IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Мечтите са безплатни, ма 5 кинта си е постижимо отвсякъде - имам екскурзия до Япония да правя все пак - малко, но от сърце
    Надявам се да не си разчел Япония-та с печалби от врътката с ФИБ-а?

    А иначе, вече сериозно - колко агресивно отвори тази позиция ? Имам предвид колко убедено вярваш в спекулативното си допускане, че някой нещо ще направи, така че увеличението наистина да е на 5,00 лв. (защото самата банка го обяви като "МОЖЕ" да е на толкова лв.), че ще е успешно и че пазарната цена ще се придвижи до цената на увеличението.

    P.S. Под "колко агресивно/ убедено", имам предвид каква част от портфейла си "заложи" на прогнозното допускане - 5 %, 10 %..... 50 % ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Р/Е 2,70
      Ако някой с реноме влезе като трети мажо дали няма да направи трипъл акцията!?
      http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

      Коментар


      • Привет,
        От статията в “Капитал” прочетох следното:

        “Все пак от ПИБ засега не са заковали цената. В съобщението изрично се посочва, че емисионната цена може да претърпи промени, които ще бъдат оповестени своевременно в проспекта или в допълнение към него. А също така и че това може да доведе и до изменение на броя акции, които се планира да бъдат издадени. Това може да се тълкува, че ако се наложи цената да бъде свалена, банката ще предложи повече акции, така че сумата да остане 100 млн. евро”

        Дали ако има нещо вярно в това, може да се обясни , защо продаващите са повече от желаещите да купят, последно време ?!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Мечтите са безплатни, ма 5 кинта си е постижимо отвсякъде - имам екскурзия до Япония да правя все пак - малко, но от сърце
          Следващата седмица ще е последната на "промоционални" цени. През март 5-те лв няма да ни се струват толкова далеч, а увеличението най-вероятно ще е тогава. Тая пущина си я познавам много добре. Първият скок беше проба-грешка. Запълваме гапа (надали ще е до 3.00) и пиуу...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Р/Е 2,70
            Ако някой с реноме влезе като трети мажо дали няма да направи трипъл акцията!?
            Мечтите са безплатни, ма 5 кинта си е постижимо отвсякъде - имам екскурзия до Япония да правя все пак - малко, но от сърце
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Р/Е 2,70
              Ако някой с реноме влезе като трети мажо дали няма да направи трипъл акцията!?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                Много, ама мнооого внимателно тук!...и особено при по-малката баМка. И ако наивниците от Европа пуснат бойколандия в ERM2, трябва да отяваряш не шампанско, а бурето с ракия от дядо ти за сватбата на внуците.
                Ше пускат, де ше ходят? Да чакат някой следващ exit ли, или руснаците, турците и китайците да додат? Ни ми се вярва. Бойко може и да им е проблем не знам, ако е така, колко му е догодина да го шитнат? Аз ше си зема малко фибанксъ още утре. Зер доста е паднало веке, няма накъде повече
                И да го броите за препоръка и да не го броите, аз съм един обикновен Junior member и едва ли някой ще ме земе насериозно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                  Купих малко на 3,14, но не знам да се радвам ли ?!...
                  Каквото и да е...поне ще се кефиш че си ги взел на сакрално число

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                    Купих малко на 3,14, но не знам да се радвам ли ?!...
                    Ще разберем след 2 седмици макс, надявам се
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Едва ли, някой просто продаде на пазар 5000 акции - случвало се е и друг път. странното е, че няма оферти купува, но фибанкасъ редовно си пускат акцията по течението или пък я напъват нагоре - има още две седмици до края на месеца, тогава ще видим кой кого
                      Купих малко на 3,14, но не знам да се радвам ли ?!...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        цената на продадените кредити, ако е над 3%, направо трябва да вдигнат парти с акционерите Емисионната и мен живо ме вълнува, иначе общите приказки са си традиция при всички - като почнеш от Старата планина, минеш през мунбатя и колорадото, та стигнеш до фибанкасъту, ама само защото ги накарали Ся ще излитаме ли, на едно място ли ще тъпчем, по пързалката ли сме - какво ще правим? Апропо, печалбата преди данъци и обезценки е точно в очакванията - над 260 милки. Хайде сега погледнете Недоверие, пак да го кажа, пък пак да си дойдем на фибакасъту
                        Не е препоръкЪ
                        Мен само едно нещо ме дразни тук /не изненадва, защото друго не очаквам а дразни/ и то е че изпускат момента да направят това, което правят ясно, точно и конкретно. По професионален начин.Иначе пак ще се срещат с миноритарите /не знам дали пият кафе и рздават шапки/ и пак ще празнословят.... Ама това са реалностите и играеме играта
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                          А емисионна цена на новите акции кога? А цена на продадените над 500 млн. кредити кога? А общи приказки докога?
                          цената на продадените кредити, ако е над 3%, направо трябва да вдигнат парти с акционерите Емисионната и мен живо ме вълнува, иначе общите приказки са си традиция при всички - като почнеш от Старата планина, минеш през мунбатя и колорадото, та стигнеш до фибанкасъту, ама само защото ги накарали Ся ще излитаме ли, на едно място ли ще тъпчем, по пързалката ли сме - какво ще правим? Апропо, печалбата преди данъци и обезценки е точно в очакванията - над 260 милки. Хайде сега погледнете Недоверие, пак да го кажа, пък пак да си дойдем на фибакасъту
                          Не е препоръкЪ
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • А емисионна цена на новите акции кога? А цена на продадените над 500 млн. кредити кога? А общи приказки докога?
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Прикачени файлове: Първа инвестиционна банка отчита успешна 2019

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Едва ли, някой просто продаде на пазар 5000 акции - случвало се е и друг път. странното е, че няма оферти купува, но фибанкасъ редовно си пускат акцията по течението или пък я напъват нагоре - има още две седмици до края на месеца, тогава ще видим кой кого
                                Ебавам се Сигурно някой на зор шитка
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X