IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
    .....би трябвало да е с дисконт от цената, а не с голяма премия.
    Освен ако не е договорен целия пакет на трети инвеститор. Може би М и М най накрая са се съгласили да поделят управлението.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Очевидно не се разчита на цацата. Тя няма да участва в увеличението на 5. Защо да го прави, след както може да си купи всичките и необходими бройки на 3? За да я включиш в играта трябваше увеличението да е с дисконт под пазарната цена, но то не е обявено като такова. Явно е, че активните участници на борсата не възнамеряват да записват увеличението, нито банката разчита на тях. Въпроса е дали ще има увеличение на 5, което да бъде записано от голям външен играч. Всичко зависи от вярата в това допускане. Това си е прайвит екуити сделка, която се договаря извън борсата и там само се регистрира поради публичният характер на емисията. Възможно ли е да обявят увеличение без да са го договорили предварително? Само въпроси без препоръки за нищо.
      В ролята на цаца би бил всеки инвеститор независимо малък или голям, ако при пазарна цена 3лв. запише на 5лв. Ако имат разни договорки и обещания за нещо това вече е друг въпрос, но принципно никой голям инвеститор при нормални пазарни условия не би платил повече. Да не говорим в случая, че банката е на зор и въобще, ако прави увеличение би трябвало да е с дисконт от цената, а не с голяма премия.

      Коментар


      • Ако няма мераклии за търговото тогава КВО праим ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

          Напълно сериозен съм ! Увеличението е част от мерките, виждаш че има и емисия облигации, както и продажба на пакет от лоши кредити. Явно се разчита на всички, включително и на цацата ! И ти ми кажи също като старо куче тук, ще запишеш ли от увеличението ако е на 5 лв. при положение, че си пазарил примерно на 3 и около 3лв. Хайде по сериозно и ти , знам че искаш цената да расте !
          Очевидно не се разчита на цацата. Тя няма да участва в увеличението на 5. Защо да го прави, след както може да си купи всичките и необходими бройки на 3? За да я включиш в играта трябваше увеличението да е с дисконт под пазарната цена, но то не е обявено като такова. Явно е, че активните участници на борсата не възнамеряват да записват увеличението, нито банката разчита на тях. Въпроса е дали ще има увеличение на 5, което да бъде записано от голям външен играч. Всичко зависи от вярата в това допускане. Това си е прайвит екуити сделка, която се договаря извън борсата и там само се регистрира поради публичният характер на емисията. Възможно ли е да обявят увеличение без да са го договорили предварително? Само въпроси без препоръки за нищо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Напълно сериозен съм ! Увеличението е част от мерките, виждаш че има и емисия облигации, както и продажба на пакет от лоши кредити. Явно се разчита на всички, включително и на цацата ! И ти ми кажи също като старо куче тук, ще запишеш ли от увеличението ако е на 5лв. при положение, че си пазарил примерно на 3 и около 3лв. Хайде по сериозно и ти , знам че искаш цената да расте !
            няма значение на колко си пазарил в някакъв минал момент. Важното е, че цената на пазара ще бъде близка до тази на увеличението. Още не се знае колко ще бъде. Освен това може да има някакви уговорки.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Ти вярно ли мислиш че разчитат на пари за увеличението от цацата на пазара?!
              Хайде по-сериозно, знам че си един от читавите форумци..
              Напълно сериозен съм ! Увеличението е част от мерките, виждаш че има и емисия облигации, както и продажба на пакет от лоши кредити. Явно се разчита на всички, включително и на цацата ! И ти ми кажи също като старо куче тук, ще запишеш ли от увеличението ако е на 5лв. при положение, че си пазарил примерно на 3 и около 3лв. Хайде по сериозно и ти , знам че искаш цената да расте !

              Коментар


              • Друго ми е интересно..Как рисковите банки- Инвестбанк и ПИБ ЧАКАТ ДА СИ УВЕЛИЧАТ КАПИТАЛА ОТ МОЩНАТА и добре работеща Черешова борса..
                Ами може и да стане..
                Last edited by Kiro; 27.12.2019, 11:19.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Ти вярно ли мислиш че разчитат на пари за увеличението от цацата на пазара?!
                  Хайде по-сериозно, знам че си един от читавите форумци..
                  Вероятно са се подготвили, но според мен доста непрофесионално се изкзаха. Хвърлиха три съобщения с условности, които пораждат повече въпроси отолкото дават отговори и айде тишина. Но важното, е че цената расте. Че вече почнаха да ме изнервят Рисковете остават, но поне имаме един междинен срок на преоценка, която всеки да си направи
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                    Така е тук 2 пъти ги спасяваха няма как да разчитат на пазара
                    Въпроса е кой как ще отиграе ситуацията
                    Сега, нямат нужда от спасение. Формалност. Гълъбчето е на старт. Докато загрееш реотана, гълъбчето ще вземе, да излети като за Спасовден, .
                    Не ни карай, да си мислим, че грозденцето ти накисвлява.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      Преди 2-3 г цената беше над 6 лв,какъв е проблемът сега да иде на 5 лв?
                      В тоя ред на мисли аз никакъв проблем не виждам...пък и да има, Тръмп ще туитне нещо си ...Опа ...май не беше той
                      Last edited by Protokol; 27.12.2019, 09:53.
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Ти вярно ли мислиш че разчитат на пари за увеличението от цацата на пазара?!
                        Хайде по-сериозно, знам че си един от читавите форумци..
                        Така е тук 2 пъти ги спасяваха няма как да разчитат на пазара
                        Въпроса е кой как ще отиграе ситуацията

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Тук спокойно мога да те оставя ти да се напечелиш, ще ти продадат нещо на 5лв, което пазара го е оценил на 3лв. Капана е за такива като теб, но трудно ще го разбереш !
                          Ти вярно ли мислиш че разчитат на пари за увеличението от цацата на пазара?!
                          Хайде по-сериозно, знам че си един от читавите форумци..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            Тук спокойно мога да те оставя ти да се напечелиш, ще ти продадат нещо на 5лв, което пазара го е оценил на 3лв. Капана е за такива като теб, но трудно ще го разбереш !
                            Преди 2-3 г цената беше над 6 лв,какъв е проблемът сега да иде на 5 лв?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Капан,не капан гледай ти да спечелиш ,то много ясно че ще има и да загубят.Такава е играта един печели десет губят.
                              Тук спокойно мога да те оставя ти да се напечелиш, ще ти продадат нещо на 5лв, което пазара го е оценил на 3лв. Капана е за такива като теб, но трудно ще го разбереш !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                Моето неангажиращо с никой и с нищо мнение е, че това увеличение е чист капан за инвеститорите и опит да се измъкне максимума от тях. Първо сега ще се надува цената и мераклиите ще плащат повече, а после ще запишат и увеличение на също така висока цена. Колкото и да издоят от камилчетата все ще е в помощ да покрият дупката !
                                Капан,не капан гледай ти да спечелиш ,то много ясно че ще има и да загубят.Такава е играта един печели десет губят.

                                Коментар

                                Working...
                                X