явиждате но това е акция ,която се крепи от мажоритара...
                                Направи ви ми впечатление ,че обратното не е е купувало отдавна е ще се включи.....някога....
                                Има няма 55 хил. до 7 лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X