IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Начев, не целях публична дискредитация!
    Вчера си правих на ум сметката и днес като четох поста и си викам - щом Начев казва - явно е прав. И се притесних, щото с възрастта и грешките зачестяват. Та затва и пуснах ексел и се успокоих. Та, благодарение на теб, се почувствах подмладен някак.
    А помисли ли версията някой да купи 110 мио права за да провали вдигането на капитала? Невротико-конспиративен план, нали?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение
      Парите за гаранция на лева автоматично стават свободни а те са милиарди.
      Я пак? (про)дават инвестициите - взимат евра, прибират левчетата - дават евра. Игра с нулев резултат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
        ……………………………………………………..

        Въобще мнооого въпроси има - дано и КФН да наблюдават внимателно.....


        Съмнявам се в това, защото тя "девойката" има къде къде по-важни грижи и мисли в момента от някакво си увеличение на капитал, еврозони и т.н.

        Коментар


        • Това и аз се чудя, защо продават или създават ликвидност?

          Коментар


          • Интересна е ролята и на ПФБК тук.

            Свързано лице с банката е !

            Основен продавач по ПИБ позицията в последния месец ?

            Капитал писаха ,че по договор щели да вземат такса 4 000 000 лв при успешно пласиране на цялата емисия от увеличението на капитала.

            Ако запише само държавата - каква е заслугата на посредника ?

            А и се сещам за 1 провалено съвсем наскоро увеличение на капитала от ПБФК

            Въобще мнооого въпроси има - дано и КФН да наблюдават внимателно.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
              Съществува и варианта за враждебно изкупуване, някой да наддаде и да ги купи не този, който трябва. Нали е скрит аукциона, някой да даде потенциално висока цена и взема всичко, не е ли така?
              На теория е така.
              Ама защо да го прави?!
              За да стане миноритар и да сподели нашата съдба, ли?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                Начев, лека корекция за цената на необходимите права - 5 500лв е сумата.
                Иво, по принцип тук не е много приемливо да се правят грешки с цял порядък.
                Обаче, цялата ситуация е докарана до такъв абсурд, че съм обзет от пълна досада и не извадих дори калкулатор.

                Каквото и да кажа, станах за пълен смях!
                Хубаво е само, че опозоряването ми ме кара да се усмихвам.
                Имам един списък от поне 10-ма честолюбиви колеги, които в подобна ситуация няколко дни ще отричат, а после всичко ще завърши с ритуално, но тайно харакири
                Аз отървах кожата


                Коментар


                • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                  То е ясно , че зад всичко стоят много пари за "усвояване", но за да се докова до тях трябва власт, а власт се държи с хубав PR. За това обикаля като въртоглав с джипа си.
                  Тиквата е несменяем, това трябва ад е ясно на всички. Сметката е проста - имаш поне 300 000 пряко свързани с партията му държавни служители и техните семейства, още поне толкова имаш в свързани бизнеси и техните работници (нали сме наясно, че герП държат всичко и неслучайно по малките магазинчета има плакати на герП в предизборни времена) - там е ясно, не гласуваш за герП, особено в малките населени место това е много лесно проверимо, утре си чао и на борсата за безработни, още поне 300 000 имап, които гласуват за герП като най-голямата "дясна" партия, щото _иначе идват комунистите, бате, по-добре герП, а нне комунистите" (ходи му обяснявай, че всъщност са едно и също), още поне 100 000 имаш, на които е налепил стиропор по панеляка и те са му гласоподаватели до гроб. До тук си с 1 милион гласа, т.е. първа сила при всички положения, особено при гласуващи 2,5-3 милиона души. И каквото дойде отгоре - купени гласове, наши хора и т.н., та няма падане, освен ако сами не искат да паднат, ма при толкова кинта от ЕС, дето и сами си я делкат вече (делят само с ДПС, всички други кметове са техни), що им е да падат?

                  та увеличенито, пипбел, ще мине като стой та глей, а ЕЦБ културно ще си затвори очите, най-малкото щото няма за кой макро показател да се хване, при положение че нашите са по-добри от на едни 80% от членовете в ЕЗ, а и Хърватска е пакет с нас, така че няма как да не мине. После кражбелът е ясен, а Али Баба да си лае, все тая, на никого на му пука - тук е така!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Съществува и варианта за враждебно изкупуване, някой да наддаде и да ги купи не този, който трябва. Нали е скрит аукциона, някой да даде потенциално висока цена и взема всичко, не е ли така?

                    Коментар


                    • Мераклия.

                      Коментар


                      • Начев, лека корекция за цената на необходимите права - 5 500лв е сумата.

                        Коментар


                        • Кой е паяка?

                          Коментар


                          • Спокойно паяка ще ги запише всичките .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Ще има кинтаааааа, яко кинтаааааа, те затова се е вторачил. Иначе увеличението ще мине, но мен това не ме касае, касае ме само цената на акцията, че да ракарам едни финални бройки, ма тя е заспала явно и без изгледи за събуждане
                              То е ясно , че зад всичко стоят много пари за "усвояване", но за да се докова до тях трябва власт, а власт се държи с хубав PR. За това обикаля като въртоглав с джипа си.

                              Коментар


                              • Аз си мисля, че едни олигарси ще допуснат други като тях да имат не лош миноритарен дял и дума в управлението на банката, за което са се разбрали на повече от добра цена. Ще видим, не остана много.

                                Коментар

                                Working...
                                X