IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

    И то насред лятото....много странна среща?
    Имам усещането, че след тази среща цената на акцията ще е 1 или 3 лева. Но по-скоро 1.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
      Среща с миноритарите ,обява 2 дни преди събитието .Така ли се прави ?
      И то насред лятото....много странна среща?

      Коментар


      • Ехее, банката на 1.9, а го няма хариту да ни каже колко сме тъпи, че нямаме тук....

        Коментар


        • Среща с миноритарите ,обява 2 дни преди събитието .Така ли се прави ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
            нещо не са ви ясни основни неща - увеличение на капитала са гласува от акционерите на дружеството, не го решава ръководството. Странно е да има такива хора в този форум.
            Съвсем са ясни - Цеко и Мутафчиев са мажоритарни собственици, тоест двамата си сипват по едно в Кемпински Банско(понеже и той е техен) и решават какво ще правят и как ще се оправят с останалите новосъздадени боклуци като Прасето и Гешев в зависимост от това как са ги натиснали. Другите разтягаме локуми по форумите а дребните инвеститори са последната дупка на кавала.

            Утре ако си купя две акции мога ли да реша да намаля капитала на дружеството?

            И все пак може би съм в дълбока грешка и акциите им са силно подценени и ще скочат 5-10 пъти в следващата година, има логика това да се случи. Но ако се разчита на дребни инвеститори за това, мисля че има далеч по-интересни предложения на БФБ, а пък на другите борси да не говорим където би отишъл капитала за евентуалното поскъпване на акциите на ПИБ.
            Last edited by pwise; 17.08.2021, 22:33.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
              нещо не са ви ясни основни неща - увеличение на капитала са гласува от акционерите на дружеството, не го решава ръководството. Странно е да има такива хора в този форум.
              Момче младо. Защо не купуваш като мислиш ПИБ за подценена ? Защо говорите само без да купувате?
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • нещо не са ви ясни основни неща - увеличение на капитала са гласува от акционерите на дружеството, не го решава ръководството. Странно е да има такива хора в този форум.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                  Това е интересният въпрос наистина. Все пак качествената промяна от миналата година, което наистина е голямо и не беше отразено по никакъв начин като допълнителен фундамент е това, че де факто държавата е миноритарен акционер, с не малък дял..
                  И какъв фундамент е това?
                  На всички е ясно, че това си беше чиста кражба от бюджета - купуване на акции на двойна цена от тази на пазара. В една нормална държава прокуратурата щеше да е повдигнала обвинения на половината ръководство на ПИБ, ББР и половината ни парламент.

                  Не знам има ли нужда да ти обяснявам защо беше нужно това "увеличаване на капитала" и то през ББР. И как пак точно тази банка не успя да го набере а други като инвестбанк успяха? И дали не е било ясно много преди това колко точно няма да достигнат за ЕРМ и от къде ще могат да се вземат?

                  Колкото до цената - тя се определя от пазара и възприятието на участниците. Харесва ли ти или не в БГ въпросната банка няма добро реноме(за което само тя си е виновна) и цената за мен пряко отразява начина им на работа последните 15 години. Аз като един бивш техен клиент едва ли ще си купя от техните акции макар да имам други на БФБ, а като клиент са ме загубили преди много години.
                  Дори и да има хора желаещи да инвестират - едва ли биха го правили в банката която винаги има проблеми при стрес тестове(освен когато последните не са фиктивни от БНБ).

                  Между другото ти последно колко дивидент получи?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    http://x3news.com/download/?id=522489

                    Дали са поканили и ББР
                    Това е интересният въпрос наистина. Все пак качествената промяна от миналата година, което наистина е голямо и не беше отразено по никакъв начин като допълнителен фундамент е това, че де факто държавата е миноритарен акционер, с не малък дял. Това е много, ако Кирил Петков отиде, дано отиде или защо не и В.Панев като депутат, да търсят народния и държавния интерес.
                    Аз няма да отида, защото съм прекалено малък, няма кой да ме чуе за нищо. Но искам да знам, защото мисля, цялото общество трябва да знае, как се управляват парите на Пенсионните. Примерът с ИХеБе е прекалено пресен, как Вътрешарите, заедно с Пенсионното сготвиха и оглозгаха пакета на пенсионерите - КФН да провери - продаден ли е на загуба? Това искам да разбера и за ФИБ, като въпрос за тази среща, ИМА ЛИ ПЕНСИОННИ ДРУЖЕСТВА, КОИТО ДА ПРОДАВАТ АКЦИТЕ СИ НА ЗАГУБА? КФН да провери защо го правят, след като Държавата е записала на 5 лв., и след като при ИХеБе виждаме, че след като си продадат пакета следва покачване и съвсем други сметки, колко трябвало да струва? Та защо те продават евтино, кой ги кара?
                    Иначе като причина за тази среща, може би е, че от банката искат да повдигнат духа и курса на акцията. Прекалено много се задържа под 2 лв., абсолютно незаслужено. Пак ще кажа, когато безработицата спада, заплатите и имотите растат, няма логика банкови акции да падат - така е и по цял свят.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                      Аз така като гледам, Хари май е домакин на срещата
                      портиера

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                        ....и Хари?
                        Аз така като гледам, Хари май е домакин на срещата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          http://x3news.com/download/?id=522489

                          Дали са поканили и ББР
                          и каква е причината за тази среща?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                            http://x3news.com/download/?id=522489

                            Дали са поканили и ББР
                            ....и Хари?
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • http://x3news.com/download/?id=522489

                              Дали са поканили и ББР

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                                ЦКЕБЕ избухна. Сещайте се и тук какво следва.
                                Чак пък избухна )

                                Коментар

                                Working...
                                X