IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сметката ми е в евро и банкомата до оня ден ми плюеше квитенции с баланс в евро а днеска ми изплю квитанция с баланс в лева.
    Някой да знае нещо интересно дали ще се случва ?
    Простак съм Азъ - Непобедим !!!

    Коментар


    • Брей някой тука много се натиска да излезе на 2.15 от тази позиция ....ще му ги лапне пазаря според мен тия дни доста по ниско ми се струва



      Не е препоръка за ПК на ЦК

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bondinio Разгледай мнение
        просто днеска всичките хартийки се клатят... има и такива дни
        Това е има дни в които не върви ..както се пее в песента ...НОО за някой това е удобен момент да напазаруват кротко ако смятат че нивата са добри

        Не е препоръка за ПК на ЦК

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          хубаво се клати днес артийката ))) що така, да не се е случило нещо в кремиковци
          просто днеска всичките хартийки се клатят... има и такива дни

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            хубаво се клати днес артийката ))) що така, да не се е случило нещо в кремиковци
            Кой знае, може би?
            Банката си е все пак гербистка, а сега не са ГЕРБ на власт да им уреждат сделки като Кремиковци. Нещата зависят и от протестите, потенциалните предсрочни избори и т.н., прекалено много неща внасят несигурност.

            Коментар


            • хубаво се клати днес артийката ))) що така, да не се е случило нещо в кремиковци
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Както вече казах темата за ПИБ не ми е интересна, поне до момента в който не направят достатъчно голямо увеличение.

                ДжейПМ са ми достатъчно интересни
                Ами good luck
                Veni, Vidi, Vici

                Коментар


                • Не знам защо БНБ са престанали да дават статистика за лошите и преструктурираните кредити като цяло. Може би защото погледнато по този начин статистиката изглежда много по-страшно.

                  kolko si prav samo

                  Коментар


                  • Най-лесният начин за повишение на бъдещите резултати е едно мощно отписване, доста по-голямо от реалното, за да си създадат "cookie jars" в баланса и да "release-ват" от тези измислени резерви в бъдеще и всички ще са щастливи, но това обикновено става при смяна на управлението
                    Veni, Vidi, Vici

                    Коментар


                    • Просрочените кредити не могат да бъдат някакъв определящ критерий за която и да е банка. Проблем е ако има дисбаланс между привлечените средства и кредитите или ако има много свободни пари, които не се управляват добре или другия вариант ако има малко пари и банката изпитва ликвидна криза.

                      Коментар


                      • Както вече казах темата за ПИБ не ми е интересна, поне до момента в който не направят достатъчно голямо увеличение.

                        ДжейПМ са ми достатъчно интересни

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Според статистиката на БНБ:

                          "Делът на експозициите с просрочие над 90 дни в брутните кредити (без тези за кредитни институции ) е 17.09% ( при 16.92% в края на март )"
                          Ами аз ти казвам за ПИБ колко са.

                          Друго нещо, което трябва да се има в предвид от всички инвеститори особено в банкови акции .... Всички CEO-ta си имат "hidden agenda".

                          Според мен не е нормално 1.5% от всички кредити на JPM да са NPL's. Мирише ми, че там пък неадекватно признават за NPLs. Тоест там тепърва ще има увеличение на NPLs и съответно на провизии за обезценка, освен ако портфолиото им не е изключително качествено.

                          Всички лъжат и мажат, но отмине ли кризата ще избухнат
                          Veni, Vidi, Vici

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                            Ти къде ги видя тези 20% ?

                            Брутните заеми с просрочия над 90 дни вкл. загубите са 522 204 000 лв. Брутното кредитно портфолио е 4 793 162 000 лв. Това прави Лоши кредити или NPLs от 10.9%

                            При JPM е много интересно как лошите им кредити се увеличават, а резервите им за загуби намаляват .... та това също е много интересен феномен
                            Според статистиката на БНБ:

                            "Делът на експозициите с просрочие над 90 дни в брутните кредити (без тези за кредитни институции ) е 17.09% ( при 16.92% в края на март )"

                            Това за банковата система като цяло. Не знам защо БНБ са престанали да дават статистика за лошите и преструктурираните кредити като цяло. Може би защото погледнато по този начин статистиката изглежда много по-страшно.
                            Last edited by ravnovesie; 28.08.2013, 11:46.

                            Коментар


                            • удри уйно
                              що така се клати артията днес
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Значи при под 5% лоши кредити в америка имат 3% обезценка, а ПИБ при над 20% лоши в България прави 3,9% обезценка.
                                Ти къде ги видя тези 20% ?

                                Брутните заеми с просрочия над 90 дни вкл. загубите са 522 204 000 лв. Брутното кредитно портфолио е 4 793 162 000 лв. Това прави Лоши кредити или NPLs от 10.9%

                                При JPM е много интересно как лошите им кредити се увеличават, а резервите им за загуби намаляват .... та това също е много интересен феномен
                                Veni, Vidi, Vici

                                Коментар

                                Working...
                                X