IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
    Не разбрах от колегата Начев кое точно е срамно? Според мен е срамна цялата ни борса и това, че цените на много активи нямат никаква връзка с действителността. По тази позиция например на борсата се въртят не повече от 1-2% от акциите, от 20-30 спекуланта и цената е избягала далече от реалната и от тази на която мажо оценява.
    Субективно считам, че е срамна позата, в която са държани останалите съсобственици на банката, различни от лицата ММ.

    Коментар


    • Не разбрах от колегата Начев кое точно е срамно? Според мен е срамна цялата ни борса и това, че цените на много активи нямат никаква връзка с действителността. По тази позиция например на борсата се въртят не повече от 1-2% от акциите, от 20-30 спекуланта и цената е избягала далече от реалната и от тази на която мажо оценява.

      Коментар


      • Някой хвърля 50 х.лв. за да придобие акции на пазарна.
        Друг пък (може и да не е друг) прави проверка за продавача на права на о,оо3 и се реализира сделка за 0,60 лв??!

        Поддържа се любопитството. Може би се поддържат интерес и надежди. Разиграват се сюжети и етюди.
        Срамна е цялата таза работа.
        Очевидно е, че нарочно ни държат в това неведение.

        Не можем да знаем за договорената схема.
        Двамата могат да продадат правата си, но не е задължително.
        Непродажбата може да означава (в частност) и тяхно бъдещо упражняване. Да запишат. Може да е договорено да им се предостави някакъв кредитен ресурс (обезпечен с акциите на банката), с който да платят записаните нови акции, да ги придобият. Възможно е тази схема да предвижда отчуждаване на новопридобитите акции (дори не само тях) в някакви последващи транзакции.
        Защо би им било необходимо да го правят?!
        Нямам идея.
        По този начин биха отложили във времето разкриването на личността на потенциалния нов инвеститор.
        Има и други възможни отговори.
        Има и други сценарии.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
          БМБ днес имаше пресконференция. Но май не каза нищо за Чакалнята. Нищо от търговията не подсказва какво следва. Пълна мъгла.
          Ще лъже и ще маже ден за ден, докато е той там на тази борса пари няма да се правят, историята го показва.
          М.... . ш..... ..й.о!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

            Нещо май не ме разбра... Поне съм толкова бесен, колкото и Бате Пешо.....
            Моя грешка в такъв случай. Извинявам се при това положение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nomche

              .................................................. ....................... Най-обичам така да ме увещават, че видиш ли нямало кой, та да си вземаме по още от същото............................................ ..........
              Нещо май не ме разбра... Поне съм толкова бесен, колкото и Бате Пешо.....
              И това ще мине ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                БМБ днес имаше пресконференция. Но май не каза нищо за Чакалнята. Нищо от търговията не подсказва какво следва. Пълна мъгла.
                При тия проблеми, които си има БХ да не мислиш, че го е грижа за чакалнята на гарата? Човека си има истински тегоби.....
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • БМБ днес имаше пресконференция. Но май не каза нищо за Чакалнята. Нищо от търговията не подсказва какво следва. Пълна мъгла.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                    Цената на неизползваните права се определя на аукцион, независимо на кой са собственост. И понеже такива ще има повече отколкото се търсят, цената на аукциона ще е минималната възможна.
                    Така пише в учебника ама не се знае.
                    Махни ги новобранците и не им обяснявай какво може и какво не. Много добре знаеш а и сме били свидетели как някой 'изнудвач ' може да купи правата пък да не запише.


                    ...
                    Или пък да запише ама при условие
                    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      Дали е сигурно? Ако се търсят 80млн права, а мажо реши, че ги продава по 1лв. неговите 90млн. - тогава какво става? (нали точно това си мислеше за справедлива цена. Верно, че няма да влезат в касата на банката, а в неговия джоб. )
                      Баси, аз си мислех, че мажо иска някой да се прилъже и да сипе едни милиони над пазарната цена. А то даже малко бил натоварил купувача, че да му иска пари за правата....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        Дали е сигурно? Ако се търсят 80млн права, а мажо реши, че ги продава по 1лв. неговите 90млн. - тогава какво става? (нали точно това си мислеше за справедлива цена. Верно, че няма да влезат в касата на банката, а в неговия джоб. )
                        Цената на неизползваните права се определя на аукцион, независимо на кой са собственост. И понеже такива ще има повече отколкото се търсят, цената на аукциона ще е минималната възможна.
                        Мненията ми не са препоръка за търговия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          Дали е сигурно? Ако се търсят 80млн права, а мажо реши, че ги продава по 1лв. неговите 90млн. - тогава какво става? (нали точно това си мислеше за справедлива цена. Верно, че няма да влезат в касата на банката, а в неговия джоб. )
                          Той може и да даде по левче на който ги вземе ако е сигурно, че после ще плати по 5лв. на акция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            Дали е сигурно? Ако се търсят 80млн права, а мажо реши, че ги продава по 1лв. неговите 90млн. - тогава какво става? (нали точно това си мислеше за справедлива цена. Верно, че няма да влезат в касата на банката, а в неговия джоб. )
                            И кой ще ги купи? Кой ще плати 2,75 лева за права за една акция и после 5 лева за самата нея или 7,75?!?!?!?
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Споко ,няма да стане,който му трябват права ще си ги веме на аукциона за неизполваните пак на тея нива
                              Дали е сигурно? Ако се търсят 80млн права, а мажо реши, че ги продава по 1лв. неговите 90млн. - тогава какво става? (нали точно това си мислеше за справедлива цена. Верно, че няма да влезат в касата на банката, а в неговия джоб. )

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                                Защо Батя казва, че мястото му е само на БФБ(наскоро не ме послуша и опита друга търговия, но се опари). Ами разковничето е, че нивото тук е мнооого ниско. Парите не се много, но както казват - сме малък, но много прост народ. Какви са тези "гении" дето бързат да продадат 1000 права по 0.001 и като си платят таксите и комисионните ще са даже на минус? Не се ли замислят, че цената може да стане десетки и стотици пъти по-висока, случайно ли е, че първоначално увеличението го искаха на 8лв.?
                                Споко ,няма да стане,който му трябват права ще си ги веме на аукциона за неизполваните пак на тея нива

                                Коментар

                                Working...
                                X