IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз пък съм убеден че инвестицията си заслужава …….. а вие злословите щото не сте в меда... но няма как всички да са там …. ще бъдете възнаградени с дубъл пък ако и тогава не сте доволни то сте най-обикновени мръшляци и то от долна проба

    Коментар


    • Гледам Начев убийствено точно ги е разпердушинил нашите некадърници до най малка подробност. Сбъркал си е професията - трябвало е разследващ журналист да стане.
      А Полки много ясно е обосновал защо се е случило.

      Естествено че сега ще им трябва още време - такива са ги изс...., че колкото повече се мъчат да замазват толкова повече ще мирише.

      Наистина Господ трябва да е Българин и решението за това да е взето на най високо ниво (доста съмнително) че да минем между капките, иначе тая чакалня ми се вижда мишън импосибъл.

      Коментар


      • Аз ще им простя ако ни вкарат в ЕРМ2.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
          Като чета, нагласите са, че увеличението няма да стане, че ЕРМ2 през крив макарон. Друго де чудя, защо толкова искате да не се случат? Уж инвеститорски форум. За мен нормалното е на всички да ни се иска да станат нещата.

          Ти отдавна не жаслужаваш да ти се отговаря!
          Тук всички искат да се случат нещата, но никой здраво стъпил човек няма да им прости пропуснатото време на "Големите СХемаджии", както допуснатите грешки при решаването на толкова публичен казус в най публичната търговия,- с ПРАВА на записване , ПРАВО на % участие, и ВРЕМЕ на упражняване на всичко това , при условие че всите глутници вкупом се обединиха;- Видите ли ,-туй е най големият ни предстоящ келипир, който мажовците предварително оцениха и обрулиха крушата (та почти съм сигурен, че до последно и на тях са им треперели мартинките,- "не упущат ли келипира", но не смеят и да подсещат!
          Та така,- ти нямаш нужда да ти се обяснява, що е тая "неблагодарност форумна"!
          Срамувам се да коментирам, но заченах от Полки и Начев,- Чест Ви прави!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

            Аз затова продадох всичко вчера. Може и да съм сбъркал и да стане 3+ може и 4. Ама някакси много изнасилено стават нещата тука. Иначе банката си е супер и аз съм клиент от почти 20 год. Като обслужване нямат равни, въпреки че последно време и други банки се стараят. Успех на акционерите искрено пожелавам!!!
            Евала, че си поне позитивен. То всичко е изнасилено в Б-я, хубавото е когато има кратки прозорци за възможности и подкрепа и отвън, според мен покрай Короната и нас и Хърватска сме им добре дошли в Еврозоната, от време на време им трябва да я разширяват. Така, че ще стане заради чужбината с малка помощ и от нас, не ако всички бяха като форума, нямаше да стане нищо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
              Като чета, нагласите са, че увеличението няма да стане, че ЕРМ2 през крив макарон. Друго де чудя, защо толкова искате да не се случат? Уж инвеститорски форум. За мен нормалното е на всички да ни се иска да станат нещата.
              Аз затова продадох всичко вчера. Може и да съм сбъркал и да стане 3+ може и 4. Ама някакси много изнасилено стават нещата тука. Иначе банката си е супер и аз съм клиент от почти 20 год. Като обслужване нямат равни, въпреки че последно време и други банки се стараят. Успех на акционерите искрено пожелавам!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                браво, Напълно реалистична хипотеза.

                Да повторим най-важната дума - ХИПОТЕЗА и да я развием с малко сметки.

                Ако бяха запознати и подготвени, че има едно важно съотношение 70:30, което е свързано със сериозни последици, кой ги би през устата да говорят веднага за купени 108 млн. + 2 млн. права. Заявиха го в прав текст и категорично подчертаха - купувачи са държавата + 1 частен инвеститор.

                Сега вече удобно се размята сценарий, че видите ли, ИП е купило правата от свое име, но в полза на някакви свои клиенти. Измислиха тази схема с известно закъснение. Не е изключено и антидатирано да са променили договорите и да са докарали необходимите проценти.
                Респективно, купените права вече са станали 76 млн. + 33 млн.

                Обаче, ето ти нов проблем! Частният инвеститор, който е упорито и непонятно защо още скрит, се оказва че няма готовност да хвърли от свое име подобни пари.
                Доста е различно да похарчиш 1,8 % от 200 млн. = 3,6 млн., а съвсем друго е да се налага да купиш 30 % от 200 млн.
                Което вече прави 60 млн. лв

                Очевидно е, че тези пари трябва да се вземат отнякъде, да се изсмуче от въздуха някакво фотогенично и валидно основание, да се приготвят документи, да се свикат заседания на бордове, захранване на сметки и т.н.

                За всичко това трябва В Р Е М Е !


                Допълнение!
                Леко дописвам, защото тази вечер в новинарския блок чух нещо, което окончателно ме закова. Притеснено и объркано смънкаха, че частните инвеститори изведнъж вече са станали няколко.
                Т.Е. вероятно вече се работи по схема, споменатите по-горе 33 млн. права да бъде разхвърляна постфактум между няколко лица, които формално ще останат скрити зад съответното ИП, което уж е приело поръчките им.
                Помислете, няма да е лесно да се измисли убедително основание за наливане на 60 млн. накуп в едно единствено лице?!?
                Всичко това беше обяснено във връзка с удължаване на срока за записване/плащане и респективно отлагането на обявяването на конкретните имена - нови частни акционери.
                Нали разбирате, трябва да се измислят някакакви убедителни основания за предоставяне на ресурс - в договора за кредит не може да пише: Даваме ти пари, че да закупиш новоемитирани акции на банката


                Всичко това не е истина, това е просто полет на развинтената ми фантазия, ама същата тази моя болна фантазия се чуди и се мае - абе, тия кво си мислят, че ЕЦБ и ЕК са напълно наивни и са зелени откъснати от росното поле.

                Боже, колко мъка има на този свят!


                За всичко това трябва В Р Е М Е ! -и виносните сме ние , че не си довършихме нещата през 1990/91 , а се предоверихме и задоволихме с възможността за частната практика и наританата "стапанска милиция" и "ДС" , а те си прекроиха нородното и държавното с ПРАВО и НАСЛЕДСТВО!!!!

                Коментар


                • Като чета, нагласите са, че увеличението няма да стане, че ЕРМ2 през крив макарон. Друго де чудя, защо толкова искате да не се случат? Уж инвеститорски форум. За мен нормалното е на всички да ни се иска да станат нещата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                    Хората много обичат държавни банки, от едно време!
                    държавни, но в коя държава???

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                      това е нивото на калинките назначени на държавни службички в цялата държава ..... не знаят законите, не могат да ги прочетат, нито пък могат да ги разберат ..... в две министерства (икономика и финансово) и в една комисия (фин.надзор) и БНБ не може да се намери един човек който да посочи елегантен начин да се избегнат пречките и никой да не разбере ....... сега цялата държава и половин европа им гледа цирка и им се смее .... 11 месеца след доклада на ЕЦБ за стрес-тестове все още не сме стигнали до никъде с увеличението на капитала, но за сметка на това ежечасно ни се обяснява как всичко върви по "мед и масло" и как "парите обичали тишината"...

                      толкова е абсурдно всичко случващо се, че чак не ми се пише...


                      Срамно та Гнусно ... и не виждам смисъл да се коментира, - нооо такава си е реалноста и най лошото е, че нема и да се промени скоро!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        браво, Напълно реалистична хипотеза.

                        Да повторим най-важната дума - ХИПОТЕЗА и да я развием с малко сметки.

                        Ако бяха запознати и подготвени, че има едно важно съотношение 70:30, което е свързано със сериозни последици, кой ги би през устата да говорят веднага за купени 108 млн. + 2 млн. права. Заявиха го в прав текст и категорично подчертаха - купувачи са държавата + 1 частен инвеститор.

                        Сега вече удобно се размята сценарий, че видите ли, ИП е купило правата от свое име, но в полза на някакви свои клиенти. Измислиха тази схема с известно закъснение. Не е изключено и антидатирано да са променили договорите и да са докарали необходимите проценти.
                        Респективно, купените права вече са станали 76 млн. + 33 млн.

                        Обаче, ето ти нов проблем! Частният инвеститор, който е упорито и непонятно защо още скрит, се оказва че няма готовност да хвърли от свое име подобни пари.
                        Доста е различно да похарчиш 1,8 % от 200 млн. = 3,6 млн., а съвсем друго е да се налага да купиш 30 % от 200 млн.
                        Което вече прави 60 млн. лв

                        Очевидно е, че тези пари трябва да се вземат отнякъде, да се изсмуче от въздуха някакво фотогенично и валидно основание, да се приготвят документи, да се свикат заседания на бордове, захранване на сметки и т.н.

                        За всичко това трябва В Р Е М Е !


                        Допълнение!
                        Леко дописвам, защото тази вечер в новинарския блок чух нещо, което окончателно ме закова. Притеснено и объркано смънкаха, че частните инвеститори изведнъж вече са станали няколко.
                        Т.Е. вероятно вече се работи по схема, споменатите по-горе 33 млн. права да бъде разхвърляна постфактум между няколко лица, които формално ще останат скрити зад съответното ИП, което уж е приело поръчките им.
                        Помислете, няма да е лесно да се измисли убедително основание за наливане на 60 млн. накуп в едно единствено лице?!?
                        Всичко това беше обяснено във връзка с удължаване на срока за записване/плащане и респективно отлагането на обявяването на конкретните имена - нови частни акционери.
                        Нали разбирате, трябва да се измислят някакакви убедителни основания за предоставяне на ресурс - в договора за кредит не може да пише: Даваме ти пари, че да закупиш новоемитирани акции на банката


                        Всичко това не е истина, това е просто полет на развинтената ми фантазия, ама същата тази моя болна фантазия се чуди и се мае - абе, тия кво си мислят, че ЕЦБ и ЕК са напълно наивни и са зелени откъснати от росното поле.

                        Боже, колко мъка има на този свят!
                        това е нивото на калинките назначени на държавни службички в цялата държава ..... не знаят законите, не могат да ги прочетат, нито пък могат да ги разберат ..... в две министерства (икономика и финансово) и в една комисия (фин.надзор) и БНБ не може да се намери един човек който да посочи елегантен начин да се избегнат пречките и никой да не разбере ....... сега цялата държава и половин европа им гледа цирка и им се смее .... 11 месеца след доклада на ЕЦБ за стрес-тестове все още не сме стигнали до никъде с увеличението на капитала, но за сметка на това ежечасно ни се обяснява как всичко върви по "мед и масло" и как "парите обичали тишината"...

                        толкова е абсурдно всичко случващо се, че чак не ми се пише...
                        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                          Даже и тук не си разбрал защо беше целият цирк
                          Е как да разбере като превъзбуден подскача в темата и повтаря като папагал ЧАКАЛНЯТА, КОГА ЩЕ ВЛЕЗЕМ В ЧАКАЛНЯТА, КОГА ? Поредния платен грантаджия

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            Леко дописвам, защото тази вечер в новинарския блок чух нещо, което окончателно ме закова. Притеснено и объркано смънкаха, че частните инвеститори изведнъж вече са станали няколко.
                            ...
                            Боже, колко мъка има на този свят!
                            Toва е, защото са се светнали, че над 3% ще трябва да пускат уведомления. Вчера го написах, явно "Урааа, Ганчо" е снесъл където трябва

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                              Ако си ме следил, пиша още от Март и по темата за т.н. Корона. Това беше активно мероприятие, нито общо със здравето. Трябваше хората да придобият за два месеца нови навици (научно толкова трябват за един навик 60 дни) - да работят виртуално от хоум офис, да не ходят на училище, в офиса да не стъпват - и хорате свикнаха - стана им навик, Не можеш ги накара вече да ходят на фитнеси, по молове, но са ОНЛАЙН. Майкрософт на Бил Гейтс, стана 1.5 трилиона маркет капитализация. Беше и за да се създаде паника, за да си продадете акциите, и много го направи. А сега няма как да ви вкарат пак за 60 дни в карантина, защото ако пак го направят - никога няма да могат да ви извадят отново. Ще си стоите в къщи и ще мизерувате, а на Бойко, и на не само на него им трябват работници. Разбра ли защо - защото каквото са искали го постигнаха.
                              Даже и тук не си разбрал защо беше целият цирк

                              Коментар


                              • Хората много обичат държавни банки, от едно време!

                                Коментар

                                Working...
                                X