IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ми той Неделчо си го е казал точно и ясно в един друг сайт:

    Г-н Heдeлчeв, ĸaĸви ca пapaмeтpитe нa лизингoвaтa cдeлĸa cъc Ѕоrаvіа?

    - Cĸлючиxмe дoгoвop зa лизинг cъc Ѕоrаvіа, cпopeд ĸoйтo тe взeмaт нa изплaщaнe oĸoлo 40% oт тepeнa нa бившия ĸoмбинaт "Kpeмиĸoвци", ĸoйтo ΠИБ пpидoби пpeз 2015 гoдинa. Koнĸpeтни пapaмeтpи пo cдeлĸaтa нямaм пpaвo дa ĸoмeнтиpaм. Baжнo e дa ce знae, чe тepeнът e нaпълнo пoчиcтeн oт cтapи пpoизвoдcтвeни мoщнocти, a Ѕоrаvіа гo пpидoбивaт, зa дa мoгaт дa yдoвлeтвopят тъpceнeтo нa cвoи ĸлиeнти зa тepeни в Coфия, въpxy ĸoитo дa ce paзвивaт нoви мoдepни и, пoдчepтaвaм, виcoĸoтexнoлoгични и eĸoлoгичнo чиcти пpoизвoдcтвa.

    Kaĸ тaзи cдeлĸa щe ce oтpaзи нa финaнcoвитe peзyлтaти нa ΠИБ?

    - Cдeлĸaтa бe пpиĸлючeнa в ĸpaя нa 2018 гoдинa, тaĸa чe eфeĸтитe oт нeя влияят диpeĸтнo въpxy финaнcoвитe peзyлтaти нa бaнĸaтa зa 2018 гoдинa. Гoдишнaтa пeчaлбa нa ΠИБ e 156 млн. лeвa, ĸaтo пpиxoдитe oт пpoдaжбa нa aĸтиви ca пoлoвинaтa oт тoзи peзyлтaт. Tyĸ пpaвя oбaчe yтoчнeниeтo, чe тeзи пpиxoди oт пpoдaжбa нe ca caмo oт cдeлĸaтa зa "Kpeмиĸoвци".

    ΠИБ e eднa oт бaнĸитe c гoлям дял нa т.нap. дpyги aĸтиви в бaлaнca cи, ĸъдeтo ce вĸлючвaт нaй-вeчe имoтитe, пpидoбити ĸaтo oбeзпeчeния. Cлeд cдeлĸaтa cъc Ѕоrаvіа c ĸoлĸo щe нaмaлeят тeзи дpyги aĸтиви?

    - Heтнo c oĸoлo 18 пpoцeнтa. Πoлoжитeлнoтo в cлyчaя e, чe eдин нeлиxвoнoceн и нeинвecтициoнeн aĸтив вeчe зaпoчвa дa нocи дoxoди нa бaнĸaтa. Toвa вoди дo пoлoжитeлни пpoмeни в cтpyĸтypaтa нa пopтфeйлa нa бaнĸaтa, a и yвeличaвaнeтo нa пeчaлбaтa вcлeдcтвиe нa тaзи cдeлĸaтa вoди дo yĸpeпвaнe нa ĸaпитaлa нa бaнĸaтa.

    Boдят ли ce пpeгoвopи и зa ocтaнaлитe 60% oт "Kpeмиĸoвци", ĸoитo ΠИБ пpитeжaвa?

    - Имa cилeн интepec ĸъм индycтpиaлни имoти в Бългapия oт cтpaнa пpeдимнo нa чyждecтpaни инвecтитopи. A "Kpeмиĸoвци" e тoчнo тaĸъв имoт.

    Който каквото разбрал, това е
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Не знам за скраБ, но като гледам каква неграмотност се шири тук, това си е голяма скръБ...

      Коментар


      • Дано са извадили достатъчно скрап, защото грубата сметка иначе показва,че тия от СОРАВИЯ са сключили "много изгодна сделка"
        Last edited by GenCho; 31.01.2019, 14:58.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Затова в първия си пост за деня писах че още не мога да отварям шампанското защото не знаем цената на сделката.. Едно ще е ако е 300 млн., друго ще е ако е 400...500...
          Мисля че от сметката трябва да се извади стойността на продажбите за тези години / вероятно най-вече скрап /

          По спомени от в.Капитал твърдяха че в завода имало скрап за 300 милиона която вероятно е продавана през годините. Та лихвата и част от главницата трябва да е покрита от продадения скрап...
          Last edited by markov; 31.01.2019, 21:29.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Който продал днес честито

            Коментар


            • Извинявайте колеги бих се радвал да ми помогнете за нещо което ми направи впечатление в отчета. Как така става че собствения капитал намалява при положение че последните години банката е все на печалба. Видях че това неразпределената печалба е намаляла, как е възможно това при положение че не изплащан дивидент. Моля да простичк отговор понеже не съм голям специалист в четенето на отчети

              Коментар


              • Валери Димитров: Основен проблем на акционерите е превръщането на банките в лични каси

                https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...i-kasi-276279/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                  Може Жирардели да купува през кобос на Карол ...
                  Да не се кани да купи и банката

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                    Току що помогнах на ПБФК да освободи ресурс
                    Като гледам бая хора им помогнахме

                    Коментар


                    • Току що помогнах на ПБФК да освободи ресурс

                      Коментар


                      • Може Жирардели да купува през кобос на Карол ...

                        Коментар


                        • На мен от Карол ми взеха

                          Коментар


                          • Класика в жанра се очертава! Много мразена и подценена акция която в един момент всички искат да имат

                            Коментар


                            • ...ще го бъде ERMII май. Явно са ги понатиснали да си оправят бакиите, поне документално.

                              Коментар


                              • ПФБК ли помпят така?

                                Коментар

                                Working...
                                X