IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Честито, значи банката става бетон!

    Коментар


    • Министърът на икономиката току-що каза при Цветанка Ризова, че държавата е участвала в увеличението.

      П.П. Аз предполагах, че Бойко ще ги хване за гушата, но се оказа, че ММ са по-хитри...
      Last edited by 15%; 10.06.2020, 17:30.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Ако има държава, би трябвало в края на деня да излезе КФН или купувачът и да обявят кой е.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

          Кой е глупакът се пита?
          Глупаци са всички български граждани които сега искат или не ще станат акционери тук през някое подставено лице/фирма/пенсионен фонд или офшорка или друго(ще се разбере).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Най-логичното нещо да е по един или друг начин национализация
            Ле-ле!
            Бях зает да отговоря нещо на колегата Куйно и едва сега те видях.
            Признавам, че се изненадах.
            Много често съм на доста различно мнение от теб и това ми причинява негативни емоции, щото съм наясно, че тук из темите сме повече на твоя терен, отколкото на моя.

            Обаче, ето на, че и аз съм изказал някакво мнение, което смислово се доближава доста плътно до твоето.
            Какво извършихме ние, Равен!?!
            Дай да се разберем, това е само изолиран случай, иначе твърдо стоим зад частната собственост, пазара, демокрацията и либерализма

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение

              При баланс от 10мрд не само беше, а още е заложено много и някаква форма на подсигуряване сигурно е била смислена и защитима.
              Почти всеки 3-5 е клиент на банката, има кредити или карти или депозити. Работят хиляди хора, на които се плащат осигуровки.

              Бих ти препоръчал да не инвестираш в банки, май не ти понася. Купи си Treasury bond, и си спи спокойно.



              Ех, колега Qino!
              Знам, фен си ми!
              Така стоят нещата между хората, никой не може да е господар на емоцията.

              Аз пък ще кажа добра приказка за теб.
              Ако пуснем на пистата да се състезават твоята компетентност и твоята заядливост, все пак категорично бих заложил на компетентността.

              Чудесно знаеш и разбираш, че въобще не става дума за подсигуряване на баланс, клиенти, кредити, карти , депозити, осигуровки.
              Мейнстриймът е зададен и е доста мощен (въпреки преобладаващи широки обществени настроения ), консолидацията на елитите около него е ясна и видима и това е обект на защитата при този проект. Мен не питат, дори теб не питат.
              Ама може ли едно общество да бъде заложник на корпоративна структура, която няма никакъв ресурс и инструменти да убеди пазара в своята стойност?!
              Ако хипотетично предположим, че проблемът се решава чрез мобилизиране под някаква форма на обществен ресурс (за не знам си кой път), за Чий му е на обществото тази корпорация?! Тя може да е частна като собственост, но съдържателно е обществена структура, която допринася според средата и правилата. То, обществото, няма ли други инструменти за реализиране на това, което е заложено като стратегическа задача?!
              Някаква посока и смисъл провиждаш ли тук, а?!

              Благодаря за препоръката, предполагам че ме съветваш за италиански книжа, ама лотовете там дебелжки, бе, пък аз съм още мъничък! Пък за умните инструменти съм бая тъпичък.

              Коментар


              • Щом не видяхме 0,05/0,10 за 1право мани бегай ще си е и за напред

                Коментар


                • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                  Средно 2.54 а записват и плащат 5 лв.?
                  Записването е едно плащането с съвсем друго.
                  Кой е глупакът се пита?

                  Коментар


                  • Средно 2.54 а записват и плащат 5 лв.?
                    Записването е едно плащането с съвсем друго.
                    Кога ще обяват КОЙ е купувача?
                    Last edited by superexpert; 10.06.2020, 15:23.

                    Коментар


                    • За последните 6 месеца са изтъргувани 2.3мил акции на средна цена 2.54лв.
                      Явно пазарът доста сполучливо е оценил банката - и преди увеличението, и сега. Има ли ликвидност, работи...


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                        Вече и на минус ... няма да се изненадам до края на деня да видим и 2.10 лв
                        Едва ли. По-умните кешираха новината. Не вярвам да продават повече.

                        Коментар


                        • Вече и на минус ... няма да се изненадам до края на деня да видим и 2.10 лв

                          Коментар


                          • Най-логичното нещо да е по един или друг начин национализация

                            Коментар


                            • Тогава вече ще остане само БМБ да си свърши работата и Юли да имаме вече Банков Съюз, от което фундамента тук става вече съвсем друг.

                              Коментар


                              • Ако е имало двама кандидати за пакета ,как ще решат на кой ще го дадат?

                                Коментар

                                Working...
                                X