IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Холдинг България (IHB / IHLBL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

    Така е Пончо. Но това което ми прави впечатление, е че пазарът неглижира добрите резултати, които досега не са били толкова добри дори. Същите че и по-ниски p/e виждаме в Агрия и БГагро, още по-ниски при Неохим... и пазарът не го интересува.
    Лошо говори това според мен, май ще гледаме пак леки спадове през лятото. За да не се счита за манипулативно мението - имам 70% в акции в портфейла и от изброените дружества. Дано не позная!
    Общото при всички тези дружества е че печелят от моментната ситуация с войната и не е ясно като се нормализират нещата накъде ще поемат,най вероятно при тези цени ще им се нормализират p/e-тата.Нещо като куриерските фирми които печелеха от ковид пандемията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
      Над 100 % ръст на тримесечната печалба и близо 50 % на приходите. P/E 4,33.
      Така е Пончо. Но това което ми прави впечатление, е че пазарът неглижира добрите резултати, които досега не са били толкова добри дори. Същите че и по-ниски p/e виждаме в Агрия и БГагро, още по-ниски при Неохим... и пазарът не го интересува.
      Лошо говори това според мен, май ще гледаме пак леки спадове през лятото. За да не се счита за манипулативно мението - имам 70% в акции в портфейла и от изброените дружества. Дано не позная!

      Коментар


      • Над 100 % ръст на тримесечната печалба и близо 50 % на приходите. P/E 4,33.

        Коментар


        • Мажо май се чуди... как да си прехвърли парите от единия джоб в другия, без никой да разбере...

          Коментар


          • То и тая няма да даде. Кой знае какво чака. Дано поне задейства обратното!

            Коментар


            • Има решение за обратно изкупуване от 1 до 3 лв.
              Максималната цена на Мажо е била 2.04, но на ОСА-то акционер е предложил 3...

              Има и златен юбилей ... 25 години откакто не е давал дивидент
              Last edited by mag-inv; 19.05.2022, 14:38.

              Коментар


              • Тук има фундамент за поне +50% нагоре.
                Обаче Маджо се държи като спекулантИН.
                ...и той, и жена му, и сина му... и всички други, освен кучето му, както се пее в една песен

                Коментар


                • тук маджо не не ограничава цената ? ) да се готви за търгово )
                  Умереният риск винаги печели ! ))))))

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                    Като е толкова светло бъдещето, защо не разпределят дивидент за 2021?
                    Много хубав въпрос задаваш, на който и аз нямам отговор. Това е може би единственото нещо в компанията, което не ми харесва. Нямат никакъв проблем успоредно с обратното изкупуване да разпределят и някакъв било то и символичен по размер дивидент. Дългове вече нямат, ще е интересно към какви инвестиции ще насочват парите, които правят. Показателно е да се види как върви нетния дълг на компанията:
                    .
                    2011 *** 140,331,000
                    2012 *** 123,788,000
                    2013 *** 127,008,000
                    2014 *** 133,842,000
                    2015 *** 122,904,000
                    2016 *** 121,254,000
                    2017 *** 117,915,000
                    2018 *** 56,344,000
                    2019 *** 42,097,000
                    2020 *** 25,829,000
                    2021 *** -10,067,000

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Брей никой не я следи тази акция, тепърва ще я забележи пазара. Според мен са си печатница за пари, чакам отчета с нетърпение, малко остана. Тази година очаквам страхотни печалби от компаниите, които печелят от тази конюнктура, като Агрия, Неохим, Индустриален холдинг България, Емка ...
                      Като е толкова светло бъдещето, защо не разпределят дивидент за 2021?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        защо пък емка?
                        В момента нямам акции на Емка, но много добре се справят, защото имат начин на работа, в който прехвърлят цялото покачване при суровините към клиентите. Q1 медта качва с 26% на годишна база, приходите скачат с 26.2% и съответно печалбата с 45%

                        Първоначално изпратено от jorsibg Разгледай мнение

                        Какъв финансов резултат прогнозираш за първото тримесечие?
                        Малко остана и съвсем скоро ще разберем, но си мисля, че ще видим 8-цифрена печалба

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                          Брей никой не я следи тази акция, тепърва ще я забележи пазара. Според мен са си печатница за пари, чакам отчета с нетърпение, малко остана. Тази година очаквам страхотни печалби от компаниите, които печелят от тази конюнктура, като Агрия, Неохим, Индустриален холдинг България, Емка ...
                          Какъв финансов резултат прогнозираш за първото тримесечие?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            Брей никой не я следи тази акция, тепърва ще я забележи пазара. Според мен са си печатница за пари, чакам отчета с нетърпение, малко остана. Тази година очаквам страхотни печалби от компаниите, които печелят от тази конюнктура, като Агрия, Неохим, Индустриален холдинг България, Емка ...
                            защо пък емка?
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Брей никой не я следи тази акция, тепърва ще я забележи пазара. Според мен са си печатница за пари, чакам отчета с нетърпение, малко остана. Тази година очаквам страхотни печалби от компаниите, които печелят от тази конюнктура, като Агрия, Неохим, Индустриален холдинг България, Емка ...

                              Коментар


                              • Някой осъзна явно, че аха-аха и ИХЛБЛ ще стигне P/E 5 и EV/EBITDA 4

                                Коментар

                                Working...
                                X