IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Каммен Разгледай мнение
    Станахме бананова република !

    Коментар


    • https://www.bgonair.bg/a/166-krimina...ya-ot-1-mln-lv

      Коментар


      • Целта е да се опровергаят неверни обстоятелства, тиражирани в медии by 8888888888888-62691
        колкото толкова

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

          ....Продажбите са основно на ритейла, на дребни акционери.....
          Погледни позицията защото си е класика на това което казвам от 2 часа. Има купувачи 2324бр на 3.42лв и продавачи от 3.46лв по 2000бр през 20ст. Казваш от съществено значение са 20-30лв при оборот от 8000лв??? И никой няма да поеме поръчката при положение, че са 5-6 отделни акционери, най-вероятно реализиращи огромни загуби?
          И няма никаква сделка почти 2 часа???
          Основният продавач е един - сценарий 2.
          Last edited by Каммен; 05.06.2020, 15:44.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

            Оттук насетне виждам два сценария:

            Сценарий 1: Възстановяване на (част от) цената заедно с икономиката и оправдаване на Бобокови. При този вариант не планирам излизане. Вероятността според мен е 10%. На този етап прокурорската бухалка не е ясно защо удари точно тук, но доминиращата версия е интерес към заграбването на бизнеса им.

            Сценарий 2: Заграбване на бизнеса, което ще (или може да) мине през още по-ниска цена. Ако залогът за живота и свободата на собствениците е техният пакет, те ще го продадат на безценинца, каквата впрочем вече е моментната пазарна капитализация на Монбат. За мен този ще бъде сценарият на 90%. Изход ще търся по време на хайпа за евентуалното търгово предложение на потенциалния нов мажоритар. Гледали сме такива мачове, играли сме ги...

            Иначе признавам, че процентите ги раздавам по чувство и житейски опит в България. Събитията около Монбат, които ме нараняват и като акционер, и като пенсионно осигуряващ се в "Доверие", бяха последната капка, която преля морето от глупости на управляващата партия и министър председателя. За мен със случващото се тук българското правителство е окончателно дискредитирано и на следващите избори аз съм принуден "да гласувам с отвращение" както се казва за основния политическо конкурент, било то БСП или Слави Трифонов. Просто наистина тая държава прекали...
            Акционер съм от 5-6 дена, не съм на загуба, просто разсъждавам какво може би ни очаква. Напълно споделям % на двата сценария. Според мен от значение е цената на акцията в банката, при която е заложена за кредитите. Най-вероятно Бобокови и заради това поискаха спирането на търговията март месец заради вируса, т.е. да не я достигне. Мисля, че сме близко сега около тази цена и заради това споделям сценарий 2, че някой съзнателно натиска/погледни поръчките продава, близо 10к броя през 20ст., според мен продавача си е един.Та и откритото писмо на адвоката е като глас в пустиня, никакъв отзвук. Най-вероятно скоро ще стане ясно.
            Last edited by Каммен; 05.06.2020, 15:08.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Каммен Разгледай мнение
              ... Прави ми впечатлени след доста грубите действия на натиск първите 2-3 дена, последваха други 2-3 дни в които много се внимава да не прескочи 3.50лв. Имаше 2-3 случая в която спокойно ако не се натискаше, можеше да се остави да отиде на 3.60-3.70 и там да си продаваха, но не.
              Колега, разбирам болката ти. Изглежда сме на един кораб. Анализ на търговията през тази седмица обаче е безпредметен. Продажбите са основно на ритейла, на дребни акционери, чиито загуби са поносими. Обемите не са значителни. От 01.06.20 до днес имаш оборот 161,357 лв. към часа на писане или 30,000 среднодневно.

              Аз лично моите акции съм си ги "изписал от баланса", считам ги вече за нулева стойност. Моята загуба не е пренебрежима в процентно изражение, а в абсолютна стойност представялва няколко заплати, затова и демидж мениджмънта беше безпредметен и безнадеждно закъснял дори и при сривовете за короната. Факт е, че закъснях и сбърках с държането, но грешката беше направена доста отдавна. Надявам се да съм си взел поуките.

              Оттук насетне виждам два сценария:

              Сценарий 1: Възстановяване на (част от) цената заедно с икономиката и оправдаване на Бобокови. При този вариант не планирам излизане. Вероятността според мен е 10%. На този етап прокурорската бухалка не е ясно защо удари точно тук, но доминиращата версия е интерес към заграбването на бизнеса им.

              Сценарий 2: Заграбване на бизнеса, което ще (или може да) мине през още по-ниска цена. Ако залогът за живота и свободата на собствениците е техният пакет, те ще го продадат на безценинца, каквато впрочем вече е моментната пазарна капитализация на Монбат. За мен този ще бъде сценарият на 90%. Изход ще търся по време на хайпа за евентуалното търгово предложение на потенциалния нов мажоритар. Гледали сме такива мачове, играли сме ги...

              Иначе признавам, че процентите ги раздавам по чувство и житейски опит в България. Събитията около Монбат, които ме нараняват и като акционер, и като пенсионно осигуряващ се в "Доверие", бяха последната капка, която преля морето от глупости на управляващата партия и министър председателя. За мен със случващото се тук българското правителство е окончателно дискредитирано и на следващите избори аз съм принуден "да гласувам с отвращение" както се казва за основния политическо конкурент, било то БСП или Слави Трифонов. Просто наистина тая държава прекали...
              Last edited by unsworth; 05.06.2020, 14:49.

              Коментар


              • Прокурорският отстрел на собствениците на "Приста ойл" и "Монбат" разкалва още повече бизнес средата в България

                Коментар


                • Наблюдавам акцията от седмица много подробно, след събитията. Прави ми впечатлени след доста грубите действия на натиск първите 2-3 дена, последваха други 2-3 дни в които много се внимава да не прескочи 3.50лв. Имаше 2-3 случая в която спокойно ако не се натискаше, можеше да се остави да отиде на 3.60-3.70 и там да си продаваха, но не. Ето и сега е така, бетон през 20ст. Та, дали тук не е зоната където са заложени акциите за кредитите?
                  И ако е така кой натиска/трябва да има бая акции/ и има интерес? Някой от фондовете?

                  Коментар


                  • https://www.capital.bg/politika_i_ik...shto_bobokovi/

                    А мотивите може да са всякакви. Може да са свързани с апетити към успешния им бизнес, а може да са странична жертва на лъкатушещия криминален сюжет около незаконния внос на отпадъци, в който прокуратурата е трябвало да премести мишената си от дългогодишния ползвател на държавни услуги Христо Ковачки към по-далечните на властта и по-удобни за целта бизнесмени.
                    Обвиненията към братя Бобокови будят скептицизъм. Това са хора с добра репутация, които не са се появявали в криминални хроники за 30 години. Те инвестират в доста сложен технологичен бизнес, с много добавена стойност за страната и се конкурират на световния пазар. Това, което се говори за техния криминален внос, не е сериозно, защото знам партньорите им - те правят много сериозен контрол на репутацията на хората, с които работят, и не могат да си позволят криминални партньори

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Просто олигарсите на БХ и Шиши взимат ресурса на старите олигарси..А народа си тъне в мизерия..
                      Общо взето тук положението е трагично , днес заранта гледах как се опитват да ме убедят че един новостроящ хотел бил подпорна стена .
                      Загледах зад него гора , е гората ли ще подпира ?

                      Коментар


                      • Просто олигарсите на БХ и Шиши взимат ресурса на старите олигарси..А народа си тъне в мизерия..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Ама ти това сериозно ли го мислиш..Значи той горял лошият илигарх..А Правителството, министерствата и контролните органи къде са били..А защо ли Ковачки не е разследван и арестуван, да не би защото е близък до управлението..Или има наши и ваши олигарси- това ли казваш..Добри и лоши олигарси- добро и лошо крадене и корупция..
                          Кире тези тулупи едно време спряха инвестиция за над 5 милиярда лева в рециклирането от Еко-метал инжинеринг или на кратко Дамбовците.
                          Изкараха ги какви ли не и на края съдят Бг и ние ще плащаме.
                          Тук не е по различно явно ще им скапят бизнеса и ще остане на минимални мощности .
                          Монбата не е от вчера ако е имало нарушения къде са спали до сега?
                          Жалка е картинката

                          Коментар


                          • Ама ти това сериозно ли го мислиш..Значи той горял лошият илигарх..А Правителството, министерствата и контролните органи къде са били..А защо ли Ковачки не е разследван и арестуван, да не би защото е близък до управлението..Или има наши и ваши олигарси- това ли казваш..Добри и лоши олигарси- добро и лошо крадене и корупция..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              Кажи с кое от написаното от него не си съгласен, човека публикува и обвинението ? От това по открита позиция няма !
                              Ще завием много към политическата тематика. Защо не каже адвоката от къде тези честни хора са натрупали първоначалния си капитал? Нека излязат всички факти, следствието да си свърши работа, а после може да питаш хората от Северозапада, дали им е кеф, че ги тровят с италиански боклук, докато тези милионери горканчовци богатеят за сметка на здравето на хиляди?
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Браво на адвоката ! Крайно време е народа да се събуди !
                                Извинявам се, но по-скоро Халеевата комета ще ни помете, отколкото народът да се вдигне в защита на милионер - колекционер, хвален от адвокат на страниците на сайт на "Америка за България". От тази трънка заек няма да излезе. По-скоро чрез натиск от чуждите посолства може да ви се сбъдне мечтата.

                                Коментар

                                Working...
                                X