IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
    Къде мога да видя капиталовата адекватност на МКБ Унион Банк

    В БНБ не мога да намеря този показател за различните банки, намирам го само за банковата система като цяло.
    МКБ има облигации, които са листнати на БФБ. От междинния доклад към 30 юни: "Акционерният капитал и резервите на Банката към 30.06.2013 г. са в размер на 196,524 х. лева. Капиталовата база се запазва стабилна, а отчетеният коефициент на капиталова адекватност от 12.89 на сто надвишава нормативно определеното от Националния регулатор равнище от 12 на сто."

    Коментар


    • Тия от пиб правят наполовина нещата . Най добре е да си купим и тези в Унгария и Румъния .

      Коментар


      • Аз ЗНАМ, че сделката е доста опортюнистична: МКБ трябва да продава – притиснати са от ЕК.

        ПИБ предлага ниска цена и взема една банка с добре разработен кредитен портфейл на малки и средни фирми.

        ПИБ има голяма ликвидност и достатъчен капитал, за да си позволи тази сделка в добри параметри.

        За мен е отново доказателство, колко са гъвкави и реагират на създалите се възможности.

        Вие мислете каквото искате.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Понякога се замислям в написаното от теб, но в случая оценката ти е доста субективна..... А моята е - щом като цената се вдига значи нещата са ок....
          Нямам интерес към ПИБ, нямам акции от ПИБ от доста време, и не мисля да имам акции от ПИБ.

          Но винаги когато става голяма сделка, за която не се дава никаква информация освен наличието на самата сделка започвам да се замислям ЗАЩО се прави тази сделка. Трябва да се впише по някакъв начин в общата картинка. Ако наистина собствениците на Юнион банк са били притиснати да я продават от външни за банката причини, банката си е ок и няма нужда от допълнително капитал, лошите и кредити са адекватно провизирани и няма скелети в гардероба, а ПИБ са успели да се договорят за ниска цена - то тогава сделката може да е доста успешна. Но това е горе долу единствения случай, в който сделката е ОК.

          Коментар


          • Аз чух и за по-ниска цена, защото унгарците са притиснати да продават.

            Унгарската МКБ е собственост на германската Байрише Ландес Банк. Германците са получили държавна помощ по време на кризата и изискването към нея е да продаде всичките се чуждестранни подделения. Унгарската МКБ се продава, както и банката им в Румъния.

            http://www.capital.bg/biznes/finansi...pete_si_banka/

            Коментар


            • Къде мога да видя капиталовата адекватност на МКБ Унион Банк

              В БНБ не мога да намеря този показател за различните банки, намирам го само за банковата система като цяло.
              Veni, Vidi, Vici

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                И защо да не е лоша новина. Особено ако сделката е направена само поради чиста амбиция на управляващите на едната компания. Защото аз поне не виждам нищо друго което да подкрепя целесъобразността на подобна сделка.
                Понякога се замислям в написаното от теб, но в случая оценката ти е доста субективна..... А моята е - щом като цената се вдига значи нещата са ок....
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • DEX,

                  Гледай по внимателно - отчетите са в Екстри - total group Equity е 533 милиона лева.

                  Коментар


                  • Според мен сделката ще е на максимум P/B 0.5, което е ок.
                    Veni, Vidi, Vici

                    Коментар


                    • При всяка сделка има две страни, като всяка от страните има своите мотиви да участва в сделката.Едно е сигурно, че купувача трябва да осигури пари за сделката и още пари за да направи така, че да си възстанови първоначалната инвестиция и да има кяр.

                      Коментар


                      • То цената няма да най-важната.Най-важното е другите пари как и кога ще се платят - кредитни линии, гаранции от майката и т.н. ....
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Velemir Разгледай мнение
                          От вашите компетентни мнения тук излиза, че придобиването на една фирма например си е едва ли не лоша новина?!? Банката се разраства, приходите се увеличават, клиентите се увеличават - супер! Вие тук сте седнали да ревете, ама да ми кажат цената, ама къде по света се вдига акцията и други глупости.
                          Ами защото целият сектор вони все повече и накрая може да се окаже, че нямаме пари да му платим масрафа..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Velemir Разгледай мнение
                            От вашите компетентни мнения тук излиза, че придобиването на една фирма например си е едва ли не лоша новина?!? Банката се разраства, приходите се увеличават, клиентите се увеличават - супер! Вие тук сте седнали да ревете, ама да ми кажат цената, ама къде по света се вдига акцията и други глупости.
                            И защо да не е лоша новина. Особено ако сделката е направена само поради чиста амбиция на управляващите на едната компания. Защото аз поне не виждам нищо друго което да подкрепя целесъобразността на подобна сделка.

                            Коментар


                            • Аааааа, акцията нагоре с 15 стотинки – доволен съм – направих малко пари!

                              Коментар


                              • От вашите компетентни мнения тук излиза, че придобиването на една фирма например си е едва ли не лоша новина?!? Банката се разраства, приходите се увеличават, клиентите се увеличават - супер! Вие тук сте седнали да ревете, ама да ми кажат цената, ама къде по света се вдига акцията и други глупости.

                                Коментар

                                Working...
                                X