IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.fibank.bg/bg/fibank-premi.../782/item/1066

    Fibank премина успешно прегледа на качеството на активите и стрес теста
    13 август 2016

    На 13 август 2016 г. Българската народна банка (БНБ) публикува резултатите от цялостната оценка на банките в България за 2016 г. (Оценката), която включваше Преглед на качеството на активите (AQR) и стрес тест. Оценката обхвана 22 български банки, в това число и Fibank (Първа инвестиционна банка) – третата по големина банка в страната и най-голямата институция с български капитал. Оценяването на активите на Fibank бе проведено от Mazars Group, международна фирма за одитни, данъчни и консултантски услуги, съвместно с методологическото ръководство на Deloitte и под надзора на БНБ и с пълното съдействие на Банката. След Оценката банките в България трябва да предприемат конкретни мерки в съответните срокове.

    Fibank има удоволствието да съобщи, че Оценката потвърди качеството и стабилността на нейните активи и капиталова позиция:

    Тя показа, че Fibank има достатъчно капитал да отговори на изискванията на Базовия сценарий на стрес теста, който се доближава в най-голяма степен до прогнозите за развитието на икономиката на БНБ и Министерството на финансите.
    Банката вече е предприела конкретни действия, одобрени от БНБ, с оглед увеличаване на капиталовите буфери при хипотетичния неблагоприятен сценарий.
    Подходът и резултатите от стрес тестовете са в съответствие със резултатите, наблюдавани наскоро при други европейски банки. Тези резултати са налични на уебсайта на ЕБО на адрес:http://www.eba.europa.eu/risk-analys...g/2016/results
    Неблагоприятният сценарий представлява хипотетичен сценарий за изключително негативен, продължителен и дълбок спад в икономиката на страната за период от три години, който не е икономическа прогноза и няма вероятност да се реализира и не следва да се приема като индикативен за бъдещите финансови резултати на банките в България или на страната като цяло.
    С оглед на резултатите от прегледа на качеството на активите (AQR), БНБ препоръчва генериране на допълнителен капиталов излишък от ~206 млн. лв.
    Печалбата на Банката преди обезценки и данъци за първите шест месеца на 2016 г. е в размер на 146.6 млн. лв.
    Финансовите резултати на Fibank бяха постигнати успоредно с успешна програма за реорганизация, целяща подобрение на корпоративното управление и управлението на риска, в сътрудничество и следвайки насоките на Международната финансова корпорация (IFC), която даде положително отражение – бе оценена положително от външните рейтинги на Банката.

    След преминаването на процеса на AQR основният акцент в дейността на Банката ще бъде кредитирането на малки и средни предприятия, както и на физически лица. Същевременно Първа инвестиционна банка ще запази високото качество на предлаганите услуги и клиентската удовлетвореност.
    Банката ще продължи да се стреми да бъде сред най-иновативните банки в България и да бъде винаги близо до клиентите си. Социалната отговорност винаги е била част от личната ни философия - че трябва да се отнасяме с любов и ангажираност към страната и обществото си, и ще продължим да подкрепяме важните за тях проекти.
    Горепосочените действия допълнително ще подсилят стабилността и устойчивостта на Банката, както и ще увеличат потенциала й за бъдещ солиден растеж.

    Коментар


    • До април 2017 Георгиус ще намери пари. Предписанията и на другите публични банки са интересни.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • ами как, аз ей така бих го превел: - "...вече официално казаха че сме се оакали, но ние ще се забършем с кърпички Бочко с лавандула и няма да има обрив, повярвайте ни от тук нататък Имодиум всеки ден и дори пръц от нас няма да чуете, ПОВЯРВАЙТЕ НИ!!!"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
          A дали ще изкара дотогава - как мислиш
          Без проблем , има достатъчно капитал .

          Дори и при прилагане на цялото преизчисление за
          AQR, капиталовата адекватност остава силна със
          съотношението за капиталова адекватност (TCR) от
          8.7% спрямо минимално необходимото регулаторно
          изискване от 8%

          • Допълнително 135М лева от полугодишния резултат
          за 2016г. допринасят за увеличение на капиталовата
          адекватност след AQR до ниво от 10.3%
          Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
            Ето резултатите на всички банки.

            http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...ults_a2_bg.pdf

            В ПИБ ще се увеличава капитала до април 2017 съгласно препоръките.
            A дали ще изкара дотогава - как мислиш

            Коментар


            • Ето резултатите на всички банки.

              http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...ults_a2_bg.pdf

              В ПИБ ще се увеличава капитала до април 2017 съгласно препоръките.
              Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Е как вижадате ситуацията сега?
                Last edited by ATILA; 13.08.2016, 13:35.

                Коментар


                • ПЛАНИРАНИ ОТ БАНКАТА ДЕЙСТВИЯ И МЕРКИ
                  С цел отразяване на резултатите от ПКА, ПИБ ще изгради подходящо ниво на своя капиталов буфер.
                  Конкретните мерки за подобрение и за достигане на препоръчания капиталов излишък са официално съгласувани с
                  Българската народна банка.
                  Мерките се състоят от четири ключови дейности:
                  1. Запазване на печалбата
                  - Банката ще използва печалбата си, генерирана от обичайната й дейност
                  2. Намаляване на рисковите експозиции
                  - Банката ще продължи да диверсифицира и намалява риска в своя портфейл
                  3. Продажба на придобити активи
                  - Банката ще интензифицира процеса по продажба на активите, придобити като обезпечение.
                  4. Увеличение на капитала от външни източници
                  - Банката ще увеличи капитала си до Април 2017 г.
                  Банката работи по въвеждането на МСФО 9, който влиза в сила от 1 Януари 2018 г.
                  Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                    Ти наистина ли мислиш че проблема беше в подготовката на кадрите на БНБ. Всичко се знае в нашата малка кочина Както и да е вече е пито платено няма какво да го мислим.
                    Абсолютно подкрепям ,че проблема при КТБ не е от незнание и некомпетентност на БНБ. Там съдебната система трябва доста да се потруди.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                      Вчера попаднах на интересен анализ в БиволЪ точно по темата, какво казва БНБ и дали се крие нещо...

                      Реших да не го поствам, за да не изглежда като заяждане....

                      Да съм ясен... не казвам, че това е вярно, а по-скоро че човек може да се замисли доколко информацията от БНБ е достоверна.... все още не мога да повярвам как изтърваха от надзор КТБ, където всичко на всичко имаше 150 кредита.... Лично аз наистина съм потресен от аналитичния капацитет на БНБ....
                      Ти наистина ли мислиш че проблема беше в подготовката на кадрите на БНБ. Всичко се знае в нашата малка кочина Както и да е вече е пито платено няма какво да го мислим.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                        Аз имам малко опит тук. Влязох на тази позиция когато за пръв път се появи на мисля 10 лв.... и от тогава само надолу, надолу с плахи подскоци за да се радват държателите на акцията. Излязох на 6,5 лв. и повече не съм събрал кураж да се кача. Не знам доколко и какви перспективи има пред ПИБ АД но докато тези двамата са мажоритари аз съм пас. За толкоз години след публичното предлагане все едно са сами и над всички. Може да греша но това е моето скромно мнение за управлението и отношението на собствениците на тая компания към дребните дето им събраха парите. Късмет на пътниците на ПИБ АД
                        Имаме потенциал тук за голям ръст който може да подкрепи цялата борса. Времето ще покаже дали ще е двигател на БФБ. Няма да давам конкретна оценка но цената на която си излезнал преди години ми се вижда лесно достижима. Успех! !!
                        Не е препоръка за покупка на акции а лично мнение!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          а те какво друго могат да кажат?????
                          Вчера попаднах на интересен анализ в БиволЪ точно по темата, какво казва БНБ и дали се крие нещо...

                          Реших да не го поствам, за да не изглежда като заяждане....

                          Да съм ясен... не казвам, че това е вярно, а по-скоро че човек може да се замисли доколко информацията от БНБ е достоверна.... все още не мога да повярвам как изтърваха от надзор КТБ, където всичко на всичко имаше 150 кредита.... Лично аз наистина съм потресен от аналитичния капацитет на БНБ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Да изчакаме конкретните данни от тестовете утре, но това което казват Радев и Горанов вчера просто разбива на пух и прах фантазиите на куп "доброжелатели"
                            а те какво друго могат да кажат?????

                            Коментар


                            • Аз имам малко опит тук. Влязох на тази позиция когато за пръв път се появи на мисля 10 лв.... и от тогава само надолу, надолу с плахи подскоци за да се радват държателите на акцията. Излязох на 6,5 лв. и повече не съм събрал кураж да се кача. Не знам доколко и какви перспективи има пред ПИБ АД но докато тези двамата са мажоритари аз съм пас. За толкоз години след публичното предлагане все едно са сами и над всички. Може да греша но това е моето скромно мнение за управлението и отношението на собствениците на тая компания към дребните дето им събраха парите. Късмет на пътниците на ПИБ АД

                              Коментар

                              Working...
                              X