IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
    може, не споря, но определено в някакъв момент се говореше за интерес от сантандер, а за обб почти съм сигурен, че бяха на дюдилиджънс вътре
    Да и НБГ имаха интерес.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
      Испанската беше La Caixa, а гръцката беше Пиреос през 2007.
      може, не споря, но определено в някакъв момент се говореше за интерес от сантандер, а за обб почти съм сигурен, че бяха на дюдилиджънс вътре

      Коментар


      • Тук май моментната прИмоция е към края си...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
          EquityPrivate е прав, интересът за покупка беше точно в края на лятото, някъде по това време на 2008 година. вече не помня чий беше интереса, май на НБГ, а преди това 2007 беше на Банко Сантандер, пак по спомени говоря.
          Испанската беше La Caixa, а гръцката беше Пиреос през 2007.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
            Сега наистина чуждестранните инвестиции напускат страната а дяловете им биват купувани от големите местни играчи.

            След няколко години, когато е ясно, че глобалната икономика се е стабилизирала и има устойчив ръст на БВП, тогава чужденците ще се целят в компании като ПИБ.
            След няколко години я камилата, я камиларя.
            Не вижда защо някой трябва да купува нещо сега като се цели в неясно и несигурно събитие в далечното бъдеще, като се опира на неясни и несигурни трендове и желания, обратни на настоящите, които евентуално могат да се появят, но може и да не се проявят.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
              Тогава няколко френски и гръцки банки правиха много детайлно проучване на банката и се отказаха да я купуват.
              Въпросът е "отказаха да я купуват" на каква цена?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
                Equity, нещо съвсем се оплете – интереса за покупка беше 2007 точно дни преди кризата.
                Банката направи ИПО през 2007 и малко преди това имаше интерес от една гръцка и една испанска банка. До продажба не се стигна до известна степен заради арогантноста на мажоритарите. Тогава дори нямаше консултанти по сделката и това бяха по-скоро запитвания, но не и реален дю дилиджънс, поне не от страна на испанската банка.
                Официалният процес по продажбата беше през втората половина на 2008 и консултант по сделката от страна на ПИБ бяха Rothschild & Co.
                Тогава няколко френски и гръцки банки правиха много детайлно проучване на банката и се отказаха да я купуват.

                Коментар


                • EquityPrivate е прав, интересът за покупка беше точно в края на лятото, някъде по това време на 2008 година. вече не помня чий беше интереса, май на НБГ, а преди това 2007 беше на Банко Сантандер, пак по спомени говоря.

                  Коментар


                  • Сега наистина чуждестранните инвестиции напускат страната а дяловете им биват купувани от големите местни играчи.

                    След няколко години, когато е ясно, че глобалната икономика се е стабилизирала и има устойчив ръст на БВП, тогава чужденците ще се целят в компании като ПИБ.

                    Нищо ново под слънцето.

                    Естествено говорим за хоризонт от няколко години.

                    Като се замисля няма голяма руска банка с дъщерна в БГ, а лично аз си представям ПИБ да се продаде на подобен банков гигант.

                    Времето ще покаже как ще се развият нещата.
                    Veni, Vidi, Vici

                    Коментар


                    • Equity, нещо съвсем се оплете – интереса за покупка беше 2007 точно дни преди кризата.

                      Коментар


                      • Екуити,

                        Аз бях тук 2008 и знам ситуацията: нека припомним, че дойдоха гърците в момент, в който се сгромолясваха акциите им там. Слава богу, че не ги купиха, я виж какво става с гръцките банки тук!

                        И сега и тогава, причината беше в техните проблеми там.

                        МКБ са го закъсали яко в Унгария и ОТП отказа да ги купи, така че не ми ги говори тия глупости.

                        Коментар


                        • Бертрам, що не си купиш акции от МКБ като толкова я харесваш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                            Ако падне до 2.1 ще допълвам

                            Тук виждам потенциал до поне 3 лв. на акция.

                            Най-логичното развитие по тази позиция ми се вижда продажба на банката на чужд инвеститор след 2-3 години на цена доста по-висока от сегашната.
                            Най-важното е кой ще е този инвеститор. Повечето доста се опариха от покупките си в България и въобще в източна Европа в периода 2004-07г, така че сега може и да не е толкова лесно да се продаде третата най-голяма банка в страната.
                            За това е интересно да се поспекулира кой би я купил, за да се определи и дали би я купил някъде близо до балансовата им стойност или по-скоро би бил някой, който търси да купи много евтино.
                            Аз в момента не мисля, че има банка която би искала да купи ПИБ. Тези, които проявиха интерес в края на 2008 и направиха детайлен дю дилиджънс, се разбягаха като опарени.

                            Коментар


                            • Цеко и компания въртят банката като обикновено ООД..затова спрях да съм им фен. Историята с Кремиковския кредит беше черешката на тортата за мен. Имам известни наблюдения върху МКБ и мога да кажа, че МКБ е банка и се управляваше като таква... за съжаление ще бъде претопена в ПИБ ООД..

                              поздрави и успех
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                                Ако падне до 2.1 ще допълвам

                                Тук виждам потенциал до поне 3 лв. на акция.

                                Най-логичното развитие по тази позиция ми се вижда продажба на банката на чужд инвеститор след 2-3 години на цена доста по-висока от сегашната.
                                Силно се надявам скоро да видим такъв етап от развитието в света и бг частност, но за момента това което виждаме е вълна от напускащи чужди инвеститори, а не влизащи (за съжаление).

                                Коментар

                                Working...
                                X