IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • От вашите компетентни мнения тук излиза, че придобиването на една фирма например си е едва ли не лоша новина?!? Банката се разраства, приходите се увеличават, клиентите се увеличават - супер! Вие тук сте седнали да ревете, ама да ми кажат цената, ама къде по света се вдига акцията и други глупости.

    Коментар


    • За около 100 000 000 лв.

      Коментар


      • Най-важния въпрос не е толкова за цената на сделката. А всъщност защо се прави тази сделка в действителност. Какво е действителното състояние на Юнионбанк - защо се продават през лоши времена? Каква е причината ПИБ да ги купува? Какво по-точно целят с това - защото изглежда доста абсурдно цялото това упражнение - извън чистата амбиция да става по-голяма и с повече активи. Което при настоящето състояние на рентабилността към активите и собствения капитал и на лошите кредити в системата е наистина доста рисковано начинание. Изведнъж получаваш портфейл от кредити, за които вече ти носиш отговорност, и то при положение че собствената ти капиталова адекватност е само 0,6% над минимално изискуемата - за последната цифра може и да се лъжа, но мисля че бе толкова.

        Коментар


        • Всеки има право на мнение, скоро ще се разбере кой крив, кой прав. Успех!

          Коментар


          • Какъв е тоя инвеститорски сайт и форум...трябваше да ровя в БНБ да видя колко е СК...

            ОБЩО КАПИТАЛ 196,524

            Според мен едва ли са продали под П/Б 1

            Коментар


            • И какво е предположението за източника на парите и кое точно е незаконното ??? Иначе стойност на сделката около 0,4-0,5 P/B - нормално съотношение, съдейки по аналозите.

              Коментар


              • По-интересният въпрос е от къде ПИБ ще вземат парите, за да я купят.... Е, аз се сещам от къде, само дето е незаконно..а БНБ винаги си затваря очите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                  Какво им пречи да споменат финансовите условия на сделката - сега какво - да гледаме като телета и да чакаме вътрешнярите да закарат цената в съответната посока.
                  Съвсем скоро някой писа във форума за сделката. Повечето се съмняваха, официално
                  се отричаше ..... Сегашната ситуация е нагледно потвърждение на правилото, че трябва да се купува при слухове и продава при новини.
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Седя си и си мисля. Къде по земните кълбета акциите на купувача скачат? Май никъде
                    Абе всичко зависи от цената. Ако са я придобили на добра цена може да има някакво value за купувача....

                    Не мога да разбера, какъв им е проблема да кажат цената.
                    The weak are meat and the strong do eat.

                    Коментар


                    • хаха в БГ къде другаде

                      Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Седя си и си мисля. Къде по земните кълбета акциите на купувача скачат? Май никъде

                      Коментар


                      • Седя си и си мисля. Къде по земните кълбета акциите на купувача скачат? Май никъде

                        Коментар


                        • Браво, добро придобиване за гербистите. Нищо че ГЕРБ вече не са на власт, силните позиции все още си остават, поне засега. Колкото повече, толкова повече.

                          Коментар


                          • Юниън банк беше цъфнала и вързала. Браво, че устискаха докато ги вземат. Мисля, че за тях ще е изгодно. Не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Васил Илиев Разгледай мнение
                              Cymru, то що не ни кажеш колко ти е заплатата? За колко пари купи апартамент, колко плати за вечерята снощи?
                              уф, тоя пък - Уелсчето е един от най-уважаваните форумци тук, с едни от най-точните инфота, за да си позволяваш подобни волности спрямо него

                              Колкото до инфото - твърде, твърде любопитно и като час на съобщаване, и като "пълнота" на данните, сега ще видим и като цена какво ще стане и какви анализи ще излязат, колкото и да е забранено да се говори за банките в БъГъ

                              Успех на държащите, аз нямам , но наблюдавам с интерес
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Васил Илиев Разгледай мнение
                                Cymru, то що не ни кажеш колко ти е заплатата? За колко пари купи апартамент, колко плати за вечерята снощи?

                                Коментар

                                Working...
                                X