IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз пък смятам че на бай цеко му е напълно ясно че това е последния му шанс да се измъкне …….. не оправи ли капитала на банката ????? жална му майка и господ не може да го спаси

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      смятам, че и юли месец ще се отложи влизането ни в чакалнята за еврозоната защото ПИБ няма да увеличат капитала ...... а според правилата на ЕЦБ срока за набиране на капитал е до 9 месеца след стрес-тестста
      Смятам, че ще променят или няма да се спазват доста от правилата заради вируса

      Коментар


      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

        Още повече ще се увеличат лошите кредити.

        Клиентите на Fibank ще използват облекчения при плащанията по кредити

        https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...rediti-300357/
        Странното при тази мярка и това при Монбат, е че отделни компании вземат мерки за себе си, а би трябвало такава кредитна ваканция да е за цялата банкова система, спирането на търговия на всички акции, и някакви държавни фондове за подкрепа, като например да обезпечат такава ваканция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

          Още повече ще се увеличат лошите кредити.

          Клиентите на Fibank ще използват облекчения при плащанията по кредити

          https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...rediti-300357/
          Това е и причината тука да не става дори и за спекула ,прекалено рисковано

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

            Банката има много висок процент необезпечени кредити или лошо обезпечени. Много голяма част са безлихвени и вероятно никога няма да бъдат върнати, както беше с КТБ. Въпрос на време е да ревнат, че вече немогат да се спряват със ситуацията и да се изпокарат с боко.
            Още повече ще се увеличат лошите кредити.

            Клиентите на Fibank ще използват облекчения при плащанията по кредити

            https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...rediti-300357/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

              Банката има много висок процент необезпечени кредити или лошо обезпечени. Много голяма част са безлихвени и вероятно никога няма да бъдат върнати, както беше с КТБ. Въпрос на време е да ревнат, че вече немогат да се спряват със ситуацията и да се изпокарат с боко.
              май още не си разбрал какъв бе проблема на КТБ ....... както и да е ........ явно няма и да разбереш...

              смятам, че и юли месец ще се отложи влизането ни в чакалнята за еврозоната защото ПИБ няма да увеличат капитала ...... а според правилата на ЕЦБ срока за набиране на капитал е до 9 месеца след стрес-тестста
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                Фундаментално погледнато банката има доста стабилен бизнес, има добра институционална среда и подкрепа, има прекрасни условия за бизнес - нулеви лихви по депозитите и сравнително високи лихви по кредитите, стабилни приходи от такси. В тази ситуация за мен няма абсолютно никакво рационално обяснение за подобни сривове.
                Банката има много висок процент необезпечени кредити или лошо обезпечени. Много голяма част са безлихвени и вероятно никога няма да бъдат върнати, както беше с КТБ. Въпрос на време е да ревнат, че вече немогат да се спряват със ситуацията и да се изпокарат с боко.

                Коментар


                • Какво пак и се случи на тази банка?!

                  В петък - 13-ти в края н а работното време като се случат разни движения и по гърба ми започват да се разхождат мравки!

                  Коментар


                  • DAX-ът днес +7%
                    Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                      ...Фундаментално погледнато банката има доста стабилен бизнес, има добра институционална среда и подкрепа, има прекрасни условия за бизнес - нулеви лихви по депозитите и сравнително високи лихви по кредитите, стабилни приходи от такси. В тази ситуация за мен няма абсолютно никакво рационално обяснение за подобни сривове. ...
                      Фундаментално погледнато, ситуацията в цял свят се сговняса тотално. Всички се чудят как да не фалират. За какви прекрасни условия за бизнес говориш?!?!?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                        ...
                        а тая акция хич не е от суровите ...

                        ...
                        ++
                        хич не е, ... (y)

                        Коментар





                        • пс.
                          загубена работа е качването на картинки тук...може би трябва да чакаме следващия бум на БФБ за подобрения, демек може и към пенсия да е.. понеже не се вижда : графиката е логаритмична , месечна , от 01.11.2008 до днес...от 'оня' сайт , дето пишеше един оптимист Теодор

                          не е е препоръка за покупка или продажба на акции на ПИБ
                          Attached Files
                          Last edited by Longin; 13.03.2020, 00:05.
                          "the trend is your friend until the end..."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                            като се запали гората - горят и суровите дървета, освен сухите - лично се убедих в това 2008-2009 г;
                            а тая акция хич не е от суровите ...

                            нямам,
                            не съм имал от 2017 г и виждам някаква възходяща тренд линия на 1.6 лв
                            къде я виждаш тази линия?!? да не е низходяща?

                            Коментар


                            • като се запали гората - горят и суровите дървета, освен сухите - лично се убедих в това 2008-2009 г;
                              а тая акция хич не е от суровите ...

                              нямам,
                              не съм имал от 2017 г и виждам някаква възходяща тренд линия на 1.6 лв
                              "the trend is your friend until the end..."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                                Преди време по друг повод и за друга компания писах, че най-важното в такива ситуации е фундаментът. Тук ще се повторя, но в обратна посока (защото там визирах за липсата на такъв) и го пиша по-скоро към онези, които са се паникьосали. Съвсем условни са числата, важна е идеята. До вчера цена в интервала 2.80-3.50 изглеждаше нормална, едни колеги спекулираха за 5-ца при евентуално увеличение на капитала. От гледна точка на бизнеса - промени ли се нещо ? Какво кара да се бяга едва ли не панически ? За мен тук е чиста психология, най-вече някакъв стаден страх. Разбира се, това, че има възможност да се излезе от позицията е плюс за някого, но какво излизане е при спад от грубо 50% ? Фундаментално погледнато банката има доста стабилен бизнес, има добра институционална среда и подкрепа, има прекрасни условия за бизнес - нулеви лихви по депозитите и сравнително високи лихви по кредитите, стабилни приходи от такси. В тази ситуация за мен няма абсолютно никакво рационално обяснение за подобни сривове. В тази ситуация със сигурност ще спечели онзи, който има здрави нерви и дълбоки джобове. Когато сме изправени пред дилемата дали да продадем с 50% загуба или да стискаме на какво следва да се уповаваме - на някакво хладнокръвие или на ирационален страх ? За мен позицията е абсолютно подценена, при това (вече) в пъти. Като оставим настрана особеностите на българските публични дружества, в Софикса това е една от малкото позиции зад които стои стабилна корпоративна структура и истински бизнес.
                                Мнението ми не е съвет към никого, имам доста тук и продължавам да купувам. Преживял съм 30-ти януари 2009-та (по спомен) и мисля че след всяка буря и всеки порой изгрява ярко слънце.
                                Със сигурност изгрява ,само че е много важен тайминга.......ако ще изгрее след няколко години не знам сега за какво ни е!

                                Коментар

                                Working...
                                X