IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение
    Иван Вазов: “Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло -
    какво ще да му завещайш?“
    Проф Герджиков тази сутрин каза нова мъдрост - хората искат колкото може по-тежки наказания, обаче за решаването на санкциите дългосрочните наказания нямали такъв ефект. ... Малко преди това обаче каза, че прокуратурата си вършела работата, дори ако трябвало да бъде в известен смисъл и бухалка...
    Изказването не беше конкретно и по каквато и да е връзка около господа Бобокови, а по принцип за прокуратурата
    А за джиросването на "левски", с което ни проглушиха през седмицата. - "колкото глави, толкова мнения", ...

    Коментар


    • Иван Вазов: “Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло -
      какво ще да му завещайш?“

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Абе, колега, ти може и да си top, обаче видимо си твъъърде високо и не схващаш голямата картина!
        Позволявам си да кажа това, доколкото освен това си видимо част от малцинството.
        Вие там - от малцинството, сте все големи умници, ама демокрацията си има правила и по таЯ причина - решават болшинството и по-тъпичките, досущ като мен, така че айде по-кротко и по-тихо!
        Ако може, де!
        Ти си демократ, либерал, привърженик на пазара и закона, нали не бъркам?!
        Я, вземи и провери, дали не си сбъркал номера на трамвая!

        И ... най-важното! Имаш ли още, че си толкова нервен?


        Ти си един от тези гнусливите и претенциозните, нали?! Като чуете за медии от рода на Блиц и сбъчквате нос с отвращение! Кое не е вярно? Разбирам те, аз също съм често така.
        Батко ти сега ще ти каже нещо и е препоръка да си го запишеш: от себе си и от биографията си човек по никакъв начин не може да избяга. Тези неща са редом с теб до конец!
        Може да се купят клакьори и клоуни, които да те величаят, но пак си си ти!
        Биографията на ключовите фигури в една корпоративна структура има значение. Понякога не е задължително това значение да е решително, но понякога е обратното


        Досущ си като представителя на СД на въпросното дружество, който ни удостои с новорегистрираното си присъствие днес - същинский рупор на истината, без прашинка намек и следи от конфликт на интереси. Останахме сепнати и очаровани от културния език на посланието.
        Нещо ми се виждаш подразнен?! Да не би това да има някаква връзка с видимата липса на уважение, което един форумен новобранец като мен, демонстрира към старото куче като теб. Ако държиш, мога да извадя и по-стара регистрация, че да поизравним равнищата, де!
        Може ли да се обърнеш към твоя човек с молба да ни осветли за действителното състояние на нещата. И моля без маркетинг и реклама, а директно по темата и на въпроса! Моля да уточните, дали говорим за онзи същия СД на Монбат, който на свое "присъствено" заседание, барабар с "престижното" германско име, прие купуването на русенската кръчма? Чрез опция!! Да бяха си платили, щяхме да им измислим по-софистикейтид финансова синтетика, че никой да не може да разбере идеята.
        Може да ни снабдите и с Правилника за работа на СД, свикване на заседания, срокове, процедури, приемане на решения, връзки с обществеността и т.н.

        Мойте платна не са твоя работа!
        Начо, казах ти да свиеш платната, а не да раздуваш гащите отзад!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

          Дано всичко накрая да излезе поредния "кьорфишек" на Прокуратурата, че иначе лошо... Умната и успех!
          https://www.dnes.bg/temida/2020/05/2...ineniia.451545

          И самия завод е забъркан..
          Всеки да си прави анализите ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

            Начо, не си спомням да съм те упълномощавал да говориш от мое име. Свий малко платната!
            Абе, колега, ти може и да си top, обаче видимо си твъъърде високо и не схващаш голямата картина!
            Позволявам си да кажа това, доколкото освен това си видимо част от малцинството.
            Вие там - от малцинството, сте все големи умници, ама демокрацията си има правила и по таЯ причина - решават болшинството и по-тъпичките, досущ като мен, така че айде по-кротко и по-тихо!
            Ако може, де!
            Ти си демократ, либерал, привърженик на пазара и закона, нали не бъркам?!
            Я, вземи и провери, дали не си сбъркал номера на трамвая!

            И ... най-важното! Имаш ли още, че си толкова нервен?


            Ти си един от тези гнусливите и претенциозните, нали?! Като чуете за медии от рода на Блиц и сбъчквате нос с отвращение! Кое не е вярно? Разбирам те, аз също съм често така.
            Батко ти сега ще ти каже нещо и е препоръка да си го запишеш: от себе си и от биографията си човек по никакъв начин не може да избяга. Тези неща са редом с теб до конец!
            Може да се купят клакьори и клоуни, които да те величаят, но пак си си ти!
            Биографията на ключовите фигури в една корпоративна структура има значение. Понякога не е задължително това значение да е решително, но понякога е обратното


            Досущ си като представителя на СД на въпросното дружество, който ни удостои с новорегистрираното си присъствие днес - същинский рупор на истината, без прашинка намек и следи от конфликт на интереси. Останахме сепнати и очаровани от културния език на посланието.
            Нещо ми се виждаш подразнен?! Да не би това да има някаква връзка с видимата липса на уважение, което един форумен новобранец като мен, демонстрира към старото куче като теб. Ако държиш, мога да извадя и по-стара регистрация, че да поизравним равнищата, де!
            Може ли да се обърнеш към твоя човек с молба да ни осветли за действителното състояние на нещата. И моля без маркетинг и реклама, а директно по темата и на въпроса! Моля да уточните, дали говорим за онзи същия СД на Монбат, който на свое "присъствено" заседание, барабар с "престижното" германско име, прие купуването на русенската кръчма? Чрез опция!! Да бяха си платили, щяхме да им измислим по-софистикейтид финансова синтетика, че никой да не може да разбере идеята.
            Може да ни снабдите и с Правилника за работа на СД, свикване на заседания, срокове, процедури, приемане на решения, връзки с обществеността и т.н.

            Мойте платна не са твоя работа!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

              Всичко, което си написал е грешно. Няма да обяснявам. Всеки сам може да прецени.
              Напротив. Грую е абсолютно прав!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                Уважаеми, Колега!

                Честита днешна регистрация в сайта на Инвестор.бг.
                Очевидно тя е целева, силно мотивирана и ангажирана.
                Тук Харесваме хора с ярки позиции!



                Начо, не си спомням да съм те упълномощавал да говориш от мое име. Свий малко платната!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gsd Разгледай мнение
                  Освен изявленията на всички специалисти от форума, както и изключително компетентни и достоверни източници от blitz/pik.bg,..., както и ясното и изчерпателно изявление на прокуратурата, ето неясното, виновно, компроментиращо изявление на компанията по въпроса за т.нар. схеми с отпадъци ( spoiler-alert: нищо не пише за това кой какви жени, ракии, футбол харесва, какви приятели има и т.н. )


                  Уважаеми, Колега!

                  Честита днешна регистрация в сайта на Инвестор.бг.
                  Очевидно тя е целева, силно мотивирана и ангажирана.
                  Тук Харесваме хора с ярки позиции!




                  Коментар


                  • Пичове днес въртим сучем трябва да затворим над 3,51-и след няколко стотин седмици като нищо 13-16лв -иначе в кереча -мам...м... и хартия от къдя се появи тая "мушенгия" в най неподходящия момент-тъкмо изтече времето на корекцията тук и хоп Многогодишно дъно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Борисов?
                      Само когато ние лъжем властта, това е престъпление.
                      А когато властите лъжат нас, това било ...политика

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Sharky's Разгледай мнение

                        Всъщност имах късмет началото на март да продам почти всички акции и само тук не успях. Сега го играя чисто хазартно - така и така батак стана. Макар, че имам за себе си определени очаквания в средносрочен план 3-5г за тази хартия - нов завод, задържане на продажби и тн.
                        Дано всичко накрая да излезе поредния "кьорфишек" на Прокуратурата, че иначе лошо... Умната и успех!
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

                          Преди година и месец бях писал под 200 млн. за акциите, това е м/у 4 и 5 лв. за акция. Преди събитията от тези дни акцията си беше точно там.

                          Колегата 13ADROL не знам кога е купил на 8, но го е казал седмица след моя пост, явно е решил да не го вземе в предвид.

                          Ще погледна резултатите за 2019 и ще пиша. За момента не мога да разбера (не съм чел) каква уж е точно схемата и дали има влияние върху Монбат. За жалост си спомням, че имаха банково финансиране в няколко страни и ефектът от репутационен може да премине на оперативен/финансов. Да видим.

                          Ще се радвам някой да разясни, какви спънки ще има, ако ги обвинят, могат ли да гласуват като акционери и тн.
                          Колега, изчакай първо да ги обвинят, че започвам да се съмнявам. Ако съобщението от компанията /което точно описва бизнес модела с рециклирането/ е изпълнявано по този начин, тогава няма нищо незаконно в дейността на компанията. Вероятно от ДАНС и Прокуратурата са работили по Зам. министъра и са "пришили" към ОПГ и братя Бобокови и бизнеса с рециклирането. С една дума внос на опасни ОТПАДЪЦИ от Италия /много модерно и "престъпно"/, рециклиране, "кухи фирми" и т.н. Ако не е поръчка /по отношение конкретно на "Монбат"/ тогава е някаква голяма глупост от ДАНС потвърдена от прокуратурата! Ако е така е крайно време да се носи съдебна отговорност не само от държавните институции, а и лична отговорност от служителите допуснали това!

                          ПП: Аз съм последния който ще започне да защитава мажоритарите - братя Бобокови, които са доказали във времето липсата на корпоративна култура в отношението им към миноритарните акционери
                          Last edited by GG-BG; 29.05.2020, 16:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

                            Края на ноември го бях писал. С оглед на резултатите за 2018 мисля, че трябва ревизия. ЕБИТДА е наполовина спрямо 2017, 24 млн. спрямо над 50 млн. предната година. Дори 30 млн. да вземем за ЕБИТДА се получава 240 млн. за бизнеса, дълг 50-70 млн. и отиваме под 200 млн. за акциите.

                            Вземанията от свързани лица не ги броя, който иска да си ги добави. Качеството на оперативната печалба е под въпрос с оглед на финансирането на свързани лица.

                            Ако приемем, че могат да бъдат адекватни като себестойност, акцията може да е интересна, но не на тези нива и не при това отношение.
                            Преди година и месец бях писал под 200 млн. за акциите, това е м/у 4 и 5 лв. за акция. Преди събитията от тези дни акцията си беше точно там.

                            Колегата 13ADROL не знам кога е купил на 8, но го е казал седмица след моя пост, явно е решил да не го вземе в предвид.

                            Ще погледна резултатите за 2019 и ще пиша. За момента не мога да разбера (не съм чел) каква уж е точно схемата и дали има влияние върху Монбат. За жалост си спомням, че имаха банково финансиране в няколко страни и ефектът от репутационен може да премине на оперативен/финансов. Да видим.

                            Ще се радвам някой да разясни, какви спънки ще има, ако ги обвинят, могат ли да гласуват като акционери и тн.

                            Коментар


                            • Назначеният едър бизнес в България и лизането имат много общо. Едно грешно движение на езика и си в големите лайна! След Б следва Г, после Д....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                                Не съм сигурен дали точно днес е време за покупки. Имам предвид това, което се случи с "Трейс" преди около 2 години, след злощастната катастрофа тогава. Тогава те (и акционерите им) бяхме в подобно положение. Сега не знам. Много е сложна ситуацията и искрено съчувствам на тези от вас, които имате акции тук и сега се чудите кой път да хванете. Не мога да дам никаква препоръка. Моят подход навремето, при Трейс, бе да държа и да усреднявам, защото вярвах не толкова в бъдещето на "Трейс", като компания, колкото в това на бранша, на отрасъла към който те принадлежат. Виждах парите, които се наливаха тогава в пътното строителство и очаквах паричните потоци да продължат да текат и все нещо да остава и за "Трейс". Горе долу-така се получи. "Трейс" намалиха продажбите си, пренасочиха част от дейността си в съседна Сърбия, намалиха дела си в България, но въпреки това се закрепиха и оцеляха. Не съм сигурен и ми е трудно да се ангажирам с прогноза по отношение отрасъла на "Монбат" и бъдещото развитие на скандала в който са замесени. Не е препоръка за покупко-продажба на акции. Отдавна нямам акции тук.
                                Всъщност имах късмет началото на март да продам почти всички акции и само тук не успях. Сега го играя чисто хазартно - така и така батак стана. Макар, че имам за себе си определени очаквания в средносрочен план 3-5г за тази хартия - нов завод, задържане на продажби и тн.
                                колкото толкова

                                Коментар

                                Working...
                                X