IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Чешете си езиците с интерпретации на някакви уж новини...
    Малко са форумците ( напр. ravnovesie ) , които са писали аргументирано по темата.
    Спомням си, че сравняваше показателите на ПИБ и Райфата. Но от тогава нещата доста се промениха.
    Не съм в състояние да правя анализи, но ми прави впечатление следното :
    - и двете банки получиха държавна подкрепа
    - и двете се търгуват на ниски исторически нива
    - и двете са системно важни
    - Райфата има по-висок рейтинг - последното му понижение почти не повлия на цената
    - ПИБ има по-добри коефиценти ... или така ми се струва ?
    - цената при Райфата ще бъде натискана поради голямата експозиция в Русия и Украйна , за ПИБ средносрочните проблеми да от друго естество
    - Райфата дава дивидент, ПИБ не.
    Нямам акции и от двете , макар , че си бях поставил цел за покупка 2.6 за ПИБ, 18 за Райфата ....
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
      А чуждите банки като взимат на под 1 процент от ЕЦБ? Или там може, а тук не може. Съжалявам ама клоновете им в България кожи дерат и на вас не ви пука!
      +1 днешно време и социална помощ не можеш да получиш без банкова с-ка, а чуждите (т.е. - почти всички) дерат яко!! ... И никой не протестира, както и никой не потърси причината в банковата криза, извън КТБ, в ниското качество на депозитите -че ако човек си сметне таксите откриване, внасяне, теглене, то излиза, че той дава пари на бамката да оперира с парите му.

      Оппппс, това е забранено
      е
      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

      Коментар


      • А чуждите банки като взимат на под 1 процент от ЕЦБ? Или там може, а тук не може. Съжалявам ама клоновете им в България кожи дерат и на вас не ви пука!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
          Не съм много съгласен с твърдението, че Цеко е на хранилката. Поне не в този смисъл като КТБ и някои други банки. Основната разлика между ПИБ и КТБ (и някои други банки) е, че в ПИБ никога не е имало големи държавни депозити. Още като почна преди около две години историята с това как държавните пари били съсредоточени в няколко банки, всички публикувани данни показаха, че ПИБ е извън тези списъци. Тотален лидер беше КТБ, но след нея се отличаваха и Уникредит, и ЦКБ, и Райфайзен и други. Но ПИБ винаги е била далеч назад в тая класация. В това отношение Цеко е постъпил разумно, спазвайки основното правило - не е хубаво бизнесът ти да зависи прекалено много от държавата или общината. Само неприятности си докарваш. Това правило трябва да се спазва на всички нива. Преди години, когато жена ми си търсеше помещение под наем за магазин, моят единствен съвет беше - наеми си от частно лице и в никакъв случай от общината, колкото и изгодно да ти се вижда.
          Това е така, съгласен съм, но Цецо не го удариха чрез държавните депозити а чрез.. ЦацаТум ЦацаТам.
          А Цацатум Цацатам може да удари всеки

          Коментар


          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
            Не съм много съгласен с твърдението, че Цеко е на хранилката. Поне не в този смисъл като КТБ и някои други банки. Основната разлика между ПИБ и КТБ (и някои други банки) е, че в ПИБ никога не е имало големи държавни депозити. Още като почна преди около две години историята с това как държавните пари били съсредоточени в няколко банки, всички публикувани данни показаха, че ПИБ е извън тези списъци. Тотален лидер беше КТБ, но след нея се отличаваха и Уникредит, и ЦКБ, и Райфайзен и други. Но ПИБ винаги е била далеч назад в тая класация. В това отношение Цеко е постъпил разумно, спазвайки основното правило - не е хубаво бизнесът ти да зависи прекалено много от държавата или общината. Само неприятности си докарваш. Това правило трябва да се спазва на всички нива. Преди години, когато жена ми си търсеше помещение под наем за магазин, моят единствен съвет беше - наеми си от частно лице и в никакъв случай от общината, колкото и изгодно да ти се вижда.
            Хората си купиха магазинчета без пари по време на кризата...
            такива оценки и амортизации им слагаха...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
              Абе и Цеко е на хранилката. Ако решат да го сритат както сритаха Цецо Вас, няма какво да направи, ама Цеко слушка, не иска да го изографисват като ктитор, нр купува телекоми и за това "че иляди"
              Не съм много съгласен с твърдението, че Цеко е на хранилката. Поне не в този смисъл като КТБ и някои други банки. Основната разлика между ПИБ и КТБ (и някои други банки) е, че в ПИБ никога не е имало големи държавни депозити. Още като почна преди около две години историята с това как държавните пари били съсредоточени в няколко банки, всички публикувани данни показаха, че ПИБ е извън тези списъци. Тотален лидер беше КТБ, но след нея се отличаваха и Уникредит, и ЦКБ, и Райфайзен и други. Но ПИБ винаги е била далеч назад в тая класация. В това отношение Цеко е постъпил разумно, спазвайки основното правило - не е хубаво бизнесът ти да зависи прекалено много от държавата или общината. Само неприятности си докарваш. Това правило трябва да се спазва на всички нива. Преди години, когато жена ми си търсеше помещение под наем за магазин, моят единствен съвет беше - наеми си от частно лице и в никакъв случай от общината, колкото и изгодно да ти се вижда.
              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от rtf Разгледай мнение
                Ако е на година 2%, ами че то всички банки трябва да си поискат и те от държавата такъв евтин ресурс, кой ти дава пари на 2% за година у нас? За да има справедливост и да не се наръшава конкуренцията. Иначе, реално се награждават тези които са най-рискови, което е лоша практика.
                Абе, да ти кажа аз ако съм собственик на банка не бих искал никога да опирам до подобен "евтин" депозит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
                  Тези проценти винаги се дават на годишна база.
                  Ако е на година 2%, ами че то всички банки трябва да си поискат и те от държавата такъв евтин ресурс, кой ти дава пари на 2% за година у нас? За да има справедливост и да не се наръшава конкуренцията. Иначе, реално се награждават тези които са най-рискови, което е лоша практика.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
                    Реално ситуацията не е толкова зле за ПИБ, поне в краткосрочен план. Затова и аз не продавах ПИБ днес сутринта. Защо смятам, че ПИБ ще спечели от ситуацията.
                    1). Голяма е вероятността изтеглените от ПИБ средства да са заместени от ресурс с по-ниска цена. Това естествено ще намали лихвените разходи.
                    2). Атаките срещу КТБ и ПИБ ще накарат Цеко Минев да изработи стратегия срещу бъдещи подобни злоумишлени действия, което по всяка вероятност ще увеличи стабилността на банката. Това в по-дългосрочен план.
                    Абе и Цеко е на хранилката. Ако решат да го сритат както сритаха Цецо Вас, няма какво да направи, ама Цеко слушка, не иска да го изографисват като ктитор, нр купува телекоми и за това "че иляди"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от rtf Разгледай мнение
                      2% за тези 5 емсеца или на годишна база?
                      Има голямо значение.
                      Отделно, трябва да се смята и премия за риска на депозит със сума над гарантираната.
                      Тези проценти винаги се дават на годишна база.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                        Ко стана бе?
                        Пазара каза ПИБата кърти сичкутъ таван! Тия 2.8 или 2.4. мое ги сънуваме
                        И цената скокна а и оборот има не е да кажеш 2 сделки за 5К
                        Реално ситуацията не е толкова зле за ПИБ, поне в краткосрочен план. Затова и аз не продавах ПИБ днес сутринта. Защо смятам, че ПИБ ще спечели от ситуацията.
                        1). Голяма е вероятността изтеглените от ПИБ средства да са заместени от ресурс с по-ниска цена. Това естествено ще намали лихвените разходи.
                        2). Атаките срещу КТБ и ПИБ ще накарат Цеко Минев да изработи стратегия срещу бъдещи подобни злоумишлени действия, което по всяка вероятност ще увеличи стабилността на банката. Това в по-дългосрочен план.

                        Коментар


                        • Пичове, вие четете ли отчети!? Който е чел 6-месечния на ПИБ и малко отбира какво и къде се гледа му е съвсем ясно има ли депозит на държавата там или няма. Иначе как се полувача фокуса - обявяваш че за дни си изплатил 800 млн. лв. депозити, а няма и седмица по-късно отчета ти показва че баланса пращи от ликвидност Ааа, да сетих се.. тия с 800-те млн. , за няколко дни са се успокоили и размислили и са си върнали обратно сичкото кеш в ПИБ
                          znae6t пак е най-точен... четете го внимателно

                          Коментар


                          • Ко стана бе?
                            Пазара каза ПИБата кърти сичкутъ таван! Тия 2.8 или 2.4. мое ги сънуваме
                            И цената скокна а и оборот има не е да кажеш 2 сделки за 5К

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
                              Към края на м. юни 6-месечният СОФИБОР е 1.4%, тъй че не виждам проблем лихвата да е около 2% за 5-месечен депозит.
                              2% за тези 5 емсеца или на годишна база?
                              Има голямо значение.
                              Отделно, трябва да се смята и премия за риска на депозит със сума над гарантираната.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                                Значи, няма как лихвата да е ниска 2%!
                                Към края на м. юни 6-месечният СОФИБОР е 1.4%, тъй че не виждам проблем лихвата да е около 2% за 5-месечен депозит.

                                Коментар

                                Working...
                                X