IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Maslarov Разгледай мнение
    Продавачите на 3,20 вече са спокойни - има кой да им купи ..
    И на 3,3 са спокойни.

    Коментар


    • Продавачите на 3,20 вече са спокойни - има кой да им купи ..

      Коментар


      • И на 2лв да го намалят - пак е чудесна новина, че им трябват само 20 мио лева.

        Коментар


        • Тук накрая да не дават по 2 акции за 5-те лева на които искаха да вдигат капитала

          Коментар


          • Има какво да с е прочете и научи:
            Трите основни риска пред банковата система според БНБ

            Има нов буфер, всъщност става дума за присвояване на положителни стойности на съществуващ такъв, който също е вкаран без съмнение в разчетите на ПИБ по повод на предстоящите капиталови мероприятия:

            "Централната банка отбелязва, че макропруденциалната политика е насочена към смекчаване на ефектите от евентуална реализация на циклични и структурни рискове за банковия сектор. По отношение на цикличните рискове, с цел поддържане и допълнително засилване на устойчивостта на кредитните институции, от октомври 2019 г. е в сила положително ниво на антицикличния капиталов буфер, приложим спрямо местни експозиции за кредитен риск. Определеното от УС на БНБ ниво на антицикличния буфер е 0.5% до края на първото тримесечие на 2020 г., 1.0% за периода април - декември 2020 г. и 1.5% за първото тримесечие на 2021 г."

            Във връзка с горното, директно е изказана хипотетично предупреждение за евентуален риск в резултат на разко отскачане на лихвените равнища поради някакви циклични обстоятелства.
            Да, в твърде интересен свят живеем!

            Пък ЕЦБ вика: Нема грижа, надувайте инфлацията още!
            ЕЦБ запази основните лихви на рекордно ниското им ниво

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

              Към арменския поп/ Правят ни на маймуни, а си траеме и ги търпим. Тук играчите вместо да участват в долнопробни спекулации можеха да се разкешат мощно в новината, за да им покажат че не искат да бъдат мамени, а не да се ушиват допълнително и после да лъжат и мажат във форума като лисици, колко читава ивестиция са се набабанили и колко профит очакват.
              Eй, Лалке-залЪгалке! Не е въпросът да се надлъгваме, просто всеки от нас има различен рисков профил. Аз, например, не че се харесвам такъв, но съм малко по-хазартен и правя сделки с пълното съзнание, че мога да се изложа. Привлича ме тръпката да проверя на практика прогнозата си. Много пъти съм грешил, но се научих да гледам на грешките си като на скъпо платено обучение... Така успокоявам съвестта си, какво да правиш... Един ден ще премина със сигурност към по-пенсионерски начин на инвестиране, но засега ми е рано.
              Last edited by Спящият бик; 23.01.2020, 14:38.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                Привет,

                Иска за пазарна манипулация към кого ?
                Към арменския поп/ Правят ни на маймуни, а си траеме и ги търпим. Тук играчите вместо да участват в долнопробни спекулации можеха да се разкешат мощно в новината, за да им покажат че не искат да бъдат мамени, а не да се ушиват допълнително и после да лъжат и мажат във форума като лисици, колко читава ивестиция са се набабанили и колко профит очакват.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  Абсолютно вярно. Затова не се прави публично предлагане с условности. Пускаме акции ама немя да ви кажеме на колко но може на 5 лева. Пускаме облигаци ама няма да ви кажеме, кои са инвеститорите.Продаваме 500 млн. кредити ама няма да ви кажеме за колко...... Ама иначе сме публична компания и правиме срещи с миноритарите, които много обичаме.... Бях се заканил да се разкарам ама ми купиха само 90% от акциите.Останалите викам "Щом пазара не ги ще, да стоят". Ето сега се случва това, което чаках толкова време и пак типичното на час по лъжичка.... Ама както каза Грую гледаме мача. Има го в зара.
                  +++1

                  ПИБ с тяхната креативност бих си купил (и съм си купувал веднъж на 2 и нещо преди години) само когато целия пазар е на дъното, а те - даже повече, т.е. на общо основание а не конкретно. При такива новини/ недомлъвки както е отбелязал Греъм съмнението котка в чувал е много голямо, и предпочитам да пропусна тръпката (и печалбата). Тук показаха как се прави лъскаво увеличение на капитала преди години и събраха рекорден капитал, и сложиха всички предишни ипо та в малък джоб. А сега хън-мън ...

                  пожелавам им успех, и гледайки фибъто си мисля/точа зъби/ за цкб-то
                  макар че и там миналата година дозаписаха/преобразуваха на по висока цена, три и нещо ли беше ... и цената не мина 1.8 лв...

                  така че - имаше един лаф “не ми хвали акция - хвали ми Пазар”
                  Last edited by Longin; 23.01.2020, 02:49.
                  "the trend is your friend until the end..."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                    Благодаря за откровеността Грую ! Заради нея (и не само заради нея), ти пожелавам успех в залога !

                    Лично аз, за себе си, не вярвам че мога да намажа покрай големите играчи и затова стоя отстрани.
                    За компания със съмнителен фундамент, чийто резултати от стрес тестовете бяха брутални (въпреки че БНБ се опита да ги представи като успешни) и реално при равни други условия не бих влязъл - не мога да реша да влизам, само защото има пусната "новина" с това увеличние, но с мега странни елементи като (1.) Успех на емисията дори при записани 10 % (?!?!) и (2.) Цената на увеличението можело да не е тази, която се обявява.... Тия неща имат някакъв скрит замисъл и да вярвам, че точно аз ще надцакам големите играчи като купя на 3-3.5, докато някой Голям ще купува на 5,00 ми се струва нелогично...

                    Но дано ти успееш да надцакаш имащите информация защо увеличнието се обявява точно с такива странни елементи !
                    И друг път съм казвал, че дребните спекуланти не можем да спечелим срещу едрите акули. Нашият шанс е да спечелим покрай тях. За целта трябва да бъдем много, много умни, за да се позионираме така, че да не могат да ни заобиколят.

                    Освен това, знаете, че от мафията не се излиза, освен с двата крака напред... Е, борсата е единственото място където фокусът се получава. Много пъти съм влизал и излизал в различни групировки (емисии) и още съм жив и здрав и продължавам да им се пречкам. Бъдете дяволи без да дърпате дявола за опашката!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                      Благодаря за откровеността Грую ! Заради нея (и не само заради нея), ти пожелавам успех в залога !

                      Лично аз, за себе си, не вярвам че мога да намажа покрай големите играчи и затова стоя отстрани.
                      За компания със съмнителен фундамент, чийто резултати от стрес тестовете бяха брутални (въпреки че БНБ се опита да ги представи като успешни) и реално при равни други условия не бих влязъл - не мога да реша да влизам, само защото има пусната "новина" с това увеличние, но с мега странни елементи като (1.) Успех на емисията дори при записани 10 % (?!?!) и (2.) Цената на увеличението можело да не е тази, която се обявява.... Тия неща имат някакъв скрит замисъл и да вярвам, че точно аз ще надцакам големите играчи като купя на 3-3.5, докато някой Голям ще купува на 5,00 ми се струва нелогично...

                      Но дано ти успееш да надцакаш имащите информация защо увеличнието се обявява точно с такива странни елементи !
                      +1

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        15%, според цената от петък - тук съм заради екскурзията в Япония - ако стане 5 кинта, отивам, ако не стане, значи няма да ходя и толкова. Основните ми интреси са в ЧЕЗ разпределение и отскоро в Спиди. Ни вярвам на Цеко, ни на Алеко или Кремиковци.

                        П.С. Разбира се, подобно допускане, базирано изцяло на желанията на БХ, е супер спекулативно и хич не е невъзможно да не стане, особено с оглед на данданията в последните дни, ма все си мисля, че всичко около вотовете на недоверие ще е буря в чаша вода. Но да видим, времето ще покаже -засега нещата се развиват според очакванията. Не е препоръкЪ, разбира се
                        Благодаря за откровеността Грую ! Заради нея (и не само заради нея), ти пожелавам успех в залога !

                        Лично аз, за себе си, не вярвам че мога да намажа покрай големите играчи и затова стоя отстрани.
                        За компания със съмнителен фундамент, чийто резултати от стрес тестовете бяха брутални (въпреки че БНБ се опита да ги представи като успешни) и реално при равни други условия не бих влязъл - не мога да реша да влизам, само защото има пусната "новина" с това увеличние, но с мега странни елементи като (1.) Успех на емисията дори при записани 10 % (?!?!) и (2.) Цената на увеличението можело да не е тази, която се обявява.... Тия неща имат някакъв скрит замисъл и да вярвам, че точно аз ще надцакам големите играчи като купя на 3-3.5, докато някой Голям ще купува на 5,00 ми се струва нелогично...

                        Но дано ти успееш да надцакаш имащите информация защо увеличнието се обявява точно с такива странни елементи !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Не мисля! Аз ще съм първия който ще подаде иск за пазарна манипулация!
                          Батя, на какво основание ?

                          Пичовете изрично са си посочили, че емисионна цена е индикативна и може и да е друга....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            Не беше точно така;- а си беше уклончиво несигурно за след 5,00-те лв. , както и за точния брой на акциите,- общо взето локуми и захарни пръчици от Я(а)бланица...- така направено че да устои на всякакви претенции...
                            Това и написах преди време.Разтегливи и неясни глупости. За разлика от Телелинк, с цифри и срокове. Алтерко също подходиха по-професионално. Без цифри защото на всички е ясно, че чакат Телелинк за бенчмарк. А фибанкасъ пак локумничат защото знаят КОЙ ще им помогне и няма ниКОЙ да ги накаже. Нито КФН, нито БФБ.....
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Днес ги разкарах. Ще погледам отстрани за сега.
                              М.... . ш..... ..й.о!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                                Да кажеш 5 лева, да затапиш на 3,50 и да продаваш и псоле да кажеш айде увеличение на 3,20-3,50 какво е ако не е пазарна манипулация?!?!?!

                                Не беше точно така;- а си беше уклончиво несигурно за след 5,00-те лв. , както и за точния брой на акциите,- общо взето локуми и захарни пръчици от Я(а)бланица...- така направено че да устои на всякакви претенции...

                                Коментар

                                Working...
                                X