IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (6C4 / CHIM и 6C4P- привилегировани) (архив до 12.05.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Продадоха 99.40% от предложеното количество акции на Химимпорт на 30-ти ЦПТ/"

    Днес стартира поредният 30-ти Централизиран публичен търг. На него са предложени за продажба акции от 17 дружество. Едно тях е Химимпорт.

    От него са предложени 704 276 бр. акции, собственост на "Консолид Комерс" ЕАД, гр. София. Минималната заложена продажна цена е 1.268 за брой.

    В 62 сделки на днешния аукцион бяха продадени 700 045 броя от тези акции. Акциите се изтъргуваха на цени от 1.38лв. до 1.60 лв., като цената на отсичане е 1.48лв.
    Общия оборот от продажбата на акциите е 1 037 320.10 лева.

    За приватизация остават още 4 231 бр. от акциите на Химимпорт.

    Вчера в Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол /АПСК/ е постъпила жалба от "Фиделити Асет Мениджмънт" ЕООД срещу Решение № 3236 П/20.04.2012г.на агенцията. Тя касае продажбата, в рамките на започващия утре търг, на 704 276 броя акции от "Химимпорт" АД, собственост на "Консолид комерс" ЕАД.

    Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол в срок от 3 дни ще окомплектова жалбата и ще я предостави на съда за произнасяне".

    Дали това означава, че продадените днес акции са действително продадени - предстои да разберем.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
      Горе главата Монти, нищо че е празна.
      Не е съвсем празна, а озлобена като на гризли и манипулативна като на продал "хартии" на бфб

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Принципно си прав.
        ....
        Но това да търгуваш компании на 30-40-50 Р/Е както сте го правили...не, не мога да го разбера. Бая зомбита ще да сте били...
        Дори и сега Софикс с Р/Е над 12 ми се струва надценен...и на каква база при тази угасваща държава ( последната дума в кавички естествено) ?
        .....
        Аз ще дам малко по-различна интерпретация на P/E, чиито корено обаче са в написаното от ravnovesie. Всичко е въпрос на алтернативи - ако имам като алтернатива депозит с 8 % годишна лихва, то неговото P/E е 12,5 - за вложение (цена) от 100 лв. получавате 8 лв. лихва (печалба) и всяко по-високо P/E би било неприемливо, а всеки по-висок доход съответно по-ниско P/E добре дошъл. Когато обаче лихвата (дохода) който имам като алтернатива носи 3 % годишно поносимото ми P/E скача над 33.
        Това е просто като схема в реалността алтернативите са доста повече и с различни условности и рискове.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Да бе, всички сте продали на върха, знаеме ви хубавците дето почнахте отново да изпълзявате от нищото...да не казвам като какво.
          Викам си - баси професионала, я да проверя аз.....ма то наистина само романтиката май го гонела.
          Нe видях тогава никъде да се похвалиш че си продал септември 07 ( ако дадеш линк ще ти се извиня официално ей тук !!! ), но поста ти от Окт.07 освен да възбуди искрено учудване и смях - просто няма нужда от друг коментар

          ПС Айде сега спокойно и отмъстително можеш да поровиш и из моите постове. 1:1 съм казвал кога и колко съм продал и на каква цена.

          Самия факт че отново имаме вече такива "инвиститури" на БФБ ме кара да заемам дефанзивни позиции и ограничавам рисковите. А Софиксо нека си расте още 100-200...който спечели от риска - халал да му е.


          Здравей pipbel,

          Посочих това сравнение поради това, че по няколко причини Хим-а няма да достигне до тези нива от края на 2007г които бяха обществено достояние тогава /като например увеличение на капитала месец октомври 2007/ и моето решение да продам всички акции преди това увеличение.

          Това, че не съм изразил като хвалба това което съм направил, не критерий за твоите разсъждения.

          Много късмет и успех на всички инвеститори или любители на форумите!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Принципно си прав.
            Сега е много лесно да съдиш когото и да е назад във времето, кой съм аз та да го правя, алчността явно е била голяма.....А и ако и аз участвах по това време кой знай какви щях да ги изс...а
            Но това да търгуваш компании на 30-40-50 Р/Е както сте го правили...не, не мога да го разбера. Бая зомбита ще да сте били...
            Дори и сега Софикс с Р/Е над 12 ми се струва надценен...и на каква база при тази угасваща държава ( последната дума в кавички естествено) ?

            Явно пазара чака някакво голямо чудо та да се е устремил към и >500
            Дано да го доживеем, скоро....че още 3-4 години толеранс само ми останаха преди да реша окончателно къде ще отраснат децата ми.
            ще видиш как лесно се търгува на такива PE та. Все пак това не е български феномен. По някое време ти ще си в компании с ниски ПЕ та, които не само че не растят а дори и падат. пък народа ще търгува компании с ПЕ 30-40 и ще прави печалби. И то не нещо което ще се размине след месец два, а ще продължи година, две може и повече.

            Все пак да го оправдая и логично. Имаме един ръст на икономиката от 5% и една инфлация от 7% - то 2007 май и двете бяха по-високи, но да кажем толкова. Общ очакван ръст на номиналния БВП а от тук и на печалбите 12% на година. Някоя компания расте обаче още по-бързо, да кажем печалбата и нараства с по 30%. И има индикации, или поне е възможно да се предположи, че ще се запази този ръст поне за следващите 5 години. Значи ако се търгува днес на ПЕ 30 и цената и не се променя след 5 години тя ще се търгува на ПЕ 8. Сега може да ти се струва нормално ПЕ 8, но това ПЕ НЕ Е нормално. За ръст какъвто се предполага че може да прави българската икономика, нормалното ПЕ е към 18.

            Така в средносрочен план ПЕ 30 всъщност е напълно оправдано, нищо чудно и на много по-високо да се търгува. Стига да и расте печалбата.

            Съвсем скоро доста компании с потиснати от кризата печалби ще започнат да се търгуват на доста високи ПЕ та. поне ако следваме нормалната пазарна логика. Макар че може и да не се случи съвсем скоро, защото всъщнос ттук никой не прави публични очаквания за резултати на компании. Леко български реотани за радост, защото това прави борсата ни доста лесна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              .....
              Но това да търгуваш компании на 30-40-50 Р/Е както сте го правили...не, не мога да го разбера. Бая зомбита ще да сте били...
              Дори и сега Софикс с Р/Е над 12 ми се струва надценен.........

              по дъната се търгува под 8 по връховете над 20...въпрос на настроение, важното е да правиш правилното нещо в правилното време.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                pipbel,
                Обикновенно съм на твое мнение ,но ако четеш мой постове от 2007 г ще се чудиш дали съм аз ги писал...бикове който чакаха 4К индекс .. аз бях в Империята и когато продавах на Райфайзен на 360 лв се чудех дали не се минавах и дали тези 10 бройки няма да са малко който си оставих...чакахме 600 с ПЕПИ.......
                минахме всичките останали пред Чистилището а някой останаха в АДА...
                Но ми бяха посъветвали за приватизацията на БТН и прехвърлях парите към тютюневите фабрики във Пловдив и Ст Загора БТ......
                Малко екшън при Петрол и устискахме....
                Поздрави!
                Принципно си прав.
                Сега е много лесно да съдиш когото и да е назад във времето, кой съм аз та да го правя, алчността явно е била голяма.....А и ако и аз участвах по това време кой знай какви щях да ги изс...а
                Но това да търгуваш компании на 30-40-50 Р/Е както сте го правили...не, не мога да го разбера. Бая зомбита ще да сте били...
                Дори и сега Софикс с Р/Е над 12 ми се струва надценен...и на каква база при тази угасваща държава ( последната дума в кавички естествено) ?

                Явно пазара чака някакво голямо чудо та да се е устремил към и >500
                Дано да го доживеем, скоро....че още 3-4 години толеранс само ми останаха преди да реша окончателно къде ще отраснат децата ми.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Да бе, всички сте продали на върха, знаеме ви хубавците дето почнахте отново да изпълзявате от нищото...да не казвам като какво.
                  Викам си - баси професионала, я да проверя аз.....ма то наистина само романтиката май го гонела.
                  Нe видях тогава никъде да се похвалиш че си продал септември 07 ( ако дадеш линк ще ти се извиня официално ей тук !!! ), но поста ти от Окт.07 освен да възбуди искрено учудване и смях - просто няма нужда от друг коментар

                  ПС Айде сега спокойно и отмъстително можеш да поровиш и из моите постове. 1:1 съм казвал кога и колко съм продал и на каква цена.

                  Самия факт че отново имаме вече такива "инвиститури" на БФБ ме кара да заемам дефанзивни позиции и ограничавам рисковите. А Софиксо нека си расте още 100-200...който спечели от риска - халал да му е.


                  pipbel,
                  Обикновенно съм на твое мнение ,но ако четеш мой постове от 2007 г ще се чудиш дали съм аз ги писал...бикове който чакаха 4К индекс .. аз бях в Империята и когато продавах на Райфайзен на 360 лв се чудех дали не се минавах и дали тези 10 бройки няма да са малко който си оставих...чакахме 600 с ПЕПИ.......
                  минахме всичките останали пред Чистилището а някой останаха в АДА...
                  Но ми бяха посъветвали за приватизацията на БТН и прехвърлях парите към тютюневите фабрики във Пловдив и Ст Загора БТ......
                  Малко екшън при Петрол и устискахме....
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от shareman Разгледай мнение
                    ..... много романтични мечти изплуват в мислите и много напън требе, докато стигнете до нивата 16.95лв. на които продадох м.09.2007г.
                    Да бе, всички сте продали на върха, знаеме ви хубавците дето почнахте отново да изпълзявате от нищото...да не казвам като какво.
                    Викам си - баси професионала, я да проверя аз.....ма то наистина само романтиката май го гонела.
                    Нe видях тогава никъде да се похвалиш че си продал септември 07 ( ако дадеш линк ще ти се извиня официално ей тук !!! ), но поста ти от Окт.07 освен да възбуди искрено учудване и смях - просто няма нужда от друг коментар

                    ПС Айде сега спокойно и отмъстително можеш да поровиш и из моите постове. 1:1 съм казвал кога и колко съм продал и на каква цена.

                    Самия факт че отново имаме вече такива "инвиститури" на БФБ ме кара да заемам дефанзивни позиции и ограничавам рисковите. А Софиксо нека си расте още 100-200...който спечели от риска - халал да му е.

                    07.10.2007, 12:38

                    ta koi e nai-jakia holding na Balkanskia poluostrov? :-)

                    БРАВО, БРАВО само така...както се казва... No1 сега в България скоро и на Балканския полуостров и Азия....агресивно действат. Само така да се развиват. ЕВАЛА НА ХИМИМПОРТ, ЕВАЛА НА ХОЛДИНГА! /както се пееше в една песен от близките години/

                    Коментар


                    • Тук ще има още малко натиск.Според мен продават дисциплинирани играчи,купили на търга на 1,38 и правят едни бързи 10/12 %.Евала им за дисциплината.Аз чак толкова не го мога-щях да се лакомя за поне 30%.Ще трябва да почакаме да им свършат,но падане под 1,45 не го виждам-старите купувачи са все още на линия а има нови любители на акцията.Прогнозата за 2 лв остава,но няма да е след 10 сесии-ще почакаме може би месец.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                        А защо не 5, 7 и 13

                        ..... много романтични мечти изплуват в мислите и много напън требе, докато стигнете до нивата 16.95лв. на които продадох м.09.2007г.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от голяма мисирка
                          много хубаво по-долу ти написаха:



                          мислех да ти напиша някои неща, но когато прочета цитата на "Три без коз" разбирам, че обезмисля каквото и да ти напиша

                          шефе,
                          нали знаеш че когато дойдете от топлите страни ,тук ще сте персона нон грата, теб и ятото фенове на ТИМ , покерчета ,патета ,пъдпъдъци и разни мюрета.....мечките ще са се събудили и ще търсят пресно месце на хазартни птичета и дребен дивеч ......
                          Ама ти си знаеш нали Карък Каръков.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            шефе,
                            съжалявам ,че не ти достига достатъчно ум да го прозреш ,но имаш пари да губиш достатъчно... вече пет години...
                            както винаги...
                            какво откри тренд с три акции от Софикс ..
                            Карък Каръков....
                            Направо си е щедьовър, твоето появяване през есента на 2007 г....и после до шест месеца всички пъдпъдъци под отстрел до сега....
                            мисирко, много хубаво по-долу ти написаха:

                            Първоначално изпратено от Три без коз
                            Горе главата Монти, нищо че е празна.
                            мислех да ти напиша някои неща, но когато прочета цитата на "Три без коз" разбирам, че обезмисля каквото и да ти напиша

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Голямата мисирка 1059382528
                              мисирката изкърти мивката с поредното си прозрение:
                              шефе,
                              съжалявам ,че не ти достига достатъчно ум да го прозреш ,но имаш пари да губиш достатъчно... вече пет години...
                              както винаги...
                              какво откри тренд с три акции от Софикс ..
                              Карък Каръков....
                              Направо си е щедьовър, твоето появяване през есента на 2007 г....и после до шест месеца всички пъдпъдъци под отстрел до сега....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                                Горе главата Монти, нищо че е празна.
                                мисирката изкърти мивката с поредното си прозрение:

                                Първоначално изпратено от Мисирката Монти
                                А това за тренда , са приказки от хиляда и една нощ за подрастващи на борсата...

                                Коментар

                                Working...
                                X