IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пък и данни за инфлация, безработица много лесно могат да се манипулират. Виж че всяка агенция си изкарва различни данни за тези показатели. Зависи от базата за която го изчисляват Изберем ли си пак сегашното правителство ще ни приемат, а изберем ли си предишното няма да ни приемат. Все пак на предишните има спряха еврофондовете което беше прецедент за държава в ЕС

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Хайде като си наясно как си представяш да покрием критериите за инфлация при положение че ценовото ни равнище е на 50% от това в еврозоната. Ако икономиката ни расте, то нашата инфлация със сигурност ще е по-висока от средната в еврозоната. А ако икономиката ни пада - всъщност дори и тогава е напълно възможно инфлацията ни да е по-висока. Защото просот си докарваме стагфлация.

      за достигане на ценовото ни равнище до близост до средното за еврозоната няма как да стане за по-малко от десет години.
      Много просто. Ние ще вървим нагоре е Европейската икономика надолу и така докато се изравним Все пак не е задължително да достигнем икономиката на Германия за да ни приемат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        А дали през 2015г ще има Еврозона???????
        Ще има. Може да е малко по различна от сегашната, но ще я има.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
          Аз да, а ти?
          Хайде като си наясно как си представяш да покрием критериите за инфлация при положение че ценовото ни равнище е на 50% от това в еврозоната. Ако икономиката ни расте, то нашата инфлация със сигурност ще е по-висока от средната в еврозоната. А ако икономиката ни пада - всъщност дори и тогава е напълно възможно инфлацията ни да е по-висока. Защото просот си докарваме стагфлация.

          за достигане на ценовото ни равнище до близост до средното за еврозоната няма как да стане за по-малко от десет години.

          Коментар


          • А дали през 2015г ще има Еврозона???????

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Ти изобщо наясно ли си с критериите за влизане в еврозоната.
              Аз да, а ти?. Още от 2007г. знам че до 2015 ще сме в еврозоната
              Last edited by jorkata_pz; 12.02.2012, 12:54.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                Всичко е въпрос на време.До 2015 ще сме в Еврозоната.
                Ти изобщо наясно ли си с критериите за влизане в еврозоната.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                  Според мен коефициентите изобщо не важат за БФБ, а Protokol e прав за алчността и за движението на масите, защото нашата борса с тези дневни обеми може да се манипулира много лесно от някой с повече кеш. Важното е да хванеш момента.

                  Не е препоръка
                  На БФБ са ми под 20% от инвестициите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    ние няма да влезем в еврозоната поне още 10 години, освен ако не разхлабят критериите от Маастрих. което силно ме съмнява да се случи


                    Всичко е въпрос на време.До 2015 ще сме в Еврозоната.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Ти си правиш търговияката като не използваш коефициенти и си направил най-много 5-10% от налачото на годината. Аз си я правя като използвам коефициенти и съм 30% нагоре от началото на 2012.

                      така че прости ми че няма да използвам твоите съвети

                      Според мен коефициентите изобщо не важат за БФБ, а Protokol e прав за алчността и за движението на масите, защото нашата борса с тези дневни обеми може да се манипулира много лесно от някой с повече кеш. Важното е да хванеш момента.

                      Не е препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                        Все пак не забравяй че влезнем ли в еврозоната, което рано или късно ще стане, вече ще сме по европейските регулации и минималните резерви за банките няма да са 12% ами доста по ниски, което ще им освободи допълнитени финансови средства и ще могат да се финансират на по-ниски нива от пазарите, така че не се притеснявай ще са си конкурентноспособни, но не по целия свят естествено, те са се насочили само на ниво Балканите.

                        Не е препоръка
                        ние няма да влезем в еврозоната поне още 10 години, освен ако не разхлабят критериите от Маастрих. което силно ме съмнява да се случи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Българските банки няма как да получат пари от ЕЦБ просто защото не сме в еврозоната. За това и тук дават такива безумни лихви по депозити. В най-общия случай ми се струва безумие да се сравнява европейска банка на която ресурса и струва 1 до 1,5% с ПИБ или друга българска банка, на която ресурса и излиза над 4%.

                          Така че е не са само недостатъците на БФБ които накланят везните срещу българските банки, а и самия модел на системата.

                          В момента в който тук лошите кредити започнат да падат и икономиката да върви нагоре и всички български банки ще издухат супата. Просто са неконкурентноспособни с този скъп ресурс, който ползват. И единествения начин да правят някаква нормална норма на печалба е ако се впусват в някакви силно рискови сделки. Което си е нож с две остриета.

                          Убеден съм че всяка българска банка иска да се продаде скъпо. Но далеч не съм сигурен че ще има кой да ги купи скъпо.


                          Все пак не забравяй че влезнем ли в еврозоната, което рано или късно ще стане, вече ще сме по европейските регулации и минималните резерви за банките няма да са 12% ами доста по ниски, което ще им освободи допълнитени финансови средства и ще могат да се финансират на по-ниски нива от пазарите, така че не се притеснявай ще са си конкурентноспособни, но не по целия свят естествено, те са се насочили само на ниво Балканите.

                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Като те слушам......виж сега - ако искаш да се съобразяваш с разни коефиценти трябва да се занимаваш с Forex. Не разбра ли, че дори отчетите не дават вярната представа. Аз си правя търговията използвайки теорията за психология на масите - страх и алчност и с max тайминг. Щом говориш за 3-6 месеца - ще си винаги вътре в дългосрочен план.....Имам наблюдение , че инкасиралите загуби удвояват залога и намаляват тайминга
                            Ти си правиш търговияката като не използваш коефициенти и си направил най-много 5-10% от налачото на годината. Аз си я правя като използвам коефициенти и съм 30% нагоре от началото на 2012.

                            така че прости ми че няма да използвам твоите съвети

                            Коментар


                            • Българските банки няма как да получат пари от ЕЦБ просто защото не сме в еврозоната. За това и тук дават такива безумни лихви по депозити. В най-общия случай ми се струва безумие да се сравнява европейска банка на която ресурса и струва 1 до 1,5% с ПИБ или друга българска банка, на която ресурса и излиза над 4%.

                              Така че е не са само недостатъците на БФБ които накланят везните срещу българските банки, а и самия модел на системата.

                              В момента в който тук лошите кредити започнат да падат и икономиката да върви нагоре и всички български банки ще издухат супата. Просто са неконкурентноспособни с този скъп ресурс, който ползват. И единествения начин да правят някаква нормална норма на печалба е ако се впусват в някакви силно рискови сделки. Което си е нож с две остриета.

                              Убеден съм че всяка българска банка иска да се продаде скъпо. Но далеч не съм сигурен че ще има кой да ги купи скъпо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                ...се търгува на преобладаващите пазарни коефициенти .
                                Като те слушам......виж сега - ако искаш да се съобразяваш с разни коефиценти трябва да се занимаваш с Forex. Не разбра ли, че дори отчетите не дават вярната представа. Аз си правя търговията използвайки теорията за психология на масите - страх и алчност и с max тайминг. Щом говориш за 3-6 месеца - ще си винаги вътре в дългосрочен план.....Имам наблюдение , че инкасиралите загуби удвояват залога и намаляват тайминга
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X