IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не съм гледал точна статистика, но приблизително от времето, когато последно беше на 2.50 досега са се изтъргували не по-вече от 250-300 хил. акции. На средна цена около и под 2 лв. Ще рече, че някой на цената на 1/2 млн. срути акцията наполовина. Това е тема за размисъл. Въпросът пред нас е какво правим - всеки си решава сам. За мен фундаментът тук е доста над 2.50, макар да не мисля че е чак 5 лв. Който има дълбоки джобове и нерви като въжета ще продължи да усреднява на ниско ниво. Онзи, който изсипа дотук 1/4 млн. акции за да види днешните цени, рано или късно ще поиска да види и по-високи. Много по-високи. Ясно е, че щом държавата е акционер, сценарият на банката от "Гарибалди" няма да се повтори.
    Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Не съм писал тук отдавна. Наистина ще трябва да стане интересна банката скоро. Новите акционери наляха 200млн собствен капитал в ПИБ, днешната пазарна капитазация е 260млн. лв. Значи сега се търгува на 0,55лв на акция преди увеличението. Ако вземе да падне още малко ще излезе, че наистина преди намесата на държавата банката нищо не е струвала.
      Един ден банката ще си изкупи акциите обратно от държава и то на по - висока цена, така, че държава да излезе на печалба и тези 200 мил ще излязат пак, а банката ще си остане с хартиите.

      Коментар


      • Много е грозно да триете цели постове, без причина.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

          Ти знаеш много добре, че цена на БФБ не означава нищо, ХДПАТ нали беше и Милиард, значи ли нещо? Както и предположението ти, че преди увеличението не е струвала нищо. Тя струваше повече, защото при 5 лв. малко се разми и капитал.

          Това, което няма никой да напише във форума, е че вече и в Европа и наскоро и от БНБ заговориха, че банковия сектор има само един път - на консолидация. Големите ще става по-големи, тогава и някои ще се сетят, че освен дивиденти, има и придобивания и т.н.
          ПИБ оново се явяват лидери с тази рейтингова оценка преди седмица и нещо. Нещо, което е положително, отново се очерни - поръчково.
          Харко, ако цената на БФБ за теб не значи нищо, то не знам въобще защо се занимаваш да пишеш в този форум. Все пак форума е за инвеститори, които малко или много имат за цел да печелят пари от промяна в цената на акцията. Ти ако можеш да печелиш от това, че book value-то се е покачило с 1 левче примерно, евала. Но определено започвам да смятам, че мястото ти е по-скоро в книгата за отзиви от доволни клиенти на банката и прогнози за сайта леканощдечица, а не във форума на инвестор. Тук хората са дошли да обменят мнения и коментари относно това как да печелят пари на борсата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

            ОТ АПРИЛ ВИ ПИША. В БАНКОВАТА СИСТЕМА В Б-Я ИМА ДВА ПЕРИОДА - ПРЕДИ И СЛЕД ЕЦБ. ВЕЧЕ СМЕ В ПЕРИОДА, КОГАТО ГОСПОДАР НА БАНКИТЕ В Б-Я Е ЕЦБ. НИЩО ОБЩО С ПЕРИОДИТЕ от 1997, 2014 и т.н. свързани със скелети и т.н. А тази банка е оцеляла всички периди и всякакви катаклизми. Никога няма забравя рекламата им - изплатихме 1 милиард, можеме и още. Тогава цената беше към 2.50 по спомен. ВИЕ ВИЖДАТЕ ЛИ РАЗЛИКИТЕ ОТ 2014 и СЕГА 2020 - СУАП СДЕЛКА С ЕЦБ, ФОНД ЗА ПРЕСТРУКТУРИРАНЕ НА ЕЦБ, НАДЗОР ОТ ЕЦБ?
            Що за хора пишат в тоя форум се чудя?
            Да бе да, голяма работа е рекламата. Даже не знаех, че я е имало.. Изплатили 1 милиард ама с пари наляти от хазната, за да няма фоерверкова музика. Като реверанс после пробваха да натресат на държавата дял на бомбастичната цена от 8лв/картон. Голяма реклама си запомнил. А помниш ли оная с мармота и шоколадчето. Ако свали едни 50 стинки може да се позамисля, но дотогава при мижави лихви и корона,криза, имаш опцията да ни плашиш с Ецб
            без препоръка, разбира се

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

              Ти знаеш много добре, че цена на БФБ не означава нищо, ХДПАТ нали беше и Милиард, значи ли нещо? Както и предположението ти, че преди увеличението не е струвала нищо. Тя струваше повече, защото при 5 лв. малко се разми и капитал.

              Това, което няма никой да напише във форума, е че вече и в Европа и наскоро и от БНБ заговориха, че банковия сектор има само един път - на консолидация. Големите ще става по-големи, тогава и някои ще се сетят, че освен дивиденти, има и придобивания и т.н.
              ПИБ оново се явяват лидери с тази рейтингова оценка преди седмица и нещо. Нещо, което е положително, отново се очерни - поръчково.
              Мога да оспоря част от твърденията ти. Твърдението ти, че цената на БФБ не означава нищо за мен е повърхностно. Има голямо значение кога влизаш и кога излизаш. Това определя дали печелиш или губиш. Лично аз имам много добри спомени от ХДПАТ и даже си го спомням с умиление. Но за да знаеш на каква цена да купиш и продадеш трябва да знаеш и стойността на компанията и процесите които я движат. Ако не знаеш тези две неща се превръщаш в жертва на финансовите пазари.
              По отношение на консолидацията мисля, че изхождаш от грешна гледна точка. ПИБ трудно би участвал в процес на консолидация като придобиващо дружество. За мен той по-скоро би бил цел за придобиване, но за да имаме сделка трябва да се изравнят разбиранията за стойност на мажоритарите и потенциалните купувачи. До момента в годините е имало значителни разминавания.
              Сигурен ли си, че няма български банки с по-висок рейтинг?
              С това не искам да кажа, че текущата цена на акцията е висока или ниска. Просто намирам някакви несъответствия в думите ти и ми идва от вътре да ти ги посоча за да ти помогна да погледнеш света от друг ъгъл и да разшириш познанията си. Предполагам си благодарен за всички гледни точки..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                ОТ АПРИЛ ВИ ПИША. В БАНКОВАТА СИСТЕМА В Б-Я ИМА ДВА ПЕРИОДА - ПРЕДИ И СЛЕД ЕЦБ. ВЕЧЕ СМЕ В ПЕРИОДА, КОГАТО ГОСПОДАР НА БАНКИТЕ В Б-Я Е ЕЦБ. НИЩО ОБЩО С ПЕРИОДИТЕ от 1997, 2014 и т.н. свързани със скелети и т.н. А тази банка е оцеляла всички периди и всякакви катаклизми. Никога няма забравя рекламата им - изплатихме 1 милиард, можеме и още. Тогава цената беше към 2.50 по спомен. ВИЕ ВИЖДАТЕ ЛИ РАЗЛИКИТЕ ОТ 2014 и СЕГА 2020 - СУАП СДЕЛКА С ЕЦБ, ФОНД ЗА ПРЕСТРУКТУРИРАНЕ НА ЕЦБ, НАДЗОР ОТ ЕЦБ?
                Що за хора пишат в тоя форум се чудя?
                знаеш ли колко банки в европа бяха оставени да прилича на банка, да се казва банка, да работи като банка.... с явното съучастие на ЕЦБ... виж им историческите данни за цените на акциите, направи сметка колко е 'далаверата' за акционерите и после се прехласвай по ЕЦБ

                друг е случаят ако си служител и висш състав в банката, тогава за теб е супер тя да си работи каквото и да случи и където и да иде цената, но акционерите това особено не ги грее...говоря за миноритарните акционери.

                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Няма значение, не разбираш
                  Last edited by BSEtrader; 19.11.2020, 22:18.

                  Коментар


                  • Помните ли под какъв натиск беше тази банка 2014? Май забравихте. А сега се опитайте да проумеете, че сме 2020 и колко много неща се промениха оттогава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      бъркаш политика и желания с реалност...то и прокуратурата и съда са бетон за регулаторите да не говорим....

                      отговорът е ясен - кой влезе на 5 лв и защо.... кой не влезе и защо... какво са видели акционерите тук за целият период след първоначалното листване

                      само слухове, че идва 'големият акционер от запад', спекулации и супер резултати без стотинка дивидент, докато четем за георгиус, жирардели, облигации, кремиковци, инспекции, помощ от държавата, слухове и накрая всички плащаме по 5 кинта на акция от джоба си....

                      супер е нали

                      ПП купувал съм пиб на 1.07, когато никой не купуваше онази зима... въпросът е, че по тази позиция всичко е само целофан и обещания за акционерите - малките. Големите си я ползват банката като взаимоспомагателна каса. Спирам.
                      ОТ АПРИЛ ВИ ПИША. В БАНКОВАТА СИСТЕМА В Б-Я ИМА ДВА ПЕРИОДА - ПРЕДИ И СЛЕД ЕЦБ. ВЕЧЕ СМЕ В ПЕРИОДА, КОГАТО ГОСПОДАР НА БАНКИТЕ В Б-Я Е ЕЦБ. НИЩО ОБЩО С ПЕРИОДИТЕ от 1997, 2014 и т.н. свързани със скелети и т.н. А тази банка е оцеляла всички периди и всякакви катаклизми. Никога няма забравя рекламата им - изплатихме 1 милиард, можеме и още. Тогава цената беше към 2.50 по спомен. ВИЕ ВИЖДАТЕ ЛИ РАЗЛИКИТЕ ОТ 2014 и СЕГА 2020 - СУАП СДЕЛКА С ЕЦБ, ФОНД ЗА ПРЕСТРУКТУРИРАНЕ НА ЕЦБ, НАДЗОР ОТ ЕЦБ?
                      Що за хора пишат в тоя форум се чудя?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                        Какви глупости точно съм написал обясни. Аз мисля, че съм използвал само математика за 2 клас.
                        200млн вкарани нови пари от новите акционери, а пазарна оценка на банката сега 260млн, значи оценяват банката преди новите пари на 60млн лв, което е точно 55ст на акция преди увеличението. Кажи кое не е така. А най-интересното, че и аз защитавам твоята теза, че трябва да става евтино на тия нива, ама ти пак не си съгласен нещо
                        Ти знаеш много добре, че цена на БФБ не означава нищо, ХДПАТ нали беше и Милиард, значи ли нещо? Както и предположението ти, че преди увеличението не е струвала нищо. Тя струваше повече, защото при 5 лв. малко се разми и капитал.

                        Това, което няма никой да напише във форума, е че вече и в Европа и наскоро и от БНБ заговориха, че банковия сектор има само един път - на консолидация. Големите ще става по-големи, тогава и някои ще се сетят, че освен дивиденти, има и придобивания и т.н.
                        ПИБ оново се явяват лидери с тази рейтингова оценка преди седмица и нещо. Нещо, което е положително, отново се очерни - поръчково.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                          БАНКИТЕ МИНАХА ДВЕ ПРОВЕРКИ ОТ ЕЦБ. НЕ ЗНАМ ЗА КАКВИ СКЕЛЕТИ ГОВОРИТЕ. ФОРУМЪТ Е ПЪЛЕН С ХОРА, КОИТО НЕ МОГАТ ДА МИСЛЯТ.
                          бъркаш политика и желания с реалност...то и прокуратурата и съда са бетон за регулаторите да не говорим....

                          отговорът е ясен - кой влезе на 5 лв и защо.... кой не влезе и защо... какво са видели акционерите тук за целият период след първоначалното листване

                          само слухове, че идва 'големият акционер от запад', спекулации и супер резултати без стотинка дивидент, докато четем за георгиус, жирардели, облигации, кремиковци, инспекции, помощ от държавата, слухове и накрая всички плащаме по 5 кинта на акция от джоба си....

                          супер е нали

                          ПП купувал съм пиб на 1.07, когато никой не купуваше онази зима... въпросът е, че по тази позиция всичко е само целофан и обещания за акционерите - малките. Големите си я ползват банката като взаимоспомагателна каса. Спирам.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Хари, позоваваш се на проверките на ЕЦБ, но те отразени ли са счетоводно в баланса на банката?
                            Едно от малкото дружества, на които съм виждал отчети и на български и на английски, намекваш, че нещо там е нередно или не е отразено ли?
                            Аз не мога да си представя, че в последните години и сега още повече може банка в Б-я да направи и най-малка нередност или грешка в отчет, та камо ли публична.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                              БАНКИТЕ МИНАХА ДВЕ ПРОВЕРКИ ОТ ЕЦБ. НЕ ЗНАМ ЗА КАКВИ СКЕЛЕТИ ГОВОРИТЕ. ФОРУМЪТ Е ПЪЛЕН С ХОРА, КОИТО НЕ МОГАТ ДА МИСЛЯТ.
                              Алоу мислещият кажИ за цената, кога Ааа?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                                Малко много глупости си написал и тоя път.
                                Какви глупости точно съм написал обясни. Аз мисля, че съм използвал само математика за 2 клас.
                                200млн вкарани нови пари от новите акционери, а пазарна оценка на банката сега 260млн, значи оценяват банката преди новите пари на 60млн лв, което е точно 55ст на акция преди увеличението. Кажи кое не е така. А най-интересното, че и аз защитавам твоята теза, че трябва да става евтино на тия нива, ама ти пак не си съгласен нещо

                                Коментар

                                Working...
                                X