IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    E, не съм ги продал днес, а миналата седмица на нива от 2,90 до 2,60. Интересно ти е колко акции съм продал ли? Нямам проблем да кажа - 4200 акции, закупени на средна цена малко над 3,40, реализирана загуба около 2500 лева (една екскурзия до Италия). Първоначалната идея беше с очакваната печалба до към 5.00 лева на акция от около 8К лева да финансирам екскурзия до Япония. Не се получи Япония-та, но пък има коронавирус и така или иначе нямаше да отида тази година, ще бъде догодина. В момента парите ми за спекула са в 10К акции на Хим със средна стойност около 1,42, за да съм максимално коректен - ако стане там нещо, ще съм доволен. Иначе основните ми експозиции са в Чез разпределение и отскоро с почти 500 акции в Спиди
    Груец чест и почитания..Ти мак си единственият дето признава че има и загуби.Ето затова имаш уважението ми.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Oф, полки, онези химчета са на под 2,20 и са "депозит" за децата - казвал съм го десетки пъти. Те не се пипат и не се броят - само им събирам дивидентец, когато капне - някога, когато му дойде времето, ще бъдат продадени. Тези химчета са нови, за спекулация са и средната им цена е точно толкова, колкото съм казал. Хубаво е, че помниш, важно е да се знаят някои неща, но тънките детайли са в основата на всичко
      твойта хич не е лесна ...... но важното е, че си намерил хиляда начина да докажеш, че в крайна сметка си на печалба както всички останали във форума...
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

        И аз съм така, като се прецакаме някъде, го пиша на децата, а като спечеля - за мене си е. Лошото е, че в България вече почти всичко го писах на децата
        xaxaxax
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Oф, полки, онези химчета са на под 2,20 и са "депозит" за децата - казвал съм го десетки пъти. Те не се пипат и не се броят - само им събирам дивидентец, когато капне - някога, когато му дойде времето, ще бъдат продадени. Тези химчета са нови, за спекулация са и средната им цена е точно толкова, колкото съм казал. Хубаво е, че помниш, важно е да се знаят някои неща, но тънките детайли са в основата на всичко
          И аз съм така, като се прецакаме някъде, го пиша на децата, а като спечеля - за мене си е. Лошото е, че в България вече почти всичко го писах на децата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

            Ама па и ти!
            Раниш, т а раниш!
            Тук къшей сух леб, ту франзела, ту кроасан с масълче!

            Изяш горчивия залък - барабар с научения урок и гледай напред!
            Когат ресторантьорите ма онодиха, стиснах зъби и продадох. Сега, дори и само като видя сянката им, обръщам глава и не искам да изричам и дума! Да, в първия момент се поддадох на разочарование и омраза, смятах за справедливо да причиня някакви репутационни проблеми, но твърде бързо ми светна, че е нереалистично. Чертата и напред!
            Моята загуба е моя болка.
            Твоята загуба е твоя болка.
            Работим с вид на болката, която е чисто емоционално състояние.
            Чуждата болка от този вид не може истински да с е разбере.
            Погребваш болката сам.
            Прав си, Начев, почти както винаги - просто държа да съм коректен (и аз не знам защо, нито съм някакъв фактор, нито нещо, ма на, такъв съм си) и съответно споменах, когато съм продал, както споменах и когато купих. Не ми е особен кеф да пиша, че съм продал на загуба, а и не очаквам съчувствие (няма и нужда от такова), а по-скоро присмех, че съм "големият инвеститор", обаче каквото-такова. Та както се казва - продължаваме напреТ с научените уроци
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              онези ХИМ-чета дето ги купува на 2,40-2,50 как ги осредни до 1,42?
              Oф, полки, онези химчета са на под 2,20 и са "депозит" за децата - казвал съм го десетки пъти. Те не се пипат и не се броят - само им събирам дивидентец, когато капне - някога, когато му дойде времето, ще бъдат продадени. Тези химчета са нови, за спекулация са и средната им цена е точно толкова, колкото съм казал. Хубаво е, че помниш, важно е да се знаят някои неща, но тънките детайли са в основата на всичко
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                E, не съм ги продал днес, а миналата седмица на нива от 2,90 до 2,60. Интересно ти е колко акции съм продал ли? Нямам проблем да кажа - 4200 акции, закупени на средна цена малко над 3,40, реализирана загуба около 2500 лева (една екскурзия до Италия). Първоначалната идея беше с очакваната печалба до към 5.00 лева на акция от около 8К лева да финансирам екскурзия до Япония. Не се получи Япония-та, но пък има коронавирус и така или иначе нямаше да отида тази година, ще бъде догодина. В момента парите ми за спекула са в 10К акции на Хим със средна стойност около 1,42, за да съм максимално коректен - ако стане там нещо, ще съм доволен. Иначе основните ми експозиции са в Чез разпределение и отскоро с почти 500 акции в Спиди
                Ама па и ти!
                Раниш, т а раниш!
                Тук къшей сух леб, ту франзела, ту кроасан с масълче!

                Изяш горчивия залък - барабар с научения урок и гледай напред!
                Когат ресторантьорите ма онодиха, стиснах зъби и продадох. Сега, дори и само като видя сянката им, обръщам глава и не искам да изричам и дума! Да, в първия момент се поддадох на разочарование и омраза, смятах за справедливо да причиня някакви репутационни проблеми, но твърде бързо ми светна, че е нереалистично. Чертата и напред!
                Моята загуба е моя болка.
                Твоята загуба е твоя болка.
                Работим с вид на болката, която е чисто емоционално състояние.
                Чуждата болка от този вид не може истински да с е разбере.
                Погребваш болката сам.
                Last edited by nachev; 05.03.2020, 15:06.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  В момента парите ми за спекула са в 10К акции на Хим със средна стойност около 1,42, за да съм максимално коректен - ако стане там нещо, ще съм доволен.
                  онези ХИМ-чета дето ги купува на 2,40-2,50 как ги осредни до 1,42?
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от robot Разгледай мнение

                    Днес няма нито една изтъргувана акция.
                    E, не съм ги продал днес, а миналата седмица на нива от 2,90 до 2,60. Интересно ти е колко акции съм продал ли? Нямам проблем да кажа - 4200 акции, закупени на средна цена малко над 3,40, реализирана загуба около 2500 лева (една екскурзия до Италия). Първоначалната идея беше с очакваната печалба до към 5.00 лева на акция от около 8К лева да финансирам екскурзия до Япония. Не се получи Япония-та, но пък има коронавирус и така или иначе нямаше да отида тази година, ще бъде догодина. В момента парите ми за спекула са в 10К акции на Хим със средна стойност около 1,42, за да съм максимално коректен - ако стане там нещо, ще съм доволен. Иначе основните ми експозиции са в Чез разпределение и отскоро с почти 500 акции в Спиди
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Тук ме удари личния ми маржин кол за прекалено голяма загуба и си наложих да продам почти всичко без 1000 акции - прехвърлих ги в Хим-а, щото пари кеш не обичам да държа. Ми няма да се ходи в Япония, загубата ми е достатъчна и за пропускане на едно отиване в любимата Италия, но то така или иначе малоумната паника от коронавируса тази година прави подобно мероприятие излишно, което е малко утешение за мен. Остава ми поуката, че не трябва да пия там, където съм плюл и продължавам да плюя с основание. Обаче пуста алчност, хем си знам за какъв шит иде реч, ма така и не очаквах, че за пореден път БХ ще се извърти и чакалнята на еврозоната ще остана мираж за април месец, което, съчетано с нулевата подкрепа на самата акция, води до логичния крах. Всеки се учи от грешките си
                      Тъй, тъй...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от robot Разгледай мнение

                        Днес няма нито една изтъргувана акция.
                        за последната седмица има две сделки ......... вчера са минали 200 бр. ....... в понеделник 1600
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Тук ме удари личния ми маржин кол за прекалено голяма загуба и си наложих да продам почти всичко без 1000 акции - прехвърлих ги в Хим-а, щото пари кеш не обичам да държа. Ми няма да се ходи в Япония, загубата ми е достатъчна и за пропускане на едно отиване в любимата Италия, но то така или иначе малоумната паника от коронавируса тази година прави подобно мероприятие излишно, което е малко утешение за мен. Остава ми поуката, че не трябва да пия там, където съм плюл и продължавам да плюя с основание. Обаче пуста алчност, хем си знам за какъв шит иде реч, ма така и не очаквах, че за пореден път БХ ще се извърти и чакалнята на еврозоната ще остана мираж за април месец, което, съчетано с нулевата подкрепа на самата акция, води до логичния крах. Всеки се учи от грешките си
                          Днес няма нито една изтъргувана акция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                            Благодаря, колега!
                            Отдъхнах си. Чувствах се прекалено загубен, но чрез теб усещането намали интензитета си с 50 %
                            Не се притеснявай. Почвай вече с ракията за днес.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                              Аз като прочетох заглавието на статията останах с впечатлението, че двамата са взели кредит от 37 млн за да купят някакво дружество. Едва след като прочетох съобщението от борсата, разбрах за какво става въпрос. Журналиста май също не е разбрал.
                              Благодаря, колега!
                              Отдъхнах си. Чувствах се прекалено загубен, но чрез теб усещането намали интензитета си с 50 %

                              Коментар


                              • Тук ме удари личния ми маржин кол за прекалено голяма загуба и си наложих да продам почти всичко без 1000 акции - прехвърлих ги в Хим-а, щото пари кеш не обичам да държа. Ми няма да се ходи в Япония, загубата ми е достатъчна и за пропускане на едно отиване в любимата Италия, но то така или иначе малоумната паника от коронавируса тази година прави подобно мероприятие излишно, което е малко утешение за мен. Остава ми поуката, че не трябва да пия там, където съм плюл и продължавам да плюя с основание. Обаче пуста алчност, хем си знам за какъв шит иде реч, ма така и не очаквах, че за пореден път БХ ще се извърти и чакалнята на еврозоната ще остана мираж за април месец, което, съчетано с нулевата подкрепа на самата акция, води до логичния крах. Всеки се учи от грешките си
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X