IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    И на мен ми изглежда съмнително рано ....
    Аз очаквах каквото има да става да е през август. Ама знае ли човек - рано пиле рано пее ...
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
      Някой поведе хорото. Не очаквах толкова рано ....
      И на мен ми изглежда съмнително рано ....
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        Опа
        Някой поведе хорото. Не очаквах толкова рано ....
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • Опа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            NN свършиха ли тук? Някой инфо?
            прочети малко по надолу какво е написъл Батя.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
              Като гледам асковете - някой има намерение да продава много. Дали НН, дали някой друг - това не е толкова важно.
              20к акции не са много

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                NN свършиха ли тук? Някой инфо?
                Като гледам асковете - някой има намерение да продава много. Дали НН, дали някой друг - това не е толкова важно.

                Коментар


                • NN свършиха ли тук? Някой инфо?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                    Чак пък "често".......като изключим 2007 от тогава няма много такива компании!.....но пък нищо не пречи скоро време и да се случи!
                    2012-2014 пак се случи! При това не говоря за конкретни компании, а за целия портфейл

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Никога не пиша тъпотии! А това да харесвам или не дадена акция в различни времеви периоди считам за съвсем нормално.. Всичко е въпрос на цена, пазарен сентимент и моментно състояние на компанията..
                      А за загуба от 50% - Да, не ме притеснява особено, тъй като често след това съм правил по 400% печалба
                      Чак пък "често".......като изключим 2007 от тогава няма много такива компании!.....но пък нищо не пречи скоро време и да се случи!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение
                        ....това е единствената българска банка......
                        Е това не е вярно.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                          За теб знаем, когато купувах на 2 и продавах на 4, ти не спря да пишеш тъпотии за банката и да хвалиш хима, когато продадох се наби в ПИБ, хаха , но нищо ти няма, какво е за теб 50% загуба
                          Никога не пиша тъпотии! А това да харесвам или не дадена акция в различни времеви периоди считам за съвсем нормално.. Всичко е въпрос на цена, пазарен сентимент и моментно състояние на компанията..
                          А за загуба от 50% - Да, не ме притеснява особено, тъй като често след това съм правил по 400% печалба

                          Коментар


                          • След като целия банков сектор беше продаден, това е единствената българска банка. Аз съм клиент и акционер.
                            И оставам и клиент, и акционер.

                            Две мисли по повод на коментарите:
                            1. Не вижда нищо лошо Българската централна банка и правителство на помогне на една бългаска банка когато има нужда. Това е право и задължение. По повод сравнението с КТБ - не съм бил клиент или акционер просто защото им нямах доверие.
                            2. Банката има доверието на повечето клиенти и работи добре. Би трябвало обаче да заслужи и доверието на акционерите, което значи много повече информация ъа това което става и за бъдещите планове и как се реализират. Просто не само да реагират, а да са проактивни и да комуницират.

                            Банките имат бъдеще в страна като Българиа. Капитал е нужен на икономиката и банки са нужни. В този смисъл, разумните инвестиции се изплащат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Момци, вие разбрахте ли въобще какво стана оня ден като минаха ония 0,5 М акции!?
                              По моите изчисления това бе остатъчния пакет от разпродаващите масово по БФБ последната година фондове на ИНГ (ново НН). Аз им бях купил едни 30Т акции, веднага след впечатляващия отчет, но като разбрах какво количество стои на среща се кротнах Доста си ме притесняваше тоя пакет, а и продавача, понеже видяхте как се продадоха при Еврохолд и Евроинс... Та това беше сериозна заплаха и спирачка по позицията и сега като е разчистена по-друго се диша Даже вчера търсих пакет да си добавя, но никой не дава, та се наложи да се включа и аз в покупките на пазар и взех до 1,90. Средната ми тук е към 2,30 и сегашната хартиена загуба не ме притеснява. Ако банката продължи с добрите отчети и стрес тестовете не поднесат изненади вярвам че ще има сериозно рали тук.. Дори едно консервативно Р/Е 7 праща акцията над 5-6 лв.
                              За теб знаем, когато купувах на 2 и продавах на 4, ти не спря да пишеш тъпотии за банката и да хвалиш хима, когато продадох се наби в ПИБ, хаха , но нищо ти няма, какво е за теб 50% загуба

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Момци, вие разбрахте ли въобще какво стана оня ден като минаха ония 0,5 М акции!?
                                По моите изчисления това бе остатъчния пакет от разпродаващите масово по БФБ последната година фондове на ИНГ (ново НН). Аз им бях купил едни 30Т акции, веднага след впечатляващия отчет, но като разбрах какво количество стои на среща се кротнах Доста си ме притесняваше тоя пакет, а и продавача, понеже видяхте как се продадоха при Еврохолд и Евроинс... Та това беше сериозна заплаха и спирачка по позицията и сега като е разчистена по-друго се диша Даже вчера търсих пакет да си добавя, но никой не дава, та се наложи да се включа и аз в покупките на пазар и взех до 1,90. Средната ми тук е към 2,30 и сегашната хартиена загуба не ме притеснява. Ако банката продължи с добрите отчети и стрес тестовете не поднесат изненади вярвам че ще има сериозно рали тук.. Дори едно консервативно Р/Е 7 праща акцията над 5-6 лв.
                                Мога ли да пиша в темата ако съм само кандидат купувач ?
                                Всички знаем за "претоплените манджи" и , ...... че нищо не се е променило.....
                                Оптимист съм за акцията и смятам , че рали ще има. Идеална е за спекулантите - въпросителни много и цена ниска....
                                Доколко цената отговаря на риска всеки ще прецени различно и оттам ще дойде различната печалба или загуба..
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X