IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
    Nicola, не знам за какво финансиране говориш, но както се вижда от публичните финансови отчети, ПИБ-чето няма нужда от финансиране. Виж и ръста на печалбата за 2011 г. ПИБ привлича най-много парични средства и доверието е голямо.
    Не знам и откъде ти е информацията за отпуснат кредит на 3% лихва?!? Пич, никой не е луд да дава на толкова ниска лихва... Та, ти не бери грижа за банката, нали вече не си акционер, тогава?

    Напълно съм съгласен с теб

    Коментар


    • по повод информация във в. Труд" за проявен интерес към дружеството от Първа инвестиционна банка (ПИБ). Трезорът финансира покупката на "Кремиковци" от дружество на фирмата за скрап "Надин", която хипотетично би имала интерес към нарязване на старите товарни вагони на железницата, за да си осигури допълнително работа.



      http://www.capital.bg/biznes/kompani...ni_za_milioni/

      Кой иска да ремонтира вагони

      БДЖ обаче има нужда от пари, затова и ще се опита да събере 6.7 млн. лв. от извадените за продажба вагони. Те са разделени на 6 групи (лота), всяка една от по 100-110 вагона и с начална цена от над 1 млн. лв.

      Представители на бизнеса с изкупуването и търговия с черни метали намират цените, на които активите са обявени от БДЖ, не като за вагони за скрап, тъй като са твърде високи. В случая става въпрос предимно за товарни вагони, които задължително трябва да претърпят ремонт, защото повечето са повредени и разграбени.

      "Вагоните не са чак като за скрап и могат да се ползват, но трябва да се инвестира в ремонтирането им, а ние нямаме средства да наливаме в това", каза и Йордан Недев.

      Който купи вагоните, трябва да ги ремонтира, за да може да ги пусне в действие - при тази цена става въпрос за дългосрочна инвестиция на собственик на товари, категорични са от бизнеса. В сектора има неофициална информация, че "Надин" имат интерес да купят вагони, за да возят скрап от "Кремиковци" (чиито активи бяха купени от свързани с холдинга фирми през пролетта на миналата година).
      До редакционното приключване на броя обаче компанията не беше открита за коментар.
      Last edited by badboy333; 13.02.2012, 19:27.
      Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

      Коментар


      • Nicola, не знам за какво финансиране говориш, но както се вижда от публичните финансови отчети, ПИБ-чето няма нужда от финансиране. Виж и ръста на печалбата за 2011 г. ПИБ привлича най-много парични средства и доверието е голямо.
        Не знам и откъде ти е информацията за отпуснат кредит на 3% лихва?!? Пич, никой не е луд да дава на толкова ниска лихва... Та, ти не бери грижа за банката, нали вече не си акционер, тогава?

        Коментар


        • Заухав, ако беше си направил труда да прочетеш какво всъщност ти пиша, щеше да разбереш, че съм продал 2 дни след обявяването на сделката за Кремиковци, тоест преди доста време.

          Банката е абсурдна и с тези огромни дупки в кредитния портфейл никой няма да и даде финансиране.


          Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
          Безхаберник си ти щом сега си продал на тези нива. След няколко години ще разбереш но тогава ще е късно. След като си закрил позицията си тук недей да се излагаш и да даваш "експертното" си мнение, защото всеки плюе там където е загубил пари. Все пак това е типичната комплексарска (българска) черта. Просто бъди мъж и приеми нещата такива каквито са, защото по някой път се понасят и загуби.

          Не е препоръка за вземане на решение
          The weak are meat and the strong do eat.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от GOOD Разгледай мнение
            Чета,и не вярвам на ушите си!
            Не схващам,какво ценово у нас е 50% от ценовото равнище в ЕС?
            Горивата ли?Лекарствата ли?Колите ли?Храните ли?
            Единствено по цени в ЕС и ЮАР под 20% е цената на труда,респективно заплатите на простолюдието...А колкото да растежа на икономиката - какво е това животно,и остана ли нещо от него в БГ?Икономика не се прави с МОЛове,чужди структуроопределящи монополи и продажни управляващи.
            Да така е икономика не се прави с молове, но нали парите които излезнаха от България след 1989г. трябваше по някакъв начин да се върнат обратно тук.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Ами аз всъщност съм си закрил всички позиции които не ми харесват Струва ми се доста нелепо да държа нещо, което не ми харесва, нали така.

              Аз съм също като теб. Там където съм закрил всичко и дори и да съм на загуба не пиша в тези форуми.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Защото са прекрасни за спекула. Всъщностт на БФБ това са двете позиции най-подходящи за спекула. Ниски комисионни, относително ликвидни акции. не изглежда че ще фалират, така че винаги е възможен тренд нагоре.

                Аз не казвам че е лошо да се купуват. Просто ако някой ги купува с цел да ги държи до влизането ни в еврозоната е леко тъпичко. При 50% движения в двете посоки в рамките на няколко месеца това не са дългосрочни позиции. Поне по моите критерии. разбира се всеки си преценява за себе си.
                Прав си прекрасни са за спекула. Аз също не апелирам да се купуват акции и да се държат 10 години или поне докато влезнем в еврозоната . Но такива приказки че ще фалират е малко вероятно да се случат, защото тази криза е прекрасна възможност за добре капитализираните банки да завземат пазарен дял от другите по зле управлявани, защото мисля че ПИБ-а беше една от първите банки които ограничиха кредитирането още от септември 2007г., което сега е огромен плюс за тях и което им дава голямо предимство след края на кризата, докато чуждестранните банки тогава даваха кредити като луди но ресурса им беше много скъп. Тогава на тях всеки 1 лев под формата на кредит им струваше 2 лв, то и затова сега са на това дередже

                Не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от GOOD Разгледай мнение
                  Чета,и не вярвам на ушите си!
                  Не схващам,какво ценово у нас е 50% от ценовото равнище в ЕС?
                  Горивата ли?Лекарствата ли?Колите ли?Храните ли?
                  Единствено по цени в ЕС и ЮАР под 20% е цената на труда,респективно заплатите на простолюдието...А колкото да растежа на икономиката - какво е това животно,и остана ли нещо от него в БГ?Икономика не се прави с МОЛове,чужди структуроопределящи монополи и продажни управляващи.
                  Ами като не схващаш се образовай.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Хайде като си наясно как си представяш да покрием критериите за инфлация при положение че ценовото ни равнище е на 50% от това в еврозоната. Ако икономиката ни расте, то нашата инфлация със сигурност ще е по-висока от средната в еврозоната. А ако икономиката ни пада - всъщност дори и тогава е напълно възможно инфлацията ни да е по-висока. Защото просот си докарваме стагфлация.

                    за достигане на ценовото ни равнище до близост до средното за еврозоната няма как да стане за по-малко от десет години.
                    Чета,и не вярвам на ушите си!
                    Не схващам,какво ценово у нас е 50% от ценовото равнище в ЕС?
                    Горивата ли?Лекарствата ли?Колите ли?Храните ли?
                    Единствено по цени в ЕС и ЮАР под 20% е цената на труда,респективно заплатите на простолюдието...А колкото да растежа на икономиката - какво е това животно,и остана ли нещо от него в БГ?Икономика не се прави с МОЛове,чужди структуроопределящи монополи и продажни управляващи.
                    Всичко виждам!Бавя,но не забравям!Идва момент,когато ще се отчиташ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                      Ами тогава някой като не ги харесва да си закрие позициите и да не пише простотии във форумите,защото всеки ден чета едни и същи глупости. Това че той е загубил не означава че всички са загубили. Така просто изразява безсилието си и става смешен
                      Ами аз всъщност съм си закрил всички позиции които не ми харесват Струва ми се доста нелепо да държа нещо, което не ми харесва, нали така.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                        а защо като толкова хора не харесват ПИБ и ЦКБ те са едни от най-търгуваните компании на БФБ.
                        Защото са прекрасни за спекула. Всъщностт на БФБ това са двете позиции най-подходящи за спекула. Ниски комисионни, относително ликвидни акции. не изглежда че ще фалират, така че винаги е възможен тренд нагоре.

                        Аз не казвам че е лошо да се купуват. Просто ако някой ги купува с цел да ги държи до влизането ни в еврозоната е леко тъпичко. При 50% движения в двете посоки в рамките на няколко месеца това не са дългосрочни позиции. Поне по моите критерии. разбира се всеки си преценява за себе си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Ами пречи ми защото така остава по-малко за миноритарите. И като не ми харесва това просто не се занимавам с тези мажоритари. Свят голям, компании много. Никой не е вързал за нашите дерибей.

                          Ами тогава някой като не ги харесва да си закрие позициите и да не пише простотии във форумите,защото всеки ден чета едни и същи глупости. Това че той е загубил не означава че всички са загубили. Така просто изразява безсилието си и става смешен

                          Коментар


                          • а защо като толкова хора не харесват ПИБ и ЦКБ те са едни от най-търгуваните компании на БФБ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                              Ами всяка компания обслужва интересите на мажоритаря си, нали това е замисъла. На вас какво ви пречи това нещо. Кажи ми една която да не го прави.
                              Ами пречи ми защото така остава по-малко за миноритарите. И като не ми харесва това просто не се занимавам с тези мажоритари. Свят голям, компании много. Никой не е вързал за нашите дерибей.

                              Коментар

                              Working...
                              X