IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
    Нещо ми подсказва, че на тази позиция не й трябва нищо друго освен още 1-2 силни Q-та, за да повярват инвеститорите, че високата печалба не е еднократна.
    Печалбата, ако икономически вървим добре, само ще се увеличава. Тук проблемите основно са от друго естество, иначе банката, въпреки мажовците и скелетите в гардероба, е много подценена от пазара. Тук си е класически high risk - high reward. А сега и с последните резултати мисля, че няма да мине много време преди да запролетим на поне 2.5.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Точно! Сегашните мажовци защо не кешират труда си и да си гледат спокойно старините, да се радват на внуци, яхти и пр. Без да си в прожекторите на журналисти, миноритари, чиновници, Шиши-та.. ненужен стрес
      Не могат когато влезеш в играта не може така да излезеш!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
        на тази позиция и трябва продажба, няма кой да им повярва на тези... имам предвид продажба на банката.

        не е препоръка
        Точно! Сегашните мажовци защо не кешират труда си и да си гледат спокойно старините, да се радват на внуци, яхти и пр. Без да си в прожекторите на журналисти, миноритари, чиновници, Шиши-та.. ненужен стрес

        Коментар


        • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
          МНОГО ЯСНО, ЧАКА В НИСКОТО НЯКОИ ЗОРЛИИ.
          продава 1.88 е върха а 1.50 купува

          Коментар


          • МНОГО ЯСНО, ЧАКА В НИСКОТО НЯКОИ ЗОРЛИИ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
              ВСЯКА СУТРИН НА АУКЦИОНА НЯКОЙ УМНИК ИМ ОБИРА ЕВТИНИТЕ АКЦИИ
              ПОСЛЕ СЕ ОСЛУШВА.ДО ДРУГИЯ ДЕН.ДА СЕ НАСАБИРАТ ОЩЕ ГЪЛЪБЧЕТА.
              Затуй после цял ден е на 1.8

              Коментар


              • ВСЯКА СУТРИН НА АУКЦИОНА НЯКОЙ УМНИК ИМ ОБИРА ЕВТИНИТЕ АКЦИИ
                ПОСЛЕ СЕ ОСЛУШВА.ДО ДРУГИЯ ДЕН.ДА СЕ НАСАБИРАТ ОЩЕ ГЪЛЪБЧЕТА.
                УТРЕ СУТРИН КАТО КУПИ ПАК 15К.ЦЕНАТА ЩЕ Е КЪМ 2ЛВ.
                Last edited by superexpert; 03.02.2022, 10:26.

                Коментар


                • Това е върха сега леко надолу.................................

                  Коментар


                  • на тази позиция и трябва продажба, няма кой да им повярва на тези... имам предвид продажба на банката.

                    не е препоръка
                    Last edited by pepe1234; 03.02.2022, 10:23.

                    Коментар


                    • Нещо ми подсказва, че на тази позиция не й трябва нищо друго освен още 1-2 силни Q-та, за да повярват инвеститорите, че високата печалба не е еднократна.
                      Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                        Съгласен съм че обратното изкупуване може да бъде много ефективно за вдигане на цената, но обратно изкупените акции се вадят от капитала при изчислението на капиталовата адекватност. Така че БНБ по-скоро би разрешила дивидент отколкото обратно изкупуване. Освен това за обратното изкупуване трябва да се гласува програма.
                        гласуването не би трябвало да е голяма трудност. Акциите нали са ценни книжа както и ДЦКто и могат да се продават във всеки един момент? Каква е логиката да се разреши дивидент, което си е изваждане на кеш безвъзвратно?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                          То и разпределения дивидент излиза от капитала на практика. С по-малко пари ще постигнат по-голям ефект върху цената на акцията. Но явно не им пука за цената, доказали са го с годините.
                          Непукизмът на мажоритарите по много позиции е очевиден, но при ПИБ е христоматиен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                            Съгласен съм че обратното изкупуване може да бъде много ефективно за вдигане на цената, но обратно изкупените акции се вадят от капитала при изчислението на капиталовата адекватност. Така че БНБ по-скоро би разрешила дивидент отколкото обратно изкупуване. Освен това за обратното изкупуване трябва да се гласува програма.
                            То и разпределения дивидент излиза от капитала на практика. При обратно с по-малко пари ще постигнат по-голям ефект върху цената на акцията. Но явно не им пука за цената, доказали са го с годините.
                            Last edited by dex; 02.02.2022, 13:20.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                              няма смисъл от дивидент, а е и обратно на увеличението на капитал, БНБ може да е против. Но от обратно изкупуване има смисъл. Вместо да се купуват ценни книжа с нулева доходност, обратното изкупуване е купуване на ценни книжа с по-голяма от 100% доходност. Ами ако само 10млн. се изкупуват обратно и държавата и мажоритарите на продават къде ще отиде цената? Като се събере голям пакет може да се потърси голям, стратегически инвеститор, например банка. Тогава и държавата ще може да се продаде пакета на печалба. Не е сложно, но или не не са умни или умишлено натискат надолу ... мазохисти ли са?
                              Съгласен съм че обратното изкупуване може да бъде много ефективно за вдигане на цената, но обратно изкупените акции се вадят от капитала при изчислението на капиталовата адекватност. Така че БНБ по-скоро би разрешила дивидент отколкото обратно изкупуване. Освен това за обратното изкупуване трябва да се гласува програма.

                              Коментар


                              • няма смисъл от дивидент, а е и обратно на увеличението на капитал, БНБ може да е против. Но от обратно изкупуване има смисъл. Вместо да се купуват ценни книжа с нулева доходност, обратното изкупуване е купуване на ценни книжа с по-голяма от 100% доходност. Ами ако само 10млн. се изкупуват обратно и държавата и мажоритарите на продават къде ще отиде цената? Като се събере голям пакет може да се потърси голям, стратегически инвеститор, например банка. Тогава и държавата ще може да се продаде пакета на печалба. Не е сложно, но или не не са умни или умишлено натискат надолу ... мазохисти ли са?

                                Коментар

                                Working...
                                X