IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Холдинг България (IHB / IHLBL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И къде го виждате фундамента тук? Нямат и един добър годишен отчет. Изкараха един читав междинен само. Според мен има много по-добри(по-подценени) компании на БФБ.
    Last edited by petyob; 27.09.2018, 14:08.

    Коментар


    • Е и аз на това залагам, 1.40 не звучи токова зле за този период. Само не разбрах какво ти е виновен Никито, че БФБ го вадят от индекса. А дали си ги е купил ... минаха 150 и повече сделки, можеше всеки да си купи колкото иска. Едно нещо, което е здраво сбъркано като оценка на пазара, рано или късно ще си намери цената. Това ми е търговията поне на мен през всичките години. Беше ми сред топ позициите в портфейла и преди да стане ясно, че излиза. Просто ми дадоха шанс да донапълня още по-здраво на по-ниски нива. Тук определено има фундамент и оценките не са нормални за мен. Ще видим прав ли съм.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение

        защо нещо ме кара да си мисля, че един г-н с абривяция НВ си продаде между 0,905 и 0,92 и след 6 месеца при новото ребалансиране ще ги продаде на ЕТФ-а на 1,50 .. пазар му викат на това нали??

        всякакви съвпадения и случайности са плод на малки вероятности ..
        Колега, ти предложи ли по-висока цена, та реагираш по този начин? Аз си бях сложил ордер на 0,91 седмица преди сделките. След това се надявах на по-ниско, но стана идеално, че мина на аукцион, защото това е най-справедливото решение - всеки можеше да си купи или да предложи по-висока цена. А Това, че при евентуално влизане след време, евентуално някой ще направи пари е проблем на ликвидността. И въпреки това, все пак не се знае със сигурност какви резултати ще покаже тази компания през този вариант. Може 90 ст. да са висока цена, а може и пазара да е на 1,40 и без да се очаква да влиза някъде.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • https://expat.bg/uploads/documents/S...092018-BG.pdf?

          https://expat.bg/uploads/documents/S...092018-BG.pdf?

          при близо 900.000 лева айде от мен да мине на 1,40 продажба => 900.000 X 0,4 = 360.000 чиста печалба..

          ще си погледна този постинг при следващото ребалансиране на ЕТФ-а ..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

            Е, не може да са всички.
            Ама след като се разбра, че по тази позиция умните са тези, които играят в отбора на купувачите, гледат да наваксат дори и позабавилите се.
            Мен друго ме вълнува, обаче.
            От доста време се чудя какво име и качество да присвоя на продавачите.
            И сега има предлагане на 11 хил. до 1 лев.
            Не ми се ще да ги нарека глупави, няма да си го позволя дори за тези, които продаваха с 10 ст. надолу
            Какви са те??!
            защо нещо ме кара да си мисля, че един г-н с абривяция НВ си продаде между 0,905 и 0,92 и след 6 месеца при новото ребалансиране ще ги продаде на ЕТФ-а на 1,50 .. пазар му викат на това нали??

            всякакви съвпадения и случайности са плод на малки вероятности ..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение
              като гледам, не всеки е купил още тук..
              Е, не може да са всички.
              Ама след като се разбра, че по тази позиция умните са тези, които играят в отбора на купувачите, гледат да наваксат дори и позабавилите се.
              Мен друго ме вълнува, обаче.
              От доста време се чудя какво име и качество да присвоя на продавачите.
              И сега има предлагане на 11 хил. до 1 лев.
              Не ми се ще да ги нарека глупави, няма да си го позволя дори за тези, които продаваха с 10 ст. надолу
              Какви са те??!

              Коментар


              • като гледам, не всеки е купил още тук..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Към 25-ти сделките в петъка са минали ,но не и сетълмента(Т+2) и за това 25-ти отразява състоянието към четвъртък 20-ти
                  Благодаря за пояснението! Нещо не бях в час

                  Коментар


                  • Така че с думи прости: който купил по-ниско - купил. За мен лично без препоръки разбира се - едни 50% са си нещо доста консервативно. Трябва да спрем да мислим за този 1 лев дето бяхме заковани толкова години. Конвертируемите облигации са в историята вече.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      аха значи казваш, че тази информация от сайта на ЕТФ-а не е вярна - там цените на акциите са към 25-ти(като разделиш стойността в лева на бр.акции). Но броя кажваш не е такъв към 25(а към кой ден?) и съответно всички суми са измишлютина. Освен това излиза че са купили акции на М+С преди да е влязъл в индекса(на 25-ти). Абе все странни неща
                      Към 25-ти сделките в петъка са минали ,но не и сетълмента(Т+2) и за това 25-ти отразява състоянието към четвъртък 20-ти
                      Last edited by спекуланта; 26.09.2018, 20:48.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Абе пич, закъснял си с близо една седмица! Разгледай търговията от петък и коментарите по-долу..
                        аха значи казваш, че тази информация от сайта на ЕТФ-а не е вярна - там цените на акциите са към 25-ти(като разделиш стойността в лева на бр.акции). Но броя не е такъв към 25(а към кой ден?) и съответно всички суми са измишлютина. Освен това излиза че са купили акции на М+С преди да е влязъл в индекса(на 25-ти). Абе все странни неща
                        Last edited by petyob; 26.09.2018, 22:17.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                          интересно е тука. Нали се чака ЕТФ-а да разпродава тук близо 1 млн. бр. , но това не пречи да се вдига цената!?
                          Абе пич, закъснял си с близо една седмица! Разгледай търговията от петък и коментарите по-долу..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            От утре ще се виждат части от промените , не бързай!
                            искаш да кажеш, че тази инфо към 25.09 не е вярна - https://expat.bg/uploads/documents/S...092018-BG.pdf? т.е. това не е "истинският" портфейл, влючително парите, към 25-ти?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                              интересно е тука. Нали се чака ЕТФ-а да разпродава тук близо 1 млн. бр. , но това не пречи да се вдига цената!?

                              От утре ще се виждат части от промените , не бързай!

                              Коментар


                              • интересно е тука. Нали се чака ЕТФ-а да разпродава тук близо 1 млн. бр. , но това не пречи да се вдига цената!?

                                Коментар

                                Working...
                                X