IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (6C4 / CHIM и 6C4P- привилегировани) (архив до 12.05.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте,

    Гледам какво става с обикновените акции /как ги надуха/, а привилегированите не помръдват .... и НЕ вярвам на УШИТЕ си?!

    Някой наясно ли е, дали срока в който можеха да конвертират привилегировани в обикновени /при заложените условия в проспекта/ изтече миналата година или има все още вратичка за това ..?

    Би ми било интересно и да чуя мнението ВИ защо се случва това ..

    Поздрави!

    Коментар


    • Може и на четвътрия ден. Не се знае. Всичко зависи от развитието на събитията.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Цар Симеон Разгледай мнение
        Някой може ли да ме светне - акциите от ЦПТ след коя дата е можело да се търгуват от закупилите ги?
        Т+2
        т.е. на третия ден

        Коментар


        • Някой може ли да ме светне - акциите от ЦПТ след коя дата е можело да се търгуват от закупилите ги?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Бобане,
            знам ,че си спекулант и когато се изсулиш ако не си вече ...Голямата мисирка ще лапа ,анализа де , от профит бг....Само той ще и остане... за лапане

            Този анализ е толкова верен ,колкото е онзи за Софарма над 6 лв...
            Само че има една разлика онзи е легнал на някакъв фундамент а този на художествените възможности на някой брокер на две ракии....
            Само това че ще е времето пред избори ми стига да не му вярвам на 100 % и съм готов на бас за това че ХИМ обикн. юни или юли ще бъдат над 2,50 лв....
            Само с теб обаче ...Защото Голямата Мисилка не си изпълняма басовете не знам поради какви причини... предполагам по ФИНАНСОВИ....
            Поздрави!
            След като доста време се упражнявахме на тема пореден връх - ще се осмели ли някой да прогнозира кога ще има корекция? Месец след изборите, на септемврийския отчет или ... по-рано
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
              Задължително пускай и линкове...в случая...


              .

              И недей така директно,че на Монти,Тони,Пипбел

              Ще видите ...кон боб яде ли.
              Бобане,
              знам ,че си спекулант и когато се изсулиш ако не си вече ...Голямата мисирка ще лапа ,анализа де , от профит бг....Само той ще и остане... за лапане

              Този анализ е толкова верен ,колкото е онзи за Софарма над 6 лв...
              Само че има една разлика онзи е легнал на някакъв фундамент а този на художествените възможности на някой брокер на две ракии....
              Само това че ще е времето пред избори ми стига да не му вярвам на 100 % и съм готов на бас за това че ХИМ обикн. юни или юли ще бъдат над 2,50 лв....
              Само с теб обаче ...Защото Голямата Мисилка не си изпълняма басовете не знам поради какви причини... предполагам по ФИНАНСОВИ....
              Поздрави!

              Коментар


              • Аман от някой все да ни импортва химия

                Коментар


                • абе то пълно с анализатори в този форум

                  онзи в ЦКБ-то писа, че само малоумници купуват ЦКБ на 58 ст., а сега на лев какви ли купуват

                  един друг път в каолин очакваше 33.85 лв за акция пез тази година

                  ето и един друг анализатор в БАКБ как определя цените и модела който ползва:


                  Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
                  Колега,
                  не искам да те обиждам ,но изявлението е достойно за Женският пазар...
                  Хубаво е да попрочетеш колко акции са листнати от ВАСВ и ССВ и ФИБ на борсата ,като съотношението е близо едно към 7 към 9 и нещо....
                  Което означава че цената приравнена спрямо ФИБ трябва да е към 29 лв. а към ССВ към 11 лв. ....
                  В момента е пред продажба и липса на сериозни купувачи и поради ред други причини не се търгува активно заради което продавачите натделяват ...до даден момент .
                  Същите причини щяха да се изговорят ако се сложат ССВ ,ФИБ на масата за продажба....и доводът печалба нямаше да стой на дневен ред според мен...
                  Не е препоръка....
                  П.П. А към акции на КОРП при съотношение 1 към две на ВАСВ ... цената трябва да бъде технически около 38 лв...........
                  И да не бъда обвинен за липса на реализъм смятам че на сегашното положение една бъдеща цена от 5 -5,5 лв. която е пусната в обръщение отдавна е добре за осредняване или за влизане в позицията...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    Много ги надценяваш, 40 стинки за привилегированите, другите колкото мекомките ще станат до края на годината. Защо ще бързаш, като винаги можеш да си купиш след време по-евтинко. Аз ще изчакам с привилегированите малко преди фалита. Щото все пак имат право на дял. На към 40 стинки ще е равновесна цена., без да си много на загуба.
                    Е това е мисъл...от 3.01.2013
                    Титанът на инвестирането...предрече
                    И все пак,гриинхорн е...простено му е...

                    Коментар


                    • [QUOTE=pipbel;1059327362]Де са наехте туканка и при ЦКБ-то бре ?

                      Малии, голямо клане ще има скоро.
                      Ще гледаме сеир [/QUOTE
                      .

                      Коментар


                      • Да ,трият....така е.
                        Не съобразих,но аз гледам когато цитирам нещо винаги да пускам от къде е .

                        И по-спокойно.нищо не се знае.


                        Трудно е още да се прави ТА на БГ акция.макар,че все повече върви вече,такова ми е впечатлението

                        Ако някой се върне назад в постовете ми,ще види ,че в писах на Себулба ,че има сигнал от ЕМА за ръст...ама кой ли да слуша.

                        Те си гледат Атера и Софарма....абе,всеки си е Господар на парите и акъла(доколкото ги има де)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          Задължително пускай и линкове...в случая...

                          http://profit.bg/news/Polovin-Bulgar...id-102414.html

                          .че ще кажат,че си го измислил.
                          когато се пусне линк към конкурентен сайт, модераторите веднага трият целия пост и мисирката няма да може да "види" анализа

                          Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          И недей така директно,че на Монти,Тони,Пипбел....и други знайни и незнайни инвеститори,ше им призлее,при смятането на доходност от тази компания от началото на годината,сравнена с техните...дивиденти.....После защо не знаели,че имало депозити при 8.5% лихва......Ми то трябват и пари...само с акъл не става...Виж Бертата е друга бира,стара кримка е той

                          Ще видите ...кон боб яде ли.
                          я покажи на мисирката лекичко го подаваш (анализа, де - не нещо друго), че аз съм я свикнал бързо и директно да и го подавам (пак за анализите става въпрос)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                            някой друг техничар ще предложи ли своя анализ???
                            Ами, тооо добре, ама за Зърнени Храни ще анализира някои нещо, че този път дублират ли се дейностите пак и тука ще си изпатите???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                              някой друг техничар ще предложи ли своя анализ???
                              Задължително пускай и линкове...в случая...


                              http://profit.bg/news/Analizi/id-51.html


                              .че ще кажат,че си го измислил.

                              И недей така директно,че на Монти,Тони,Пипбел....и други знайни и незнайни инвеститори,ше им призлее,при смятането на доходност от тази компания от началото на годината,сравнена с техните...дивиденти.....После защо не знаели,че имало депозити при 8.5% лихва......Ми то трябват и пари...само с акъл не става...Виж Бертата е друга бира,стара кримка е той

                              Ще видите ...кон боб яде ли.
                              Last edited by BOBAN1; 10.02.2013, 10:14.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от профит.бг
                                Технически анализ: Химимпорт с цел от 2.40 лв. до август?

                                08 февруари 2013 | 13:13

                                Акциите на Химимпорт са основна тема за дискусии на пазара, тъй като до голяма степен холдингът и свързаните с него дружества са в основата на ръста на пазара и се очаква да предопределят посоката на индексите.

                                Това, което всички се чудим, е от тук накъде? Ще се доверим на техническия анализ или по-скоро на графичния, като ще се опитаме да отговорим какво можем да очакваме при повторение на историческото представяне при акциите на дружеството.

                                От достигнатото дъно на SOFIX през 2009 година, когато дъното на дружеството бе при 1.20 лева, откриваме два периода с горе-долу сходна продължителност (от около осем-девет месеца) и ръст при акциите на холдинга, представени със зелена линия на графиката в сайта на профит.бг

                                При екстраполирането на този тренд и приемане на началото на декември за началото на възходящия тренд, то поскъпването на акциите на холдинга би следвало да продължи до края на август.

                                При прилагане на повишението от предходните два периода (на обикновена графика), то ценовият таргет на този ръст би следвало да е ниво от 2.40 лева за брой.

                                Интересен е фактът, че посоченото ниво от 2.40-2.45 лева е точно 61.8-процентната корекция на спада от върха при нива от 3.6 лева в края на март 2011 година до историческото дъно при позицията при нива малко над 0.6 лева през октомври миналата година.

                                Както се вижда от графиката, и през двата предходни периода на поскъпване на акциите е имало период на корекция в рамките на около 20%, преди достигането на най-високите стойности.

                                Продължителността и на двете корекции също е била горе-долу еднаква по времева продължителност, т. е. около 2 месеца.

                                Казано по друг начин при повторение на историята и при началото на по-сериозна корекция при холдинга би следвало спадът да не надхвърли 20% и да се развие за около два месеца (за да се запази графичната прилика и да можем да очакваме по-нататъшно поскъпване над постигнатия преди това връх).

                                Ако приемем, че моментният връх при холдинга е формиран (при ниво от 1.70 лева за брой), то за да се запази гореописаният сценарий от техническа гледна точка, би следвало дори и при началото на една по-силна корекция да не виждаме нива под 1.30-1.20 в следващите два месеца.

                                Понижение под последните нива, биха развалили посочения възходящ сценарий и могат да са последвани от по-нататъшни разпродажби (което разглеждаме като по-малко вероятния сценарий).

                                Близо до 1.20 лева е и 50-дневната SMA, понижаването под която би се приело за промяна на краткосрочно възходящия тренд.

                                На практика нивото от 1.20 е ключово за запазване на дългосрочно възходящия тренд при дружеството. Освен че това ниво бе дъното през 2009 година и не бе преодоляно тогава, то бе и нивото, спряло силното понижение при акциите от края на 2011 година, задържайки го близо половин година.

                                * материалът е с аналитичен характер и не е съвет за покупка, или продажба на акции
                                някой друг техничар ще предложи ли своя анализ???

                                Коментар

                                Working...
                                X