IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение

    На мен ми изчезна коментара. За пореден път.Някаква RUBLA го е изтрила. Дали ще ги триете или не, сътоянието на ПИБ няма да се промени. Истината за ПИБ е една.
    Аз го прочетох и останах с хубави впечатления от него.. не знам защо модератора Рубла си е позволил с лека ръка да затрие чуждия труд!?!?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
      Излезна годишният отчет . Коментари?
      На мен ми изчезна коментара. За пореден път.Някаква RUBLA го е изтрила. Дали ще ги триете или не, сътоянието на ПИБ няма да се промени. Истината за ПИБ е една.

      Коментар


      • ПИБ отчита 13% ръст на годишна база на неконсолидираните приходи до 420.8 млн. лв. за 2019 г. Нетният лихвен доход спада с 8% на годишна база до 230.7 млн. лв., а нетните доходи от такси и комисионни нарастват с 10.4% на годишна база до 103.2 млн. лв. Основен принос за подобрените брутни приходи има ръста на доходите от управление на цедирани вземания, които достигат 54.6 млн. лв. през 2019 г. при 584 хил. лв. година по-рано. Разходите се увеличават най-вече заради повишени разходи за обезценка (42.4% ръст на годишна база до 117.5 млн. лв.). Административните разходи се повишават с 5.4% на годишна база, а нетните други приходи спадат с 22.8% на годишна база. Печалбата преди данъци спада с 5.4% на годишна база до 144.1 млн. лв. С изчислените данъци в размер на 14.9 млн. лв., нетната печалба за годината достига 129.2 млн. лв., отчитайки 21.3% спад на годишна база.
        Брутните кредити ПИБ в края на 2019 г. достигат 6.3 млрд. лв. (непроменени на годишна база), а амортизационните им разходи достигат 5.8 млрд. лв. при 5.5 млрд. лв. към края на 2018 г. Кредитите във всички сегменти растат с изключение на кредитните карти. Депозитите достигат 8.7 млрд. лв., нараствайки с 8.3% на годишна база.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

          От тези 16 мио акции немалка част са във шеьрхолдьри близки до мажоритарите .
          Приемам, че са 3,5-4 милиона. Пак остават около 13 милиона извън тях, което е превъртане веднъж на 17 години. Нищо не се променя. На БФБ всички са дългосрочни. Единствено при Сирма и Доверие има малко по-голяма обръщаемост. Въпроса е как да привлечем спекулантите за да има ликвидност.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Тук всички са дългосрочни. От 13.02.2019 до 12.02.2020 според инфосток са изтъргувани 744 098 броя акции. При фрифлоут от 16 500 000 броя излиза, че фрифлоута се превърта веднъж на 22 години. Дори и да приемем, че някаква част от фрифлоута се държи от мажоритаря през свързани лица, то пак обръщаемостта ще гони веднъж на 15 и кусур години. Как да няма дългосрочни? На БФБ всички са дългосрочни.
            От тези 16 мио акции немалка част са във шеьрхолдьри близки до мажоритарите .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
              Излезна годишният отчет . Коментари?
              Даже вече е одитиран. сега следва бързо ОС за интегриране на печалбата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Тук всички са дългосрочни. От 13.02.2019 до 12.02.2020 според инфосток са изтъргувани 744 098 броя акции. При фрифлоут от 16 500 000 броя излиза, че фрифлоута се превърта веднъж на 22 години. Дори и да приемем, че някаква част от фрифлоута се държи от мажоритаря през свързани лица, то пак обръщаемостта ще гони веднъж на 15 и кусур години. Как да няма дългосрочни? На БФБ всички са дългосрочни.
                +1
                Буахахаха, много ми хареса
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  на кой му пука за отчета - на дългосрочните? Ма тук дългосрочни няма Интересува ме само и единствено цената на акцията, която (вероятно) ще се повлияе от цената на SPO-то, неговата бройка и кой ги е записал тези акции. Тъй то, другото са цифрички в екселска табличка, щото дивидент ще получим на лято, на кукуво лято
                  Тук всички са дългосрочни. От 13.02.2019 до 12.02.2020 според инфосток са изтъргувани 744 098 броя акции. При фрифлоут от 16 500 000 броя излиза, че фрифлоута се превърта веднъж на 22 години. Дори и да приемем, че някаква част от фрифлоута се държи от мажоритаря през свързани лица, то пак обръщаемостта ще гони веднъж на 15 и кусур години. Как да няма дългосрочни? На БФБ всички са дългосрочни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                    Излезна годишният отчет . Коментари?
                    на кой му пука за отчета - на дългосрочните? Ма тук дългосрочни няма Интересува ме само и единствено цената на акцията, която (вероятно) ще се повлияе от цената на SPO-то, неговата бройка и кой ги е записал тези акции. Тъй то, другото са цифрички в екселска табличка, щото дивидент ще получим на лято, на кукуво лято
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Излезна годишният отчет . Коментари?
                      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        кеш има, въпросът е колко кеш искат, а още по-важното - на каква емисионна цена.
                        десет пъти пиша, че ЕЦБ търсят 263 млн. евро и емисионата цена не ги интересува!!!

                        ЕЦБ са договорили с ПИБ някакъв план за набирането на тези 263 мнл.евро

                        ......... толкова млн.лв. от продажба на лоши кредити
                        ......... толкова млн.лв. от печалбата за предната година
                        ......... толкова млн.лв. от увеличение на капитала
                        ___________
                        ......... накрая сметката трябва да е + 263 млн.евро или равностойността им в левове

                        ако от увеличеното на капитала са договорили да се наберат 100 млн.евро например ...... то за ЕЦБ няма никакво значение дали ще се емитират 40 млн.нови акции с емисионна цена 5 лв. или ще се емитират 50 млн. на емисионна цена 4 лв. или ще се емитират 66 млн.нови акции на цена от 3 лв.

                        не мога да разбера как не разбрахте, че емисионната цена не е от значение за ЕЦБ!!!! ...... важното е да се влеят в банката определената сума от това перо (увеличението на капитала)



                        дерзай
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Didkata Разгледай мнение

                          Това, че прехвърляш едни вземания срещу други вземания, въобще не значи, че качеството на тези вземания се е повишило. Това е все едно да прехвърлиш вино от пластмасова бутилка в стъклена бутилка, и да разправяш, че виното е станало по-добро. ЕЦБ иска КЕШ за увеличение на капитала.
                          кеш има, въпросът е колко кеш искат, а още по-важното - на каква емисионна цена.
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
                            Добре говорим за тенденциозност и безпристрастност. Ами ето ви разлика. Безпристрастно от Капитал са написали следното:

                            Накратко от обявеното от ПИБ досега може да се сглоби официалната идея как ще се запълни дупката от 263 млн. евро. Около 100 млн. евро трябва да дойдат от предстоящото увеличение на капитала, 30 млн. евро са набавени от емисия подчинен срочен дълг, пласиран в края на миналата година, а останалата част се покрива от текущия резултат на банката. За 2019 г. тя отчита 261.6 млн. лв. печалба преди обезценки и данъци. Така сметката напълно се връзва…

                            Според написаното тук аз проблем с ПИБ не виждам и не виждам какъв точно проблем виждат Капитал освен, че ги я яд, че няма проблем с банката.

                            Тенденциозност е продължението на текста: „… , но остават няколко големи въпроси. Първият е дали увеличението ще е успешно.“ Защо е тенденциозно ли, ами защото Капитал съвсем умишлено изпускат официалната позиция на ПИБ от лятото, в която казва, че към изграждането на капиталовия буфер те включват:

                            -Провизии по кредити в размер на 37 млн. евро в резултат на въвеждането на МСФО 9, отчетени във финансовите отчети за 2018 г.;

                            -Погасени кредити и допълнителни обезпечения по експозиции от проверката в размер на 28 млн. евро.

                            И така реално ако сложим цялата сметка на масата излиза, че ПИБ събират доста над исканите от ЕЦБ.

                            Това, че прехвърляш едни вземания срещу други вземания, въобще не значи, че качеството на тези вземания се е повишило. Това е все едно да прехвърлиш вино от пластмасова бутилка в стъклена бутилка, и да разправяш, че виното е станало по-добро. ЕЦБ иска КЕШ за увеличение на капитала.

                            Коментар


                            • Голяма мъка с тези 12-13 т. бройки,а се видяха и още към 62 т. на аска

                              Коментар


                              • chimney , всъщност, тенденциозно е да не си изпълняваш басовете - все още ми висиш бутилка хубаво уиски! Не че ми дреме за една бутилка, всъщи имам сигурно поне 20 в шкафа за почерпки, но когато си принципен и държиш мнението ти да има някаква тежест (дори и в анонимен форум), си изпълняваш басовете!

                                А по темата - фибанкасъту на хартия са изпълнили всички капиталови изисквания на ЕЦБ, затова и се лигавят с това ИПО и ми задават диапазон 20-200 милки (егати диапазона), а цената е тера инкогнита. И честно казано, дори и да съм пристрастен, точно на хартия (ексел) фибанкасъту са много по-добре от доста западни банки - за маляшките дори няма да отварям реч - като капиталова адекватност.

                                Гледаме мача и чакаме сакралния рд на академика от Свищов
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X