IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (SNRG / PETHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По отношение на депозита няма място за гадаене от дъщерното към холдинга: 15+45=60. Малко над 2 милиона на година за лихви. И тук вече започват въпросите, какво се случва?

    Коментар


    • Вероятно е така,тогава договорът е бил за 15 мил.лв.,ама трябва ли да гадаем и да си губим времето да се ровим за инфо назад.Няма ли кой да се разрови из ИР да види кои имоти са ипотекирали.
      Last edited by noko6; 13.02.2019, 14:48.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от noko6 Разгледай мнение
        Договорът е от 12,03,18 и е за депозит.После се говори за заемодател и заемател. Обикновено на първо място се пише заемодателя.Освен това с анекса е променен чл.1-евентуално сумата.За да е вярно предположението на БСЕ то трябва още преди 12.03.18 да се е знаело за продажбата и за сумата.Много объркано съобщение.
        По него време продадоха един друг хотел на Слънчев бряг и с парите от него вероятно е открит въпросния депозит / кредит.
        Сега може би добавят сумата от новата продажба.

        Коментар


        • Договорът е от 12,03,18 и е за депозит.После се говори за заемодател и заемател. Обикновено на първо място се пише заемодателя.Освен това с анекса е променен чл.1-евентуално сумата.За да е вярно предположението на БСЕ то трябва още преди 12.03.18 да се е знаело за продажбата и за сумата.Много объркано съобщение.

          Коментар


          • Парите не са малко. Сигурно вече са намислили нещо. Доста скучно би било да рефинансират кредити към банки, те и без това не са много. Ако ще е предобиване на друг бизнес, по-добре би било собтвени акции да изкупят. Интересно е дали продажбите на активи ще продължат - още два хотела има, поне продават на добри цени.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

              Така е, abc, тези съобщения дето дори не става ясно кой на кого дава депозит и аз много ги обичам. А в случая е логично да е към холдинга - сумата съвпада, а и самият холдинг не мисля че може да има такива пари.
              За едно и също говорим, БСЕ !
              Поздрави, спорен ден и успехи!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                Хм,
                От съобщението не става ясно кой е Заемодателя и кой е Заемателя
                т.е. дали холдингът дава на хотелите или обратното...
                Така е, abc, тези съобщения дето дори не става ясно кой на кого дава депозит и аз много ги обичам. А в случая е логично да е към холдинга - сумата съвпада, а и самият холдинг не мисля че може да има такива пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                  Продавачът на Гранд хотел Пловдив е Синергон хотели и според мен Синергон хотели дава кредит на Синергон холдинг в размер до 45млн. Холдингът нататък по веригата сигурно ще ги прехвърли на дъщерните дето имат кредити, за да ги погасят. В това пробем не виждам, ама онова с обезпечаването на кредита на купувача ... вярно изглежда иновативно решение.
                  Хм,
                  От съобщението не става ясно кой е Заемодателя и кой е Заемателя
                  т.е. дали холдингът дава на хотелите или обратното...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                    И предоставят в заем 40 млн. на дъщерно...
                    Продавачът на Гранд хотел Пловдив е Синергон хотели и според мен Синергон хотели дава кредит на Синергон холдинг в размер до 45млн. Холдингът нататък по веригата сигурно ще ги прехвърли на дъщерните дето имат кредити, за да ги погасят. В това пробем не виждам, ама онова с обезпечаването на кредита на купувача ... вярно изглежда иновативно решение.

                    Коментар


                    • И предоставят в заем 40 млн. на дъщерно...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение
                        Според мен подобни решения не могат да се вемат от Управителния съвет без решение на общо сърание, съглано чл.114, ал.10 от ЗППЦК
                        Ако някой пенсионен фонд има по-сериозно участие, може да реагира на тази дивотия, но не знам останали ли са там пенсионни фондове...?

                        Коментар


                        • Според мен подобни решения не могат да се вемат от Управителния съвет без решение на общо сърание, съглано чл.114, ал.10 от ЗППЦК
                          МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                          Коментар


                          • Click image for larger version

Name:	Clipboard01.jpg
Views:	1
Size:	19.7 КБ
ID:	3441963

                            Това е за въпросния терен от доклада за 2016 год.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение
                              ............
                              Доколкото помня за половината от имотите в жк Младост, които холдинга купи от свързана с мажоритаря фирма, съдът развали сделките, а холдинга няма никакво намерение да си търси парите от продавача им(свързаната фирма).
                              Вие ако си купите имот и съдът ви развали сделката, ще си потърсите ли парите от продавача? ..........
                              Съдът развали сделката само за един имот 2442 квм. Продавачът беше Витошки имоти,която е собственост на Бедо,а Синергона така и не си търси парите,а и никой от акционерите-УПФ не протестира.

                              Поне да бяха писали къде се намират имотите които са ипотекирани(в София не са).
                              Щом не са в София,тогава кои имоти ще са?Холдинга май има само тези терени в Младост и ги обезценява всяка година въпреки,че цените се вдигат.
                              Инвестора що не похарчат 4-5 лв и да проверят в ИР кои имоти са ипотекирали.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                                моята статия е след еуфорията до 1,16 лв.
                                вече беше върнало до 1,06 лв.
                                Ок! Все пак ако може да напишеш статия как така хем продават хотелът хем стават гарант на купувача с още имоти. Мисля че ще е интересна статия.

                                Коментар

                                Working...
                                X