IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Искам да попитам г-жа Пеева, най-добрия ДВИ сред ДВИтата на планетата Земя, затвориха ли ресторанта в Руси, който си купи компанията от братята Бобокови? Спазиха ли изискванията на кризисния щаб? Каква е възвръщаемостта на инвестицията?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Sharky's Разгледай мнение
      Тук гризнах дървенцето.. Да осредня ли, или да продавам и бягам далеч? Предната криза такива аномалии нямаше.
      Няма някой, който да не е гризнал някъде, само тези със 90-100% кеш, но това са под 1% от инвеститорите.

      Тук се промениха много нещата от предната криза, крайно некоректни спрямо миноритарите станаха, искането им за спиране от търговия бе поредната глупост, с което щяха да бъдат ощетени малките. Адмирации към решението на БФБ!

      Сериозен риск към момента за съществуването на предприятието няма, но все пак с оглед ситуацията в сектора на автомобилостроенето и настъпващата рецесия, след туризма и транспорта, ще бъдат ударени силно. Въпросът ти завсиси изцяло от личната инвестиционна стратегия, особено хоризонт и вярата в текущият мениджмънт и бъдещето на компанията.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Тук гризнах дървенцето.. Да осредня ли, или да продавам и бягам далеч? Предната криза такива аномалии нямаше.
        колкото толкова

        Коментар


        • Какво се циганят тези от Монбат? Като гледам с едни 40.000 лева и може да изкупиш всичко до 5 лева. Тая нашата борса е смешна работа, името е само фондова борса. Оборотите са смешни. Някой да продаде 5.000 акции и сваля цената с 10%...Те да си работят и дават дивидент пък другото ще се оправи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

            Какво според теб а???Кой би купил десетки хиляди акции в такъв момент,ако не "маджо"!!!И не само там........
            може - не съм видял съобщение, но ти явно следиш. Тук притеснението ще дойде след вируса, когато правителсътвата вземат да оглеждат оот кои проекти могат да се откажат или замразят, за да станат кинти за други разходи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
              https://www.investor.bg/novini-i-ana...300488/#300488 Брей да не повярваш.Браво на БФБ-то!!!А тия(Монбат) да не се правят на луди ами да видят какво прави Трейс-а в момента с обратното изкупуване а и не само те.Има няколко бели лястовици в трудните времена на БФБ-то.P.S. Препоръки никакиви нямам акции от тук имам достатъчноза сега!!!
              Колега напълно съм съгласен!
              На мажоритарните собственици да подскажа /и напомня/ как да реагират коректно на ситуацията:
              Да изпълнят докрай обратното изкупуване на "Левента" от "Приста оил холдинг". Така за 46-те % в Монбат ще влязат около 2,5 млн. лв. С тези средства веднага може да се започне обратно изкупуване! Отделно членовете на СД /включително мажоритарите/ да си използват НЕЗАСЛУЖЕНИТЕ БОНУСИ от миналата година /по спомен 700-900 хил.лв./, за покупка на акции от дружеството. Така ще бъде до известна степен възстановена една несправедливост спрямо миноритарните акционери и няма да се правят такива "………. " предложения за спиране на търговията с акциите на дружеството!
              ПП: Тази година ако отново си гласуват такива бонуси, наистина вече ЩЕ УБИЯТ АКЦИЯТА!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                https://www.investor.bg/novini-i-ana...300488/#300488 Брей да не повярваш.Браво на БФБ-то!!!А тия(Монбат) да не се правят на луди ами да видят какво прави Трейс-а в момента с обратното изкупуване а и не само те.Има няколко бели лястовици в трудните времена на БФБ-то.P.S. Препоръки никакиви нямам акции от тук имам достатъчноза сега!!!
                Браво на БФБ! А г-жа Пеева с тези си действия може пак да я номинират за най - добър ДВИ, страхотна постъпка.

                П.П.: Към Мариян: Монтана не е "огнище на коронавируса", неточно е написано, може за сажаление, като и другите градове в Северозапада, да е огнище на безработицата, ниски доходи и стандарт на живот.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  Браво на БФБ!
                  Какво правят от Трейс?
                  Какво според теб а???Кой би купил десетки хиляди акции в такъв момент,ако не "маджо"!!!И не само там........
                  Last edited by olimpiec; 17.03.2020, 09:55.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                    https://www.investor.bg/novini-i-ana...300488/#300488 Брей да не повярваш.Браво на БФБ-то!!!А тия(Монбат) да не се правят на луди ами да видят какво прави Трейс-а в момента с обратното изкупуване а и не само те.Има няколко бели лястовици в трудните времена на БФБ-то.P.S. Препоръки никакиви нямам акции от тук имам достатъчноза сега!!!
                    Браво на БФБ!
                    Какво правят от Трейс?

                    Коментар


                    • https://www.investor.bg/novini-i-ana...300488/#300488 Брей да не повярваш.Браво на БФБ-то!!!А тия(Монбат) да не се правят на луди ами да видят какво прави Трейс-а в момента с обратното изкупуване а и не само те.Има няколко бели лястовици в трудните времена на БФБ-то.P.S. Препоръки никакиви нямам акции от тук имам достатъчноза сега!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                        „Монбат“ поиска БФБ да спре търговията с негови акции и облигации

                        Монтана все още не е от посочваните по телевизията и екпертите градове, вероятно ще се появят случаи, дано не и изобщо за страната да останат под 100, а искането от ръководството е повече от възмутително. Ако има разрешат тази глупост, поне да се обяви предварително кой е последният ден за търговия, за да си прецени човек дали да носи риск след 1 месец при замразена търговия и никаква възможност за адекватна реакция, акциите му да струват 1 ст. или да ги продаде на момента.
                        До 7 дни най-много ще минем 100човека

                        Коментар


                        • „Монбат“ поиска БФБ да спре търговията с негови акции и облигации

                          Монтана все още не е от посочваните по телевизията и екпертите градове, вероятно ще се появят случаи, дано не и изобщо за страната да останат под 100, а искането от ръководството е повече от възмутително. Ако има разрешат тази глупост, поне да се обяви предварително кой е последният ден за търговия, за да си прецени човек дали да носи риск след 1 месец при замразена търговия и никаква възможност за адекватна реакция, акциите му да струват 1 ст. или да ги продаде на момента.
                          Last edited by k.o.; 16.03.2020, 19:54.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                            Да се намесят трябва, да. И държавата трябва да се намеси, да те спасява от глупостта ти сигурно.
                            може да съм глупав, ама нещо не ти се връзва - хем разправяш че всичкото БФБ са булшитс и въобще не те интересуват, хем врещиш когато Монбат-а иска да спират търговията.
                            Last edited by petyob; 15.03.2020, 18:58.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              Джони-спасителя, защо толкова се разлюти, че си спасител? Не е хубао да обиждаш хората! трябва и модераторите да се намесят ...
                              Да се намесят трябва, да. И държавата трябва да се намеси, да те спасява от глупостта ти сигурно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                                Ако имаше малко мозък в главата и и поне минимална финансова грамотност щеше да знаеш, че спирането на търговията е крайна мярка, която не защитава по никакъв начин интересите на инвеститорите. Виж какво правят в чужбина. Няма нужда да измисляме топлата вода. И какво според теб си мислиш, че ще стане, ако спрат търговията? Няма да губиш пари ли? В чужбина, ако паднат с още 30-40% докато ние сме затворени, какво си мислиш, че ще стане при отваряне. Пак казвам: Нямам никакъв интерес да ви купувам тоалетните хартии на БФБ. В чужбина се отварят такива възможности в момента, а аз ще си вкарам парите в тази вмирисана родна тоалетна. Как ли пък не. Гледай си там стопяващото се портфейлче и не се занимавай с мен. Нито си ми на парите, нито на акъла.
                                Джони-спасителя, защо толкова се разлюти, че си спасител? Не е хубао да обиждаш хората! трябва и модераторите да се намесят ...

                                Коментар

                                Working...
                                X