IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Холдинг България (IHB / IHLBL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
    43 721 печалба П/Е 4,67
    С обратно изкупените акции дето ще обезсилват P/E е даже 4.21, EV/EBITDA 3.30, нетен дълг вече отрицателен.
    Не е никак изненадващо, че мажо купува
    Last edited by BSEtrader; 25.02.2022, 14:08.

    Коментар


    • 43 721 печалба П/Е 4,67

      Коментар


      • Хайде да дават отчета за четвърто тримесечие. Интересно ще бъдем ли тогава на 1.97 лв. Или пазарът изведнъж ще вземе да се усеща, както стана при Неохим

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
          Интересно Буллс как дръпна бида да може да купуваме акции по-евтино
          До номинал не би било лошо, но пък току виж след това и транспорта вземе да клекне...

          Коментар


          • Интересно Буллс как дръпна бида да може да купуваме акции по-евтино

            Коментар


            • Днес имаше интересно интервю по yahoo.finance по отношение на шипинг индустрията. Гост беше началника на BofA shipping securities Кен Хьокстер, който каза, че се наблюдава леко понижение на очакванията за индустрията, но все пак цените са в близост до рекордните нива и може да има леко намаление, но то не е очаквано да е значително, а по-скоро с нормализиращ характер. Отрасъла като цяло се е представил по-добре от S&P500 за 2021, което не е типично, а компаниите продължават да отбелязват нови върхове.

              Коментар


              • На 23.12.2021 г. Индустриален холдинг България АД получи уведомление по чл. 19 от Регламент (ЕС) № 596/2014 от Буллс АД - лице тясно свързано с лице изпълняващо ръководни функции в Индустриален холдинг България АД, относно сключени сделки, както следва:
                Вид на сделките: Придобиване на общо 1 930 270 броя акции, издадени от Индустриален холдинг България АД, ISIN код BG1100019980.
                Дата на сделките на Българска фондова борса АД Сегмент акции Standard: 22.12.2021 г.
                Цена за една акция: 2,08 лв.

                Коментар


                • Мечка,
                  По други позиции имаш добри попадения, но тук се изказа неподготвен.
                  Разгледай последната акционерна книга и ще видиш, че свободните акции акции вече са малко и са под 20 %.
                  Булс - 56%
                  Дзх - 8.99%
                  Сила и Съгласие имат близо 5%
                  Един акционер има 4,5%
                  Акционерите от масовата приватизация предполагам са над 5% и повечето не си търсят ни акциите, ни дивиднти ако има в бъдеще.
                  Мажоритарят инвестира милиони в акциите си и ще трябва да си избива парите.
                  Аз съм дребен и на борсата следвам силните на деня, бикове или мечки, а Мажитарят е най- големият мечкотрепач на БФБ

                  Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                    Ок, на фона на толкова много увеличения на капитала, видях "изработка" на инвеститорите от масовата преибатизация...но и на другите също.
                    Добре, да помислим - на колко години е мажоритаря. Ако си млад на 30 и дано си бил изпълнен с идеи, но по същия начин ли ще мислиш ако си вече "прегорял" и двойно по-възрастен ?! Не, аз не вярвам в това - Да, малко са хората, които запазват същия жизнен плам, за да живеят в бъдещето.
                    Ако преди това си правил врътки с масовата приватизация, какво може да очакваш за акционерите ?!...
                    Не, аз казвам открито "не" на такива наслоени от времето на прехода между соца и дивия капитализъм дружества.
                    От все сърце им желая да са се променили. Наистина.
                    Но не вярвам все още, че са го постигнали.
                    Имам и няколко чисто "технологични" съображения. Едно от тях - 100 милиона акции са огромна маса, планина, която тежи върху пазара, той не е толкова ликвиден за такава планина. Всичко над 50 милиона книжа тук е тежко, смазващо. Не се задвижва лесно такава тежка гемия. Сам ще се убедиш, че винаги има кой да продава по всевъзможни причини...
                    Е доста пописах, да не утежняване положението повече от реалното. Конкретно - имат време за урожай, надявам се да се възползват за до 2,50. Повече от това не мога да си представя.
                    Признавам обаче, че такава перспектива не ме блазни, на фона на съживяващия се пазар от други дружества.
                    Също така, продължавам да мисля, че ситуацията с прескъпия морски транспорт е временна и че до една година ще дава предимство пред други дружества, които също догонят с приходите в изосъаването. Мое мнение, разбира се.
                    Пожелавам си, както и на вас, дружеството да се ориентира и да дава всичко от себе си за бъдещо развитие и за инвеститорите.
                    Ако говорим за мажоритари или управляващи акционери от край време давам за лош пример приватизационните фондове, които са залепени към М+С Хидравлик. Да - запазили са дружеството след приватизацията, да - инвестират и го развиват, но тези възнаграждения, които си гласуват са нереални и несъизмерими с действителността и убиват дребните акционери. Не може един човек, който всячески се стреми да задържи възнагражденията в Бг на възможно най-ниски нива да си гласува едновременно възнаграждения в няколко публични и непублични дружества, многократно надхвърлящи нормите. Просто прекалено лицемерно е. Няма да споменавам имена, защото тези които са запознати се сещат за кой става въпрос.
                    Хубавото за мен тук е, че това не се забелязва поне на повърхността. Защото с толкова дъщерни дружества винаги има шанс нещо да се прибере. Не зная дали е така или не, но повтарям, че поне възнагражденията на Съвета на Директорите тук са нормални.

                    А за акциите ми се иска да вярвам, че не е задължително голямата бройка да е лош фактор. Жалкото е, че пазара ни е неефективен и не можем да видим ликвидност каквато на развитите пазари. Но ако съпоставиш ИХЛБ с КРЗ Одесос ще видиш точно как тези много акции правят разликата между двете компаии. Поради тази причина и делът на ИХЛБ е по-голям спрямо другия в портфейла ми. Разбирам че твоят капитал най-вероятно е разводнен и реално си потърпевш и това е гледната ти точка.

                    Тука все пак се прие цена до 3лв за обратното изкупуване, така че може малко да се разминава с очакванията ти от 2.50. Дали 3 ще стане факт или само цел ще стане ясно с времето

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение

                      При всички положения и на мен ми се иска да има модерно дружество с добри корпоративни практики, предвидимост, коректност към миноритарите. Реалността е че прехода не става лесно и макар, че вече сме далеч от годините на масовата "преибатизация" както я наричаш(безспорен Факт) ще отнеме време. От съвсем скоро следя темата и заех малка позиция, но оставам с впечатлението, че към този момент мажоритаря се опитва да покаже, че дружеството към момента е подценено и съответно да си прибере каквото може на колкото е възможно по-ниска цена. И ти да си на тяхното място и аз да съм...или който и да е би се стремял към същото. Защо да даваш повече от колкото условията ти позволяват.

                      Предполагам, че твоят коментар по отношение на мажоритаря може да се обоснове с конкретни факти, които си наблюдавал и изпитал на собствен гръб, но от моята камбанария мисля, че акцията може да поскъпне и затова споделям наблюдения
                      Благодаря за коментара, а също така ще се радвам и да чуя нещо повече защо си недоволен от мажоритаря.

                      Със здраве!
                      Ок, на фона на толкова много увеличения на капитала, видях "изработка" на инвеститорите от масовата преибатизация...но и на другите също.
                      Добре, да помислим - на колко години е мажоритаря. Ако си млад на 30 и дано си бил изпълнен с идеи, но по същия начин ли ще мислиш ако си вече "прегорял" и двойно по-възрастен ?! Не, аз не вярвам в това - Да, малко са хората, които запазват същия жизнен плам, за да живеят в бъдещето.
                      Ако преди това си правил врътки с масовата приватизация, какво може да очакваш за акционерите ?!...
                      Не, аз казвам открито "не" на такива наслоени от времето на прехода между соца и дивия капитализъм дружества.
                      От все сърце им желая да са се променили. Наистина.
                      Но не вярвам все още, че са го постигнали.
                      Имам и няколко чисто "технологични" съображения. Едно от тях - 100 милиона акции са огромна маса, планина, която тежи върху пазара, той не е толкова ликвиден за такава планина. Всичко над 50 милиона книжа тук е тежко, смазващо. Не се задвижва лесно такава тежка гемия. Сам ще се убедиш, че винаги има кой да продава по всевъзможни причини...
                      Е доста пописах, да не утежняване положението повече от реалното. Конкретно - имат време за урожай, надявам се да се възползват за до 2,50. Повече от това не мога да си представя.
                      Признавам обаче, че такава перспектива не ме блазни, на фона на съживяващия се пазар от други дружества.
                      Също така, продължавам да мисля, че ситуацията с прескъпия морски транспорт е временна и че до една година ще дава предимство пред други дружества, които също ще догонят с приходите в изоставането. Мое мнение, разбира се. Да, Иска ми се да съм с една година напред пред останалите.
                      Пожелавам си, както и на вас, дружеството да се ориентира и да дава всичко от себе си за бъдещо развитие и за инвеститорите.
                      Last edited by mecka_stryvnica; 17.12.2021, 08:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                        Страхотно добра си е конюнктурата за дружествата в сектора. А масово хората от пазара не искат да се запознаят нито с бизнеса, нито с компанията, откъдето идват и погрешните изводи.

                        Тук мениджмънта се справи повече от добре. След ситуацията, в която бяха изпаднали след 2008, когато им отказаха корабите - дружеството стана доста задлъжняло. Но за тези години постигнаха много неща. Нетният дълг на компанията беше 140млн лв, към последния отчет е смъкнат на 7млн лв. Обратното изкупуване купуваше акции на 0.85лв, с което вдигна допълнително стойността зад 1 акция. Е мажоритаря не е глупак и като вижда как през тази година ситуцията в шипинг индустрията ще доведе до много серозни печалби и реши да се опита да изкупи повече акции. Хората дето без много да мислят си продадоха акциите без пари сега много ги е яд предполагам. За мен лично - тук можем да видим още не малък ръст. При тези цени се очертават рейшота от типа на P/E 5 и EV/EBITDA 4.2 някъди и аз поне не ги намирам за устойчиви.
                        EV/EBITDA би трябвало да спада с оглед намаляващия дълг, увеличаващ се кеш и нарастваща печалба. за П/Е не зная как е правилно да се изчислява, тъй като ще се заличат 10млн акции. С намаляването на капитала ще се подобрят коефициентите, но се предполага и да има увеличение в акцията съотвестващо на намалението на капитала. Впечатлен съм колко акции са изкупени на тези ниски нива и учуден кой приема търговото в момента. Но за мен е по-добре така разбира се и няма да се оплаквам Факт е, че толкова дълго време акцията не помръдва и виждам защо има хора, които няма да са доволни от този факт, както и този, че няма политика на раздаване на дивидент. Мисля че това би тласнало цената нагоре(ако дивидента е добър), но пък тука би контрастирало с целта на мениджмънта да изкупи максимален брой акции на максимално ниска цена.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                          Преглеждайки информация от DHL по отношение на печалбите в сектора на морския транспорт прави впечатление изключителното представяне на компаниите в сектора. За 9-те месеца на 2021 спрямо 2020 средното изменение в чистата печалба на посочените в репорта компании е 1235%, като Maersk Group е с най-ниското такова от 641%
                          Приходите за същия период нарастват средно с 96%, а оперативната печалба със средно 498%. Маржа на печалба се увеличава от 15.8 на 48.3%

                          https://www.dhl.com/content/dam/dhl/...ket-update.pdf
                          Страхотно добра си е конюнктурата за дружествата в сектора. А масово хората от пазара не искат да се запознаят нито с бизнеса, нито с компанията, откъдето идват и погрешните изводи.

                          Тук мениджмънта се справи повече от добре. След ситуацията, в която бяха изпаднали след 2008, когато им отказаха корабите - дружеството стана доста задлъжняло. Но за тези години постигнаха много неща. Нетният дълг на компанията беше 140млн лв, към последния отчет е смъкнат на 7млн лв. Обратното изкупуване купуваше акции на 0.85лв, с което вдигна допълнително стойността зад 1 акция. Е мажоритаря не е глупак и като вижда как през тази година ситуцията в шипинг индустрията ще доведе до много серозни печалби и реши да се опита да изкупи повече акции. Хората дето без много да мислят си продадоха акциите без пари сега много ги е яд предполагам. За мен лично - тук можем да видим още не малък ръст. При тези цени се очертават рейшота от типа на P/E 5 и EV/EBITDA 4.2 някъди и аз поне не ги намирам за устойчиви.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

                            Ще ти призная - и на мен много ми се иска, да ме опровергае.
                            наистина
                            Имаме нужда от модерни истински акционерни дружества, а не идиотски дружества от масовата приватизация, изостанали и неактуализирани към модерната действителност, с еднолично управление въпреки хиляди акционери от времето на безметежната масова преибатизация ...
                            Ще се радвам да видя още едно адекватно дружество с визия и перспектива към реалността
                            ​​​​​​А за бъдещето дори не смея да им го пожелавам
                            При всички положения и на мен ми се иска да има модерно дружество с добри корпоративни практики, предвидимост, коректност към миноритарите. Реалността е че прехода не става лесно и макар, че вече сме далеч от годините на масовата "преибатизация" както я наричаш(безспорен Факт) ще отнеме време. От съвсем скоро следя темата и заех малка позиция, но оставам с впечатлението, че към този момент мажоритаря се опитва да покаже, че дружеството към момента е подценено и съответно да си прибере каквото може на колкото е възможно по-ниска цена. И ти да си на тяхното място и аз да съм...или който и да е би се стремял към същото. Защо да даваш повече от колкото условията ти позволяват.

                            Предполагам, че твоят коментар по отношение на мажоритаря може да се обоснове с конкретни факти, които си наблюдавал и изпитал на собствен гръб, но от моята камбанария мисля, че акцията може да поскъпне и затова споделям наблюдения
                            Благодаря за коментара, а също така ще се радвам и да чуя нещо повече защо си недоволен от мажоритаря.

                            Със здраве!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение

                              Може и да си прав/а, но се надявам времето да те опровергае
                              Ще ти призная - и на мен много ми се иска, да ме опровергае.
                              наистина
                              Имаме нужда от модерни истински акционерни дружества, а не идиотски дружества от масовата приватизация, изостанали и неактуализирани към модерната действителност, с еднолично управление въпреки хиляди акционери от времето на безметежната масова преибатизация ...
                              Ще се радвам да видя още едно адекватно дружество с визия и перспектива към реалността
                              ​​​​​​А за бъдещето дори не смея да им го пожелавам
                              Last edited by mecka_stryvnica; 17.12.2021, 07:40.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

                                Не се занимавайте с кофти мажоритори, от тоя цирк с транспорта може нищо да не усетите в джоба. Самонавивачката винаги е кофти ситуация. А и цялото чудо е за три дни. След година ще приключи цирка с пандемията, кухите петролни танкери които държат петрол на склад ще се задвижват, защото ако седят вечно потъват и животът продължава.. зелените и нови технологии са бъдещето, това тук е вече минало ... изглежда и незабравимо .. все още
                                Може и да си прав/а, но се надявам времето да те опровергае

                                Коментар

                                Working...
                                X