IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
    Преди време по друг повод и за друга компания писах, че най-важното в такива ситуации е фундаментът. Тук ще се повторя, но в обратна посока (защото там визирах за липсата на такъв) и го пиша по-скоро към онези, които са се паникьосали. Съвсем условни са числата, важна е идеята. До вчера цена в интервала 2.80-3.50 изглеждаше нормална, едни колеги спекулираха за 5-ца при евентуално увеличение на капитала. От гледна точка на бизнеса - промени ли се нещо ? Какво кара да се бяга едва ли не панически ? За мен тук е чиста психология, най-вече някакъв стаден страх. Разбира се, това, че има възможност да се излезе от позицията е плюс за някого, но какво излизане е при спад от грубо 50% ? Фундаментално погледнато банката има доста стабилен бизнес, има добра институционална среда и подкрепа, има прекрасни условия за бизнес - нулеви лихви по депозитите и сравнително високи лихви по кредитите, стабилни приходи от такси. В тази ситуация за мен няма абсолютно никакво рационално обяснение за подобни сривове. В тази ситуация със сигурност ще спечели онзи, който има здрави нерви и дълбоки джобове. Когато сме изправени пред дилемата дали да продадем с 50% загуба или да стискаме на какво следва да се уповаваме - на някакво хладнокръвие или на ирационален страх ? За мен позицията е абсолютно подценена, при това (вече) в пъти. Като оставим настрана особеностите на българските публични дружества, в Софикса това е една от малкото позиции зад които стои стабилна корпоративна структура и истински бизнес.
    Мнението ми не е съвет към никого, имам доста тук и продължавам да купувам. Преживял съм 30-ти януари 2009-та (по спомен) и мисля че след всяка буря и всеки порой изгрява ярко слънце.
    прав си отвсякъде,ама тук у нашенско бизнеса на една публична компания рядко е обвързан с цената на акцията му и в тази посока всеки иска да излезе на 2,5лв и да влезе на едно дъно на 1,6лв (алчността понякога е и добродетел) колко разумен ще си ако държиш акция която и купил на 3,6 и ти е все тая

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Gaki Разгледай мнение

      Как,та как....Ами всички си правят сметките без кръчмаря.
      Я, генерале, чудесно е че сте сред оцелелите, Почти не влизах във форума от известно време и вече мислех, че сте били шута на бфб, но се зарадвах, че не сте дезертирал

      Коментар


      • Преди време по друг повод и за друга компания писах, че най-важното в такива ситуации е фундаментът. Тук ще се повторя, но в обратна посока (защото там визирах за липсата на такъв) и го пиша по-скоро към онези, които са се паникьосали. Съвсем условни са числата, важна е идеята. До вчера цена в интервала 2.80-3.50 изглеждаше нормална, едни колеги спекулираха за 5-ца при евентуално увеличение на капитала. От гледна точка на бизнеса - промени ли се нещо ? Какво кара да се бяга едва ли не панически ? За мен тук е чиста психология, най-вече някакъв стаден страх. Разбира се, това, че има възможност да се излезе от позицията е плюс за някого, но какво излизане е при спад от грубо 50% ? Фундаментално погледнато банката има доста стабилен бизнес, има добра институционална среда и подкрепа, има прекрасни условия за бизнес - нулеви лихви по депозитите и сравнително високи лихви по кредитите, стабилни приходи от такси. В тази ситуация за мен няма абсолютно никакво рационално обяснение за подобни сривове. В тази ситуация със сигурност ще спечели онзи, който има здрави нерви и дълбоки джобове. Когато сме изправени пред дилемата дали да продадем с 50% загуба или да стискаме на какво следва да се уповаваме - на някакво хладнокръвие или на ирационален страх ? За мен позицията е абсолютно подценена, при това (вече) в пъти. Като оставим настрана особеностите на българските публични дружества, в Софикса това е една от малкото позиции зад които стои стабилна корпоративна структура и истински бизнес.
        Мнението ми не е съвет към никого, имам доста тук и продължавам да купувам. Преживял съм 30-ти януари 2009-та (по спомен) и мисля че след всяка буря и всеки порой изгрява ярко слънце.
        Last edited by vzhekoff; 12.03.2020, 21:31.
        Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
          На мен ми е интересно при това положение увеличение ще има ли и на колко ще е , и ако има дали не трябва да ги дават направо безплатно !
          какво ги интересува мажовците за колко си разменяме ние хартийките, те си знаят колко искат и не са те на зор

          Коментар


          • На мен ми е интересно при това положение увеличение ще има ли и на колко ще е , и ако има дали не трябва да ги дават направо безплатно !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
              Тука спадът продължава,по мои сметки някъде до 2-2.10 трябва да е дъното......не ми се вярваше че ще видим такива цени макар че сметките това показват
              В подобни кризи цени и дъна не се гледат, а просто да оцелееш. Както за инвеститора, така и за банката. Дано си продал навреме.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                как ги правите тези сметки ? ТА ?
                Как,та как....Ами всички си правят сметките без кръчмаря.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                  Тука спадът продължава,по мои сметки някъде до 2-2.10 трябва да е дъното......не ми се вярваше че ще видим такива цени макар че сметките това показват
                  как ги правите тези сметки ? ТА ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                    Тука спадът продължава,по мои сметки някъде до 2-2.10 трябва да е дъното......не ми се вярваше че ще видим такива цени макар че сметките това показват
                    Абе дъно, тук си е направо тухла четворка, пада ли пада ...

                    Коментар


                    • Тук карантина.Изолирани от търговия.

                      Коментар


                      • Тука спадът продължава,по мои сметки някъде до 2-2.10 трябва да е дъното......не ми се вярваше че ще видим такива цени макар че сметките това показват

                        Коментар


                        • Имаме и одитиран годишен отчет. Явно тази седмица ще стане ясна датата за ОС.

                          Коментар


                          • Хубавото на такива дни е, че паникьорите се разродават буквално за жълти стотинки.
                            Имам и продължавам да тъпча портфейла.
                            Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                            Коментар


                            • Груйче, моля те продай и останалите 1 000 че да тръгнем нагоре
                              п.п. надявам се имаш чувство за хумор

                              Да се изповядам и за... ям здраво дърво при Сирма със средна 70 ст.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                E, не съм ги продал днес, а миналата седмица на нива от 2,90 до 2,60. Интересно ти е колко акции съм продал ли? Нямам проблем да кажа - 4200 акции, закупени на средна цена малко над 3,40, реализирана загуба около 2500 лева (една екскурзия до Италия). Първоначалната идея беше с очакваната печалба до към 5.00 лева на акция от около 8К лева да финансирам екскурзия до Япония. Не се получи Япония-та, но пък има коронавирус и така или иначе нямаше да отида тази година, ще бъде догодина. В момента парите ми за спекула са в 10К акции на Хим със средна стойност около 1,42, за да съм максимално коректен - ако стане там нещо, ще съм доволен. Иначе основните ми експозиции са в Чез разпределение и отскоро с почти 500 акции в Спиди
                                Не мо дължиш разяснения да не говорим, че дребнаво излезе от моя страна в бързината а въщност реших че продажбста е в резултата на новината и всъщност това исках да питам.

                                Коментар

                                Working...
                                X