IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
    Аха, и това източване става в присъствието на представител на ЕК?!? Ако ПИБ беше източена, щяха да я бутнат още юни 2014г.
    Както виждаме от днешните сделки, страховете относно бъдещето на банката, обаче лека-полека се изпаряват.
    Аз ти казвам как стоят принципно нещата щото ти изглежда още вярваш в дядо Коледа/Мраз и в снежнобелите мажоритари, които, видиш ли, е абсурд да източат банката си, щото тя била тяхна. Банката може да е тяхна, парите вътре не са.
    Това дали конкретна банка е източена или не, колко е източена, преди/след ЕК ли е точена, е съвсем друг дебат в който не искам да влизам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
      Тоя въпрос сериозно ли го задаваш? Да не си учил икономика от Татяна Дончева Щото мисля тя въведе тази защита - "Хаха, глупачета, как може Цецо Василев да източи собствената си банка!? Хохохо".
      Ефекта за мажоритаря от едно източване е прибирането на кинти които принадлежат на останалите акционери и на депозантите, елементарно е.
      Аха, и това източване става в присъствието на представител на ЕК?!? Ако ПИБ беше източена, щяха да я бутнат още юни 2014г.
      Както виждаме от днешните сделки, страховете относно бъдещето на банката, обаче лека-полека се изпаряват.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
        Просто питам дали сме на стадния прицип или има някаква икономичекса логика, която ми убягва ?
        Логиката е отдавна.. още откакто се стабилизира банката след паниката, а цената на акциите и продължи да потъва. Аз я забелязах преди НГ, когато направиха удара с Южен поток, а и след разговор с приятел, който вече я имаше в портфейла. После пък отчета потвърди и дори надхвърли очакванията ни. А пък пазара едва сега взе да схваща картинката и то все още мнооого лекинко
        Почети по-назад в темата и вярвам че ще ти светне

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Просто питам дали сме на стадния прицип или има някаква икономичекса логика, която ми убягва ?
          Да, явно е, че ти убягва. Без лоши чувства, разбира се...

          Коментар


          • Просто питам дали сме на стадния прицип или има някаква икономичекса логика, която ми убягва ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
              интересно ми е какво толкова ви привлича тази банка и въобще банковия сектор? На мен пари да ми дават не бих пипнал. С тези падащи лихви и външно финансиране на дълга + лошите кредити, ще им останат само от таксичките да живуркат банките...
              Ще намериш отговора. Един го намира по-рано, друг по-късно.. това са естествени, природни закони
              Помисли, ако всички бяхме еднакви, щеше да е ебати скуката

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                Бравос на тебе , ти си като Тефал - мислиш за всичко !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                  Ооо Фанте, ДобЪр Ден

                  Днес късно се влючи но тъй като е петък ми е ясно че си бил на сутрешната оперативка

                  Бройте си печалбите няма лошо - аз се опитвам да предупредя другите да не си броят загубите скоро
                  Бравос на тебе , ти си като Тефал - мислиш за всичко !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fant0mas
                    Мито пак ли хейтиш по хартията? Не мога да си обясня по друг начин поведението ти освен, да си подплатен трол. Хем нямаш акции тук, хем акцията прави ръст от над 5%, а ти влизаш в темата, за да плюеш. Ццццц Ама докато ти си тролиш аз и Батята броим печалбите.
                    Ооо Фанте, ДобЪр Ден

                    Днес късно се влючи но тъй като е петък ми е ясно че си бил на сутрешната оперативка

                    Бройте си печалбите няма лошо - аз се опитвам да предупредя другите да не си броят загубите скоро

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Сякаш ще играем играта "най-бързият печели". В ляво се трупат а в дясно няма никой. Искат да купят, но в дясно до 2,60 са изкарани много малко бройки. Дали ще стигнат за всички?
                      Като за форума - да, всеки ще е купил на 2.40 - 2.60, то се знае

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                        Момци да не се ударихте в айсберг?!

                        Майтап си правя
                        Пребориха го.

                        Коментар


                        • интересно ми е какво толкова ви привлича тази банка и въобще банковия сектор? На мен пари да ми дават не бих пипнал. С тези падащи лихви и външно финансиране на дълга + лошите кредити, ще им останат само от таксичките да живуркат банките...

                          Коментар


                          • Момци да не се ударихте в айсберг?!

                            Майтап си правя

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                              Тоя въпрос сериозно ли го задаваш? Да не си учил икономика от Татяна Дончева Щото мисля тя въведе тази защита - "Хаха, глупачета, как може Цецо Василев да източи собствената си банка!? Хохохо".
                              Ефекта за мажоритаря от едно източване е прибирането на кинти които принадлежат на останалите акционери и на депозантите, елементарно е.
                              Хампи, за какво го светна - мани го да си рупа тревица

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
                                4%-5% беше лихват, но защо смяташ, че всички прекратени депозити са били прекратени 2 дена преди падеж? Някои са развалени малко след откриването им, други в средата, а трети малко преди падежа и т.н. Т.е., реално истината е някъде по средата, и спечелените от банката лихви от прекратяване на депозитите са около 2-2.5%. Отделно, че впоследствие банката възстанови "загубените" лихви на хората, които си върнаха депозитите в банката. Демек, спечелените от банката лихви са по-скоро към 2%. При 800 млн.лв., това прави около 16 млн.лв.
                                4-5% беше средния размер.Тогава имаше и 2-3 годишни депозити, не забравяй.
                                Криви са ти сметките, без да се обиждаш.
                                Ааа, и са над 800 млн, аааа , и пропускаш милионните депозити на специални условия...

                                По другия въпрос - Левовете го каза

                                Коментар

                                Working...
                                X