IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Радвай се на живота до 2 ноември-тогава предстои още по-грандиозно вдигане на такси и комисионни

    Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
    Все "по-любимата" ми баМка, в която съм акционер и клиент днес ме хвърли в ... тъча.
    От 1 септември има промяна в Общи условия и Тарифа на ПИБ АД.

    Като клиент съм .... изумен. Увеличението на таксите само за подръжка на сметка на ЮЛ се увеличават, около 3,5 пъти.
    Например IQ сметката /по която се начислява лихва/ таксата се увеличава от 3.00 на 10.00 лв.?!



    Като клиент съм .. объркан, до какво ще доведе това "УправленскО" решение?!

    http://www.fibank.bg/bg/predstoyasht...b-ad/page/2363

    Коментар


    • Все "по-любимата" ми баМка, в която съм акционер и клиент днес ме хвърли в ... тъча.
      От 1 септември има промяна в Общи условия и Тарифа на ПИБ АД.

      Като клиент съм .... изумен. Увеличението на таксите само за подръжка на сметка на ЮЛ се увеличават, около 3,5 пъти.
      Например IQ сметката /по която се начислява лихва/ таксата се увеличава от 3.00 на 10.00 лв.?!



      Като акционер съм .. объркан, до какво ще доведе това "УправленскО" решение?!

      http://www.fibank.bg/bg/predstoyasht...b-ad/page/2363
      Last edited by Konsultant; 09.09.2015, 22:49.

      Коментар


      • Тук най-добрият сценарий за миноритарите е продажба на банката, но към момента не изглежда много актуално.
        Veni, Vidi, Vici

        Коментар


        • Някой вижда ли през кое ИП е краСаВеца с айсберги за по 600 акции на 2,28 лв.?

          Коментар


          • Определено не е това, за което Батя рекламираше преди половин година. За съжаление пропътувах пътя надолу от 2.90 до 2.50, но ги прежалих... Дано след време си върне взетото на обратно.
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
              Няма риск от последващо влошаване, трета по големина, системна банка, длъжни са да я спасяват, но и най-вече да я наблюдават.
              Аз предпочитам бизнес модели, които нямат нужда от спасяване

              Но пак казвам тук е въпрос на цена. Банката има какво да предложи:

              Позитиви:
              - пазарен дял
              - клонова мрежа
              - добро обслужване
              - подобряващ се лихвен марж (за момента)
              Лично мнение

              Негативи:
              - Високи концентрации на кредитното портфолио (най-вероятно)
              - Свързано финансиране (най-вероятно)
              - Неадекватно провизиране до момента (най-вероятно)
              - В България в момента трудно се намират добри проекти за финансиране (вкючително и физически лица) и банките предпочитат да са свръхликвидни. А все пак трябва да имаш и достатъчно собствен капитал, за да поддържаш кредитното портфолио.
              Лично мнение
              Veni, Vidi, Vici

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                Така е, но докато има реални обезценки ще има реално ниски печалби. Като изчистят портфейла, тогава реалната печалба ще стане доста по-добра.

                Проблемът е, че като си върнат версиите вече ще са с изчистен портфейл и няма да имат големи обезценки, защото ще е останало качествено, но тогава има риск от последващо влошаване на портфейла (вече ще са отпаднали забранителните конвенции).

                Определено е интересна позиция с висок риск, но и евентуална висока печалба.

                На мен лично в момента ми е на кантар дали си заслужава риска пред очакваната възвращаемост risk/reward.

                Поне още едно тримесечие смятам да изчакам, за да видя какво е развитието.

                PS
                Освен, ако цената не стане прекалено атрактивна

                Поздрави
                Няма риск от последващо влошаване, трета по големина, системна банка, длъжни са да я спасяват, но и най-вече да я наблюдават.

                Коментар


                • И аз се въздържам за сега

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Цената е пълен смях... но просто средата (БФБ) предполага такава...
                    Батя, според мен си губиш времето в позицията. Не че може да изгубиш много пари, но хората са казали, че и времето е пари
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                      "Депресирана", но печалба е за предпочитане пред ПЕЧАЛБА, но "куха"...
                      Така е, но докато има реални обезценки ще има реално ниски печалби. Като изчистят портфейла, тогава реалната печалба ще стане доста по-добра.

                      Проблемът е, че като си върнат версиите вече ще са с изчистен портфейл и няма да имат големи обезценки, защото ще е останало качествено, но тогава има риск от последващо влошаване на портфейла (вече ще са отпаднали забранителните конвенции).

                      Определено е интересна позиция с висок риск, но и евентуална висока печалба.

                      На мен лично в момента ми е на кантар дали си заслужава риска пред очакваната възвращаемост risk/reward.

                      Поне още едно тримесечие смятам да изчакам, за да видя какво е развитието.

                      PS
                      Освен, ако цената не стане прекалено атрактивна

                      Поздрави
                      Veni, Vidi, Vici

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                        На мен към момента цената ми изглежда fair, ако падне още ще стане интересна. Докато ECB ги наблюдава обезценките ще са сериозни, което ще рече депресирана печалба.
                        "Депресирана", но печалба е за предпочитане пред ПЕЧАЛБА, но "куха"...
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                          На мен към момента цената ми изглежда fair, ако падне още ще стане интересна. Докато ECB ги наблюдава обезценките ще са сериозни, което ще рече депресирана печалба.
                          май шансове да не ги наблюдават няма

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Цената е пълен смях... но просто средата (БФБ) предполага такава...
                            +1

                            Някои скоро пак ще гледат така...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                              На мен към момента цената ми изглежда fair, ако падне още ще стане интересна. Докато ECB ги наблюдава обезценките ще са сериозни, което ще рече депресирана печалба.
                              Цената е пълен смях... но просто средата (БФБ) предполага такава...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                                На мен към момента цената ми изглежда fair, ако падне още ще стане интересна. Докато ECB ги наблюдава обезценките ще са сериозни, което ще рече депресирана печалба.
                                А пък като свършат обезценките ще падне лихвеният марж, въобще куца работа...

                                Коментар

                                Working...
                                X