IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Холдинг България (IHB / IHLBL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
    Не сте внимавали във форума, Данета още преди 10 години заяви, че политиката на холдинга ще е да не раздава дивидент, а реинвестира и увеличава стойността на акцията
    Вярно не съм внимавал.
    Щом съм си купил от тези...
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      А тази щом от 16 години не изплаща....
      Добре че нямам много артии тука. Че не само дивидента е мираж.
      Не сте внимавали във форума, Данета още преди 10 години заяви, че политиката на холдинга ще е да не раздава дивидент, а реинвестира и увеличава стойността на акцията

      Коментар


      • Кофтито на ИХЛБЛ е че възможните развития са все крайни.

        Толкова са задлъжняли че или ще фалират или няма да фалират

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Така е, цената ще падне, не си спомням конкретния случай, а не ми се рови в момента да го търся.

          Аз лично от западни компании ако ми дадат право да избирам между кеш дивидент и акции винаги избирам акции, то при техните 25- 30% данък върху дивидента и нулевата ставка на капиталова печалба тук си е винаги далавера.
          E, ако тук беше избрал акциите, определено щеше да сбъркаш.
          Чувал съм че доста западни компании изплащат дивиденти.
          А тази щом от 16 години не изплаща....

          Добре че нямам много артии тука. Че не само дивидента е мираж.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            Не знам. Като не знам си признавам.
            Ама не мога да се сетя какво печели един акционер, ако автоматично към акцията му се прибавят още 4 акции.
            Просто ако са били емитирани един милион акции, то стават 5 милиона. Ама капиталите на дружеството да не се умножават я?
            И какво се случва с цената на тази акция на борсата? Елементарното разсъждение, че че цената трябва да падне с пъти.
            Така е, цената ще падне, не си спомням конкретния случай, а не ми се рови в момента да го търся.

            Аз лично от западни компании ако ми дадат право да избирам между кеш дивидент и акции винаги избирам акции, то при техните 25- 30% данък върху дивидента и нулевата ставка на капиталова печалба тук си е винаги далавера.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Всъщност изплащането на дивидент през нови акции си е доста популярно където има сериозна разлика между данък капиталова печалба и данък дивидент. Имаш 100 акции получаваш 2 нови. Ако имаш 101 получаваш 2 нови плюс някакви там стотинки за 1 та акция. В България разликата е само 5% сега и не си заслужава много, но ми се върти в главата че по едно време имаше такива дивиденти при някой компании - макар че може и да бъркам.

              Не знам. Като не знам си признавам.
              Ама не мога да се сетя какво печели един акционер, ако автоматично към акцията му се прибавят още 4 акции.
              Просто ако са били емитирани един милион акции, то стават 5 милиона. Ама капиталите на дружеството да не се умножават я?
              И какво се случва с цената на тази акция на борсата? Елементарното разсъждение, че цената трябва да падне с пъти.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Ехее, че той избушеняка Синергон е плащал дивидент по-скоро.
                Значи ИХБ-то ще излезе по-голям избушеняк, така ли излиза??


                Синергон холдинг разпределя 10% от печалбата за дивиденти


                01.07.2008 15:42
                Общо 1,469 млн. лв. ще получат собствениците на акции от капитала на Синергон Холдинг
                Макар и не точно от дружеството, но все пак и пасивните акционери можеха да вземат нещо от инвестицията си тук: ИХБ започва изплащане на неупражнени права от 4.02.2008. Кой взел, взел... За какво да раздават дивиденти, като хората не си ги искат

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                  Ехее, че той избушеняка Синергон е плащал дивидент по-скоро.
                  Значи ИХБ-то ще излезе по-голям избушеняк, така ли излиза??


                  Синергон холдинг разпределя 10% от печалбата за дивиденти


                  01.07.2008 15:42
                  Общо 1,469 млн. лв. ще получат собствениците на акции от капитала на Синергон Холдинг

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                    И какво излиза? От 97ма насам не са изплащали дивидент.
                    А "изплащане на дивидент" чрез самоумножение на акцията е някакъв непознат за мен прийом. Грандиозно! Имал си 1000 акции, стават 5000...

                    Ама какво ли зная аз.
                    Всъщност изплащането на дивидент през нови акции си е доста популярно където има сериозна разлика между данък капиталова печалба и данък дивидент. Имаш 100 акции получаваш 2 нови. Ако имаш 101 получаваш 2 нови плюс някакви там стотинки за 1 та акция. В България разликата е само 5% сега и не си заслужава много, но ми се върти в главата че по едно време имаше такива дивиденти при някой компании - макар че може и да бъркам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                      1997г.
                      За 1997 г. ИХБ е разпределил дивидент както следва:
                      Дивидентът на 1 акция е 5,688 лв., като от тях 4 лв. са под формата на 4 нови акции с номинал 1 лв. и 1,688 лв. в брой.
                      И какво излиза? От 97ма насам не са изплащали дивидент.
                      А "изплащане на дивидент" чрез самоумножение на акцията е някакъв непознат за мен прийом. Грандиозно! Имал си 1000 акции, стават 5000...

                      Ама какво ли зная аз.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Ехееее, далечната 1997 г.
                        Информация за разпределяне на печалбата на ИХБ през годините

                        Коментар


                        • 100% сигурно е, че дивидент няма да има! На само тази година, но и по принцип!

                          Такава винаги е била логиката на мениджмънта тук...

                          Така че не очакавайте неща, дето са нереални..

                          Имам акции! И разбира се не препоръчвам НИЩО!

                          Коментар


                          • Според мен е мноооого малко вероятно да има дивидент.
                            А и няма смисъл от него в този случай.

                            Коментар


                            • Не мисля че тук ще има дивидент, всъщност съм почти сигурен че няма да има

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                                излезна неконс. Според мен тук могат да се дадат 10ст. нетто на акция => 10% див.доходнст.

                                Обратното изкупуване продължава със слаба пара
                                Напълно съм съгласен с теб.И с две ръце съм за дивидент тук,но дали.......Нахендрих се тук пак,след две влизания миналата година от които изкарах добри пари.И им се чудя,кво се мъдрят на тия няколко кила отдясно още,но аз имам почти 15 К ще им ги дам на 1лв. и 23ст..(Разбира се,че не е препоръка за нищо,само да не проспите момента.)

                                Коментар

                                Working...
                                X