IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето още един трезво мислещ човек.
    http://news.ibox.bg/news/id_1093089669

    Коментар


    • Още една добра статия,която трябва да се прочете от "простолюдието",за да си дадем сметка,че губещите сме само ние от цялата паника.
      http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4162721
      Мнението ми не е препоръка!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от judy67 Разгледай мнение
        Това са факти. По-голямата част от изтеглените пари от КТБ са внесени в други банки. Част от тези днешни 800 млн. са минали безналично в други банки. Има не повече от 300 млн. лв скътани временно в гащите, т.е. ликвидноста в банковата система се запазва като цяло.
        БНБ е подкрепила ПИБ с ликвидност и ще го направи и в понеделник, при нужда. В другите търговски банки има много голяма ликвидност, но засега се въздържат да кредитират краткосрочно ПИБ, заради опасения за атака и срещу тях. Обаче текат преговори за синхронизирано подпомагане на ПИБ с ликвидност от останалите банки.
        Изобщо моментът не е много подходящ за атака срещу банките - има твърде много ликвидност в банковата система.
        Отделно търговските банки (особено ползващите Борика) са взели решение да зареждат ударно банкоматите си за уикенда, ако трябва на 6-8 часа с цел да се избегне паника сред населението.
        Накратко - тази криза ще се преодолее от самата банкова система - БНБ и голените търговски банки, защото наистина системата е стабилна.
        +1

        Не знам откъде изкара тази информация, но звучи много логично и правилно. И аз мисля че по този начин ще се парира паниката и ще се успокоят хората. Банковта система е достатъчно ликвидна и ще се справи. Само ме я яд, че не успяха да реагират по същия начин за КТБ, но според мен банкерите вече трябва да са си взели поука и ще спасят общата си къща !

        Коментар


        • Бойко Борисов създава изкуствен хаос в банковата система
          http://plantagenet.blog.bg/politika/...?reply=4618078
          Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

          Коментар


          • Зависи кога си купувал и на какви цени,вече дадох пример с Испания.
            Лично аз купих имоти през 2004г.,които тогава ми се сториха скъпи за стандарта в БГ,но сега смея да твърдя,че при продажба( и то на цена по-ниска от пазарната с цел набавяне на свежи пари) ще удвоя това,което съм платил заедно с наемите които съм взел разбира се.Ако имах същите пари на депозит при 5% средна лихва за периода сметките са за 50%доходност.Така че както писах в началото,зависи кога и на колко си купувал.По принцип от имот се губи трудно.
            Мнението ми не е препоръка!

            Коментар


            • Покупката на жилище за живеене не може да се счита за инвестиция.

              Да, цените имотите в Англия са достигнали колосални нива. Има няколко причини за това - например притокът на имигранти и ограниченията върху строителството на нови жилища. Вярно е също, че много хора взимат умопомрачаващи ипотечени заеми, за да си закупят жилище, Обяснението е във високите нива на наемите, достъпното кредитиране и стабилната и предвидима икономическа ситуация. Между другото, основният данък върху имотите (council tax) по традиция в Англия се плаща от наемателите и е много сериозен разход, достигащ обикновено някъде около 10-15% от наема.

              Нито един от тези фактори за поскъпване на имотите не е наличен в България - няма приток на имигранти (обратното, има сериозна емиграция), няма ограничения на строителството, нивата на наемите са ниски, кредитирането е относително недостъпно (и тепърва ще става още по-недостъпно след последните събития). За предвидимостта да не говорим.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Не е само с българина така, англичаните също инвестират 80% от парите си в имоти. Който има в това и инвестира, защото то е гръбнака на икономиката и е най инвестиционноемко, завъртат се пари...създава много работни места и има гарантирана възвращаемост когато се строи смислено и има устройствени правила и закони.Сигурно е от инвестиционна гледна точка стига да се построи и да не бъде завлечен инвеститора от някой измамник.
                Ей тук не мога да се съглася. Да, може и англичаните да инвестират в имоти, но какви са данъците там - ОГРОМНИ. Поне за щатите и Дания знам, че годишния данък на имота е някъде 1-2% от реалната стойност на имота. А за пример данъка на апартамента на родителите ми е 0.2% от реалната стойност.
                Какво следва от това ? - Надуване на балон във имотите и нереално стимулиране на имотния пазар. Защото жилищатата са ценен ресурс, а на практика хората с много пари нямат грижи да държат 5-10 и пове4е ПРАЗНИ апартаменти, докато на запад дори и богатите не могат да си позволят да държат празни апартаменти - или ги продаваш или даваш под наем, ина4е защо да даваш 3000 евро годишен данък (примерно)?
                Сега някой ще ми каже че в Германия нямало данъци...айде да не се сравняваме с немците

                Българите по натура сме тарикати и крадци. За такива хора трябват стабилни закони за да има нормално общество.

                Коментар


                • gigow

                  Не е само с българина така, англичаните също инвестират 80% от парите си в имоти. Който има в това и инвестира, защото то е гръбнака на икономиката и е най инвестиционноемко, завъртат се пари...създава много работни места и има гарантирана възвращаемост когато се строи смислено и има устройствени правила и закони.Сигурно е от инвестиционна гледна точка стига да се построи и да не бъде завлечен инвеститора от някой измамник.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i4o_Pay Разгледай мнение
                    "Как да има като вие не купувате!!!Напълнихте ги тия банки с вестници!!!Защото парите са вестници като не работят!!!Чичо Скруч!!!"

                    Обикновеният човек не се интересува от инвестиции, диверсифицирани портфейли, акции, фючърси и т.н. Той знае, че излишните пари основно се влагат в три неща: депозити, злато и имоти.
                    Това, че Дянков прокламираше тази идея, говори лошо за него - или не познава психологията на обикновения човек (много малко вероятно), или е недобронамерен към него.

                    Работа на банките е да управляват ефективно парите на депозантите, като ги влагат в инвестиции под формата на кредити или подобни инструменти .
                    Такъв си е Българинът.
                    Първо-да има керемида над главата.
                    Второ-ако може да направи керемида и за чадото.
                    Трето-да има скътана парица в скрина.

                    Какви фючърси (какво е пък това), какви диверсии...
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • "Как да има като вие не купувате!!!Напълнихте ги тия банки с вестници!!!Защото парите са вестници като не работят!!!Чичо Скруч!!!"

                      Обикновеният човек не се интересува от инвестиции, диверсифицирани портфейли, акции, фючърси и т.н. Той знае, че излишните пари основно се влагат в три неща: депозити, злато и имоти.
                      Това, че Дянков прокламираше тази идея, говори лошо за него - или не познава психологията на обикновения човек (много малко вероятно), или е недобронамерен към него.

                      Работа на банките е да управляват ефективно парите на депозантите, като ги влагат в инвестиции под формата на кредити или подобни инструменти .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от buba4ko Разгледай мнение
                        Хаха, то май наистина сега всеки ще почне да харчи като луд
                        Ей сега и аз мисля идната седмица да купя 1 настолен компютър за вкъщи, а се каня вече месеци. А може и нов лаптоп да си взема. Току виж обърнем кризата в двигател за икономиката. Само да имаше и произвоство...
                        Как да има като вие не купувате!!!Напълнихте ги тия банки с вестници!!!Защото парите са вестници като не работят!!!Чичо Скруч!!!

                        Коментар


                        • buba4ko

                          По добре инвестирай в ремонт и енергийна ефективност, парите се връщат тогава.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            И аз имам карта от ПИБ, обаче в нея просто няма пари защото защото моя близка ми я декапитализира като има пари в нея - тегли като тебе, че и харчи за глупости Като почне да тегили и да инвестира като теб ще заредя в картата пари !
                            Сега повечето дето теглели предполагам като нея ще ги одухат тия пари скоропостижно да не им се загуби стойността
                            Хаха, то май наистина сега всеки ще почне да харчи като луд
                            Ей сега и аз мисля идната седмица да купя 1 настолен компютър за вкъщи, а се каня вече месеци. А може и нов лаптоп да си взема. Току виж обърнем кризата в двигател за икономиката. Само да имаше и произвоство...

                            Коментар


                            • buba4ko

                              Борисов то слушах - човека просто се притеснява и иска да седне на стола на министър председателския пост колкото може по скоро за да не вземе някой да го изпревари в навалицата дето се задава.Икономиката ще живне , до тук бяхме надолу.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Бате Пешо

                                И аз имам карта от ПИБ, обаче в нея просто няма пари защото защото моя близка ми я декапитализира като има пари в нея - тегли като тебе, че и харчи за глупости Като почне да тегили и да инвестира като теб ще заредя в картата пари !
                                Сега повечето дето теглели предполагам като нея ще ги одухат тия пари скоропостижно да не им се загуби стойността
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X