IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
    Земята е друга тема, но за репутацията не си прав. Освен ако не вярваш, че Юнион са били банка от типа на ПИБ (с мноооого скелети в гардероба), а това според мен е много малко вероятно.
    Никой не е дал повече за юнион. Очевидно струва най-много толкова за колкото ги взе ПИБ. не виждам тогава причина да си начисляват печалба върху тази сделка, а още по-малко БНБ да им признава тази печалба.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Хайде да ми обясниш как така съществуват парите от репутацията И още по важно как така собствения капитал расте и риска пада от тези "пари"

      Или пък как банката може да се надява отново да продаде няколко декара ненужна земя на безумна цена
      Земята е друга тема, но за репутацията не си прав. Освен ако не вярваш, че Юнион са били банка от типа на ПИБ (с мноооого скелети в гардероба), а това според мен е много малко вероятно.

      Коментар


      • Сега ако братчеда си води дъртия форд за 5 бона, а аз му го купя за 500 лева 4500 лева ми се увеличава богатството предполагам. Това е в основата на репутацията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
          За репутацията, си разшири малко счетоводните познания и ще разбереш. Частни уроци няма да ти давам. А за това, че е сключила добра сделка не разбирам какво лошо виждаш в това, че го повтаряш като папагал вече пети коментар. Като толкова не ти е перспективна позицията, ами не взимай акции тук и си живей щастливо живота. Ама май се опитваш сам себе си да убедиш с коментарите си, защо не си си взел акции тук
          Кеша ми кажи как се получава. Къв е този собствен капитал дето е увеличен с нещо дето го няма. Счетоводните врътки не ме интересуват.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Хайде да ми обясниш как така съществуват парите от репутацията И още по важно как така собствения капитал расте и риска пада от тези "пари"

            Или пък как банката може да се надява отново да продаде няколко декара ненужна земя на безумна цена
            За репутацията, си разшири малко счетоводните познания и ще разбереш. Частни уроци няма да ти давам. А за това, че е сключила добра сделка не разбирам какво лошо виждаш в това, че го повтаряш като папагал вече пети коментар. Като толкова не ти е перспективна позицията, ами не взимай акции тук и си живей щастливо живота. Ама май се опитваш сам себе си да убедиш с коментарите си, защо не си си взел акции тук

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
              ravnovesie, ти тотално изтрещя вече човек. На теб и една торба с пари да ти изсипят в краката, пак ще кажеш, че са хартийки и не съществуват
              Хайде да ми обясниш как така съществуват парите от репутацията И още по важно как така собствения капитал расте и риска пада от тези "пари"

              Или пък как банката може да се надява отново да продаде няколко декара ненужна земя на безумна цена

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Ами когато е станало възможно заради подарък и хартиено надуване на собствения капитал не е нещо особено
                ravnovesie, ти тотално изтрещя вече човек. На теб и една торба с пари да ти изсипят в краката, пак ще кажеш, че са хартийки и не съществуват

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  515 милиона обезценки на кредитният портфейл нищо ли е?
                  Ами когато е станало възможно заради подарък и хартиено надуване на собствения капитал не е нещо особено

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    ПИБ не е направила още нищо от това.
                    515 милиона обезценки на кредитният портфейл нищо ли е?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Този въпрос може да се преформулира по ясно като "колко от вас са идиоти?"
                      Така е, ама явно много хора държат Батя така да прави, затова питах.

                      Коментар


                      • И да се върнем пак от там, от където започна целия разговор, а именно дали си казват хората кой, кога, в какво инвестира. Мисля, че тук имаме много добър нагледен пример за това какво се говори и какво се прави в действителност. Като цяло от моите скромни наблюдения излиза, че едни и същи хора постоянно намират по нещо криво на акцията (не само тук де, а и по другите позиции). Някои от тях казват, че не са инвестирали, други че няма да инвестират, а трети, че дори няма и една акция на БФБ, обаче си ги говорят тук едни и си развиват какви ли не сценарии. В същото време цените варират и някои хора правят доста добри печалби. Аз лично съм доволен от печалбите си тук. Купих като беше 1.8 лв. и разкеших на 3.7 лв. 100% отгоре ми дойде добре и реших да не се лакомя за повече. И когато купувах и когато продавах пак едни и същи приказки се говореха тук и пак обичайните заподозрени. Сега влязох на средна 2.6 лв. и съм на + с около 15% и си чакам нивата от 4 лева. Така че който и каквото да си говори и да се обяснява, цената си върви и някои правят печалби, други гледа от страни и си търсят причини поради, които нямат позиции на печалба.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          ПИБ не е направила още нищо от това.
                          Доста обезкуражаващо.
                          И въобще не ми харесва, но не мога да ти възразя.

                          За друго иде реч. В поста ти два пъти се среща думата подарък - без кавички. Не си бил длъжен да ги сложиш, текстът им придава и сам някакво символно значение. Нещо като подарък, ама от съдбата. Другото име си е "късмет".

                          Вчера сутринта слушах В. Филипов. Понякога се чуди човек на приказките му, но все пак бил е в кухнята на газа и разполага с информация. Опитаха да му възразят, че ЮП не бил още погребан (официално). А той отговори: Не се излагайте, единствената причина поради която все още официално не са му сложили чертата е, че в баланса на едно дружество се мъдрят едни гори, които след официалното съобщение вече официално няма да струват нищо. Чудят се какво да ги правят.

                          Подарък, късмет - не знам какво беше точно, но и в двата случая бяха големи.
                          Не ми се мисли за хипотеза при неслучилала се такава сделка миналата година. А и зависимостта от такива събития обезсърчава.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                            Хайде, хайде, репутацията от сделката с Юнион изобщо не се появява в активите като такава. Това е чисто счетоводна операция при която няма как да консолидираш без да минеш през печалба в отчета за доходите. Това че печалбата е чисто счетоводна не означава, че екуитито на Юнион е "хартиено"

                            П.П
                            Иначе, ПИБ имат уникалния шанс да се изчистят от л...ната на мажовците в рамките на година-две. Проблемите от лятото могат да се обърнат в невероятен късмет, ако са умни.
                            Според мен е хартиено, и реално и вдига собствения капитал изкуствено. ПИБ или БНБ може и да имат различно мнение - но поне за мен тяхното мнение не е важно - все пак ако си купувам акции аз ще си давам мои пари.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Да, това с юнион банк сигурно го няма вече Купуваш нещо за 40 стотинки - очевидно струва 40 стинки, ама ти си го оценяваш за левче - нищо че никой не е платил за левче и оп 60 стинки печалба която няма как по никакъв начин да се осребри.

                              Ми след 2-3 тримесечия може и да става за купуване за мен тогава - може и още да не става.

                              Хайде, хайде, репутацията от сделката с Юнион изобщо не се появява в активите като такава. Това е чисто счетоводна операция при която няма как да консолидираш без да минеш през печалба в отчета за доходите. Това че печалбата е чисто счетоводна не означава, че екуитито на Юнион е "хартиено"

                              П.П
                              Иначе, ПИБ имат уникалния шанс да се изчистят от л...ната на мажовците в рамките на година-две. Проблемите от лятото могат да се обърнат в невероятен късмет, ако са умни.
                              Last edited by fantasy_gt; 15.04.2015, 12:43.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                                Равновесие, казвал съм ти го вече - кефиш с различния поглед, но понякога се увличаш и пишеш наизуст.
                                ПИБ няма никаква репутация да чисти от баланса. Отдавам грешката ти на желание да имаш последен думата.
                                Колкото до нуждата от капитал - ще стане ясно до 2-3 тримесечия какво ще изкарат от гардероба, след като вече има някой да ги следи изкъсо дали мажат и лъжат.

                                ПИБ не е любимата ми компания и пишещите тук могат да го потвърдят. Но, нека се придържаме към фактите. Феновете виждат само хубавото, нека ние (нефеновете) гледаме и двете страни на монетата.
                                Да, това с юнион банк сигурно го няма вече Купуваш нещо за 40 стотинки - очевидно струва 40 стинки, ама ти си го оценяваш за левче - нищо че никой не е платил за левче и оп 60 стинки печалба която няма как по никакъв начин да се осребри.

                                Ми след 2-3 тримесечия може и да става за купуване за мен тогава - може и още да не става.

                                Коментар

                                Working...
                                X