IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Според мен ключово за цената на акцията ще е поведението на клиента на ПФБК, който след предния стрес тест купуваше от 2.50 до 6 и после внезапно спря. Реално погледнато неговото присъствие или отсъствие от пазара беше основният фактор, който движеше пазарната цена.
    Според мен негативни очаквания са вече отразени в цената и затова е 3 лева. Тук гледам всеки си тълкува резултатите според емоциите си спрямо банката и дали има позиция. В понеделник ще видим големите батковци какво ще решат, дали нагоре, дали надолу. А може и нищо да не се случи .

    Иначе приятната изненада е ЦКБ, където би трябвало да е buy в понеделник. Ама то на нашия пазар...знае ли се.

    Коментар


    • Ако ПИБ не реализират обезпеченията си при този имотен бум в най-големите градове, незнам кога е по-подходящо!

      Коментар


      • Дали вече са изчистели лошите кредити за ОЦК 300 МИЛ. И НА КРЕМИКОВЦИ още 300 мил плюс още 4-5 по 50-100 мил. /Водстои и др./

        Ми ТЕ ДО ТУКА 1 МИЛИАРД . Дръжте още картоните без дивидент а само обещания
        ПЕЧАЛБИТЕ за маджо ,а на малките акционери светло бедеще..

        Маджото тук не беше ли и маджо преди на Първа часна банка?
        Малко се пие в тая държава .
        Last edited by superexpert; 27.07.2019, 18:29.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Според мен ключово за цената на акцията ще е поведението на клиента на ПФБК, който след предния стрес тест купуваше от 2.50 до 6 и после внезапно спря. Реално погледнато неговото присъствие или отсъствие от пазара беше основният фактор, който движеше пазарната цена.
          Очакванията ми бяха за по малка дупка. Всичко зависи къде ще крепят ПФБК и колко ще се изсипят идните седмици. ЦКБ определено се представи блестящо.

          Коментар


          • Анди спекулациите са от банката , БНБ и политиците а не от нас. Пък некой им верват.
            После пак че има рев и тръшкане.
            И това се повтаря във времето вече не знам кога
            Last edited by Todor Sabev; 27.07.2019, 16:04.

            Коментар


            • Нонсенс...Точно сега БНБ няма да си рискува репутацията на прага пред Европейски банков съюз.

              Коментар


              • Според мен ключово за цената на акцията ще е поведението на клиента на ПФБК, който след предния стрес тест купуваше от 2.50 до 6 и после внезапно спря. Реално погледнато неговото присъствие или отсъствие от пазара беше основният фактор, който движеше пазарната цена.

                Коментар


                • Примерите са с италиански и испански банки са ясни, но през 2018-та най-слаби бяха британските доколкото си спомням. Без значение, нещата са несъпоставими след вземането предвид на Meждyнapoдeн cчeтoвoдeн cтaндapт 9. Слушах Андронов, изрично спомена, че и Инвестбанк, и ПИБ реално минават успешно теста.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                    ... преоценка на инвестиционни имоти 72млн. лв
                    Нядявам се, че няма общо с терена в кремиковци...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение

                      Малко четеш като Дявола Евангелието. За мен резултатите са нормални. По нищо не се различават от резултатите на редица прехвалени европейски банки на последния стрес тест през 2018 г. Има и нещо друго, което трябва да се отчете: Peзyлтaтитe пoĸaзвaт ycтoйчивocт нa бългapcĸия бaнĸoв ceĸтop ĸaтo цялo. При получените резултати от българските банки вчера обаче тpябвa дa имaме пpeдвид, чe Meждyнapoдeн cчeтoвoдeн cтaндapт 9 въвeждa нaпълнo нoви и доста пo-cтpoги oт дeйcтвaщитe дo 2018-a пpaвилa зa oтчитaнe нa pиcĸa и пpoвизиpaнeтo нa ĸpeдититe. За наше съжаление - Бългapия e пъpвaтa дъpжaвa в ĸoятo EЦБ пpoвeждa пpeглeд нa ĸaчecтвoтo нa aĸтивитe пo пpaвилaтa нa MCФO 9. Bcичĸo тoвa oзнaчaвa според мен означава, чe пpи ceгaшнитe мнoгo пo-cтpoги изиcĸвaния peзyлтaтитe oт пpeглeдa и на ПИБ, и на Инвест, не ca пo-лoши oт oнeзи, ĸoитo бяxa пoлyчeни пpи пpeглeдa извъpшeн пpeз 2016-a oт БHБ. A тoвa e ycпex!
                      Не е вярно и ти го знаеш.... Можеш да ме опровергаеш като посочиш само няколко от ,"редицата прехвалени банки" показали минуси при утежнения вариант на теста. ... И разбира се какво се случва с тях.... Аз се сещам за една италианска и една испанска ....
                      п.с. Lobos не е прав - не вярвам ПИБ / ЦКБ да стане 2 .... но 1 се задава .... Мисля, че ще изравнят цената на 2.2-2.4 лв. .... скоро
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение

                        Малко четеш като Дявола Евангелието. За мен резултатите са нормални. По нищо не се различават от резултатите на редица прехвалени европейски банки на последния стрес тест през 2018 г. Има и нещо друго, което трябва да се отчете: Peзyлтaтитe пoĸaзвaт ycтoйчивocт нa бългapcĸия бaнĸoв ceĸтop ĸaтo цялo. При получените резултати от българските банки вчера обаче тpябвa дa имaме пpeдвид, чe Meждyнapoдeн cчeтoвoдeн cтaндapт 9 въвeждa нaпълнo нoви и доста пo-cтpoги oт дeйcтвaщитe дo 2018-a пpaвилa зa oтчитaнe нa pиcĸa и пpoвизиpaнeтo нa ĸpeдититe. За наше съжаление - Бългapия e пъpвaтa дъpжaвa в ĸoятo EЦБ пpoвeждa пpeглeд нa ĸaчecтвoтo нa aĸтивитe пo пpaвилaтa нa MCФO 9. Bcичĸo тoвa oзнaчaвa според мен означава, чe пpи ceгaшнитe мнoгo пo-cтpoги изиcĸвaния peзyлтaтитe oт пpeглeдa и на ПИБ, и на Инвест, не ca пo-лoши oт oнeзи, ĸoитo бяxa пoлyчeни пpи пpeглeдa извъpшeн пpeз 2016-a oт БHБ. A тoвa e ycпex!
                        Резултатите са добри като цяло. Въвеждането на МСФО 9 (не МСС 9) прави отчитането по-реалистично, защото отчите бъдещите парични потоци. Кредити, които само лихва плащат, но нямат шанс да се погасят, предполагам ще са по-трудни за замитане. От тази гледна точка ПИБ явно са го прилагали доста либерално, а БНБ се скатава. Пет години след КТБ единственият успех е, че БНБ скоро ще се отърве от задълженията си.

                        https://www.accaglobal.com/pk/en/mem...ts/ifrs-9.html


                        https://www.ides.bg/media/1442/02-20...gi-nikolov.pdf
                        Last edited by Andi11; 27.07.2019, 15:50.

                        Коментар


                        • Какво да се лъжем...ССВ купува, ФИБ продава....Въпроса е до какви нива.
                          .

                          Коментар


                          • https://www.youtube.com/watch?v=-O4cdYnm8-g

                            Коментар



                            • ЕЦБ откри капиталова недостиг в Първа инвестициона банка и https://www.segabg.com/hot/ecb-otkri...a-i-investbank © Segabg.com 2019

                              . Открит капиталов недостиг в Първа инвестеционна банка е за 263 млн. ерво, а в Иснбевнатк - 52 млн. евро. https://www.segabg.com/hot/ecb-otkri...a-i-investbank © Segabg.com 2019
                              Last edited by superexpert; 27.07.2019, 10:30.

                              Коментар


                              • Замазване на очите с измислена шестмесечна печалба от преоценки и минимални обезценки. Ние не пасем трева. Трябва да се забрани в БГ да има български банки. Догазахме неведнъж, че сме некадърници и измамници. Пробваха се да се продадат, само че никой не го иска горещия картоф.

                                Коментар

                                Working...
                                X