IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Но случи ли се "Стоенчо" трябва да бъде уволнен, наебан и обесен ..... Може и в обратен ред......
    и кой да я свърши тази благочестива работа?
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      мисля, че ще се смята за държавна подкрепа, а ЕЦБ не вярвам да допусне това
      То да е е само това причината..... Макар че не знам..... Иванчо записва 10% от капитала а после "Стоенчо" купува акции на борсата за да диверсифицира портфейла на банкат.... например.... Но случи ли се "Стоенчо" трябва да бъде уволнен, наебан и обесен ..... Може и в обратен ред......
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
        Ако "Стоенча" запише дял .......... Направо ..... Не знам....
        мисля, че ще се смята за държавна подкрепа, а ЕЦБ не вярвам да допусне това
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Ако "Стоенча" запише дял .......... Направо ..... Не знам....
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Здравко, ето ти моята гледна точка по твоите гледни точки - имам акции и би следвало да съм поне малко пристрастен, като приемам желаното за реалност, макар че се старая да съм обективен през погледа на собствената си субективност

            1. Първо, кажи ми мажоритар, дето да не е кофти - Мумията ли, ония балканците с тантиемите ли, мунчобатковците с техния левент, еваната с евереста или пък оня космонаФт, дето си отписа свилената акция? Давай да ги видим тези честните и почтените, дето работели на ползу акционеру. С което не искам ни най-малко да оправдавам цеко сифоня - ма два му спасяваха банката, явно ще да е важна клечка, ти как мислиш?

            2. Второ, цената си беше закарана и над 6 кинта, че и се позадържа малко там, при това с обеми, но решиха, че не им трябва на тази цена и оставиха пазарът да я свали, щото нашият пазар е такъв - яли сме доста пъти хурката, та затова тичаме да продаваме с три пъти по-голяма скорост, отколкото се блъскаме да купуваме. Манталитет, баце. Апропо, Химчето преди 2 години показа как се прави показно качване на акци, при това с огромни за нашата кирлива борсичка обеми

            3. И трето, ми явно има кой да го запише - дали ше е Стоенча мамин убавец маврудов с някое заемче, дали ще са прилъгали някой западняк, срещу съответната компенсация, дали ще са събрали вече парата от ПФ-татата, щото иначе БХ ще им пратя съответните хора да ги посъветват в съответните медии или ще им гласува някое експроприиращо законче - кандидати бол. Да напомня ли как Киро гела взе лайнУгорец и му се опростиха едни кинти, Захарното петле пък си открадна Петрол и се забравиха за ддс далаверите му, щото контролира втората най-голяма фенска маса от олигофрени, а наш свети череп си плаща индулгренцията като спонсор на Левски, също както Щрабаг бяха посъветвани да са спонсори или Автомагистрали да построят сектор А, като ще си получат парите след 100 години от самоизплащане. Всички тези фирми и герои вече си взеха даденото под една или друга форма с поръчки от държавата и т.н.

            Дали и какво ще се случи тук - не знам, ще видим, засега е ясно само, че трябва да има увеличение със свежи кинти и тук, и при петя черморскотозлато, щото иначе еврозона - нанай си феродо. Дали ще е на 5 кинта - явно толкова иска цеко сифоня, ма БХ още не му го е гарантирал, затова и е това мъгляво плямпане в прессъобщението. Това предстои да видим. За разлика от разни мумии и еверести с кирливите им компанийки и т.н., то тук намесата на държавата ще е очеизвадна, така че чакаме 4 месеца и гледаме сеир и печелим/губим някое евро или пък май още беше леФ Апропо, очаквам и перфектен отчет за годината тук, не че това има някакво значение за тази акция, просто го споменавам - средата за правене на бизнес точно в последните 5 години е прекрасна за високорисковокредитиращи банки като пиб - ниски разходи за депозити и кредити на високи лихви, които, поради отличната бизнес среда, се връщат без особени затруднения засега. Е, като се обърне палачинката ще е много тегаво, ма кой ти говори за хоризонт от цяла година или дългосрочни перЕспективи - тук таргетът е 4 месеца.

            Разбира се, това са празни мисли, получени от кораба-майка, след дешифрирането им от 6-та индианци, които стоят на 6-те континента и направляват света чрез илюминатите, хаарп и кем трейлса.
            Не е препоръкЪ
            Груйче, приемам и твоята гледна точка ! Нека видим как ще се развият нещата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              На 3,38 пък са ПФБК - е, така, за инфо, да не съм съвсем безполезен
              успял си и да осредниш вече!?!?!?

              уникален талант си ........ пробвай и в "България търси талант"

              препоръка е!!!
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Мда, ето го и самонареклия се карък каръков - не смея да ти отговарям, защото темата ще премине във взаимни нападки, както всяка тема, в която влезеш, и ще отиде директно в кошчето за боклук. Бъди здрав и си гледай алигатора при хима. Специален поздрав за теб от едни твои градски, които обръщаха на пародия всичко, до което се докопаха - всяка прилика или разлика не е случайна:

                Са напил кат алигатор, са събудил с крукодил.
                Нямал никаква представа, как съм са така напил.
                И са чудя и са мая, в зоопарка ли съм бил.
                Са напил кат алигатор, са събудил с крукодил.
                Крукодилът се усмихнал и набързо обяснил,
                че с нея ние снощи някак си сме са сгодил.
                Са напил кат алигатор, са събудил с крукодил.
                Моментално ококорил, мигновено изтрезвил,
                спрял да бъде алигатор, тя остана крукодил.
                Са напил кат алигатор, са събудил с крукодил.
                Снощи как ли съм са справил, та и станал толкоз мил,
                Са напил кат алигатор, са събудил с крукодил.
                Десет пъти са ощипал, но кошмарът продължил,
                аз пресегнал за бутилка и проблема разрешил.
                Пак напил кат алигатор и заспал до крукодил
                и разбрал като събудил: Само. Е сън. Туй бил. Ма не съм сигурен!

                П.С. На 3,38 пък са ПФБК - е, така, за инфо, да не съм съвсем безполезен

                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  На 3,56 са София интернешънъл секюритис,
                  и тук ли се надъни?

                  това е лош сигнал за спекулантите при пиб

                  не е препоръка!!!
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                    Нека още веднъж обясня защо съм скептично настроен и продължавам да бъда по отношение на увеличението на капитала на тази цена от 5лв., въпреки че мнението ми пак няма да се хареса на някои колеги ! Първото и основно е отрицателната репутация на мажо и банката. Второ, за да отиде цената на 5лв. някой трябва да я закара до там и да я задържи. И трето, някой трябва и да го запише и плати това увеличение на 5лв. Пак да попитам има ли някой трезвомислещ инвеститор, дребен или голям, който да плати за нещо 5лв., което на пазара струва 3лв.? Единствено скрити, някакви задкулисни договорки са възможни, но когато става въпрос за много пари едва ли всеки е склонен да развързва така лесно кесията ! И съм отрицателно настроен не защото не искам да се случи това увеличение, а да се направи на цена близка до пазарната.
                    Здравко, ето ти моята гледна точка по твоите гледни точки - имам акции и би следвало да съм поне малко пристрастен, като приемам желаното за реалност, макар че се старая да съм обективен през погледа на собствената си субективност

                    1. Първо, кажи ми мажоритар, дето да не е кофти - Мумията ли, ония балканците с тантиемите ли, мунчобатковците с техния левент, еваната с евереста или пък оня космонаФт, дето си отписа свилената акция? Давай да ги видим тези честните и почтените, дето работели на ползу акционеру. С което не искам ни най-малко да оправдавам цеко сифоня - ма два му спасяваха банката, явно ще да е важна клечка, ти как мислиш?

                    2. Второ, цената си беше закарана и над 6 кинта, че и се позадържа малко там, при това с обеми, но решиха, че не им трябва на тази цена и оставиха пазарът да я свали, щото нашият пазар е такъв - яли сме доста пъти хурката, та затова тичаме да продаваме с три пъти по-голяма скорост, отколкото се блъскаме да купуваме. Манталитет, баце. Апропо, Химчето преди 2 години показа как се прави показно качване на акци, при това с огромни за нашата кирлива борсичка обеми

                    3. И трето, ми явно има кой да го запише - дали ше е Стоенча мамин убавец маврудов с някое заемче, дали ще са прилъгали някой западняк, срещу съответната компенсация, дали ще са събрали вече парата от ПФ-татата, щото иначе БХ ще им пратя съответните хора да ги посъветват в съответните медии или ще им гласува някое експроприиращо законче - кандидати бол. Да напомня ли как Киро гела взе лайнУгорец и му се опростиха едни кинти, Захарното петле пък си открадна Петрол и се забравиха за ддс далаверите му, щото контролира втората най-голяма фенска маса от олигофрени, а наш свети череп си плаща индулгренцията като спонсор на Левски, също както Щрабаг бяха посъветвани да са спонсори или Автомагистрали да построят сектор А, като ще си получат парите след 100 години от самоизплащане. Всички тези фирми и герои вече си взеха даденото под една или друга форма с поръчки от държавата и т.н.

                    Дали и какво ще се случи тук - не знам, ще видим, засега е ясно само, че трябва да има увеличение със свежи кинти и тук, и при петя черморскотозлато, щото иначе еврозона - нанай си феродо. Дали ще е на 5 кинта - явно толкова иска цеко сифоня, ма БХ още не му го е гарантирал, затова и е това мъгляво плямпане в прессъобщението. Това предстои да видим. За разлика от разни мумии и еверести с кирливите им компанийки и т.н., то тук намесата на държавата ще е очеизвадна, така че чакаме 4 месеца и гледаме сеир и печелим/губим някое евро или пък май още беше леФ Апропо, очаквам и перфектен отчет за годината тук, не че това има някакво значение за тази акция, просто го споменавам - средата за правене на бизнес точно в последните 5 години е прекрасна за високорисковокредитиращи банки като пиб - ниски разходи за депозити и кредити на високи лихви, които, поради отличната бизнес среда, се връщат без особени затруднения засега. Е, като се обърне палачинката ще е много тегаво, ма кой ти говори за хоризонт от цяла година или дългосрочни перЕспективи - тук таргетът е 4 месеца.

                    Разбира се, това са празни мисли, получени от кораба-майка, след дешифрирането им от 6-та индианци, които стоят на 6-те континента и направляват света чрез илюминатите, хаарп и кем трейлса.
                    Не е препоръкЪ
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                      Надеждата ми е да се появи несвързан и не офшорен кандидат. Ако и да е за под 5% дял.
                      след като "помощ от публиката" не може да се чака, може би "обади се на приятел" - "Алоу,... стоян4о"
                      важно е след санирането дали ще се повиши "енергийната ефективност" или ще си я карат постарому

                      Коментар


                      • Нека още веднъж обясня защо съм скептично настроен и продължавам да бъда по отношение на увеличението на капитала на тази цена от 5лв., въпреки че мнението ми пак няма да се хареса на някои колеги ! Първото и основно е отрицателната репутация на мажо и банката. Второ, за да отиде цената на 5лв. някой трябва да я закара до там и да я задържи. И трето, някой трябва и да го запише и плати това увеличение на 5лв. Пак да попитам има ли някой трезвомислещ инвеститор, дребен или голям, който да плати за нещо 5лв., което на пазара струва 3лв.? Единствено скрити, някакви задкулисни договорки са възможни, но когато става въпрос за много пари едва ли всеки е склонен да развързва така лесно кесията ! И съм отрицателно настроен не защото не искам да се случи това увеличение, а да се направи на цена близка до пазарната.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                          ми тогаз ) как ще влезем в ЕРМ2 ) дето се фукат тиквата ) и черешаря )
                          Ами те нещата може би ще се случат, но не както ни се представят на нас !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Тука всичко е възможно. Самия начин, че обявиха 5 лева ама може и да не са 5 лева, покзава колко са несигурни.
                            На мен ми прилича като в случая на трейдинга - има обявена цена, но там се взима от предварително осигурени играчи със или без връзка на собствениците. Осигурява се минимумът, който озадачаващо е 10 пъти по-малко обявената сума и всичко се брои за успешно. Грую би го нарекъл с краткото; жик-так. И те така..., но по-важното е, че надеждата на спекулантите за цена от 5, може просто да се окаже като блян за оазис в пустинята
                            Last edited by Marie-Sophie Germain; 07.01.2020, 12:21.

                            Коментар


                            • Очевидно ще има вдигане на капитала.
                              Ако е само мажо - тогава цената ще е минималната одобрена. Също очевидно.
                              Надеждата ми е да се появи несвързан и не офшорен кандидат. Ако и да е за под 5% дял.

                              Коментар


                              • Спокойно де, знам, че на всеки му се иска, като купи една акция, и тя да свети в зелено още от следващия ден и така до продажбата ѝ, ма не винаги се случва точно това. Засега има дребни разпродажби с малки обеми, като аз се възползвах да допълня още малко и да си сваля средната - нормално е, още повече когато имаш разни "флагмани" и "ракети" като трасетата, дето строят най-лошите и корумпрани трасета, и недоверията, дето се качвам само щото се качват, за да могат да спихнат. Гледаме мача и чакаме новините, когато и да са те -срокът е даден от Черешаря - неговият РД на 30.04.2020, пределно ясно е, че ще има увеличение (щото го искат от европата) и остана само да разберем цената, но пък тя е най-важното нещо за спекулантите-дребосъци като нас. Другото е Пунта Мара
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X